نور درمانی

 

با پول یک پیتزا لاغر شو

به کمک این کلینیک تخصصی می تونید بیش از ۷ کیلو در یک دوره (۲۱روزه) وزن کم کنید و به اندام ایده آل خودتون برسید.
پشتیبانی و مشاور رایگان
کاهش وزن تضمینی بدون بازگشت

آیا ماسک های نور درمانی (ال ای دی) صورت واقعا کارآیی دارند؟

شاید تا به حال به این فکر افتاده باشید که از دستگاه های مراقبت از پوست دستی خانگی استفاده کنید. مثل دستگاه Quasar MD plus که کیم کارداشیان از آن استفاده می کند ، کیم کارداشیان که ظاهرا خیلی هم به لیزر پوست صورت علاقه مند است. آیا افراد را با عینک های محافظ شیک در مدیسپاها یا مطب های دکتر دیده اید؟ و یا این شیوه نور درمانی شامل انواع نورها مانند ماسک های نور درمانی (ال ای دی) می باشد؟ جواب این مسئله این است که بله همین طور است. ماسک های نور درمانی چیست ؟ و این ماسک های نور درمانی ( ال ای دی ) چه تاثیری روی پوست ما می گذارد؟ در این مقاله از بخش پزشکی و زیبایی دکتر سلام  می خواهد به توضیح کامل درباره روش ماسک های نور درمانی (ال ای دی) بپردازد.

آیا ماسک های نور درمانی (ال ای دی) صورت واقعا تاثیر دارند؟

به نظر می رسد دکتر آر گلن کلدرهد یکی از کارشناسان پیش رو در نور درمانی و جراحی با لیزر در جهان این طور فکر می کند. او در یک تحقیق که به تازگی انتشار یافته است بیان می کند که نور درمانی کم توان (سرد) با دیودهای ساطع کننده نور( LED) که اخیرا در حال ظهور می باشد، یک شیوه درمانی علمی پزشکی قابل اطمینان است که عملکرد آن شاهدی بر تاثیر و کیفیت این شیوه درمانی می باشد.
طبق گفته های دکتر کلدرهد گزارش های رسیده حاکی از کیفیت های درمانی متفاوت هستند که نشان می دهد یکی از علاقه مندی های جراحان پلاستیک در درمان پیری پوست، هدف ثابت شده نور درمانی سلول های پوست با ال ای دی و قابلیت روش نور درمانی در بهبود جریان خون در پوست می باشد. او می افزاید این امر، روش نور درمانی به وسیله ال ای دی را یک روش درمان مستقل، سالم و موثر برای بیمارانی که آماده دیدن نتایج نهایی این درمان هستند می سازد.

به طور خلاصه می توان گفت که روش نور درمانی ( LED) روش موثری است اما نه فقط در مدت یک شب.

طبق گفته های کارشناس برجسته پزشکی زیبا شناختی شهر نیویورک دکتر پاول لارنس استفاده از دستگاه ال ای دی مراقبت از پوست (که از داروخانه می توان آن را تهیه کرد) یک جایگزین عالی برای درمان های کلینیکی پوست است. احتمالا بزرگترین مزیت نور درمانی ( LED) این است که روش کارآمدی است. مطالعاتی که در مورد استفاده از ال ای دی در درمان آکنه و درمان پیری پوست صورت گرفته پیشرفت قابل اطمینانی را در هر دو حوزه نشان می دهد. مسئله مهم این است که باید هر روز از آن استفاده کنید. استفاده از این دستگاه باید بخشی از رژیم مراقبت از پوست روزانه شما باشد. برای برخی از افراد این موضوع یعنی استفاده منظم و مرتب از دستگاه ممکن است مانع رسیدن به هدف یعنی مراقبت از پوست شود.

برای بیمارانی که منظم و منضبط نیستند ممکن است انتخاب یک دستگاه قوی تر گزینه بهتری باشد. دکتر لارنس می گوید نور در واحد نانومتر اندازه گیری می شود و نورهای ال ای دی، قدرت های متفاوتی دارند. دستگاه های مشابه آنچه که اینجا داریم فقط در مدیسپاها یا در موارد پزشکی قابل استفاده هستند و همه چیز به انتظاراتی که شما دارید بستگی دارد.

ماسک های نور درمانی

آیا نوردرمانی فقط یک مد احمقانه است؟

بورداج می گوید نور ال ای دی بر روی آسیب های مختاف پوستی تاثیر قابل توجهی را نشان داده است. نور ال ای دی می تواند رده های سلولی خاص را تحریک کرده و پوست را از نظر بعضی ویژگی ها بهبود ببخشد و وقتی که این تکنولوژی با ژل جذب کننده نور کروموفور ترکیب می شود می تواند بهتر عمل کرده و باعث می شود که نور درمانی ( LED) به لایه های عمیق تری از پوست نفوذ کند.

بورداج از یک دستگاه که به نام Lumibel  معروف است استفاده می کند. او می گوید ما از این دستگاه برای کاهش خطوط پنجه کلاغی (چین و چروک گوشه چشم)، خطوط ماریونت (خط خنده)، خطوط پیشانی و همینطور کاهش اندازه منافذ پوست استفاده می کنیم. او ادامه می دهد که برای بیماران با پوست مستعد به آکنه نیز درمان به وسیله دستگاه Lumibel  می تواند به کار برده شود.
در اینجا توضیح داده می شود که یک جلسه کار با دستگاه Lumibel  به کمک ال ای دی چطور پیش می رود. بیمار پس از عکس گرفتن، وارد شده و روی تخت معاینه دراز می کشد. سپس متخصص زیبایی قبل از به کار بردن ژل مخصوص روی صورت بیمار، برای پاک کردن آرایش و هرگونه آلودگی دیگری از صورت بیمار از یک کلینزر (پاک کننده) ملایم استفاده می کند.

سپس از نور آبی دستگاه مولتی ال ای دی Lumibel  برای فعال کردن ژل استفاده می شود. این مرحله با تبدیل نور به طول موج های رنگی مختلف انجام می شود. پنل های نوری برای دیگر مناطق بدن که مستعد آکنه هستند نیز به کار می رود، جاهایی مثل قفسه سینه و پشت.

اگرچه که دستگاه هرگز عملا به بدن بیمار نمی خورد و آن را لمس نمی کند اما بیمار باید از عینک محافظ استفاده کند. در مدیسپای پارک ویکتوریا و سایر مدیسپاها برای درمان چین های پنجه کلاغی از برچسب های کوچکی برای نواحی اطراف چشم استفاده می شود.
بورداج با حالتی حاکی از تعجب می گوید اگر این عینک های محافظ بزرگ را پوشیده باشید چطور انتظار دارید که نور ال ای دی چین های پنجه کلاغی دور چشم  های شما را درمان کند؟
دقت کنید که زمانی که وقت بعدی خود را جهت نور درمانی ( LED) رزرو می کنید این را در ذهن داشته باشید. این مطلب که آیا در مدیسپا یا مطب متخصص پوست مورد نظر شما از برچسب هم علاوه بر عینک محافظ استفاده می شود یا خیر و این را از مسئول پذیرش آنجا بپرسید و از پرسیدن آن واهمه نداشته باشید.
این درمان خاص ۹ دقیقه زمان می برد و بیشتر درمان ها با ال ای دی در کمتر از ۲۰ دقیقه انجام می شود.

بورداج به این نکته اشاره می کند که در طول نور درمانی ( LED) می توان یک حس گرم و مطبوع در کل صورت ایجاد کرد. در حالی که درمان روی شما انجام می شود می توانید به یک موزیک پس زمینه گوش دهید یا حتی به یک چرت عمیق فرو روید. برای بیشتر بیمارانمان، فرایند این درمان آرامش بخش بود.
بعد از درمان وقتی که ژل به آرامی پاک شد یک مرطوب کننده دارای SPF برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر UV  استفاده می شود. قرمزی پوست خیلی به ندرت رخ می دهد.
بر طبق نظرات هم بیماران و هم کارشناسان و همچنین موفقیت تجاری این فناوری، به نظر می رسد روش نور درمانی ( LED) آمده است که بماند.

کشف 6 تا از بهترین ماسک های نور درمانی (ال ای دی) صورت

ماسک های نور درمانی ( ال ای دی )  صورت در واقع جهشی از مطب دکتر، به حمام منزلتان است و اکنون بسیاری از شرکت های تولید کننده در حال ساختن دستگاه هایی هستند که می توانند در جهت راحتی و آسایش شما در منزل خودتان و توسط خودتان مورد استفاده قرار گیرند.
زمان انتخاب یک ماسک صورت ال ای دی خانگی فاکتورهای زیادی وجود دارد که باید مد نظر قرار گرفته شوند. در بین این فاکتورها، فاکتورهای قیمت، قابلیت حمل و هدف از خرید این دستگاه وجود دارند. ماسکه ای صورت خاصی ممکن است که فقط برای درمان یک بیماری پوستی مثلا آکنه یا چین و چروک (و نه هر دوی آنها با هم) طراحی شوند یا فقط نواحی خاصی از صورت و چشم ها را هدف قرار دهند. ما ۶ تا از بهترین ماسک های نور درمانی (ال ای دی) صورت را که در حال حاضر متداول هستند و معتقد هستیم که از بهترین های این حوزه می باشند را در این مبحث معرفی کرده و درباره نقاط قوت و ضعف هر کدام از آنها صحبت می کنیم.

ماسک های نور درمانی صورت

همانطور که از نام Project E Beauty 7 color LED mask  بر می آید، این دستگاه مجموعه ای از ۷۲ نور را عرضه می کند که هر کدام از این نورها برای درمان یک مشکل پوستی متفاوت طراحی شده است.
نور قرمز: تحریک سلول های پوست برای تولید کلاژن و رسیدن به یک بافت سفت تر و نرم تر.
نور آبی: درمان پوستهای حساس
نور سبز: ضد پیری، صاف کننده چین و چروک و خطوط ظریف
نور بنفش: افزایش متابولیسم لنفی
نور آبی فیروزه ای: کاهش تورم پوست
نور سبز روشن: کاهش چین و چروک و سایه های زرد
نور آبی روشن: تسکین پوست های حساس
بسته، شامل یک ماسک نور درمانی ال ای دی ، یک کنترل از راه دور و همچنین یک کابل usb  و کابل شارژر دستگاه می باشد. ماسک های نور درمانی قابل حمل است و کار با آن نسبتا آسان. اگرچه استفاده از انواع سنگین این نوع ماسک ها برای برخی از مصرف کنندگان کمی نا خوشایند بوده است.
سازندگان این محصول پیشنهاد می کنند ماسک را ۳ یا ۴ بار در هفته بر اساس تنظیمات مورد نظر حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در هر بار استفاده کنید. وقتی که نتیجه کم کم خودش را نشان داد می توانید استفاده از آن را به یک یا دو بار در هفته کاهش دهید.

نوتروژینا یکی از بزرگ ترین برندها در صنعت محصولات مراقبت از پوست است. بنابراین تعجبی نیست اگر این برند تصمیم بگیرد که ماسک صورت ال ای دی خودش را تولید کند. محصول تولید شده توسط این برند مورد تایید FDA  است و فاقد اشعه مضرUV  بوده و عاری از هرگونه مواد شیمیایی می باشد.
در یک تحقیق کلینیکی ۱۲ هفته ای که اخیرا انجام شده است، ۹۸ درصد از شرکت کنندگان بعد از استفاده از این ماسک دچار آکنه کمتر شدند در حالی که ۹۴ درصد آنها گزارش دادند که پوستشان نرم تر شده است. نورهای قرمز و آبی، باکتری هایی را که مسبب ایجاد آکنه و التهاب (که معمولا با هم اتفاق می افتند) می شوند را هدف قرار می دهند.
این ماسک های نور درمانی برای استفاده ۱۰ دقیقه ای در هر روز و در یک دوره ۳۰ روزه طراحی شده است. بعد از گذشت ۳۰ روز، فعال کننده دستگاه (منبع برق) به این صورت طراحی شده است که انرژی خود را کامل از دست می دهد. بنابراین اگر هنوز به دنبال نتیجه درمان هستید و می خواهید به درمان ادامه دهید باید فعال کننده دیگری (تقریبا ۱۵ دلار)خریداری کنید.

چون قیمت خود ماسک های نور درمانی در سایت آمازون فقط ۲۰ دلار است می توان گفت تقریبا ارزان است. اما بعضی از مشتری ها از اینکه مجبورند هر ماه یک فعال کننده بخرند زیاد راضی نیستند. مهمترین چیزی که باید به یاد داشته باشید این است که این ماسک فقط برای درمان آکنه طراحی شده است. پس برای آن افرادی که امیدوارند چین و چروک های شان را کاهش دهد یا دیگر مسائل پوستی شان را درمان کند کارایی نخواهد داشت.

ماسک چشم

ماسک چشم SpectraLite EyeCare Pro

دکتر دنیس گروس متخصص پوست از نیویورک که باعث شهرت این محصولات مراقبت از پوست شده است درباره این ماسک چشم توضیح می دهد که مورد تایید FDA  بوده و یک دستگاه ضد پیری است که از نور درمانی حرفه ای برای کاهش چین و چروک و خطوط ریز استفاده می کند.
این دستگاه شامل ۷۲ تا ال ای دی است که طیف کاملی از نوردرمانی را به هدف رشد طبیعی کلاژن ها، سفتی پوست و یکنواختی بافت و تن پوست ارائه می دهد. این ماسک چشم علاوه بر اینکه چین های پنجه کلاغی را درمان می کند به کاهش دایره های تیره زیر چشم که بعضی از ما گرفتارش هستیم نیز کمک می کند.

برای استفاده از ماسک چشم SpectraLite EyeCare Pro  لازم نیست از دست استفاده کرد و این دستگاه بعد از ۳ دقیقه استفاده، خودش به طور اتوماتیک قطع می شود. ماسک چشم از یک تسمه مخصوص سر و از جنس سیلیکون قابل انعطاف ساخته شده است. بنابراین به راحتی می توان آن را با سر شخص تطبیق داده و تنظیم کرد.
به این دلیل که این ماسک فقط ناحیه چشم را درمان می کند نسبت به دیگر ماسک هایی که کل صورت را می پوشانند سبک تر است و ۲ پوند یا کمی بیشتر وزن دارد.

تعداد زیادی ماسک های نور درمانی صورت ال ای دی بی ضرر در بازار وجود دارند که به همدیگر شبیه هستند. مدل Missammy  یکی از معدود انواع ماسک صورت است که یک ماسک گردن نیز به همراه دارد و خیلی شبیه به ماسکی است که جسیکا آلبا در یکی از پست های اینستاگرامی جدیدش به صورت داشت.
روی هم رفته سازندگان، ۱۹۲ نور ال ای دی قرمز و آبی ارائه می دهند که به کشته شدن باکتری ها کمک کرده، از جوش زدن جلوگیری کرده و اسکارها و چین و چروک و خطوط ظریف را کاهش می دهند. دستگاه ۳ برنامه انتخابی دارد که عبارتند از نور اینفرارد قرمز، اینفرارد آبی، اینفرارد آبی و قرمز.
ماسک دارای یک جعبه محافظ با لایه داخلی نرم است اما پایه ندارد. ترکیب ماسک صورت و گردن، این ماسک را تقریبا در حدود 10 پوند سنگین می کند. این ماسک فقط باید در حالتی که لم داده اید استفاده شود.

ماسک گردن و صورت Missammy  از هر ماسک دیگری در این حوزه گران تر است. آن هم به علت ماسک گردن که به آن اضافه شده است. بنابراین باید ببینید آیا ارزش آن را دارد که بابت آن پول اضافه تری نسبت به ماسک  های دیگر بپردازد یا خیر.
این ماسک از سه مدل تنظیمات نوری برای درمان مشکلات مختلف پوستی استفاده می کند. تنظیمات برای نور قرمز، آبی و سبز. نور قرمز با تحریک کلاژن سازی بافت آسیب دیده، پوست را ترمیم کرده و بافت جدید را جایگزین بافت قدیمی می کند. ماسک با این عملیات خطوط ظریف و منافذ باز پوست را کاهش می دهد.

نور آبی باکتری ها را می کشد و جوش های صورت، التهاب و حساسیت پوستی را کاهش می دهد. نور سبز رنگ دانه ها را متعادل کرده، فرایند بهبود پوست را تسریع کرده و هر گونه جای زخم (اسکار) را روشن می کند.
یک لایه محافظ دور تا دور حفره چشم وجود دارد تا مجبور نباشید در هنگام استفاده از این ماسک از عینک محافظ هم استفاده کنید و این همان چیزی که برای بیشتر استفاده کنندگان از این محصول، ارزش آن را افزایش می دهد. ۵ شدت نور متفاوت در این ماسک وجود دارد که می توانید هر یک از آنها را انتخاب کنید. بنابراین می توانید نورها را به همان اندازه ای که می خواهید تاریک و روشن نمایید. همینطور می توانید مدت زمان درمان را همان قدر که خواستید از ۰ تا ۶۰ دقیقه تنظیم کنید.

 ماسک چشم

اگر چه ماسک های نور درمانی صورت، فناوری منحصر به فرد خودشان را ندارند اما ماساژور صورت ریکا (Rika facial Massager) همان فناوری ال ای دی را که ماسک های صورت استفاده می کنند به کار برده است. اگر بخواهید مناطق خاصی از صورتتان را به صورت نقطه ای درمان کنید ماساژور برای این کار بسیار عالی است. به عنوان مثال اگر هدف، درمان چین و چروک های روی گونه یا آکنه روی چانه باشد.
همانطور که در مورد ماسک های نور درمانی توضیح دادیم ماساژور صورت هم از طیف نور کلاسیک آبی، قرمز و سبز برای هر چیزی از آکنه گرفته تا چین و چروک استفاده می کند. برای استفاده از ماساژور بر روی صورت فقط لازم است که از یک سرم (مثل یک مرطوب کننده یا یک تونر شفاف کننده) استفاده کنید. سطح شدت نور و نوع درمان مورد نظر را انتخاب کرده و ناحیه مورد نظر را به مدت ۳ تا ۵ دقیقه به آرامی ماساژ دهید.

این دستگاه را با شدت کمتر روی صورت و با شدت های بالاتر روی پوست های ضخیم تر بدن مثل نواحی ران و شکم می توان استفاده کرد.
این ماساژور باتری ندارد. بنابراین مجبورید در هنگام استفاده آن را به برق وصل کنید. اگر این موضوع را نادیده بگیریم با فقط 5/1 پوند وزن، این دستگاه وسیله ای است که می توان آن را با خود حمل کرد. برند ریکا پیشنهاد می کند که از دستگاه ماساژور صورت دو یا سه بار در هفته روی نواحی از صورت که می خواهید درمان شوند استفاده کنید، هر بار تا ۵ دقیقه روی صورت و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی قسمت های دیگر بدن.