کم شنوایی مشکلی است که در طول تاریخ گریبان گیر بشریت بوده است . برای درمان کم شنوایی بهترین راه حل استفاده از سمعک است.سمعک وسیله ی الکترونیکی است که با دریافت اصوات و تقویت آن ها باعث رفع مشکل کم شنوایی در افراد می شود. این وسیله الکترونیکی در داخل یا پشت گوش قرار گرفته که پس از دریافت اصوات با توجه به میزان افت شنوایی فرد،صداها را پردازش کرده و سپس صدای پردازش شده را به گوش می رساند و نکته اصلی این است که سمعک صداهای مزاحم اطراف را پس از دریافت کاهش می دهد و فقط صدای اصلی را به گوش می رساند.

تاریخچه اختراع سمعک

سمعک در ابتدا در سال 1800 اختراع گشته و مورد استفاده قرار گرفته که دارای مشکلات عدیدی مانند بزرگ بودن سمعک بوده است و در اواخر همین سال سمعک به صورت لوله های مخروطی یا شیپوری بوده و این وسیله شیپوری فقط اصوات را بلندتر و بم تر می کرد و حتی از وضوح اصوات می کاسته. بعد از اختراع تلفن توسط گراهام بل سمعک های الکترونیکی نیز اختراع شد و پیشرفت سمعک تا به امروز ادامه داشته به صورتی که فرد با توجه به نیازهای خود می تواند سمعک مورد نیاز خود را تهیه کند.سمعک شنوایی قلهک با بررسی تمامی نیازهای شما می تواند مناسب ترین سمعک را به شما معرفی کند.

معرفی برند سمعک ویدکس

همانگونه که قبل تر گفته شد در بازار امروز انواع سمعک با برندهای مختلف وجود دارد که ما اکنون میپردازیم به معرفی برند سمعک ویدکس .سمعک ویدکس دارای بیش از 50 سال سابقه در این زمینه کاری است که در ابتدا سمعک را به صورت جیبی به بازار ارائه می کرده اما امروزه سمعک ویدکس با تکنولوژی های مدرن و اندازه های مختلف ارائه می شود. در بازار مدرن و در حال پیشرفت امروز یکی از پرفروش ترین و محبوب ترین برندها، سمعک ویدکس است. این برند دارای مزیت های مختلف است که که چشمگیرترین آنها خدمات پس از فروش بی حد و مرز آن و گارانتی این برند است. شما میتوانید برای آشنایی بیشتر و یا استفاده از مزایای سمعک ویدکس به وبسایت سمعک شنوایی قلهک مراجعه کنید.

سمعک نامرئی

دغدغه ای که افراد کم شنوا با آن سر و کار دارند دیده شدن سمعک آنهاست.سمعک نامرئی به طور کامل داخل مجرای گوش قرار گرفته و و از بیرون توجه افراد را به خود جلب نمی کند.یکی از اصلی ترین ویژگی های سمعک نامرئی سایز کوچک و دیده نشدن آن است که باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در فرد کم شنوا میشود. استفاده از سمعک نامرئی به تجویز پزشک نیاز دارد زیرا این نوع از سمعک فقط برای افرادی با کم شنوایی متوسط و شدید مناسب است و طریقه ساخت آن به سایز گوش فرد استفاده کننده بستگی دارد. با توجه به اطلاعات داده شده فرد کم شنوا باید با توجه به درصد کم شنوائی خود مناسب ترین سمعک را باید انتخاب نماید.