آیا تا به حال به جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت فکر کرده اید؟ مطالعات نشان می دهد که روش های جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت موثر هستند، اما نتایج به اندازه جراحی پلاستیک قوی نیستند. آلتراپی تنها داروی تایید شده FDA برای سفت کردن پوست صورت و گردن است. تجهیزات خانگی جوانسازی پوست به طور قابل توجهی قدرت کمتری نسبت به همتایان حرفه ای خود دارند. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به بررسی جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت و عوارض آن می پردازیم.

جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت چیست؟

کلاژن و الاستین می توانند به عنوان بخشی از بافت ارتباطی پوست ما باشند که ثبات، الاستیسیته و انسجام ساختاری آن را حفظ می کنند. طبق یک مطالعه، میزان کلاژن تولید شده در پوست افراد بالای ۸۰ سال در حدود ۷۵ درصد کم تر از بزرگسالان جوان است. با گذشت زمان، پوست شروع به نشان دادن نشانه های پیری، چین و چروک، خطوط، و افتادگی می کند.

کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

این روش یکی از مراحل پزشکی غیر تهاجمی است که هدف آن ارائه یه ظاهر کشیده تر و جوان تر از پوست است. این روش از فن آوری شناخته شده به نام فراصوت متمرکز با شدت بالا (HIFU) استفاده می کند. در حالی که به دستگاه تشخیص فراصوتی که در مطب های OB GYN مربوط می شوند، موج صوتی تولید شده توسط HIFU بسیار بلند تر و دقیق تر می باشد. علاوه بر کاربردهای آرایشی، HIFU برای درمان سنگ های کلیه، بیماری های عصبی و حتی انواع خاصی از سرطان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه انجام جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

امواج فراصوت با انرژی بالا، به لایه های عمیق پوست نفوذ می کنند و بافت ها را گرم می کنند. این باعث ایجاد یک آسیب کوچک کنترل شده می شود که مکانیزم ترمیم طبیعی بدن را تحریک می کند تا تولید کلاژن را افزایش دهد. طبق گفته دکتر ویل ریچاردسون، متخصص پوست در “فورت لاودردیل”، این امواج متمرکز سه بافت لایه ای پوست را هدف قرار می دهند: لایه SMAS (سیستم عضلانی عصبی سطحی)، غشای میانی عمیق و بالاترین غشای پوست.

ریچاردسون توضیح می دهد: ” این امر منجر به انقباض فوری که در نتیجه یک بازسازی بافت عقب افتاده به وجود می آید در نهایت باعث کشیده تر شدن پوست می شود. برخلاف لیزرها، رادیوفریکوانسی، میکروکرنت، و دیگر روش های درمان غیرتهاجمی پوست، فراصوت می تواند لایه سطحی پوست را دور بزند و تاثیر آن را تنها در لایه های عمیق تر که مورد نیاز است، تولید کند.

با استفاده از تصویربرداری فراصوت، لایه های پوست قبل از شروع درمان مجسم می شوند. سپس فراصوت مورد نظر، دقیقاً به موقعیت مورد نیاز، در عمق درست، با کم ترین اثرات در بافت های اطراف تحویل اعمال می شود. درمان ها با دستگاه آلتراپی انجام می شود، یک دستگاه فراصوت حرفه ای (HIFU) که در بسیاری از روش های زیبایی شناختی یافت می شود، این روش معمولاً بین ۶۰ تا ۹۰ دقیقه طول می کشد.

بعد از آلتراپی ممکن است مشکلات جزئی پیش بیاید. دکتر موینودین شای، متخصص مخصوص پرستار و مدیر تمرین در موسسه فیو در شیکاگو می گوید: ” ممکن است باعث تورم خفیف، کبودی و احساس مهربانی شود، اما پس از انجام درمان، هیچ محدودیتی وجود ندارد. ”

کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

مزایای جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

روش های درمان مراقبت های پوست با استفاده از فراصوت برای افزایش گردش و تحریک پروتئین که کشسانی و سفتی پوست را می دهد، استفاده می شود.

مزایای دیگر

  • تحریک جریان خون
  • پاکسازی سلول های مرده پوست
  • پاک کردن جوش
  • سفت کردن نواحی صورت
  • به کاهش چین و چروک و خطوط ظریف کمک می کند
  • گودی های زیر چشم را کم می کند
  • چروک های ناشی از پیری، سرخی و جاهای زخم را از بین می برد

عوارض جانبی جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

در حالی که بسیاری از مردم و حتی برخی پزشکان نسبت درمورد خطرات احتمالی درمان های اولترافراصوت محتاط هستند، شواهد بالینی هیچ عارضه جانبی جدی نشان نداده است.

در مقالات منتشر شده، عوارض جانبی بیشتر به قرمزی، تورم، کبودی و درد و یا ناراحتی در طول درمان محدود می شود. ناراحتی و یا درد شدید بیشتر معمولاً در طول جلسه درمان مشاهده می شود و بعد از کامل شدن درمان از بین می رود. عوارض جانبی نادر ممکن است شامل بی حسی موقتی و هیپرپیگمنتیشن (تغییر در رنگ پوست) باشد.

یک پزشک با تجربه می تواند به شما دارو تزریق کند، کرم بی حس کننده ، یا داروی خوراکی به شما بدهد تا میزان ناراحتی را به حداقل برساند. شدت درمان را می توان براساس واکنش ویژه هر بیمار و تحمل درد تنظیم کرد.

دکتر تی مایوریکیو، متخصص پوست در بورلی هیلز، هشدار می دهد: ” آلتراپی می تواند دردآور باشد و زمان زیادی ببرد تا برای بیماران قابل رویت شود. بیماران ممکن است انتظار بهبود چشمگیری را برای پولی که آن ها پرداخت کرده اند و رنجی که در طی این روند متحمل شده اند، داشته باشند. ”

کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

دستگاه های حرفه ای جراحی کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

انواع مختلفی از تجهیزات مراقبت از پوست توسط برند های مدیکال اسپس و استیک پرکتیسز تولید می شوند. سایر برندها معمولا قیمت مناسبی دارند، اما اثربخشی آن ها باید توسط آژانس های تنظیمی به رسمیت شناخته شود.

آلتراپی

آلتراپی تنها وسیله HIFU تایید شده توسط FDA برای کشیدن و سفت کردن پوست است. این تست تحت آزمایش ها کلینیکی و آزمایش های بالینی برای هر نشانه تایید شده قرار گرفت و بنابراین استاندارد طلایی را در میان دستگاه های مراقبت از پوست با فراصوت دارد. در حقیقت، اغلب می شنوید که نام “آلتراپی” برای اشاره به همه روش های درمان مراقبه از پوست با فراصوت استفاده می شود. هزینه های اینروش درمانی به عوامل مختلفی همچون محل بیماری، تجربه پزشک و حجم صورت یا گردن بستگی دارد.

درماسوند

این دستگاه از امواج فراصوت، کیسه های الکتریکی و محصولات مراقبت پوستی برای پاکسازی و هیدرات کردن پوست استفاده می کند. اگر چه درماسوند فراصوت تولید می کند، این یک روش درمانی با شدت پایین ، شکل فرکانس پایین امواج است که به اندازه درمان HIFU به عمق پوست نفوذ نمی کنند. این ابزارها و وسایل مشابه نیز به اندازه آلتراپی مورد مطالعه قرار نگرفته اند. درماسوند به جای مطب پزشکان اغلب در مراکز درمانی و فروشگاه ها یافت می شوند. یک جلسه درمان مراقبه از پوست با فراصوت با استفاده از درماسوند می تواند تا ۷۰ دلار در آمریکا برای شما هزینه داشته باشد.

کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

دستگاه های دیگر

دوبلو، دستگاه درمان سه بعدی پوست ، اسماسترا و آلترا تک دستگاه های HIFU هستند که به روش مشابهی به آلتراپی عمل می کنند. این دستگاه ها در خارج از کشور، به ویژه در کره جنوبی و بریتانیا محبوب هستند.

در حالی که برخی از روش ها در ایالات متحده ممکن است این درمان ها را برای قیمت کمتری از قیمت آلتراپی ارائه دهند، مهم است ذکر کنیم که هیچ یک از آن ها توسط FDA تایید نشده است.

روش درمانی فراصوت چقدر موثر است؟

آزمایش ها چندگانه برای ارزیابی میزان دقت فراصوت برای سفت کردن پوست انجام شد. اجماع علمی این است که این روش موثر می باشد. در سال 2009، آلتراپی مورد تایید اداره دارو و غذا (FDA) برای کشیدن ابرو قرار گرفت. بعد از آن این روش به یک درمان تایید شده از سوی FDA برای کشیدن پوست شل نواحی گردن تبدیل شد. نواحی که مربوط به قسمت زیر چانه و بالای سنه می شد.

گفته می شود که انتظار نمی رود که کشیدن پوست با فراصوت نتایج مشابهی با جراحی پلاستیک داشته باشد. دکتر جوزف کروز، یک جراح پلاستیک مستقر در اورنج کانتی، هشدار می دهد: ” آلتراپی نمی تواند مانند جراحی های کشیدن صورت اثرات قابل توجهی داشته باشد. ” افراد دارای شل شدگی خفیف تا شدید و یا چین و چروک بیشتر، بهتر است به جای درمان غیر تهاجمی، از جراحی پلاستیک استفاده کنند. ”

توانایی ذاتی پوست برای احیای کلاژن بستگی به عوامل زیادی دارد و از فرد به فرد متفاوت است. افراد با پوستی ملایم و سلامت کلی خوب بدن به احتمال زیاد از این درمان بهره مند خواهند شد.

کشیدن صورت با استفاده از فراصوت

آیا دستگاه های کشیدن صورت با استفاده از فراصوت خانگی موثر هستند؟

اگر شما به امتحان کردن این روش درمانی علاقه مند هستید اما مایل به پرداخت هزینه برای آلتراپی نیستید، ممکن است وسوسه شده باشید که یکی از وسایل “فراصوت” خانگی را به صورت آنلاین خریداری کنید. اما بسیاری از ادعاهای تولید کنندگان این دستگاه ها گمراه کننده است. به عنوان مثال، اغلب وسایلی که شما می توانید خریداری کنید, در واقع از فراصوت استفاده نمی کنند; آن ها فقط از ارتعاشات فرکانس بالا برای تمیز کردن سطح پوست استفاده می کنند. در حالی که این ممکن است مفید باشد، کاملاً با روش فراصوت متفاوت است.

برخی از دستگاه های خانگی در واقع از انرژی فراصوت استفاده می کنند، اما از آنجا که این دستگاه ها برای استفاده شخصی هستند و توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی کنترل نمی شوند، نسبت به همتایان حرفه ای خود قدرت کمتری دارند. دستگاه های آلتراپی می توانند تا عمق 4.5 میلیمتری پوست نفوذ کنند. هیچ یک از این دستگاه های خانگی نمی تواند به چنین عمقی برسد.

دکتر بنجامین استانگ، جراح پلاستیک مستقر در آتلانتا می گوید: ” هر وسیله ای که یک مصرف کننده می تواند برای استفاده خانگی بخرد، به طور کلی به خوبی دستگاه های مورد استفاده در مطب پزشکان عمل نمی کند. یک شکاف عظیم قدرت بین دستگاه های خانگی و دستگاه های مطب دکتر وجود دارد. دکتر ریچاردسون با این نظر موافق است و می گوید: ” این دستگاه های خانگی توان مورد نیاز برای ایجاد تغییری که با دستگاه های حرفه ای دیده می شود را مهیا نمی کنند.

علاوه بر این، هیچ مدرک علمی معتبری در مورد کارایی هر یک از این دستگاه ها وجود ندارد و به اندازه ماشین های حرفه ای منظم نیستند. توصیه ما: از هر وسیله ای که توسط سازمان های تنظیمی مانند FDA تایید و امتحان نشده دوری کنید.