فیلر گونه چیست؟

همه ما با ژل یا فیلر آشنا هستیم . از فیلر برای پر کردن حفرات بدن یا چین و چروکها استفاده می شود . گونه گذاری ، تغییر زاویه فک تحتانی و لیفت ابرو نیز از جمله کاربردهای دیگر فیلر یا همان ژل می باشد .
فیلرها انواع بسیار متنوعی دارند . در گذشته نوع پایداری از ژل یا فیلر بنام ژل های پاژ وجود داشت که ماندگاری بسیار بالا و در حد چند سال داشت . از آنجا که گذشت زمان و افزایش سن موجب تغییرات زیادی در چهره می شد و از طرفی ژل پاژ در مکان قبلی تزریق خود باقی بود ، ناهماهنگی ناخوشایندی ایجاد میشد که بجز تخلیه با جراحی تحت پوشش سنگین آنتی بیوتیک ، چاره دیگری برای از بین بردن ژل پاژ باقی نمی گذاشت . اما در سالیان اخیر ژل ها تا درصد بسیار بالائی از اسید هیالورونیک تشکیل شده اند که نزدیکی بسیار زیادی با بافت بدن دارند . ژل ها معمولاً ماندگاری چند ماهه و بهرحال کمتر از یک سال دارند و پس از این مدت نیاز به تجدید تزریق ژل احساس می شود .علیرغم آنکه ترکیب موجود در ژلهای موجود در بازار تا حد زیادی شبیه به بافت طبیعی بدن است ، اما همان میزان تفاوت باقیمانده گاهی موجب دردسرهای بدی نظیر ایجاد حساسیت به ماده خارجی ، شوک آنافیلاکتیک و انتقال عفونت می شوند .

بهترین نتیجه بایوفیلر را با دکتر حسن زاد در کلینیک نیومود تجربه کنید

۰۲۱۸۸۵۶۹۸۴۵
۰۹۱۲۱۳۵۳۲۰۲

دیده شده است در زمان تزریق یک ژل خاص ، فرد بدون مشگل ترخیص شده اما همیشه موقع مصرف ادویه یا سس دچار خارش در همان مناطقی که ژل تزریق شده است می شود که ناشی از واکنش بدن به مواد نگهدارنده فیلر یا ژل است . از سوی دیگر اخیراً قیمت فیلرهای وارداتی بسیار افزایش یافته است . عدم اطمینان از شرایط نگهداری فیلرهای وارداتی در کنار تردید در صحت تاریخ مصرف آنها از مسائلی بود که دست اندرکاران زیبائی را به فکر استفاده از محصولاتی بعنوان جانشین فیلر انداخت . جانشینی که ضمن سازگاری بالا با بدن ، از لحاظ اقتصادی نیز مزیت معنی داری نیز داشته باشد .
بایوفیلر – به معنای پرکننده ای که از بافت زنده – به دست آمده است ، همان فرآورده ای است که اخیراً بجای ژل یا فیلرهای وارداتی مورد استفاده مراکز معتبر پوست و زیبائی قرار می گیرد . برای تولید بایوفیلر ، از شخص خون گرفته می شود ، سپس خون را در دستگاه سانترفیوژ قرار می دهیم تا پلاسما یا بخش مایع خون را از سلول ها یا بخش جامد آن جدا کنیم . پلاسمای خالص را درون دستگاهی قرار داده و ژل متناسب با منطقه ای که قرار است تزریق انجام دهیم به دست می آوریم . بایوفیلر از آنجا که از خون خود شخص حاصل آمده است لذا بهیچوجه نگران واکنش بدن به آن ، یا ایجاد حساسیت و شوک های کشنده آنافیلاکتیک که در پی تزریق هر ماده خارجی ریسک آن وجود دارد ، نخواهیم بود .


از سوی دیگر چون ماده اولیه بایوفیلر از خون شخص می باشد طبعیتاً هزینه ای به مراتب کمتر از ژل های وارداتی در بر دارد .نگرانی بابت تاریخ اعتبار و کیفیت نگهداری ژل نیز در بایوفیلر بی معناست .
بایوفیلر را باید معمولاً سه نوبت با فواصل تقریباً یک ماهه تزریق کرد . در هر تزریق حدود سی درصد آن باقی می ماند و پس از سه نوبت ، ماندگاری آن شبیه ژل های خوب موجود در بازار است . برای ارزیابی تعداد دفعات تزریق و زمان ترمیم بایوفیلر ، ما در مجموعه مان ابتدا یک آنالیز یا ارزیابی از وضعیت سوخت و ساز بدن ، به کمک دستگاه – انجام می دهیم تا پیش از شروع تزریق ، چشم انداز خوبی از زمان ماندگاری بایوفیلر در بدن شخص و زمان تقریبی تزریق های بعدی داشته باشیم .

بهترین نتیجه بایوفیلر را با دکتر حسن زاد در کلینیک نیومود تجربه کنید

۰۲۱۸۸۵۶۹۸۴۵
۰۹۱۲۱۳۵۳۲۰۲