آیا می دانید تاثیر مو بر اعتماد بنفس چیست و چگونه میتوان از آنها به خوبی نگهداری کرد؟ موها قسمت بامزه بدن ما را تشکیل می دهند و این مسئله را به ما یاد آوری می کنند که همه چیز زندگی تحت کنترل ما نیست. در روز های خوب، موها انرژی مثبتی به ما منتقل می کنند. در روزهای بد، موها چرب، بد حالت می شوند که اضطراب و استرس را افزایش می دهند. در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی دکتر سلام به بررسی تاثیر مو بر اعتماد بنفس و راهکارهای موثر بر سلامت آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

تاثیر مو بر اعتماد بنفس

موها موجب بهتر شدن روحیه، اعتماد بنفس می شود و به نظر موضوع جدیدی نمی آید. با نگاه کردن به موها متوجه ارتباط زیاد آن ها با سلامتی خواهید شد. ریزش موها در مردان یک نگرانی بزرگ محسوب می شود و در خانم ها این اتفاق در طولانی مدت رخ می دهد که نگران کننده است. در سال 1944 موهای خانم ها را برای تنبیه کردن آن ها به دلیل همکاری با آلمانی ها می تراشیده اند اما امروزه اگر زنی موی خود را تراشیده باشد اولین چیزی که به ذهن می رسد بیماری سرطان است.

تاثیر مو بر اعتماد بنفس , مراقبت از مو, خارش پوست سر

امروزه ظاهر و باز خورد هایی که از ظاهر دریافت می کنیم همگی در ایجاد اعتماد به نفس و شخصیت افراد موثر هستند. بنابراین، مراقب از موها و نگهداری از آن ها به گونه ای که دلخواه شما است از نشانه های تحت کنترل گرفتن آن می باشد. اما باید طریقه نگهداری از آن را آموخت. ارتباط برقرار کردن با استایل موها به گونه ای که دلخواه شما باشد مهم ترین امر است: مدل و استایل موها بر چهره تاثیر بسیاری می گذارند و میزان سلامتی شما و پستی و بلندی های زندگی نشان می دهد.

آیا درمان موها به رفع نارحتی کمک می کند؟

شاید درمان موها بسیار هزینه بردار باشد، برخی از افراد با کوتاه کردن موهای خود حس خوبی به آن ها منتقل می شود.

مراقبت از موها و تاثیر مو بر اعتماد بنفس

شکستگی موها:

خوابیدن با موی خیس می تواند بر خود موها نیز تاثیر بگذارد. هنگام بیدار شدن از خواب مشاهده خواهید کرد که موها در هم پیچیده شده اند. موها وقتی که خیس هستند بسیار آسیب پذیر می باشند. بدترین اتفاق شکستگی و کشیدگی موها هنگام خواب می باشد. وقتی که موها به هم تابیده می شود فشار زیادی را متحمل می شوند اگر نمی توانید بعد از حمام موهای خود را خشک کنید پس بهتر است از رفتن به حمام خودداری کنید.

اگر با موی خیس خوابیدید:

اگر خشک کردن کامل موها تنها گزینه نباشد در ادامه چند مورد را به شما یاد آوری می کنیم که برای خوابیدن با موی خیس کمک کننده است:

از روغن نارگیل استفاده کنید:

شواهد نشان می دهد که روغن نارگیل از شکستن موها ی خیس هنگام خواب جلوگیری می کند.

بر روی موی فلاپ هایی وجود دارند در صورتی که آب موها خشک نشوند این فلاپ ها بالا می آیند و و موجب آسیب پذیری موها می شوند.

روغن جذب آب را کاهش می دهد پس کمتر موها آسیب می بینند. اما اگر دچار اگزما هستید استفاده از روغن نارگیل را توصیه نخواهیم کرد زیرا حال شما را بدتر خواهد کرد.

تاثیر مو بر اعتماد بنفس , مراقبت از مو, خارش پوست سر

از بالش ابریشمی استفاده کنید

شواهد نشان داده است که خوابیدن بر روی بالشی که جنس آن از ابریشم است اصطکاک کمتری با موها ایجاد می کنند در نتیجه موها کمتر تخریب می شوند همچنین بالش ابریشمی آب کمتری به خود جذب می کند. هر چه سطح بالش نرم تر باشد موها کمتر آسیب می بینند.

عوامل ایجاد کننده خارش پوست سر:

  • بیماری های مربوط به سیستم ایمنی بدن مثل پسوزیاریس
  • عفونت های قارچی
  • واکنش به مواد آلرژی زا مانند رنگ موها
  • اگزما
  • استرس و اضطراب
  • دیابت
  • شپش سر
  • تراشیدن از ته مو

روغن نعناع:

روغن نعناع ممکن است در کاهش شوره سر و خارش آن نیز موثر باشد و خارش را از بین ببرد. روغن نارگیل را به کمک دیگر روغن ها رقیق کنید نظیر روغن زیتون و قبل از استفاده از شامپو آن را به پوست سر بمالید. همچنین بعد از استفاده از شامپو می توانید چای نعناع را به سر خود بزنید.

مدیتیشن

جای تعجب نیست که فعالیت هایی نظیر مدیتیشن با کاهش استرس بر از بین بردن خارش پوست سر تاثیر داشته باشد. همچنین می تواند بر خارش ناشی از اگزما نیز تاثیر بگذارد. تحقیقی که تاثیر مدیتیشن بر اگزما را مورد بررسی قرار داده بود، به این نتیجه رسید که با انجام این ورزش برای طولانی مدت می توان احساس خارش را از بین برد. مدیتیشن را می توان به تنهایی و یا برای درمان بیماری های پوستی انجام داد. اگر برای انجام مدیتیشن تازه کار هستید یا به کلاس بروید یا به نوار، پادکست یا دیگر محصولات مدیتیشن گوش کنید.