sagging-jowls-1

غبغب در نتیجه  افتادگی عضلات  چهره  و گردن   پدیدار می شود.  دلیل   مهم    بوجود آمدن غبغب عبارتند از:

۱- کمبود ورزش عضلات گردن

۲- کمبود پروتئین های غذای مورد نیاز برای قابلیت ارتجاعی عضلات

۳- گرفتن چانه به سمت پایین هنگام کار کردن

آیا می توان از ایجاد غبغب پیشگیری کرد؟ بله. به کمک روش های مختلف می توان از ایجاد غبغب جلوگیری کرد. در ادامه مطلب به توضیح مطالب گوناگون خواهیم پرداخت:

۱- برای جلوگیری از به وجود آمدن غبغب و حتی درمان آن، در درجه اول باید روزی چند دقیقه عضلات گردن را ورزش داد. با انجام این کار عضلات گردن تحریک شده و افتاده نخواهند شد. یکی از ورزش های مفید پیشگیری و درمان غبغب به این شکل می باشد که ابتدا سر خود راکلملا بالا نگه دارید، به طوری که پوست گردن شما حالت کشیدگی پیدا کند. سپس چانه و فک پایین خود را کمی جلوتر از فک بالا بیاورید و دهان خود را باز و بسته نمایید. این حرکت را روزانه ۱۰ تا ۱۵ بار تکرار کنید.

۲- تغذیه مناسب و رساندن پروتئین کافی به بدن موجب می گردد مواد مورد نیاز عضلات گردن تأمین گردد.

۳- حتما هنگام راه رفتن، مطالعه، نوشتن، کار کردن… چانه خود را طوری نگه دارید که موازی زمین باشد. پایین آوردن چانه در حالت خستگی و پنهان کردن غبغب کوچک خود، به مرور زمان باعث افتادگی عضلات و ایجاد غبغب خواهد شد. پس حتما همیشه سر خود را بالا نگه دارید.

چنانچه عادت دارید که سر خود را همیشه پایین نگه دارید، سعی کنید با تمرین زیاد و یا بستن چانه خود به سمت بالا، این عادت خود را ترک نمایید. البته ورزش و تغذیه مناسب و تأمین پروتئین کافی را نیز فراموش نکنید.

منبع-http://www.mahsho.com