مجموعه امكاناتی كه برای داشتن خوابی مطلوب و ایده‌آل توصیه می‌شوند، با عنوان كلی كالای خواب معرفی می‌شوند. تشك یكی از چند قلم كالای مرتبط با خواب است. تشك مناسب خواب ویژگی‌هایی دارد كه در صورت رعایت،‌ می‌توان خوابی راحت را تجربه نمود. همانطور كه قرار داشتن در وضعیتی ثابت حتی در هنگام بیداری و هوشیاری برای فیزیولوژی بدن نامناسب است؛ قرارگیری اعضای بدن در هنگام خواب و نیمه‌هوشیاری برای مدت‌زمانی حدود یك سوم شبانه‌روز نیز موجب آسیب رسیدن به اندام‌های جسمی و ستون فقرات می‌شود. از سوی دیگر پوست انسان به دلیل عدم پوشش به وسیله پر یا پشم یا مو، در معرض انواع آلرژی‌هاست.

این موارد به همراه بسیاری دلایل دیگر، طراحان حوزه تولید و صنعت را وادار به طراحی و تولید كالاهایی باكیفیت جهت داشتن خوابی مطلوب و راحت كرده است. بسیاری از شركت‌های فعال در عرصه كالای خواب با تولید انواع محصولات مرتبط با خواب، توانسته‌اند بازار مناسبی جهت تهیه لوازم خواب ایجاد كنند. در این میان برند دانلوپیلو Dunlopillo،‌ با سابقه‌ای در حدود 7 دهه در تولید ملحفه به عنوان بهترین برند در جهان مطرح شده است. کالای خواب دانلوپیلو اكنون سازنده انواع تشك،‌ لحاف،‌ بالش، لنترست و برخی دیگر از كالاهای مرتبط با خواب است. برند دانلوپیلو، برندی آلمانی است كه در زمینه كالای خواب فعال است و فروشگاه اینترنتی ژرمن کالا به عنوان تنها وارد کننده این محصول است.

دهه‌های 1920 تا 1940 سال‌های آغازین برای شركت دانلوپیلو است؛ در این سال‌ها دانشمندان دانلودپیلو  استفاده از لاتكس را كشف كردند. دانلوپیلو اولین بار لاتكس را در صندلی‌های تراموا، قطارها و اتوبوس‌های برقی به كار برد. صنعت هوایی از فوم لاتكس برای تودوزی و رودوزی كابین‌ها و صندلی‌هایش استقبال كرد. همچنین دانلوپیلو اولین تشك‌های لاتكس  طبیعی  را به‌منظور حفظ تازگی و ثابت نگه داشتن شكل آنها بدون وارد كردن پف و هوا به داخل تشك تولید كرد. اینها امتحانی برای دستیابی به موفقیتی بزرگ برای دانلوپیلو بود.

امروزه دانلوپیلو یكی از بهترین برندهای شناخته‌شده در تولید كالای خواب در سراسر اروپا است؛ دانلوپیلو مالك انحصاری و تولید کننده عمده صنعت تشك‌های لاتكس طبیعی می‌باشد. تشك‌های دانلوپیلو برای عملكردی درازمدت با به كارگیری انعطاف‌پذیری طبیعی، برای نگه داشتن شكل‌ اولیه‌شان و باقی ماندن به شكلی پایدار طراحی شده‌اند.دانلوپیلو تشک هایش را در مقابل عوامل آلرژی‌زا مانند ذرات گرد و غبار و پر و رایحه مقاوم كرده است.

لاتكس طبیعی استفاده شده در دانلوپیلو شبیه مموری فوم است؛ لاتكس طبیعی خاصیت ارتجاعی و فنری طبیعی دارد؛ این ویژگی باعث انطباق آن با شكل و فرم بدن انسان می‌شود. مموری فوم منشأ شیمیایی دارد و تفاوت دیگرش با فوم لاتكس طبیعی در میزان خاصیت ارتجاعی و انطباق آن با فرم بدن است؛ با این توضیح كه لاتكس به طور كامل به قالب بدن در نمی‌آید. ضمناً به دلیل منشأ گیاهی و ارگانیك لاتكس طبیعی؛ گرما در آن حبس نمی‌شود و نسبت به مموری فوم خنك‌تر است؛ در نتیجه مانع از افزایش دمای بدن و تعریق می‌شود‌. با این اوصاف افراد باید با توجه به نوع نیاز جسمی‌شان، تشك مناسب خود را انتخاب كنند.

با توجه به منشأ ارگانیك لاتكس، می‌توان گفت كه این محصول برای محیط زیست نیز بی‌خطر است؛ یعنی بعد از طی شدن عمر مفید تشك لاتكس می‌توان بدون نگرانی از ضربه به محیط زیست آن را در طبیعت رها كرد؛ چرا كه اجزای آن قابلیت تجزیه و بازیافت به اجزای اولیه خود را دارند. تشك لاتكس به لحاظ عمر مفید در دسته تشك‌های بادوام است.

تشك لاتكس برخلاف تشك فنری یا مموری فوم،‌ حركات روی خود را به صورت موج در سطح تشك منتقل نمی‌كند؛ این موضوع برای انواع دونفره كه باید راحتی دو نفر در آن لحاظ شود،‌ حائز اهمیت است. فشار وارده از سوی بدن بر تشك لاتكس در سطح آن توزیع می‌شود؛ این ویژگی باعث می‌شود این تشك‌ها به طور طبیعی از نوع طبی نیز به شمار روند.

تشك‌های لاتكس معمولا یا به صورت سرتاسری یا به صورت یك طرف از جنس ملحفه لاتكس طبیعی و یك طرف خود فوم لاتكس تولید می‌شوند. این ملحفه‌ها نیز مانند فوم لاتكس خاصیت ضد باكتری و ضد آلرژی دارند. تهویه طبیعی و خنك نگه داشتن بدن ویژگی دیگر این ملحفه‌هاست. برند دانلوپیلو با رعایت 7 منطقه با تراکم‌های مختلف جهت نگه‌داری از بدن خصوصا ستون فقرات در تشك‌های خود؛ تشك‌هایی برای انواع تخت خواب بزرگسال، تخت دو نفره و تخت یك نفره تولید و روانه بازار نموده است.

دانلوپیلو تشك‌های تولیدی خود را در رنگ سفید ارائه می‌كند؛ رنگ سفید شاخص‌ترین رنگ در رنگ‌های بهداشتی است. دانلوپیلو؛ همه تشك‌های تولیدی خود را به همراه روكش زیپ‌دار عرضه می‌كند. برخی از تشك‌های این برند نواری نقره‌ای با خاصیت ضداسترس دارند. سایزبندی تشك‌های دانلوپیلو بسیار متنوع است. جهت افزایش بهره‌وری و طول عمر تشك لاتكس دانلوپیلو توصیه می‌شود از محافظ یا تاپر استفاده شود؛ تاپر (روتشکی) نیز مانند خود تشك از جنس لاتكس طبیعی و وزن 5 كیلوگرمی است.

وظیفه تاپر ممانعت از نفوذ آلودگی، ذرات ‌گرد و غبار و مایعات به عمق تشك است. تاپرهای دانلوپیلو نیز مانند تشك‌ها و سایر كالای خواب دانلوپیلو در رنگ سفید تولید و عرضه می‌شوند. تاپرهای دانلوپیلو به طور كامل در روی تشك قرار می گیرد و دارای زپپ هستند که سبب سهولت در شستشو می شوند . این تاپرها قابلیت شست‌وشو با دست و ماشین لباسشویی را دارند؛‌ نرم و لطیف‌اند و خاصیت ضدباكتریایی و ضدآلرژی دارند. تاپرهای دانلوپیلو مجهز به یك لایه میانی ضدرطوبت‌اند؛ این ویژگی مانع از تعریق بدن در فصول گرم سال و مناطق مرطوب و گرم می‌شود. (به دلیل ضد تعریق بودن بسیار مورد مناسبی برای مناطقی که روطوبت بالا دارندمی باشند)  كیفیت تاپرهای دانلوپیلو به مانند سایر كالای خواب این برند،‌ دارای درجه عالی است و عمر زیادی دارد.

بهره‌مندی از سیستم تهویه و تنفس بی‌نظیر، انطباق پذیری با فرم بدن،خاصیت ارتجاع‌پذیری فوق‌العاده از ویژگی های مهم تشک های دانلوپیلو است.  . این ویژگی ها برای بهره‌مندی از خوابی راحت بسیار كاربردی است. ژرمن کالا تنها وارد کننده رسمی و بدون واسطه کالای خواب دانلوپیلو می باشد که توانسته در چند سال اخیر سهم قابل توجهی از بازار خرید کالای خواب اورجینال و برند خارجی را از آن خود کند. در پایان از تمامی خوانندگان عزیز دعوت میکنیم لذت تماشای مدل‌های بسیار جذاب و با طراحی فوق‌العاده شیك و كاربردی انواع تشك،‌ لحاف، بالش، لنترست و سایر كالای خواب برند دانلوپیلو را در صفحات مجازی این شركت از دست ندهید.

كیفیت اتفاقی نیست؛‌ تمامی این تولیدات دانلوپیلو حاصل سال‌ها تجربه و آزمون و خطا و شكست‌ها و موفقیت‌های مدیران و كارگران این شركت بوده که موجب شده بهترین کالای خواب با فوق العاده ترین کیفیت را در اختیار تمامی مشتریان قراردهد . همچنین ژرمن کالا مفتخر است که با ارائه کالاهای اورجینال آلمانی با قیمت های بسیار رقابتی نقش مهمی در بهبود استایل زندگی ایرانیان عزیز  را فراهم سازد.