در مورد لیفت پیشانی و ابرو چه می دانید؟ چه کسانی می توانند از لیفت پیشانی استفاده کنند؟ لیفت پیشانی یک روش زیبایی و آرایشی است و تاثیرات گرانشی و بالا رفتن سن بر پوست را خنثی می کند. آیا می دانید لیفت پیشانی چقدر در جوانسازی پوست تاثیرگذار است؟ در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام، پاسخ پرسش های رایج در مورد لیفت پیشانی آمده است که تمام این پرسش ها را یک جراح عالی رتبه پلاستیک پاسخ داده است. بیش تر افرادی که برای لیفت پیشانی اقدام می کنند بین 51 تا 64 سن دارند. متدهای متفاوتی برای لیفت پیشانی وجود دارد. لیفت پیشانی اغلب بدون عوارض انجام می شود.

لیفت پیشانی چیست؟

چرا لیفت پیشانی؟ با بالا رفتن سن ابروها حالت افتاده پیدا می کنند، پوست دچار چین و چروک می شود و فاصله بین ابروها و پلک ها کم می شود. ابرو های افتاده باعث می شوند تا چهره شما خسته، عصبانی و ناراحت به نظر بیاید. در این عمل زیبایی ابروها به سمت بالا کشیده می شوند و چهره شما بشاش می شود.  لیفت پیشانی متدی برای زیبایی و جوان سازی است، در این روش چین و چروک پیشانی را با جراحی از بین می برند و پوست به سمت بالا کشیده می شود. نتیجه این جراحی زیبایی، شادابی و جوان تر شدن می باشد.

لیفت پیشانی

در لیفت پیشانی برای بیشتر حرکات صورت نیاز به عصب صورت است.  متاسفانه، افرادی که فعالیت ماهیچه های صورتشان بخاطر عواملی چون خندیدن و چین دادن به پوست زیاد است در نهایت چین و چروک بر پیشانی این افراد ظاهر می شوند.

لیفت پیشانی برای چه کسانی سودمند و لازم است؟

لیفت پیشانی برای افرادی که:

 • پیشانی شل و آویزانی دارند.
 • چهره خشن، غمگین یا عبوس دارند.
 • پیشانی آن ها چین و چروک های عمیق دارد.
 • افرادی که در بالای چشم ها و در میان پیشانی پوست اضافی و آویزان دارند.
 • افرادی فاصله بین پلک چشم ها و ابروهایشان کم است.

چه کسی کاندیدای ایده آل برای لیفت پیشانی هستند؟ 

افرادی که :

 • مبتلا به آتروفی صورت و افتادگی خط عمود پیشانی و اطراف آن هستند.
 • که مراقبت های پوستی سالم و مطلوبی با کرم های ضدآفتاب دارند.
 • تحت نظر یک متخصص زیبایی کار معالجه پوستی را انجام می دهند.
 • سیگار استعمال نمی کنند. زیرا استعمال دخانیات بهبود زخم ها را به تعویق انداخته و وخیم تر می کند.
 • مایل به انجام عمل جراحی زیبایی هستند.
 • چشم پزشک مشکلات بینایی آن ها را ارزیابی کرده است.

لیفت پیشانی

تکنیک های لیفت پیشانی

متد های متنوعی برای لیفت پیشانی وجود دارد. این متدها در سال های اخیر بطور چشمگیری پیشرفت کرده اند.

لیفت کورونال

در این روش کلاسیک، پزشک برشی روی پوست از یک گوش تا گوش دیگر ایجاد می کند، مستقیم بر محل رویش مو یا از خط پیشانی برش میزند. در این روش یک نکته نامطلوب وجود دارد و آن زخم شدن پوست است. یکی دیگر از عوارض این متد ممکن است در پوست بی حسی ایجاد کند.

لیفت اندوسکوپیک

در لیفت اندوسکوپیک 2 یا 3 شکاف با یک برش جراحی در پوست توسط دستگاه اندوسکوپ ایجاد می شود، عملکرد این دستگاه به این شکل است که یک لوله بلند، باریک که در انتهای آن یک دوربین و چراغ متصل است به زیر پوست می رود. کشیدن پوست پیشانی و لیفت آن با نخ یا ایمپلنت های قابل جذب انجام می شود. این متد یک متد کمتر تهاجمی است اما میزان کشیدگی پوست در اندوسکوپ کم است.

لیفت پیشانی با برش کوچک

در این متد از بالای محل رویش موی سر در پیشانی برش هایی ایجاد می شود، دقیقا نقاطی که بیش تر به کشیده شدن نیاز دارند. در این متد برشی از میان پیشانی نخواهیم داشت. این متد نسبت به متد کورونالی به روزتر است. نکته حائز اهمیت در این متد این است، برش ها و شکاف های ایجاد شده در کناره های صورت است، بنابراین جای زخم قابل مشاهده نیست و این مطلوب بیماران می باشد.

روش های دیگر عبارتند از:

 • لیفت میدفورهد
 • لیفت اندوسکوپیک پیشانی و ابرو
 • لیفت مسقیم ابرو
 • لیفت تمیورال
 • روش تثبیت ابرو

لیفت پیشانی

چطور برای لیفت پیشانی آماده شویم؟ 

در ابتدا با پزشک خود جلسات مشاوره برای انجام لیفت پیشانی داشته باشید. پزشک این موارد را بررسی خواهد کرد:

 • سوابق مصرف دارو: حتما با پزشک در مورد داروهایی در گذشته مصرف می کردید و داروهایی که هم اکنون مصرف می کنید اطلاعات درست و جامع بدهید. همچنین اگر سابقه هر نوع عمل جراحی را داشته اید حتما با پزشک خود در میان بگذارید. اهمیت حساسیت های دارویی بسیار است و لازم است که پزشک در جریان باشد.
 • تست حالت های فیزیکی چهره: پزشک برای انتخاب متد جراحی تست هایی را انجام می دهد. اجزای مختلف صورت را با چشمان باز یا بسته اندازه می گیرد. همچنین از چهره شما عکس هایی را خواهد گرفت.
 • انتظار خود را از نتیجه عمل به پزشک بگویید: دلایل خود را برای لیفت پیشانی و انتظاری که از نتیجه عمل دارید را به پزشک بگویید و حتما به تمام عوارض و فواید این عمل آگاه شوید.

قبل از لیفت پیشانی اموری را باید رعایت کنید:

 • ترک سیگار: سیگار کشیدن جریان خون را در پوست کاهش می دهد و روند درمان را کند می کند. قطعا پزشک به شما توصیه می کند که سیگار کشیدن را قبل و بعد از عمل جراحی ترک کنید.
 • داروهای خاص را مصرف نکنید: برخی داروها مانند آسپرین، داروهای ضدالتهاب و مکمل های گیاهی خونریزی را تشدید می کنند بنابراین مصرف این داروها ممنوع است.
 • یک همراه داشته باشید: حتما شخصی را بعنوان پرستار و همراه در کنار خود داشته باشید تا بعد از عمل جراحی از شما حداقل در روز اول مراقبت کند.

لیفت پیشانی در بیمارستان انجام می شود و با بیهوشی عمومی به شما در تحمل درد کمک می کند.

در طول دوره جراحی و درمان لیفت پیشانی

انتخاب متد مورد نظر بستگی به نتیجه دلخواه شما دارد.  پزشک نیز متد مورد نظر و محل ایجاد شکاف ها و کشیدن پوست را مشخص می کند.

جراح شما یکی از متدها را انتخاب خواهدکرد:

 • لیفت پیشانی آندوسکوپیک: در این متد جراح چندین شکاف ریز را پشت خط رویش مو ایجاد می کند و لوله ای باریک و بلند که در انتهای آن یک چراغ و یک دوربین نصب است را داخل پوست می کند و بافت ها و ماهیچه های زیرین را بررسی می کند.

بوسیله این دستگاه شکاف ها و زخم هایی به منظور کشیدن پوست ایجاد می شوند که در نهایت با بخیه های بسیار ریز این زخم ها ترمیم می شوند.

 • لیفت پیشانی کورونالی: در این متد جراح از پشت خط رویش مو و از یک گوش تا گوش دیگر شکاف هایی را به منظور کشیدن پوست ایجاد می کند. چین و چروک پوست از بین می رود و زخم ها نیز توسط جراح پوشیده می شود.

بعد از پوشاندن و از بین بردن زخم ها، جراح زخم های باقی مانده را بخیه می زند. این روش برای افرادی که محل رویش موهایشان پر است مناسب نیست بلکه افرادی که رستگاه موهایشان پر مو نیست استفاده از این متد بهتر است.

 • لیفت پیشانی از رستگاه مو: جراح شما یک شکاف بین بالای پیشانی و خط رویش مو ایجاد می کند. در این روش پوست و بافت پیشانی از بین می رود ولی در عوض خط رویش مو عقب کشیده نمی شود.

به هرحال، این متد برای افرادی که رستگاه موهایشان خیلی عقب است کاربرد دارد. جای زخم ممکن است در رستگاه مو قابل مشاهده باشد و این مسله به نوع درمان بستگی دارد.

لیفت پیشانی

مراقبت های بعد از لیفت پیشانی

بعد از عمل لیفت پیشانی ممکن است که پیشانی کمی متورم شود. یک تیوب کوچک برای خالی کردن خون و مایعات در شکاف قرار داده می شود.

پزشک جراح، شما را برای مراقبت های بعد از عمل راهنمایی می کند. در اولین روز بعد از عمل:

 • در روز اول استراحت کنید و مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است را مصرف کنید.
 • کمپرس سرد برای تسکین درد شکاف های ایجاد شده استفاده کنید.
 • از باز کردن شکاف ها یا فشار دادن آن ها جدا خودداری کنید.

زمانی که شکاف ها و سوراخ های ایجاد شده رو به بهبود باشند شروع به خارش می کنند و شما ممکن است حتی احساس بی حسی در این نواحی را داشته باشید. پانسمان توسط پزشک در طی  3 روز اول باز می شود. بازه زمانی بهبود بخیه ها 7 الی 10 روز است.

بعد از عمل در مورد شروع کارهای روزمره مانند حمام کردن، سشوار کردن موها با پزشک خود مشورت کنید. لازم است بدانید بدلیل لیفت پیشانی چند هفته تورم را خواهید داشت.

در طی گذشت زمان این شکاف ها و سوراخ ها از بین می روند. در این مدت می توانید با آرایش این شکاف ها را محو کنید. در صورت داشتن این علایم حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • تنگی نفس
 • درد سینه
 • ضربان نامنظم قلب

زمان بهبودی بعد از لیفت پیشانی چه مدت است؟

عمل لیفت پیشانی می تواند به تنهایی و در مواردی همراه با لیفت صورت یا بلفاروپلاستی ( جراحی زیبایی پلک ها) انجام شود. بنابراین، زمان بهبود شما بستگی به تعداد جراحی هایی که انجام شده، دارد.

به طور معمول، در جراحی ها، بیهوشی موضعی انجام می شود و می تواند بجای بیهوشی موضعی از بیهوشی عمومی استفاده کرد.

تزریق داروهای متعدد در زمان جراحی باعث می شود حالت های ناخوشایند بعد از عمل کاهش یابد. علاوه بر این داروها بعد از عمل نیز داروهای خوراکی برای کاهش درد تجویز می شود.

یک روز بعد از عمل پاسمان ها باز می شوند و بیمار اجازه دارد که دوش بگیرد. یک هفته بعد از عمل سطح بهبودی ارتقا یافته و بیمار می تواند به برخی از فعالیت های خود بپردازد.

برای مثل؛ در طول هفته اول شما می توانید فعالیت های روزمره مانند آشپزی کردن، پیاده روی را شروع کنید. اما مراقب باشید که نمی توانید فعالیت های سخت مانند بلند کردن و حمل لوازم سنگین را داشته باشید. حتی توصیه می شود حتما بعد از فعالیت های روزمره ساعاتی را استراحت کنید.

در هفته دوم یا سوم رانندگی برای شما مجاز است زیرا دیگر می توانید به راحتی عکس العمل داشته باشید.  در طی ماه اول شما قادر هستید تمام فعالیت های همیشگی و عادی خود را آغاز کنید ولی همچنان از کار سنگین اجتناب کنید.


بخوانید » مراقبت های لازم برای لیفت صورت + مراحل انجام آن


لیفت پیشانی

آیا این متد جوانسازی رایج است؟

طبق مشاهدات جامعه جراحان آمریکا، لیفت پیشانی در بین 12 جراحی زیبایی پرطرفدار است. به طور کلی، این متد به تعداد 33703 در سال 2016 با موفقیت انجام شد.

این جراحی در میان افراد سالخورده به منظور جوان تر شدن محبوب است و افراد بین 19 تا 34 سال این عمل را انجام نمی دهند. بیشتر افرادی که این عمل را انجام داده اند بین 51 تا 64 ساله هستند، همین طور سنین 35 تا 50 و حتی بالای 60 سال هم به این متد علاقمند هستند.

آیا مردان هم این عمل را انجام می دهند؟ 

در مجموع، زنان بیش از مردان لیفت پیشانی را انجام می دهند، به این ترتیب درصد آن در زنان 89.9 % و در مردان 10.1% است. به گفته پزشکان جراح، در نسل قبل حالت پیشانی و ابروان زنان غضب آلود و بی نشاط بود. جامعه نقش ذاتی و حمایتی در قبال زنان دارد. ما سخت تلاش می کنیم که از نقش ” مادر” حمایت و قدردانی کنیم. بطورغریزی، دیدن یک زن ناراضی با پیشانی درهم کشیده می تواند حس ناامنی یا حتی ناراحتی را به ما القا کند. از آنجا که زنان اغلب برحسب ظاهر چهره خود مورد قضاوت و ارزیابی قرار می گیرند، سیما و چهره خوشایند می تواند تاثیر مثبت بیشتری داشته باشد.

عوارض لیفت پیشانی

ممکن است تورم و کبودی مختصر بوجود بیاید اما در لیفت پیشانی هیچ عارضه ای بروز نمی کند. بنابراین، میزان عوارض جانبی آن بسیار کم است اما بهتر است نسبت به همین هم آگاهی کسب کنید.

کاهش اعصاب حسی

ممکن است بعد از عمل لیفت به مدت یک سال عصب ها بی حس باشند و پیامد آن خارش پوست سر است.

علت این آسیب این است که عصب ها از پوست شروع می شوند و تا بالای کاسه چشم و پیشانی ادامه دارند، بی حسی عصب این نواحی صورت از عوارض لیفت پیشانی است که مدت ها این بی حسی ماندگار خواهد بود. متاسفانه، این عصب ها در سطح پوست قرار دارند به همین دلیل در عمل جراحی لیفت گریز از این آسیب اجتناب ناپذیر است.

زخم شدن پوست

زخم شدن پوست با توجه به متد انتخابی شما، یکی دیگر از عوارض جانبی لیفت پیشانی است. مراقبت های بعد از عمل جراحی به منظور رفع زخم شامل ماساژ زخم با پماد، درمان با لیرز و در بعضی موارد میکرویندلینگ است. قطعا، پزشک جراح، شما را در این مورد راهنمایی خواهد کرد.

عدم تقارن ابروها

عدم تقارن ابروها در لیفت پیشانی از عوارض این عمل جراحی می باشد. عدم تقارن عارضه ای است که بعد از جراحی آشکار می شود. پزشک قبل از اقدام به عمل جراحی حفظ تقارن را در الویت درمان قرار می دهد.

آسیب دیدن مو

لیفت پیشانی عامل بالا رفتن خط رویش مو یا ریزش مو در ناحیه ای که شکاف ایجاد شده است، می شود. اگر ریزش مو متوقف نشد راه درمان آن برداشتن زخم یا پیوند مو است. مانند بسیاری از جراحی ها، در لیفت پیشانی هم خطراتی چون خونریزی، عفونت، حساسیت به داروی بیهوشی وجود دارد.

لیفت پیشانی

معایب لیفت پیشانی:

 • نیاز به یک جراح و متخصص با تجربه هست و مراجعه به متخصصی که تجربه کافی رو نداره، می تواند تلف کردن وقت و هزینه را به دنبال داشته باشد بدون اینکه نتیجه دلخواه رو بگیرید.
 • ممکن است نیاز به جراحی پلک هم پیدا کنید زیرا این روش نمی تواند افتادگی پلک را درمان کند.

بخوانید » لیفتینگ صورت با نخ؛ تعریف، مزایا و معایب لیفتینگ صورت با نخ


چه اتفاقاتی ممکن است بعد از لیفت پیشانی بیفتد؟

 • احساس خستگی و انرژی کم
 • وجود یک لوله زیر پوست برای خارج کردن خون و آب جمع شده در زیر پوست
 • احساس بی حسی و کشش در پیشانی
 • تورم و کبودی پوست
 • درد و ناراحتی کم تا متوسط، در پیشانی
 • نیاز به قطره چشم یا اشک مصنوعی بعد از عمل
 • خونریزی تا دو هفته (از مصرف غذاهایی که باعث پرفشاری خون می شوند پرهیز کنید.)
 • خارش پوست به دلیل عصب قطه شده

پس از لیفت پیشانی چه ورزش هایی میتوان کرد؟

 • برای کاهش تورم و کبودی، می توانید پیاده روی را بعد از عمل شروع کنید. البته حتما تاییدیه از پزشک تان بگیرید که این ورزش برای شما مضر نیست.
 • بعد از عمل، برای پیشگیری از لخته شدن خون، 3 بار در روز راه بروید.
 • به دلیل احتمال خونریزی تا 2 هفته، هرگز ورزش سنگین نکنید و اجسام سنگین را بلند نکنید.
 • بهتر است تا 2 الی 3 هفته، رابطه جنسی نداشته باشید همچنین فعالیتی که باعث افزایش فعالیت قلبی و عروقی می شود نکنید مثل تردمیل یا دوچرخه.

مراقبت از زخم های لیفت پیشانی

 • در صورتی که برای خالی کردن خون زیر پوست، از لوله استفاده شده است، تا 48 ساعت بعد از برداشتن آن نباید حمام کنید.
 • در روز اول و دوم از کمپرس سرد اسافاده کنید تا کبودی و ورم کم شود. توجه کنید که یخ را مستقیما بر روی پوست قرار ندهید.
 • دور زخم را به آرامی در حمام تمیز کنید.
 • بین 6 تا 12 ماه، در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 • تا 4 هفته بعد از عمل از رنگ مو استفاده نکنید.
 • تا 3 روز بعد از عمل از هیچ مواد آرایشی استفاده نکنید. حتی بعد از 3 روز هم روی زخم خود را کرم آرایشی نزنید.
 • بعد از 14 روز برای بررسی بخیه ها به متخصص مراجعه کنید.

لیفت پیشانی

ترمیم و عمل مجدد

این مهم است که نتیجه جراحی یک زیبایی طبیعی باشد چرا که ترمیم و عمل مجدد در زیبایی فرد تاثیر بسیار نامطلوبی می گذارد.

لیفت پیشانی چقدر طول میکشه؟

عمل لیفت پیشانی  1الی 2 ساعت است.

نتایج  لیفت پیشانی

 • لیفت پیشانی باعث می شود که شما جوان تر و شاداب تر شوید.
 • به خاطر داشته باشید که لیفت پیشانی برای همیشه دوام ندارد. با بالا رفتن سن، پوست صورت شل می شود و همچنین آفتاب نیز به پوست شما آسیب می رساند.

هزینه لیفت پیشانی

هزینه پرداختی برای هر بیمار متفاوت است و این بستگی به موارد زیر دارد:

 • روش درمانی انتخاب شده برای لیفت
 • میزان سختی لیفت و افتادگی پوست
 • متخصص و میزان تجربه و دستمزد او
 • تعداد جلسه های درمانی
 • موقعیت جغرافیایی شما

لیفت پیشانی

لیفت پیشانی با نخ چیست؟

لیفت پیشانی با نخ، روشی کم تهاجمی است که در آن عمل جراحی انجام نمی شود. فقط با استفاده از شکاف های ریزی بر روی پوست پیشانی و وارد کردن نخ درون آن، پوست پیشانی کشیده می شود که این می تواند هم پوست پیشانی را سفت تر کند و هم اینکه ابروها را بالا بکشد.

بوتاکس پیشانی چیست؟

شاید برایتان سوال باشد که آیا لیفت پیشانی بهتر است یا بوتاکس پیشانی؟ در ادامه کمی در مورد بوتاکس پیشانی برایتان توضیح خواهیم داد. بوتاکس روشی برای از بین بردن خطوط اخم بین ابروها و همچنین بالا کشیدن آن ها است. در این روش با تزریق سم بوتولینوم و فلج کردن موقتی ماهیچه های بین ابرو ها و از بین رفتن خطوط و چین و چروک ها پیشانی، چشم ها نیز درشت تر و زیباتر می شوند.

علاوه بر این، تزریق بوتاکس در انتهای ابروها باعث می شود تا ماهیچه های پیشانی در این ناحیه بالا کشیده شود. نکته دیگر این است، میزان موفقیت تزریق بوتاکس و از بین رفتن چین و چروک ها به سن و ماهیچه های شما دارد.

بوتاکس برای از بین بردن خطوط عمیق اخم بین ابروها یک روش موثر است. همانطور که گفته شد، بوتاکس یک روش تزریقی و متفاوت از روش های قدیمی لیفت پیشانی که با جراحی و ایجاد شکاف بر روی پوست، چین و چروک ها از بین می روند، می باشد.

برای چه کسانی بوتاکس پیشانی یک روش موثر است؟

بوتاکس برای زنان و مردان بالای 18 سال که خطوط اخم بر روی پیشانی دارند، توصیه می شود. برای افرادی که از درمان های دیگر برای رفع چین و چروک ناامید شده اند، بوتاکس یک روش موثر است. همچنین، برای درمان پوست های شل و افتاده این یک روش فوق العاده عالی می باشد. بوتاکس بعنوان یک روش موثر برای زیبا سازی پلک های چشم کاربرد دارد.

قبل از اقدام به بوتاکس به پزشک مراجعه کنید تا پزشک عوارض احتمالی را در شما تشخیص و ارزیابی کند.

بدلیل تزریق سم بوتولینوم، بوتاکس به زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود زیرا این سم می تواند به جنین یا طفل شیرخوار آسیب برساند.

چگونه هزینه بوتاکس برآورد می شود؟

هزینه های بوتاکس به تعداد تزریق ها و محل تزریق بستگی دارد. ممکن است پزشک شما برای رفع چین و چروک های پیشانی تزریق های بیشتری را نسبت به اطراف چشم انجام دهد و این امر در هزینه موثر است.

در بسیاری از کشورها، هزینه بوتاکس شامل بیمه نمی شود.

لیفت پیشانی

مراقبت های قبل از بوتاکس پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی با بوتاکس برای رفع چین و چروک ها انجام می شود. این تزریق در مطب پزشک و با صرف زمان بسیار کم قابل اجرا است. اما از قبل بوتاکس مراقبت های لازم است. داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین که می توانند عامل خونریزی باشند را نباید مصرف کنید.

قبل از بوتاکس پزشک برای کاهش درد از پماد های بی حسی در نواحی مدنظر برای تزریق استفاده می کند. لازم به ذکر است که بوتاکس فقط چند دقیقه زمان می برد.

چه مدت زمان لازم است که نتیجه مطلوب از بوتاکس پیشانی حاصل شود؟

در روش بوتاکس نتیجه مطلوب بسیار سریع و فقط در طی یک هفته حاصل می شود. اما طبق تقیقات انجام شده، مطلوب ترین نتایج از اولین ترزیق بعد از یک ماه حاصل می شود. همچنین به گفته متخصصان ترزیق بوتاکس بطور متوسط  3 تا 4 ماه باید انجام شود. در بعضی درمان ها تا 6 ماه نیز تزریق لازم است.

یکی از دلایل محبوبیت این متد این است که روند بهبودی سریع است. دیگر اینکه بعد از تزریق می توانید فعالیت های روزانه را انجام دهید حتی مدرسه بروید یا کار کنید. با این وجود، متخصصان توصیه می کنند بعد از تزریق 2 ساعت بیرون نروید.

بوتاکس پیشانی چه خطراتی می تواند داشته باشد؟  

بطور کلی، بوتاکس یک متد ایمن است. اما با این وجود عوارضی هم دارد مانند قرمزی، تورم و سوزش در محل تزریق که طبق نظر پزشکان این علایم ظرف مدت یک هفته رفع می شوند.

برخی از عوازض جانبی بی خطر بوتاکس عبارتند از:

 • سردرد
 • درد
 • بی حسی

عوارض جانبی خطرناک در این متد بسیار نادر است اما اگر این علایم در شما عارض شد حتما به پزشک مراجعه کنید:

 • تنگی نفس
 • افتادگی ابروها و پلک ها
 • مشکل در بلعیدن و خوردن
 • تغییر در تکلم

اگر همزمان با جراحی لیفت پیشانی، تزریق بوتاکس را هم انجام می دهید احتمال عفونت بخاطر عوارض جراحی وجود دارد.

لیفت پیشانی

آیا بوتاکس یک متد موثر است؟

تاثیر تزریق بوتاکس ظرف مدت چند روز آشکار می شود اما برای ماندگاری تاثیر آن باید چند ماه تزریق تمدید شود. با تکرار بوتاکس ماهیچه ها فلج می شوند و در نهایت تاثیر افزایش سن بر زیبایی پوست کاهش می یابد و شما بهترین نتیجه را از بوتاکس خواهید گرفت.

پزشک می تواند تاریخ تمدید تزریق را مشخص کند. در صورتی که چین و چروک ها دوباره پدیدار شدند می توانید دوباره بوتاکس کنید.

سوالات متداول در مورد لیفت پیشانی

آیا لیفت پیشانی در سنین خاصی باید انجام شود؟

برای لیفت پیشانی باید چروک های زیاد و عمیقی روی پیشانی تان داشته باشید. معمولا افرادی که سنی بین 40 تا 50 سال دارند، برای انجام این عمل مناسب می باشند. افرادی که چین و چروک کمتری دارند، بهتر است از روش های دیگری مثل بوتاکس استفاده کنند که کمتر تهاجمی بوده و برای آنها جواب می دهد. اما مراجعه کنندگانی هم داشته ایم که در سن 20 سالگی به سر می بردند ولی به دلیل داشتن مشکلات مادرزادی و ارثی در پوست پیشانی شان مثل افتادگی بیش از حد پوست و یا اخم شدید، این عمل برای آنها انجام شده است و نتیجه قابل قبولی گرفته اند.

لطفا در مورد لیفت پیشانی آندوسکوپیک کمی توضیح بدین؟

از جمله تکنیک های لیفت پیشانی میتونم به لیفت پیشانی آندوسکوپیک اشاره کنم که کمی کمتر تهاجمی بوده و روشی مناسب برای افرادی است که مشکل حادی ندارند ولی اصرار دارند برای صاف شدن پیشانی شان، این لیفت انجام گردد. در این تکنیک از یک دوربین کوچک برای اصلاح مشکلات و از بین بردن عضلات زیر پوست استفاده می شود.

گاهی تشخیص اینکه به لیفت پیشانی نیاز داریم یا لیفت چشم مشکل است، ممکنه راهنمایی کنید؟

زمانی که به پزشک مراجعه می کنید، آناتومی صورتتون مورد بررسی قرار می گیرد و بهترین روش برای شما، تجویز می شود. حتی گاهی پزشک به شما پیشنهاد می کند برای گرفتن بهترین نتیجه دو تکنیک یا دو روش زیبایی را با هم ترکیب کنید.

اما اگر خودتان می خواهید بفهمید که کدام یک برایتان بهتر است، روش زیر را بکار بگیرید:

اگر پوست پیشانی خود را به نقطه ای که فکر می کنید موقعیت مناسبی است بکشید، کمی پوست بالای پلکتان جمع می شود. اگر مقدار این پوست زیاد بود، شما به لیفت پیشانی نیاز دارید.

چه موقع نتایج کامل این عمل رو می توان دید؟

شما پس از گذشت چند ماه حدودا 2 تا 6 ماه، کاملا می توانید نتایج نهایی رو ببینید. باید کاملا تورم پوستتان از بین برود تا نتیجه مشخص شود.

آیا لیفت پیشانی، چشم ها و ابروهای نامتقارن رو نیز درمان می کند؟

برای این مشکلات، از ترکیب دو روش بوتاکس و لیفت پیشانی استفاده می کنیم.

فیلم جراحی لیفت پیشانی

 

خلاصه مطالب

لیفت پیشانی یک عمل زیبایی به منظور برطرف کردن چین و چروک های پیشانی انجام می گیرد که نتیجه آن زیبایی و جوانی است. لیفت پیشانی، کشیدن پوست پیشانی به سمت بالا است.

لیفت پیشانی برای افرادی با پیشانی افتاده و شل یا ابروهایی بدون تقارن توصیه می شود. برطرف شدن چین وچروک پیشانی به بالا رفتن اعتماد به نفس نیز کمک می کند.

شما ممکن است فقط لیفت پیشانی را به تنهایی و یا اینکه همراه با لیفت صورت و جراحی زیبایی پلک انجام دهید. بوتاکس می تواند انواع چروک ها مانند چروک های حاصل از حرکت های دائمی پوست یا چروک های بین ابرو ها را از بین برد. این متد باعث کشیده شدن ابروها به سمت بالا می شود. بوتاکس می تواند با دیگر روش های زیبا سازی مانند زیبا سازی پلک چشم ادغام شود. به خاطر داشته باشید که بوتاکس یک متد دائمی و همیشگی نیست. مراقبت های درست از پوست می تواند به ماندگاری بوتاکس و همچنین زیبایی و حفظ جوانی شما کمک کند. مشورت با پزشک فراموش نشود.

عکس قبل و بعد افرادی که لیفت پیشانی انجام داده اند:

لیفت پیشانی

 

لیفت پیشانی

 

لیفت پیشانی

 

لیفت پیشانی

 

لیفت پیشانی

 

لیفت پیشانی