آیا می دانید یکی از کاربردهای خاک دیاموته برای مقابله با کک است؟ چگونه میتوان از خاک دیاموته برای مقابله با کک استفاده کرد؟ خاک دیاموته نه تنها می تواند فواید سلامتی باور نکردنی ای را برای انسان  ها به همراه داشته باشد، بلکه به منظور کمک به افزایش سلامت حیوانات خانگی نیز شناخته شده­ است. یکی از کاربردهای اصلی آن در حیوانات خانگی (به ویژه سگ  ها)، استفاده از آن برای مقابله با کک ها است. در این مقاله از بخش حیوانات خانگی به بررسی خاک دیاموته برای مقابله با کک ها می پردازیم.

خاک دیاموته برای مقابله با کک

خاک دیاموته چیست؟ خاک دیاموته یک محصول طبیعی است که از بقایای فسیلی اجزای ریز آبی که به نام دیاتوم ها شناخته می شوند، تشکیل شده است. خاک دیاموته به شکل پودری ریز موجود بوده و غنی از سیلیس بایوژنیک است.

خاک دیاموته -0

کک ها و دیگر انگل  ها می توانند هم برای حیوانات خانگی و هم برای انسان  ها مضر باشند. در حالی که محصولات زیادی در بازار وجود دارند که می توانند کک ها را از بین ببرند، اما اغلب آن  ها با سموم سمی پرورش می ­یابند. همچنین این نگرانی وجود دارد که انگل ها می توانند نسبت به ساختارهای متعارف مقاوم شوند.

بنابراین برای از بین بردن کک ها، باید چه اقدامی انجام دهید؟ خاک دیاموته شکل طبیعی کنترل آفت برای کک و موارد دیگر است. بنابراین، علاوه بر کاربرد داخلی آن (تنها زمانی که در قالب ماده غذایی است)، خاک دیاموته استفاده  های خارجی هم دارد … بیایید نگاهی به استفاده از خاک دیاموته برای استفاده در سگ  ها و دیگر حیوانات خانگی بیندازیم.

آیا خاک دیاموته برای سگ ها ایمن است؟

بله، پودر خاک دیاموته قادر به جذب روغن و چربی  ها از اسکلت بندی خارجی حشرات، خشک کردن آن  ها و در نتیجه کشتن شان است. سوال بعدی: آیا خاک دیاموته برای سگ  ها ایمن است؟ نه تنها بی  خطر است، بلکه راه ارزانی برای کنترل انگل  های خارجی و داخلی است.

طبق گفته مجله طبیعت سگ ها، خاک دیاموته برای هر حشره ای کشنده است و در عین حال برای حیوانات، کاملا بی ضرر است. روش عملکرد خاک دیاموته برای کنترل حشرات و انگل، کاملا مکانیکی است. لبه های تیز میکروسکوپی، به حشره یا انگل برخورد می­کند و پوشش محافظ آن  ها را سوراخ می کند، پس خیلی زود خشک شده و می میرند. لاروها نیز به همین شیوه تحت  تاثیر قرار می­گیرند.

آیا می توانم خاک دیاموته را بر روی سگم بمالم؟ بله، اگر خاک دیاموته را برای کشتن کک ها بر روی سگ بمالید، می­تواند به طور مستقیم به پوششی برای سگ تبدیل شود. با وجود این که این ماده به صورت خارجی استفاده می شود، اما شما می­توانید از فرم خوراکی خاک دیاموته برای مقابله با کک ها بر روی سگ ها استفاده کنید، چون سگ شما ممکن است خودش را لیس بزند. همچنین می توانید برای مقابله با کک در فرش و دیگر مناطق خانه خود، نیز از خاک دیاموته استفاده کنید.

افراد همچنین می خواهند بدانند: آیا می توانم از خاک دیاموته برروی گربه ام استفاده کنم؟ بله، شما می توانید برای کنترل کک بر روی گربه  ها هم از خاک دیاموته استفاده کنید. در مورد سگ  ها، از آن جا که این حیوانات هرآنچه را که بر روی خزهایشان می­ریزید، می­خورند، بهترین نوع، خاک دیاموته خوراکی است. البته قبل از استفاده از هر محصول جدید بهداشتی بر روی گربه و یا سگ تان، با دامپزشک خود مشورت کنید تا مطمئن شوید که آیا، برای حیوان تان مناسب است یا نه.

خاک دیاموته -3

چگونه از خاک دیاموته برای مقابله با کک ها استفاده کنیم؟

کک ها، انگل  های خارجی هستند که می توانند بر روی حیوانات خانگی و در خانه  ها زندگی کنند. اگر حیوان شما کک دارد، احتمالا لازم است بدانید که چگونه از خاک دیاموته برای از بین بردن کک در خانه استفاده کنید چون این انگل  ها فقط بر روی پوشش حیوانات خانگی نمی مانند. آن  ها به راحتی می توانند در رخت خواب و فرش زندگی کنند.

چه شما از خاک دیاموته برای مقابله با کک بر روی سگ و یا بر روی گربه  ها استفاده  کنید، مراحل زیر به شما کمک خواهند کرد که بفهمید که چگونه از خاک دیاموته برای مقابله با کک ها استفاده کنید:

 • گام ۱: مشخص کنید که در چه مکان هایی باید از خاک دیاموته استفاده کنید. به عبارت دیگر، حیوان خانگی شما بیشتر وقت خود را در تخت خواب، مناطقی بر روی فرش و غیره سپری می کند یا خیر؟
 • مرحله ۲: مناطقی را که معمولا حیوان خانگی تان در آن مکان ها ساکن است، جارو کنید. با کمک این روش شما می توانید به حذف هر تخم ککی، که ممکن است در اطراف باشد، امید داشته باشید، چون کک ها تا وقتی که از تخم بیرون نیامده اند، از خاک دیاموته تاثیر نمی­گیرند.
 • گام ۳: خاک دیاموته را مستقیما به پوشش حیوان خانگی خود بمالید و مطمئن شوید که آن را به چشم هایش نمی­­مالید و تخت خواب، فرش و هر منطقه دیگری که حیوان خانگی تان بیشتر وقت خود را در آن ها صرف می­کند، تمیز کنید. برای جلوگیری از خشکی پوست، در هنگام استفاده از خاک دیاموته دستکش  بپوشید.
 • گام چهارم: اجازه دهید تا خاک دیاموته با جادوی خود کار کند. شگفت زده خواهید شد اگر بفهمید که چقدر طول می کشد تا خاک دیاموته کک ها را از روی فرش تان از بین ببرد؟ یک توصیه این است که حداقل سه روز قبل از جاروی فرش، آن را روی فرش بریزید. برخی منابع توصیه می کنند که آن را حتی برای چند هفته بر روی فرش رها کنید.
 • گام پنجم: بعد از اینکه اجازه دادید تا خاک دیاموته برای سه روز یا بیشتر بماند، سگ خود را با شامپوی ضد کک حمام کنید، چون که خاک دیاموته می­تواند خشک کننده باشد، علاوه بر این، شامپو زدن، عمل دیگری به منظور حذف طبیعی کک است. همچنین می توانید از شانه کک بر روی خز حیوان خانگی خود استفاده کنید. اکنون می توانید قسمت هایی از خانه خود را که بر روی آن ها پودر خاک دیاموته را پاشیده­اید، به طور کامل جارو کنید. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که ممکن است که خاک دیاموته برای یک جارو برقی قدیمی زیاد باشد، بنابراین اگر می­خواهید که به طرز ایمنی این کار را انجام دهید، یک جارو برقی حرفه ای اجاره کنید.

من با راهنمایی دامپزشک، شروع به استفاده از خاک دیاموته بر روی حیوان خانگی ام، کردم. شاید یک کک سرگردان برای مدتی زنده بماند ولی قطعا بعد از درمان به وسیله خاک دیاموته، برای مدت زیادی بر روی خزهای سگ شما باقی نمی­ماند. بنابراین، ممکن است که استفاده از خاک دیاموته برای کک به اندازه گزینه  های سمی قوی نباشد، اما به نظر می رسد که کار بزرگی انجام می دهد.

کشتن کک  ها به وسیله خاک دیاموته چه مدت طول می کشد؟ زمانی که از آن بر روی حیوان خانگی تان و همچنین مناطق و تختی که در آن ها مقیم است، استفاده می­کنید، به طور معمول سه روز طول می کشد تا کک ها از بین بروند.

خاک دیاموته -1

استفاده های دیگر از خاک دیاموته برای سگ  ها

همانند انسان  ها، می توانید از خاک دیاموته به صورت داخلی برای حیوان خانگی استفاده کنید تا سرعت هضم را افزایش داده و از انگل  ها و کرم ها خلاص شود. دوباره، حتما مطمئن شوید که خاک دیاموته از نوع غذایی است. شگفت  زده خواهید شد اگر بفهمید که از کجا می­توانید خاک دیاموته برای مقابله با کک ها و خاک دیاموته خوراکی برای سگ ها را خریداری کنید. شما می توانید انواع مختلفی از خاک دیاموته را در فروشگاه  های حیوانات خانگی، فروشگاه های سلامتی و به صورت اینترنتی پیدا کنید.

خاک دیاموته یک کرم زدای طبیعی است. اگر آن را به مدت 7 روز و به طور مرتب به سگ بخورانید، به حذف کرم های حلقوی، کرم های شلاقی و کرم قلاب دار کمک می­کند.

چه مقدار خاک دیاموته برای سگ ها لازم است؟ برای استفاده داخلی، مانند خاک دیاموته برای مقابله با کرم ها در سگ ها، با دامپزشک خود صحبت کنید؛ اما اینها برخی توصیه  های کلی برای سگ  ها هستند:

 • سگ های کوچک و توله سگ ها: نصف قاشق چای خوری خاک دیاموته خوراکی به صورت روزانه و به همراه غذا
 • سگ های زیر ۵۰ پوند: ۱ قاشق سوپ خوری خاک دیاموته خوراکی، یک بار در روز و در غذا
 • سگ های بالای 50 پوند: 1 قاشق سوپ خوری خاک دیاموته خوراکی، یک بار در روز و در غذا
 • سگ های بالای ۱۰۰ پوند: ۲ قاشق سوپ خوری خاک دیاموته خوراکی، یک بار در روز و در غذا

مهم است که به خوبی با غذای سگ مخلوط شود تا به دلیل تنفس پودر، از هر گونه ناراحتی در ریه  ها جلوگیری شود.

خاک دیاموته -2

نکات نهایی

 • خاک دیاموته یک ماده پودری ریز و پودری است که از زمین تولید می شود، و بقایای موجودات ریز آبی است.
 • می­توانید از خاک دیاموته برای کنترل کک در سگ ها و گربه ها استفاده کنید.
 • چه مدت زمان برای کشتن کک بر روی بدن سگ ها لازم است؟ نتایج می تواند متفاوت باشد، اما معمولا سه روز حداقل مقدار زمان مورد نیاز است.
 • می­توانید از خاک دیاموته برای مقابله با کک ها هم در خانه و هم در حیاط استفاده کنید. برای این اهداف، نیازی نیست که از خاک دیاموته خوراکی استفاده کنید.
 • اگرچه در زمان استفاده از خاک دیاموته بر روی حیوانات خانگی برای مقابله با کک ها، چه به صورت خارجی و چه به صورت داخلی و به هدف کرم زدایی یا اهداف دیگر، حتما باید از خاک دیاموته خوراکی استفاده کنید، زیرا سگ دوست دارد که بدن خود را لیس بزند.
 • قبل از اعمال خاک دیاموته بر روی بدن سگ تان با دامپزشک صحبت کنید، تا از ایمن بودن آن برای حیوان خانگی تان اطمینان حاصل کنید.

پاسخ به سوالات و ارتباط با دامپزشک