بوی واژن یک مشکل رایج در میان دختران جوان و زنان است. این می تواند یک مسأله شرم آور باشد و شما را داشتن رابطه جنسی با همسرتان باز دارد. این طبیعی است که این مشکل را پنهان کنید و برای حل آن با پزشک مشورت نکنید. زنان در تمام گروه های سنی، از بحث در مورد بوی ترشحات که اغلب منجر به عفونت های مخمری شده و ممکن است نیاز به مداخله درمانی داشته باشند، شرم می کنند. در ای مقاله از بخش طب سنتی و بیماری های دکتر سلام به بررسی درمان خانگی برای از بین بردن بوی ترشحات واژن می پردازیم.

علت بروز بوی ترشحات واژن

برای این مشکل، عللی وجود دارد، از جمله بهداشت ضعیف، تغییرات هورمونی، عفونت های مخمر، رشد باکتریایی و بیماری های منتقله از راه جنسی. یک بویی شبیه بوی ماهی، به دنبال واژینوز باکتریایی ایجاد می شود. اگر مشکل ناشی از عفونت باشد، ممکن است علائمی مانند سوزش، خارش، ناراحتی و قرمزی در ناحیه واژن تجربه کنید.

بوی ترشحات واژن

اگر شما حامله هستید، احتمالاً شما بوی ناخوشایند ترشحات را تجربه خواهید کرد! با این حال، شما تنها نیستید چند سال پیش، درحالی که من در انتظار اولین زایمانم بودم، با عفونت مخمری مواجه شدم و اغلب مجبور بودم از شیاف برای تسکین استفاده کنم. چند صد خانم از این مشکل رنج می برند و برای مقابله با آن، از درمان های خانگی ساده استفاده می کنند. در حالی که، به جز حفظ بهداشت خوب، هیچ روش قطعی برای جلوگیری از بوی ترشحات واژن، وجود ندارد، خبر خوب این است که شما می توانید به راحتی از بوی ترشحات واژینال با درمان های خانگی ایمن و طبیعی و با استفاده از مواد موجود در دسترس، خلاص شوید. در اینجا اشاره ای به برخی از بهترین درمان های خانگی که برای مقابله با بوی ترشحات امتحان کردم، شده است. و، بله، این درمان ها همچنین توسط متخصص زنان من مورد تأیید  قرار گرفته است!

شما می توانید این درمان ها را امتحان کنید، چه حامله باشید یا نه، و چه از عفونت مخمری رنج می برید یا خیر. آنها به شکل شگفت آوری عمل می کنند!

از بین بردن بوی ترشحات واژن با سرکه سیب

این یک ترکیب بسیار رایج در درمان های خانگی برای درمان طیف گسترده ای از مشکلات سلامتی و پوست است. سرکه سیب همچنین در مبارزه با بوی واژن مؤثر است زیرا دارای خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده است. در حقیقت، یکی از ساده ترین راه ها برای از بین بردن این بو، شست و شو با سرکه سیب است. این امر به مقابله با سموم و باکتری هایی که موجب مشکل می شوند کمک خواهد کرد. سرکه سیب، همچنین در بازگرداندن کیفیت اسیدی فلور واژن کمک می کند. یکی از اولین درمان هایی که باید برای درمان بوی واژن امتحان کنید، سرکه سیب است.

نحوه استفاده:

 • 2 فنجان سرکه سیب را در حمام آب گرم، ترکیب کنید.
 • در حدود 20 دقیقه در آب بمانید.
 • برای داشتن بهترین نتایج، چند بار در هفته انجام دهید.
 • نوشیدن یک لیوان آب مخلوط با 1 یا 2 قاشق چای خوری ACV، هر روز می تواند به از بین بردن این بو، کمک کند.

از بین بردن بوی ترشحات واژن با ماست

این یکی دیگر از مواد بسیار موثر برای درمان بوی ترشحات واژن است. ماست حاوی سطح بالایی از باکتری های لاکتوباسیلوس است که با عفونت کاندیدیا – یکی از علل اصلی بوی واژن است – مقابله می کند و سطح pH واژن را به حالت طبیعی برمی گرداند. هنگامی که pH متعادل می شود، بوی ترشحات واژینال ناپدید خواهد شد.

نحوه استفاده:

 • هر روز 2 فنجان ماست نعناع صاف شده بخورید.
 • مکمل های پروبیوتیک در از بین بردن بوی واژن نیز مفید هستند.
 • شما همچنین می توانید یک تامپون را در ماست صاف شده آغشته کرده و آن را وارد بدن خود کنید.
 • برای چند ساعت اجازه دهید بماند، آن را بیرون بیاورید و سپس محل واژن را بطور کامل بشویید.

بوی ترشحات واژن

از بین بردن بوی ترشحات واژن با جوش شیرین

این ترکیب دیگری است که سطح PH در بدن شما را متعادل می کند، که، همانطور که قبلاً ذکر شد، برای جلوگیری از بوی واژن ضروری است. هنگامی که جوش شیرین سطح pH شما را به حالت عادی بازگرداند، کنترل باکتری ها و قارچ های بیش از حد، امکان پذیر خواهد بود. این به نوبه خود عفونت را درمان می کند و بلافاصله از بوی ترشحات واژن خلاص می شوید.

نحوه استفاده:

 • 2/1 فنجان جوش شیرین را به یک حوض بزرگ آب یا وان حمام خود اضافه کنید.
 • به مدت 20 تا 30 دقیقه نیمه پایین بدن خود را در آب بشویید.
 • شما همچنین می توانید 1 قاشق چای خوری پودر جوش شیرین را در یک لیتر آب گرم مخلوط کنید و آن را تا زمان از بین رفتن بو، بنوشید.
 • همچنین می توانید آب جوش شیرین خود را به عنوان یک شوینده واژینال استفاده کنید.

از بین بردن بوی ترشحات واژن با آب اکسیژنه

همانطور که قبلاً ذکر شد، واژینوز باکتریایی یکی از علل بوی واژن بوده، و پراکسید هیدروژن یک ماده بسیار موثر در درمان این بیماری است. این شامل خواص ضد عفونی طبیعی است که باکتری های مضر را در واژن از بین می برد و در عوض باعث افزایش تعداد باکتری های مفیدی می شود که به طور طبیعی در مهبل حضور دارند. وقتی مبتلا به بوی ترشحات واژن هستید، پراکسید هیدروژن بهترین راه حل برای خلاص شدن از آن است.

نحوه استفاده:

 • به نسبت مساوی پراکسید هیدروژن 3% و آب را مخلوط کنید.
 • یک تامپون را در محلول خیس کنید و آن را در بدن خود قرار دهید.
 • اجازه دهید 30 دقيقه بماند- مطمئن شويد که از اين زمان تجاوز نکند.
 • تا زمان از بین رفتن کامل بو، هر چند ساعت تکرار کنید.

بوی ترشحات واژن

از بین بردن بوی ترشحات واژن با کران بری

همانطور که می دانید، آب کران بری، یک درمان عالی طبیعی برای UTI (عفونت دستگاه ادراری) است. یافته ها نشان داده است که کران کری به خاطر داشتن خواص ضد میکروبی و ضد التهابی می تواند به طور موثری بوی ترشحات واژن را از بین ببرد. آنها با باکتری هایی که در دستگاه ادراری و واژن فعالیت می کنند مبارزه می کنند. کران کری همچنین از چسبیدن باکتری به دیواره واژن جلوگیری کرده و مانع از رشد باکتری ها می شود.

نحوه استفاده:

 • یک فنجان کران بری تازه را در یک لیتر آب به مدت یک شب خیس کنید.
 • در طول روز آب را بنوشید تا سموم و عفونت های باکتریایی را از بین ببرد.
 • آب کان بری ها را بگیرید و بدون برداشت پالپ بنوشید.
 • بطور روزانه 1 لیوان بنوشید تا از بوی واژن خلاص شود.

توجه داشته باشید: اگر سندرم روده تحریک پذیر دارید، قبل از مخلوط کردن کان بری ها، پالپ را بردارید.

از بین بردن بوی ترشحات واژن با شنبلیه

هر دو برگ و دانه های شنبلیله مزایای زیادی برای زنان دارند. آنها در حفظ تعادل هورمونی، کاهش درد های قاعدگی، بهبود هضم، کاهش چربی شکم و کاهش میزان قند خون موثر هستند. شنبلیه منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است و به کاهش وزن کمک می کند. هنگامی که چربی کمتری در بدن وجود دارد، باعث تعریق کمتری می شود که یکی از دلایل بوجود آمدن بوی ترشحات واژن است.

نحوه استفاده:

 • 1 قاشق چای خوری دانه شنبلیله را در یک لیتر آب بجوشانید تا آب به نصف کاهش یابد.
 • اجازه دهید سرد شود و آن را هر روز صبح قبل از صبحانه بنوشید.
 • همچنین می توانید دانه های شنبلیله را در آب به مدت 1 دقیقه خیس کنید.
 • آب را در صبح با معده خالی بخورید.
 • برای بهترین نتایج، برای 2 هفته تکرار کنید.

بوی ترشحات واژن

هیچ زنی نمی خواهد بوی ترشحات واژن را تجربه کند، اما گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است. اگر دچار این مشکل شدید، نگران نباشید زیرا این درمان های خانگی موثر به شما کمک خواهد کرد که به سرعت از آن خلاص شوید. این داروهای خانگی طبیعی و ایمن، به شکل شگفت آوری عمل می کنند و با وجود آن ها، نیاز به محصولات غنی از مواد شیمیایی که ضررشان از سودشان بیشتر است، نیست.

بهترین بخش این است که این مواد به راحتی در دسترس هستند-  در واقع شما احتمالاً آنها را در آشپزخانه خود داشته باشید و پول خود را ذخیره می کنید. از بوی نامطبوع واژن با این داروهای خانگی شگفت انگیز خلاص شوید و بار دیگر اعتماد به نفس خود را باز بیابید!