افرادی که در حال برنامه ریزی هستند تا اوقات زیادی را در زیر آفتاب تابستان سپری کنند، لازم است به مقررات جدیدی که برای استفاده از ضد آفتاب پیشنهاد شده، توجه کنند. در اوایل سال جاری، اداره غذا و داروی آمریکا (FDA) قانونی را پیشنهاد داد و در آن اعلام کرد که مقرراتی را برای بیشتر محصولات ضد آفتاب که در ایالات متحده به فروش می رسد، به روز خواهد کرد. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی و اخبار پزشکی دکتر سلام به بررسی قانون های جدید در مورد کرم ضد آفتاب می پردازیم.

قوانین جدید در مورد کرم ضد آفتاب

هدف از این کار، بروز رسانی کردن کرم های ضدآفتابی بود که بدون نسخه به فروش می رسیدند. این مدل کرم های ضدآفتاب، قبل از این، مجوز اداره غذا و داروی آمریکا را طبق آخرین تحقیقات علمی و به منظور مطمئن بودن از تاثیر آنها برای مراقبت از پوست دارا نبودند.

کرم ضدآفتاب

این خبر مهم بود زیرا قوانین و دستورالعمل های FDA برای کرم های ضد آفتاب، چندین دهه به روز نشده بودند. دکتر اسکات گوتلیب، کمیسر اداره غذا و داروی آمریکا، در یک خبر رسمی در ماه فوریه گفت: اقدامی که امروز صورت گرفته است، گامی مهم در تلاش  های مداوم و بی وقفه FDA، برای در نظر گرفتن علم مدرن برای تضمین و اطمینان ایمنی و اثر بخشی کرم های ضدآفتاب می باشد.

طرح پیشنهادی ما برای بهبود کیفیت، سلامت و تاثیر کرم های ضد آفتابی است که آمریکایی ها هر روز از آنها استفاده می کنند. ما به فعالیت خود با صنعت، مصرف کنندگان و سهامداران بهداشت عمومی ادامه خواهیم داد تا مطمئن شویم که به تعادل درست و واقعی، رسیده ایم.

قوانین و دستورالعمل های جدید کرم ضد آفتاب چه هستند؟

دستورالعمل ها و قوانین جدید برای کرم های ضد آفتاب، دقیقا چه هستند؟ این قوانین به منظور اطمینان پیدا کردن از این موضوع به اجرا در آمد که کرم های ضدآفتاب باید از نظر دو عامل بازدارنده رسیدن نور خوشید به پوست، یعنی اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم که به طور کلی به عنوان مواد سالم و موثر (GRASE) شناخته می شوند، برای استفاده روزانه، کاملا بدون خطر باشند.

FDA همچنین پیشنهاد داد که سطح عامل محافظت از نور خورشید (SPF) از 50 به 60 افزایش پیدا کند تا بتواند بهترین حفاظت را از پوست به عمل بیاورد. کرم های ضد آفتاب که SPF 15یا بالاتر از آن دارند، به حفاظت طیف گسترده نیاز دارند.

اسپری ها، روغن ها، لوسیون ها، کرم ها، ژل ها، کره ها، خمیرها، پماد ها و چسب ها، دوز مجاز FDA برای کرم های ضد افتاب هستند. در حال حاضر، پودر ها نیز برای قرار گرفتن در این گروه،  پیشنهاد شده اند اما نیازمند اطلاعات بیشتری هستند و همچنین  پیشنهاد  شده است که برچسب محصولات ضدآفتاب نیز اصلاح شوند.

سازمان غذا و دارو توضیح می دهد که برچسب  ها باید برای مصرف کنندگان واضح  تر باشند و اطلاعات مربوط به ترکیبات فعال آن را در قسمت جلو بسته قید کنند و کرم های ضد آفتاب را در دسته محصولات داروهای بدون نسخه قرار دهند.

همچنین پیشنهاد شده است که  برچسب های محصولاتی که استفاده از آنها برای پیشگیری از سرطان پوست به اثبات نرسیده است، شامل اخطارهای مرتبط با سرطان پوست و پیر پوستی باشند.

کرم ضدآفتاب -6

 

چرا استفاده از کرم های ضدآفتاب، مهم است؟

مراقبت از پوست در برای نور خورشید، مهم است.

سرطان پوست شایع ترین شکل سرطان در سراسر کشور است و ۱.۶ میلیون مورد جدید از این نوع سرطان، در سال ۲۰۱۵ گزارش شده  است . بنا به گزارش مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، برای هر 100۰۰۰ نفر ، ۲۲ مورد ملانوم پوستی جدید گزارش می شود که 2 مورد از این 22 موارد، منجر به مرگ شده است.

سه نوع مختلف سرطان پوست وجود دارد: کارسینوم سلول بازال، کارسینوم سلول سنگفرشی و ملانوما. کارسینوم سلول بازال شایعترین نوع سرطان پوست است که معمولا به قسمت های دیگر بدن، گسترش پیدا نمی کند، اما توصیه می شود که حذف و  برداشته شود.

کارسینوم سلول سنگفرشی می تواند به سرعت در قسمت های دیگر بدن گسترش پیدا کند و زمانی که زود فهمیده می شود، قابل درمان است. ملانوما، مرگبارترین نوع سرطان پوست است که اگر زود فهمیده نشود، درمان سخت و دشواری در پی دارد.

از قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتی به مدت کوتاه پرهیز کنید و استفاده از کرم های ضد آفتاب، بهترین ابزار برای محافظت از خود در برابر سرطان پوست می باشد. کرم ضد آفتاب باید به طور کلی در حدود ۳۰ دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید و حداقل هر دو ساعت یک  بار در زمانی که بیرون از منزل هستید ، استفاده شود.

افراد در مورد استفاده از کرم های ضد آفتاب خوب عمل می کنند، اما استفاده مجدد از کرم را فراموش می کنند. پوست صورت  یک ناحیه حساس از بدن است و در صورتی که در معرض اشعه فرا بنفش نور خورشید قرار بگیرد، مستعد ابتلا به آسیب می باشد و رشد سرطان پوست  ناشی از این اشعه ( فرابنفش ) را افزایش می دهد. بنابراین، در میزان استفاده از کرم ضد آفتاب، دست و دلباز باشید.

کرم ضدآفتاب -4

روش هایی برای محافظت از خودتان

یک روش محافظتی این است که کرم ضد آفتاب را با  لباس های محافظ نور خورشید ترکیب کنید تا دیگر نگران این نباشید که از کرم ضد آفتاب در مناطقی که پوست حساسی دارند مانند صورت، دست ها و پا باید به طور مکرر استفاده کنید.

افراد، اغلب اوقات، از استعمال کرم های ضد آفتاب در قسمت های حساس بدن مانند پلک  ها ، لب  ها و گوش  ها غفلت می کنند.

وقتی نوبت به محافظت از پلک  ها می رسد ، برای مثال عینک های آفتابی که به طور 100%  اشعه ماورا بنفش ( UV ) را مسدود می کنند و دارای قسمت  های کناری پهن  تری هستند، معمولا  برای مراقبت از شقیقه ها موثر هستند.

به جای استفاده از کرم یا لوسیون بر روی پیشانی خود، از چسب های ضد آفتاب استفاده کنید. زیرا بر اثر تعریق، کرم ها و لوسیون ها به داخل چشم چکه می کنند و باعث سوزش و تحریک چشم می شوند.

اسپری  های ضد آفتاب چگونه هستند؟ این اسپری ها، پوشش ثابت و قابل اعتمادی را ارائه نمی کنند و توصیه می شود که از انواع دیگر ضد آفتاب ها برای کسب نتایج بهتر استفاده کنید.

یکی دیگر از نواحی حساس بدن که اغلب از کرم های ضد آفتاب برای آن ناحیه استفاده نمی شود، لب ها هستند.

بیشتر محصولات مربوط به لب، دارای SPF نیستند و به دلیل دارا بودن رنگدانه ها و مواد نرم کننده، می توانند نفوذ نور خورشید به این ناحیه را افزایش دهند. لب پایین حساس تر است و بنابراین استفاده از محصولات لب که حاوی ضد آفتاب می باشند، هنگامی که خارج از منزل هستید، لازم و ضروری است.

افراد دارای پوست حساس ممکن است به جای جذب کننده شیمیایی که به درون پوست رسوخ می کنند، به دنبال کرم های ضد آفتابی باشند که حاوی مسدود کننده  های فیزیکی هستند، مانند اکسید روی و دی اکسید تیتانیوم.

کرم های ضد آفتاب را باید در یک مکان سرد و خشک نگهداری کنید ، زیرا گرما به تدریج کرم های ضد آفتاب را می تواند تجزیه کرده و از بین ببرد. همچنین تاریخ انقضاء محصولات ضد آفتاب را مورد  بررسی قرار دهید، زیرا تا ابد دوام نخواهند داشت.

طبق گفته دکتر جنیفر لوکاس، متخصص پوست در کلینیک کلیولند، افراد باید هر روز به استفاده از کرم های ضد آفتاب عادت کنند ، حتی در مواقعی که هوا ابری است.

دکتر جنیفر آستین، متخصص پوست در دانشگاه نیویورک ، خاطر نشان می کند که گاهی اوقات، افراد دچار سوختگی  های جدی بر روی پوست بدن خود و در نزدیکی لبه لباس  هایشان می شوند.

او گفت این سوختگی ها به این دلیل است که افراد نمی خواهند در لباس شنای خود  از کرم ضد آفتاب استفاده کنند . وقتی نوبت به این موضوع می رسد،  از اینکه لباس تان لکه شود، نگرانی نداشته باشید و اطمینان حاصل کنید که از پوست خود در نزدیکی این مناطق آسیب پذیر محافظت می کنید.

محصولات خوب زیادی برای استفاده وجود دارند. بهترین محصولات آن  هایی هستند که واقعا مورد استفاده قرار می گیرند ، پس مهم این است که چیزی را پیدا کنید که با آن، احساس راحتی داشته باشید و آن را در جایی بگذارید که به آن نیاز خواهید داشت مانند درون ماشین، کیف گلف ، کیف ورزشی و همچنین می توانید آن را با لباس های محافظ خورشید، کلاه، عینک آفتابی، قرار گرفتن در آفتاب نیمروز،  سایه و سایر استراتژی هایی که به طور کلی بهتر عمل می کنند، ترکیب کنید.

کرم ضدآفتاب -5

در کرم های ضد آفتاب در جستجوی چه باشیم؟

با وجود قوانین و دستورالعمل های جدید FDA، در زمان خرید یک کرم ضد آفتاب خوب، باید در جستجوی چه چیزی باشیم؟

آستین می گوید که شما همیشه باید از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که SPF آن حداقل 30 باشد و دارای برچسب طیف وسیع نیز باشد. طیف وسیع یعنی اینکه از اشعه های ماورا بنفش A و B از شما محافظت می کند.

از انتخاب یک کرم ضد آفتاب معطر و اینکه حتما از آن استفاده خواهید کرد، مطمئن شوید. میزان تاثیر گذاری کرم ضد آفتاب، زمانی که هرگز از آن استفاده نکنید، اصلا مهم نیست.

هوانگ می گوید که علاوه بر خطر بروز سرطان پوست،  انگیزه دیگر برای خرید کرم ضد آفتاب این است که اشعه ماوراء بنفش، می تواند باعث پیری زودرس پوست شود.

شما باید از یک کرم ضد آفتاب با طیف وسیع استفاده کنید که  SPFبالایی دارد. SPF 30 تا 50  برای استفاده روزانه خوب است، اما  از کرم ضد آفتابی که SPF بالای 50 دارد، می توانید در  مدت زمان طولانی تری که در خارج از منزل هستید، استفاده کنید.

اگر فرد فعال و اکتیوی هستید یا عرق می کنید و یا شنا می کنید، ممکن است در جستجوی کرم های ضد آفتابی باشید که به عرق و آب مقاوم هستند.

هوآنگ می گوید  پیدا کردن یک کرم ضد آفتاب خوب و مناسب، شبیه  پیدا کردن یک خمیر دندان مناسب است. زمانی که توانستید یک کرم محافظ مناسب پیدا کنید، در نهایت می تواند به اولویت شخصی شما تبدیل شود.

کاسوف می گوید داشتن  نوآوری و ابداع در تحقیقات مربوط به کرم های ضد آفتاب، می تواند منجر به تولید محصولات متنوع و بیشتری شود.

او می گوید مکمل های خوراکی نیز وجود دارند که به کاهش حساسیت نور خورشید کمک می کنند ، اما دارو ها و برخی مکمل  ها ی دیگر  مانند آنتی بیوتیک  ها و دیورتیک ها ممکن است حساسیت به نور خورشید را افزایش دهند ، بنابراین در مصرف آنها، احتیاط بیشتری مورد نیاز است.

در زمان استفاده از این داروها و مکمل ها، درباره قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور خورشید، دقت داشته باشید.

هوانگ می گوید با اینکه به محافظت از پوست در طول ماه های گرم تر سال، توجه زیادی می شود، اما خطر ابتلا به سرطان پوست در طول سال ادامه دارد.

او می گوید: افراد باید 365 روز سال را از کرم های ضد آفتاب استفاده کنند و استفاده از آن را فقط معطوف به روزهای آفتابی و گرم نکنند. حتی در یک روز ابری ، 70 تا 80 درصد از اشعه ماوراء بنفش می تواند از طریق پوست جذب شود.

کرم ضدآفتاب -7

سخن آخر

در ماه فوریه، سازمان غذا و داروی آمریکا(FDA )یک قانون و دستور العمل جدید را برای کرم های ضد آفتاب ارائه کرد. این اولین تغییر بزرگ و مهم در قوانین کرم های ضد آفتاب در این چند دهه بود.

FDAمجموعه وسیعی از قوانین را پیشنهاد داد. این قوانین، استفاده از برچسب  های واضح بر روی بسته بندی ها و اطلاعات مربوط به مواد بدون خطر در تهیه کرم های ضد آفتاب تا ساخت کرم های ضد آفتابی که بالاترین سطح SPF را دارند، شامل می شد.

سرطان پوست شایع ترین نوع سرطان در ایالات متحده است و هر ساله بیش از 1 میلیون مورد جدید سرطان به آمار قبلی سرطان پوست اضافه می شود. متخصصین پوست، به محافظت از نواحی حساس و نواحی که مورد توجه قرار نمی گیرند مانند گوش ها، لب ها، پلک ها و لبه های اطراف لباس تاکید می کنند.

از یک کرم ضد آفتاب با SPF ۳۰ یا بالاتر در هنگام رفتن به بیرون از منزل، استفاده کنید و حدود نیم ساعت قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، آن را بر روی پوست خود بزنید.

پزشکان به این موضوع تاکید و اصرار دارند که افراد در زمانی که بیرون از منزل هستند، هر دو ساعت از کرم ضد آفتاب استفاده کنند و اگر بخواهند مدت  زمان طولانی  تری را در نور آفتاب سپری کنند باید از کرم ضد آفتاب با SPF ۵۰ یا بالاتر استفاده کنند.