آیا می دانید روش ونوس فریز چیست؟ عملکرد ونوس فریز به چه صورت است؟ نتایج نهایی استفاده از دستگاه ونوس فریز چیست؟ کدام روش های جایگزین برای روش فریز کردن ونوس مناسب تر هستند؟ هزینه ونوس فریز چقدر است؟ آیا جایگزین مناسبی برای روش ونوس فریز وجود دارد؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی روش ونوس فریز می پردازیم.

روش ونوس فریز چیست؟

پزشکان در روش ونوس فریز از میدان مغناطیسی و فرکانس رادیویی برای سفت کردن پوست صورت و گردن استفاده می کنند. شش تا ده جلسه به طور کلی برای درمان پوست نیاز است، فاصله هر جلسه درمانی یک هفته در بازه زمانی درمان فرد است. این روش سریع و بدون درد است وهیچ گونه عوارض و تاثیر نامطلوبی بر روی پوست ایجاد نمی کند . همان طور که می دانید، با گذر زمان پوست ما طی بخشی از فرایند طبیعی پیری استحکام و کشش خود را از دست می دهد و این فرایند در هیچ کدام از اندام های بدن شدیدتر از صورت و گردن نیست  و این دو ناحیه به طور معمول بیشتر در معرض عواملی محیطی هستند.

ونوس فریز -2

فرایند درمان زیبایی پوست در طول دو دهه گذشته مسیر بسیار طولانی را سپری کرده است و در حال حاضر بسیاری از گزینه های دیگر اعم از روش های غیر جراحی برای جوان سازی صورت پیشنهاد شده است .

ونوس فریز یک دستگاه سفت کننده پوست است که توسط کانسپت ونوس طراحی شده است. استونوس کانسپت، یکی از تولید کننده های اصلی دستگاه های زیبایی و تجهیزات درمانی – پزشکی است.

این دستگاه شامل دو بخش مجزا است:

یک بخش دارای چهار الکترود برای مناطق درمانی محدود و کوچکتر و بخش دیگر با هشت الکترود برای بخش های وسیع تر. این دستگاه در سال 2011 به بازار آمریکای شمالی معرفی و عرضه شد اما از سال 2007 در اروپا و آسیا عرضه شده است .

روش ونوس فریز برای سفت شدن پوست صورت و کاهش چین و چروک بدون جراحی، درد و یا حتی در زمان بازسازی پس از عمل برای بازسازی پوست استفاده می شود.

عملکرد ونوس فریز به چه صورت هست؟

ونوس فریز ترکیبی از امواج رادیوفرکانسی (ار اف) و و میدان مغناطیسی برای گرم کردن بافت زیر پوست است و باعث تحریک تولید فیبرین و الاستین می شود و پوست را به آرامی می کشد و نرم تر و جوانتر نشان می دهد .

ونوس فریز -4

این فرآیند حس گرما را در پوست افراد تحت درمان ایجاد می کند، اگرچه اکثر بیماران آن را تحمل می کنند اما این گرما خوشایند آنها نیست. حتی برخی از آنها گرمای ایجاد شده از این روش را با گرمای حاصل از ماساژ گرم سنگی مقایسه می کنند.

یک جلسه معمولی در این روش درمان حدودا 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. اگرچه تعداد جلسات درمانی مورد نیاز یک بیمار با بیمار دیگر متفاوت است. بنا بر نظر دکتر روندا کیو کلین از دانشگاه وستپورت سی تی در رشته درمان پوست و زیبایی، برای کسب بهترین نتایج از این روش درمانی به طور کلی به 6-10 جلسه درمان نیاز است. سازنده این دستگاه توصیه می کنند فاصله این جلسات یک هفته در میان باید باشد .

با روش ونوس فریز در نهایت چه تغییراتی بر روی پوست ایجاد می شود؟

دکتر جنیفر ال والدن، که در مرکز جراحی زیبایی و لیزر والدن در آستین تگزاس مشغول به کار است، عقیده دارد که بیماران می توانند از این روند درمانی امیدوارانه استفاده کنند.

درمان با روش ونوس فریز برای افزایش حالت سفتی پوست در مناطق مختلف بدن موفق و کار آمد است. بسیاری از بیماران با این روش درمانی، پوستی جوانتر، با چین و چروک کمتر و بدن بدون سلولیت را تجربه می کنند.

دکتر کلین نیز بیان کرد: اگر بیمار کاندید مناسبی باشد و دوره درمانی را کامل پشت سر بگذراند، سفتی و صافی پوست را به وضوح می بینند. این نتایج مطلوب در طول زمان خاص ایجاد می شود، پس ممکن است بعد از یک جلسه درمان به تنهایی تفاوت های بارزی ایجاد نشود.

ونوس فریز -0

خصوصیات کاندید مناسب برای ونوس فریز چیست؟

دکتر کلین پیشنهاد می کند بیمارانی که پوست شل دارند از این روش نتایج مطلوبتری کسب می کنند. این امر نمی تواند چربی یا سلولیت را از بین ببرد و ولی به طور قابل توجهی به سفتی پوست کمک می کند.

او همچنین به گروه های خاصی از بیماران تحت درمان با این روش پیشنهاد می کند که موارد ایمنی را به دقت رعایت کنند، این افراد عبارتند از:

زنان باردار، بیماران مبتلا به بیماری های خود ایمنی یا نورولوژیکی ناشی از گرما، افرادی که از ایمپلنت های فلزی در منطقه درمان استفاده می کنند، یا بیماران مبتلا به عفونت های فعال یا افرادی که اخیرا تحت عمل جراحی قرار گرفتند نباید از این روش درمان استفاده کنند، همانطور که بیماران مبتلا به سرکوب ایمنی یا کسانی که تحت شیمی درمانی قرار می­گیرند این روش برایشان مضرر است.

تولید کنندگان دستگاه ونوس فریز نیز هشدارهایی را به این لیست اضافه و اعلام کردند: تعدادی از بیماران دیگر نیز نباید از این روش استفاده کنند، از جمله کسانی که اختلالات زیر را دارند:

  • التهاب فعال
  • رگهای واریسی
  • اختلال تیروئید کنترل نشده
  • بیمارانی که هم زمان تحت درمان با روش ای وی اف هستند

ونوس فریز

آیا جایگزین مناسبی برای ونوس فریز وجود دارد؟

اخیرا دستگاه های سخت افزاری مراقبت از پوست به بازار عرضه شده که به عنوان یک روش جایگزین استفاده می شوند. دکتر کلین همچنین یک روش غیر تهاجمی تحت عنوان التراتراپی را با استفاده از سونوگرافی برای تحریک تولید کلاژن ارائه می دهد. این یک دستگاه جدید با نام ترمی است. این درمان، از طریق رادیوفرکوویسی، می تواند به سفتی پوست کمک کند و مناطق مختلف بدن را هموار و سفت کند.

ونوس لجنسی تی ام Venus LegacyTM همچنین یک دستگاه مشابه تولید شده توسط همان تولید کننده به نام موجود است که می تواند در یک سطح بسیار وسیع تر استفاده شود، این ابزار نه تنها برای جوان سازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد بلکه برای فرم دهی بدن نیز بکار می رود . این روش می تواند برای درمان چین و چروک، سفتی پوست و رفع سلولیت در سراسر بدن استفاده شود .

به گفته دکتر کلین، تصمیم گیری در مورد روش های درمانی و دستیابی به بهترین نتیجه بستگی به اولین انتخاب مناسب دکتر دارد : “انتخاب بیمار و پزشک برای این درمان ضروری است. آنها بسیار وابسته به اپراتور هستند، بنابراین انتخاب متخصص پوست و یا جراح پلاستیک برای برنامه ریزی دوره درمان شما مهم است. اغلب، ما باید درمان­ها را برای بهترین نتیجه با یکدیگر ادغام کنیم. همانطور که دکتر والدین بیان کردند ، “برای تعیین اینکه چه درمان مناسب شما است، مشاوره ضروری است .