فیلر گونه برای حجم دهی صورت و از بین بردن چین و چروک استفاده می شود. نتیجه آن بسته به نوع محصول معمولا یک تا دو سال طول می کشد. بعد از تزریق فیلر نیاز به استراحت ندارید. فیلر به بازگشت حجم از دست رفته در ناحیه وسط صورت کمک کرده و ظاهر جوان تری به شما می بخشد. با بالا رفتن سن انعطاف پوست کاهش پیدا کرده و ماهیچه های صورت ضعیف می شوند. این اتفاق باعث تغییر حالت صورت شده و گونه های شما را خالی می کند. فیلرها راه مناسب و موقتی برای حجم دهی به صورت و کاهش خطوط و چروک می باشد. در این بخش از پزشکی و زیبایی دکتر سلام به بررسی فیلر گونه می پردازیم.

فیلر گونه چیست؟

بهترین برندهای فیلر گونه

بیشتر محصولات آرایشی برای حجم دهی به صورت از هیالورونیک اسید استفاده می کنند. هیالورونیک اسید یک ماده طبیعی و چسبناک بوده که رطوبت پوست را نگه می دارد. این ماده در محصولات زیبایی و درمانی استفاده می شود.

هم اکنون دو نوع هیالورونیک اسید در سازمان های دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. ژوودرم با حجم XV یک هیالورونیک اسید ژل گونه و قابل تزریق است و به منظور حجم دهی به صورت برای افراد سن بالا استفاده می شود.

ژوودرم به بافت صورت تزریق می شود و قسمت های چروک شده را مرطوب و صاف می کند. این ماده حاوی لیدوکائین است و تزریق آن با بی حسی موضعی برای کاهش درد انجام می شود.

لیفت رستیلان

این لیفت بسیار شبیه ژوودرم می باشد و یک فیلر قابل تزریق با هیالورونیک اسید است و باعث پر کردن قسمت های خالی مثل پشت دست می باشد. لیفت رستیلان همچنین شامل لیدوکائین است که آسیب های پوستی را در طی تزریق کاهش می دهد.

آیا کاندید خوبی برای تزریق فیلر هستید؟

فیلر گونه یک راه امن و مناسب برای حجم دهی به صورت برای بیشتر افراد است. اگر بالای 21 سال هستید و خواهان پر کردن قسمت های کم حجم صورت می باشید، فیلر گونه انتخاب مناسبی می باشد.

قبل از شروع، درمانگر تاریخچه دارویی شما را بررسی می کند. اگر این شرایط را داشته باشید، گزینه مناسبی برای تزریق فیلر نیستید.

  • سابقه حساسیت به پروتئین.
  • حساسیت به پروتئین های باکتریایی که در ساخت هیالورونیک اسید بکار رفته اند.
  • مستعد خونریزی و یا احتمال خونریزی زیاد در طول درمان.

فیلر گونه چیست؟

اثرات جانبی فیلر گونه

فیلرهای گونه عموما امن هستند. طبق تحقیقات دارویی به چاپ رسیده، خطر اثرات جانبی در بلند مدت بسیار کم است. اگرچه مانند هر پروسه ای اثرات جانبی وجود دارد که باید از آنها مطلع باشیم. رایج ترین آنها شامل:

  • تورم
  • کبودی
  • قرمزی
  • خارش
  • آکنه
  • سردرد
  • حالت تهوع

بیشتر این اثرات جانبی در طی یک تا دو هفته بهبود پیدا می کند. در صورت طولانی شدن و شدت پیدا کردن این اثرات، درمانگر خود را با خبر کنید.

مرور گفته ها

طبق تجربه افراد مختلف، فیلرها ظاهری طبیعی به شما می دهند. فیلرها گونه ها را برجسته، میانه صورت را پر و پوست را سفت می کنند. بسته به نوع هدف آرایشی که دارید، فیلرها باعث لیفت گوشه های لب، از بین بردن چروک گوشه های بینی و لب و کاهش گودی زیر چشم می شود. بعد از تزریق فیلر گونه به سرعت می توان تاثیر آن را دید، اگرچه تاثیر اصلی بعد از یک تا دو هفته دیده می شود. اگر نتیجه تزریق فیلر را دوست نداشتید، با تزریق هیالورونیداز می توان فیلر را کاملا امن بیرون بکشید.

مدت ماندگاری فیلر گونه

فیلرها اثر موقتی دارند. مدت زمان ماندگاری آن در افراد مختلف بسته به میزان سرعت بدن در جذب هیالورونیک اسید متفاوت است. بعد از از بین رفتن اثرات می توانید دوباره تزریق را انجام دهید.

ژوودرم

ژوودرم ماندگارترین فیلر گونه است. این ماده علاوه بر ساخت ظاهری طبیعی بیشتر از دو سال در صورت مراقبت بعد از درمان روی صورت می ماند.

فیلر گونه چیست؟

لیفت رستیلان

رستیلان ماندگاری کمتری از ژوودرم دارد. بیشتر افراد مدت زمان آن را بین 12 تا 18 ماه گزارش کرده اند.

دوره

بیماران مایلند بهترین نتیجه را از فیلر گونه بگیرند. تقریبا 90 درصد افراد بعد از تزریق آن را به بقیه پیشنهاد می دهند. در یک مطالعه چاپ شده در ژورنال جراحی های زیبایی، در مورد تاثیر ژوودرم از بیماران پرسیده اند. تقریبا 93 درصد از 235 بیمار که تزریق ژوودرم داشته اند، اعلام کردند که این تزریق شش ماه تاثیر داشته و 79 درصد گزارش دوسال را داده اند.

میزان رضایت بیماران بیشتر به رستیلان نزدیک است. در یک مطالعه، 98 درصد از مردم از بهتر شدن ظاهر فیلر بعد از دو هفته خبر دادند و 73 درصد نیز هنوز بعد از یک سال نیز از نتیجه آن رضایت داشتند.

ریکاوری فیلر گونه

این پروسه جلوی پیشروی فرد را نمی گیرد. به این معنی که انجام آن هیچ خللی در زندگی روزمره ایجاد نمی کند و می توانید فعالیت های روزانه خود را مثل همیشه دنبال کنید. شاید بخواهید برای آن مرخصی بگیرید اما سرکار رفتن بعد ازتزریق مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

ممکن است درمانگر شما را از تمرین های شدید و قرار گرفتن در آفتاب منع کند. همچنین از شما بخواهد به محل تزریق فشار وارد نکنید. برای بهترین نتیجه نکات دکر شده توسط درمانگر را رعایت کنید.

هزینه

هزینه این فیلر به میزان مایع تزریق شده و برند آن و همچنین محل مطب بستگی دارد. معمولا درمان های آرایشی در محله های بالاشهر گران تر است. بیماران معمولا به یک الی دو سرنگ برای حجم گونه ها نیاز دارند. ژوودرم معمولا گران تر از لیفت رستیلان است و مدت زمان بیشتری ماندگاری دارد. معمولا تزریق فیلر گونه تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. برای راحتی در پرداخت می توانید با کلینیک صحبت کنید و مبلغ را ماهیانه پرداخت کنید.

فیلر گونه چیست؟

نتیجه

فیلر معمولا یک راه عالی برای کسی است که به دنبال راهی موثر برای پر کردن افتادگی های صورت است. اکنون دو محصول FDA در بازار وجود دارد که برای فیلر گونه استفاده می شود. هم ژوودرم و هم رستیلان هردو اثرات جانبی یکسان و فواید یکسانی دارند. برای بهترین نتیجه و کاهش خطرات جانبی همیشه به درمانگر اعتماد کنید  و از افرادی که در این زمینه تجربه داشته اند، سوال کنید تا بهترین نتیجه زیبایی را بگیرید.