بیوهکینگ چیست؟ آیا بیوهکینگ کردن امن است؟ 8 راه برای بیوهکینگ کردن خودتان برای رسیدن به سلامتی بهتر وجود دارد. شما امروزه می‌توانید تقریبا همه ‌چیز از تهیه بلیط بهترین مسیرها برای سفر به دور دنیا تا خرید بهترین کالا‌های مواد غذایی از سوپرمارکت‌ها و مغازه‌های خواربارفروشی، هک کنید و چقدر عالی می‌شد اگر قادر بودیم تا بدن‌مان را نیز هک کنیم! درست است؟ البته باید نحوه عملکرد دقیق آنها را بدانید تا بتوانید بهترین احساس را در خود داشته باشید و عملکرد بدن خود را در تمام عمرتان  بهینه کنید. چه درمانی خواهد بود. البته … این روش از قبل وجود دارد. به دنیای بیوهکینگ خوش آمدید. شما می توانید در ادامه این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام اطلاعات کاملی در خصوص بیوهکینگ کسب کنید.

بیوهکینگ

بیوهکینگ (هک زیستی) چیست؟

بیوهکینگ یا هک زیستی در حقیقت روند ایجاد تغییرات در شیوه زندگی شماست تا عوامل بیولوژیکی بدن‌تان را “هک” کند و بتوانید بهترین خود را به نمایش بگذارید. احتمالا تا به حال این نقل‌قول معروف را شنیده‌اید که می‌گوید:”شما آن چیزی هستید که می‌خورید”؛ که در واقع برای انسان به معنای وسیع تری بکار برده می شود: هر آنچه را که ما وارد بدن می کنیم – غذاهایمان، افکار، حرکات جسمی مان – بر نحوه رفتار ما تأثیر می گذارد. با استفاده از بیوهکینگ کردن خود، در واقع می توانید بدن خود را متحول کنید؛ بنابراین احساس پر انرژی بودن، کارآمدی و کلا در بهترین حالت ممکن خود هستید.

لازم نیست که دانشمند دیوانه ای باشید و آزمایش های دیوانه وار را با بدن خود انجام دهید. در عوض، این به آن معناست که از هک های مختلف استفاده کنید تا ببینید چه چیزی برای شما بهترین است (که می تواند بسیار متفاوت از آنچه که هستید باشد) تا از آن برای زندگی بهتر استفاده کنید. امروزه برخی از افراد به شما خواهند گفت که انواع وسایل و اندازه گیری ها برای بیوهکینگ کردن ضروری است؛ اما این فقط برای روشی کهنه و قدیمی – ایجاد تغییرات کوچکی در شیوه زندگی، ایجاد فرصت برای بدن تان برای تنظیم و سپس مشاهده احساس نتیجه داده شده- می تواند باشد. شما چیزهایی که برای شما مفید است را استفاده می کنید؛ نه آنچه را که نیست. بعد از آن، وقتی احساس کنید بدن شما چه احساسی دارد، شما آماده هستید!

تاریخچه بیوهکینگ

“بیوهکینگ” یک اصطلاح گسترده است که به موارد مختلفی اشاره دارد. از نظر تاریخی، این اصطلاح در مقاله ای در سال 1988 و بحثی در واشنگتن در ارتباط با بیوتكنولوژی در قالب “تداخل با كدهای ژنتیكی موجودات زنده” به توده ها ذکر شده است. اخیراً، کارشناسانی مانند بن گرینفیلد و دیو آسپری (بنیانگذار Bulletproof) وقتی صحبت از بیوهکینگ می شود، یک هنر را توسعه داده اند. آنها با به اشتراک گذاشتن تجربیات، “هک ها” و محصولاتشان امیدوارند که به بقیه کمک کنند تا تغذیه، تناسب اندام و سبک زندگی را برای بهبود سلامتی خود، دستکاری کنند.

بیوهکینگ

 انواع بیوهکینگ

به طور معمول، بیوهکینگ به سه دسته تقسیم می شود: مواد مغذی، زیست شناسی خود انجامی و بیوهکینگ کردن صیقلی. در اینجا توضیحاتی در مورد این معانی بیوهکینگ وجود دارد:

 • مواد مغذی: این را می توان به عنوان مطالعه دستکاری مواد مغذی بر عملکرد بدن توصیف کرد. مواد مغذی همچنین با سایر زیر گروه ها در زمینه بیوهک مانند دستکاری خواب، ورزش، هک کردن حواس، تنظیم محرک های محیطی (مانند صدا و نور) و مدیریت استرس مرتبط است.
 • این نوع از بیوهکینگ واقعاً مبتنی بر این مفهوم است که بدن ما در حال تغییر است و برای کشف بهتر زندگی، از این اکتشافات استفاده می شود. غذا، فعالیت و محرکهای مختلف عملکردی بدن را تغییر می دهد و مواد مغذی یادگیری نحوه عملکرد این تعامل ها را نیز درگیر خود می کند.
 • بیوهکینگ خود انجامی: بیوهکینگ افراد خرده فرهنگ است که آزمایش های بیولوژیکی انجام می دهند و علوم زندگی را خارج از معانی معمول مطالعه می کنند. این جنبشی است که از اوایل دهه 2000 آغاز شد.
 • بسیاری از “معلمان” در این نهضت، مربیانی رسمی یا محققان علمی هستند که می خواهند به طور متوسط نحوه انجام آزمایش های​”جو” را نشان دهند. در حالی که این یک حرکت جالب توجه است، این زیر مجموعه از بیوهکینگ بیشتر به مطالعه و آزمایش علمی غیرقابل اعتماد متمرکز است و اغلب به دلیل عدم نظارت رسمی مورد انتقاد قرار گرفته است.
 • بیوهکینگ صیقلی: این زیر مجموعه ای از بیوهکینگ خود انجامی است که بر روی بستر فناوری یا دستکاری شیمیایی بدن تثبیت می شود. این روش تلاش دارد تا محدودیت های فن آوری و بدن انسان را رد کند و اصلاح بدن را برای بهبود “سخت افزار” آن تمرین کند.
 • اینها معمولاً روشهای بسیار پرخطری هستند که توصیه نمی شوند.

بیوهیکنگ در مقابل زیست فناوری

بیوتکنولوژی از فرآیندهای بیولوژیکی یا برنامه های کاربردی آن برای مقاصد صنعتی یا اهداف دیگری استفاده می کند. این شامل سیستم ها و ارگانیسم های زنده برای توسعه یا اصلاح محصولات می شود و اصطلاح گسترده تری برای پیشرفت تکنولوژی این نوع می باشد. برای پیشرفت در تحقیقات بیوتکنولوژی، این غیر معمول نیست که اختراع یا استفاده از فناوری جدید بیوهیکنگ، الهام بخش بیوهکران شود. با این حال، بیوهکینگ کل گرا که شامل یک رژیم غذایی زیست محیطی یا تغییر سبک زندگی باشد، نیازی به تعامل با بیوتکنولوژی ندارد.

بیوهکینگ

8 روش برای بیوهک کردن خودتان

با همه اینها، چه فایده ای در زندگی شما دارد؟ در اینجا چندین روش برای بیوهکینگ خودتان آورده ایم:

یک رژیم حذفی را امتحان کنید

اگر با آلرژی های غذایی دست و پنجه نرم می کنید، در هضم غذاها مشکل دارید، مشکلات پوستی مانند اگزما و آکنه را دچار شده اید یا مرتباً احساس خستگی می کنید، احتمالاً زمان آن رسیده است که یک رژیم حذفی را امتحان کنید. رژیم غذایی حذفی ممکن است ترسناک به نظر برسد؛ اما این فقط یک برنامه غذایی کوتاه مدت است که می تواند تشخیص دهد که آیا غذاهایی که مصرف می کنید، در هر مشکل سلامتی که دچارید، نقش دارند یا خیر. تحقیقات نشان می دهد که یک رژیم غذایی حذفی یک روش مؤثر برای شناخت غذاهای محرک است؛ بنابراین می توان از آن برای افرادی که حساسیت غذایی دارند، استفاده کرد.

در اینجا چگونگی عملکرد آن آورده شده است: به مدت سه تا چهار هفته، شما غذاهایی که آلرژی زا شناخته شده را از برنامه خود حذف کنید، اگر دچار التهاب شدید، زمان آن است که آنرا متوقف کرده و یک سنگ لوح تمیز به شما پیشنهاد می شود. گلوتن، سویا، لبنیات، بادام زمینی و ذرت همه مواد غذایی برای متوقف کردن آن در این زمان هستند. سپس به آرامی با توجه به اینکه چه احساسی خواهید داشت و چگونه بدن از نظر جسمی واکنش نشان می دهد، غذاهای ممنوعه را دوباره به برنامه تان بیاورید. اگر شک دارید که غذایی که به رژیم غذایی خود اضافه کرده اید تحریک کننده است یا خیر، دوباره آن را حذف کنید و ببینید که آیا علائم از بین رفته است یا خیر.

هدف این است که به شما نشان دهد که آیا نسبت به سایر غذاها تحمل کمتری دارید یا خیر و سپس درباره آنچه می خورید تصمیم گیری آگاهانه ای داشته باشید. به عنوان مثال، اگر معلوم شود که بدن شما به خوبی به شیر گاو پاسخ نمی دهد، ممکن است بخواهید از شیر نارگیل در قهوه خود استفاده کنید یا پنیر بز را به عنوان بخشی از رژیم های بدون لبنیات خود امتحان کنید. رژیم غذایی حذفی یکی از بهترین بیوهک هایی است که می توانید برای خودتان انجام دهید. برخی افراد نمیدانند که چقدر می توانند احساس خوبی داشته باشند اگر برخی از بدترین عادات و رژیم های غذایی خود حذف کنند.

آیا می خواهید کمی پول خرج کنید تا بفهمید دقیقاً بدنتان به چه چیزی عکس العمل بدی را نشان می دهد؟ بسیاری از طبیعت درمانگران، پزشکان یکپارچه و حتی برخی مراکز تناسب اندام بیوهکینگ پیشنهاداتی برای انجام آزمایش خون یا ادرار برای مشخص کردن آلرژی ها و حساسیت های غذایی به شما ارائه می دهند. اگر ارتکاب رژیم غذایی حذفی به نظرتان مناسب و درست نمی آید، این آزمایش ها ممکن است برای شما ایده خوبی باشد.

بیوهکینگ

مهار مصرف قند و شکر در برنامه ها

دفع و مهار قندوشکر اعتیاد آور یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامتی کلی خود انجام دهید. این می تواند یک بیوهک بسیار سخت اما یکی از پر ارزش ترین ها باشد. حال این بدان معنا نیست که شما باید قندهای طبیعی موجود را حذف کنید؛ مانند آنهایی که در میوه و لبنیات موجود است. قند و شکرهای اضافه شده همانهایی هستند که باید نگران آنها باشید. نهایی را که در محصولاتی مانند نوشابه، غذاهای مانده و شیرینی مشاهده می کنید، موجود هستند. آنها همچنین در غذاهایی مانند ماست طعم دار، چاشنی و ادویه (برچسب های سس و کچاپ را بررسی کنید!) و نوشیدنی های انرژی زا موجودند. چه چیزی قند و شکر را برای بدنتان بد می کند؟

مطالعات نشان می دهد که آنها خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش داده و منجر به نوسانات حالی، التهاب در بدن می شود و انرژی بدن را کاهش می دهد؛ این لیستی مختصر است! (در مورد فواید رژیم غذایی بدون قند بیشتر بخوانید.) چگونه عادت غذایی قند و شکر خود را کاهش دهیم؟ بیاموزید که چگونه قند و شکر را اندازه گیری کنید؛ آن را در همه اشکال موجود در برچسب های مواد غذایی جستجو کنید (اشاره: هر چیزی که به “ose” ختم شود و شیرین کننده های طبیعی مانند عسل، ملاس و آب میوه هم حساب شوند) و مصرف غذاهای مانده را محدود کنید.

زمان غذا خوردن را تغییر دهید

آیا می دانید که با تغییر در زمانِ غذا خوردن، می توانید بدن خود را بیوهک کنید؟ روزه داری ادواری به عنوان روشی برای کاهش وزن و عادی سازی حساسیت به انسولین، محبوبیت زیادی دارد که می تواند به جلوگیری از بیماری های مزمنی مانند دیابت کمک کند.همچنین میتواند سطح گرلین را تنظیم می کند که به عنوان هورمون گرسنگی شناخته می شود و به شما می گوید چه زمانی گرسنه هستید و لپتین هنگام سیر شدن، سیگنال هایی به مغز می فرستد که باید از خوردن خودداری کنید.

نکته جالب در مورد روزه گرفتن این است که بیش از یک راه برای انجام آن وجود دارد. برخی افراد روزه داری روزانه را جایگزین می کنند، بدین گونه که در روزهای روزه داری، میزان کالری بدن خود را به میزان 25 درصد از میزان مصرف معمولی خود محدود کنید و سپس مقدار معمول کالری خود را در روزهای غیر روزه داری بخورید. همچنین زمان محدودی برای غذا خوردن وجود دارد که شما فقط در طول روز در طول یک پنجره خاصی غذا باید بخورید (اگر زود شام می خورید و تمایل به دیر خوردن صبحانه دارید، همین الان این کار را دارید انجام می دهید!) و یک رویکرد معنوی تر، روزه گیری دانیل است. اگرچه روزه گرفتن دوره ای می تواند برای عادت کردن زمان ببرد، بسته به اهداف سلامتی شما، می تواند یک گزینه بیوهکینگ خوب باشد.

بیشتر بخوابید

خواب غالباً از مکالمات مربوط به کاهش وزن و بهبود سلامتی و روحیه شما حذف شده است و این یک اشتباه بزرگ است. اگر هر شب خواب کافی نداشته باشید (معمولاً بین هفت تا نه ساعت) و از کمبود خواب رنج ببرید، خود را برای بسیاری از مشکلات سلامتی از جمله خطر بالای بیماری های مزمن، سیستم ایمنی ضعیف و در معرض خطراتی شامل افسردگی، مشکل در تمرکز، تحریک پذیری، افزایش اشتها و هورمون های سهیم قرار می دهید. در حقیقت، تحقیقات منتشر شده در طبیعت و علم خواب نشان می دهد که اختلالات خواب پیامدهایی منفی در سلامتی کوتاه مدت و بلند مدت دارد.

فقط یک قدم برای بیوهکینگ خواب وجود دارد: بیشتر بخوابید! البته، می دانم که همیشه به این آسانی نیست. این هفت کمک کننده طبیعی خواب می تواند به شما کمک کند. برخی از پیشنهادات مورد علاقه من این است که حتی در تعطیلات آخر هفته، یک برنامه منظم خواب داشته باشید تا ریتم های شبانه روزی خود را کنترل کنید. دور نگه داشتن لوازم الکترونیکی از رختخواب نیز مهم است. نور های تلفن هوشمند شما به مغز شما می گوید وقت آن است که از خواب بیدار شوید؛ نه اینکه بخوابید. اگر از بیوهک کردن برای رفع بی خوابی استفاده می کنید، یک روغن اسانس کمکی خواب آور خود ساختگی، می تواند این کار را انجام دهد.

بیوهکینگ

چربی بخورید، به مقدار زیاد

آیا به دنبال رژیم غذایی که خوردن چربی زیاد در آن تشویق نشده باشد، هستید؟ لازم است؟ رژیم کتو ممکن است برای شما خوب باشد! در حالی که رژیم غذایی کتو در حال حاضر محبوبیت جدی زیادی را دارد، این یک رژیم خشن نیست. در رژیم کتو، شما سعی می کنید بدن خود را به کتوز (کتوزیس) منتقل کنید؛ وضعیتی متابولیکی که بدن بیشتر از کتون ها استفاده می کند؛ نه کربوهیدرات ها برای انرژی. این وقتی اتفاق می افتد که چربی -و نه گلوکز (کربوهیدرات ها)- بیشتر کالری بدن را تأمین کند. (همچنین می تواند ناشی از روزه داری چند روزه باشد؛ اما این گزینه ای طولانی مدت برای اکثر مردم نیست.)

در رژیم غذایی کیتو، کربوهیدرات ها و قند به طور جدی محدود می شود و در عوض غذاهای دوست داشتنی کیتو مانند چربی های سالم (روغن نارگیل، گلی، آجیل و غیره)، سبزیجات غیر نشاسته ای (مثل سیب زمینی) و غذاهایی که دارای پروتئین زیاد هستند را خواهید خورد. هیچ غذای  کم یا بدون کربوهیدرات مانند گوشت گاو چمن داده شده، ماهی های وحشی گرفته شده و تخم مرغ ندارند.

مطالعات نشان می دهد که رژیم کیتو برای پیشبرد کاهش وزن بسیار مؤثر است؛ به خصوص اگر شما بسیار اضافه وزن دارید. این می تواند علائم بیماری های قلبی مانند کلسترول بالا را کاهش دهد و حتی می تواند با بیماری مغزی نیز مقابله کند. در واقع، رژیم کیتو در ابتدا به عنوان راهی برای مدیریت تشنج در افراد مبتلا به صرع مورد استفاده قرار می گرفت. اگر قبلاً نسبتاً خوب غذا خورده اید اما می خواهید خودتان را بیشتر به چالش بکشید، بیوهکینگ رژیم غذایی و تحمل کیتو چیزی که نیاز دارید خواهد بود.

در فکر فرو رفتن و مراقبه

آنچه که ما با آن ذهن خود را تغذیه می کنیم، به همان اندازه که ما به بدن خود تغذیه می کنیم مهم است. مراقبه هک نهایی مغز است.مطالعات ثابت کرده اند که مزایای مراقبه بسیار زیاد است: از کاهش درد و افزایش کیفیت خواب گرفته تا کاهش التهاب و افزایش بهره وری. اگر از استرس یا اضطراب رنج می برید، مراقبه نیز می تواند یک روش کاملا مؤثر برای برخورد طبیعی با علائم باشد. ایجاد یک تمرین مراقبه روزانه یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای سلامت روحی و جسمی خود انجام دهید.

اگر نگران این هستید که نتوانید مغز خود را به اندازه کافی طولانی برای مراقبه متوقف کنید، نگران نباشید. مراقبه هدایت شده می تواند به شما در رسیدن به عادت کمک کند. همچنین ده ها اپلیکیشن هوشمند وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. برخی از آنها هر روز در همان زمان به شما هشدار می دهند یا مراقبه های خاصی را برای اهداف مختلف انجام می دهند؛ مانند شروع روز بدون مشغله و نگرانی یا کمک به باز کردن چشمتان در صبح. دعای شفابخشی گزینه دیگری است که ممکن است به درد شما بخورد.

کفش خود را در بیارید

هر چند وقت یک بار در چمن پابرهنه قدم می زنید یا حس شن و ماسه بین انگشتان دست خود را احساس می کنید؟ اگر جواب “نه به اندازه كافی” باشد، مطمئناً باید اتصال با زمین را به عنوان بیوهکیمگ خود در نظر بگیرید.اتصال با زمین، راز کوچکی از بیوهکینگ است. این بدان معنی است که به پاهای شما اجازه می دهد تا با سطح زیرین آنها اتصال برقرار کرده و انرژی زیادی را به وجود می آورد. هنگامی که ما وقت خود را پا برهنه بر روی زمین می گذرانیم، پاهای ما مانند جریان الکتریکی عمل می کنند و این اجازه را می دهد که بارهای الکتریکی طبیعی که زمین تولید می کند از طریق ما جریان یابد.

تحقیقات منتشر شده در روش های درمانی جایگزین در بهداشت و پزشکی نشان می دهد که زمین شناسی این توانایی را دارد که به عنوان “یک استراتژی ساده، طبیعی و در دسترس بالینی علیه اپیدمی جهانی بیماری های غیر واگیر، مخرب، مرتبط با التهاب عمل کند.” و شما را تشویق می کنیم از طبیعت بیشتر لذت ببرید و مقدار بیشتری ویتامین D دریافت کنید؛ تازه این کار رایگان است! این کار را با پیاده روی کوتاهی فاقد کفش تا صندوق پستی خانه تان امتحان کنید؛ سپس قدم زدن در ساحل یا حتی پابرهنه کباب پختن را امتحان کنید. با سردتر شدن هوا، کفش های برهنه می توانند به شما در تماس نزدیکتر پاها با زمین کمک کنند.

افراد فعال غالباً از بیوهک هایی مانند “گشت زنی”، مانند فرآیند اندیشیدن همزمان با راه رفتن پابرهنه روی زمین، لذت می برند. بسیاری از کارشناسان آزمایش هشدارهای زیست محیطی می گویند که ما باید در برابر “اهلی کردن” طبیعی خود بجنگیم و درعوض، بیشتر وقت خود را در بیرون بگذرانیم، غذاهای مانده کمتری بخوریم، آب بهتر و سالم تری بنوشیم، در معرض آفتاب قرار بگیریم و یاد بگیریم که بیرون از خانه را دوست داشته باشیم. ما با استفاده از این روش ها پیشرفت کرده ایم؛ بنابراین معقول است که فردا کارهای روزمره یوگا را در حیاط خلوتتان انجام دهید؛ جایی که شما نه تنها از ورزش سود می برید، بلکه از قرار گرفتن در زیر نور خورشید نیز استفاده می کنید.

بیوهکینگ

بلند شوید، بایستید

بیشتر ما روزهای خود را از نشستن در اتومبیل هایمان، نشستن پشت یک میز، نشستن در ماشین می گذرانیم. ما مقدار بسیار زیادی از زندگی خود را به صورت نشسته می گذرانیم. تمام آن کارهایی که نشسته است، به سلامتی ما آسیب می رساند و حتی ممکن است به اندازه سیگار کشیدن خطرناک باشد. یک راه حل آسان برای آن وجود دارد: بیشتر بایستید. نیازی نیست که پشت یک میز ایستاده بایستید (اگرچه مفید است!). درعوض  هر چند وقت یکبار بایستیم، اینکه چه مدت ایستاده می مانیم مهم نیست؛ مهم این است که چند بار اینکار را می کنیم.

می توانید با هک ورزش های مختلف، راه خود را برای سلامتی بهتر بیوهک کنید؛ به سادگی با بلند شدن و صحبت با همکاران به جای ارسال ایمیل، رفتن از پله ها به جای آسانسور، ایستادن و قدم زدن در طی تماس های تلفنی طولانی، یا حتی تنظیم کنید که پس از 60-90 دقیقه یک دور سریع در اطراف دفتر راه بروید.

دیگر تکنیک های بیوهکینگ

اصول بیشتر بیوهکینگ کردن برش لبه ای شامل مواردی مانند بیوهک کردن با نوتروفیک ها (داروهای “هوشمند”)، نوروفیدبک، تمرین تغییرات ضربان قلب و معکوس درمانی (درمان وارونه) است. نوتروفیک ها داروها و مکمل های تقویت کننده معروفی هستند. برخی از آنها نسبتاً سالم، بی خطر و مورد بررسی قرار گرفته اند (به عنوان مثال مکمل های زردچوبه و ویتامین D)؛ در حالی که برخی دیگر مانند آمفتامین و اکویژوکسیک خطرناک یا مجاز با نسخه در دسترس هستند.

تعریف ساده نوروفیدبک، استفاده از انعطاف پذیری مغز شما با بازآفرینی نحوه پاسخ دادن به احساسات مختلف است. این به طور معمول شامل نظارت بر EEG و سپس بازی کردن “گیم ها” است که بر اساس نتیجه دلخواه تان بازخورد مثبت و منفی به شما می دهد. این فرآیند توسط بسیاری افراد برای افزایش خلاقیت و حتی ضریب هوشی پیشنهاد و ادعا شده است.

تمرین تغییرپذیری ضربان قلب شامل استفاده از فناوری بیوهکینگ است که ضربان قلب شما را تغییر می دهد تا منعکس کننده استرس و تنش -هنگامی که شما به نوعی تحت فشار هستید- باشد تا بتواند در زمان های متنوع از هر ضربانی به ریتمی ثابت برود.فن آوری ساده ی استفاده شده در این کار، شمارا آگاه کرده و شما را از طریق گوش دادن به صداها و چگونگی تنفس برای جلوگیری از فشار روانی به کار شما خواهد آمد.

برخی از بیوهکران نیز دوست دارند که عمل معکوس درمانی را انجام دهند؛ روند پیچیده ی آویزان کردن وارونه. عملِ ساده ی ورود اجباری خون به مغز ظاهراً باعث تقویت مویرگهای درون مغز می شود و می تواند عملکرد ذهنی را افزایش دهد. طرفداران این تکنیک همچنین ادعا می کنند که بر اساس قاعده ای مرتبا فشار خون را تغییر می دهد. همچنین روش هایی برای به حداکثر رساندن بهره ی تمرین با استفاده از بیوهکینک وجود دارد. برخی از این موارد بسیار ساده هستند؛ مانند رهگیری زمان دقیق تمرین، تمرینات و نتایجی خاص برای تهیه برنامه و روال مناسب بدن شما یا تمرین تنفس به عنوان بخشی از تمرین منظم شما.

سایر تمرین های بیوهکینگ کمی پیچیده تر و به طور بالقوه گران هستند. به عنوان مثال، بن گرینفیلد ، یک بیوهکر، می گوید بلند کردن وزنه های زیر آب در سرما یکی از رازهای مورد علاقه بیوهکینگ اوست. مفهوم این نوع روالها استفاده از روشهای بسیار دقیق برای دستیابی به حداکثر نتایج است؛ اما آنها باید با احتیاط انجام شوند؛ خصوصاً به این دلیل که اگر کار نادرست انجام شود (یا بدون نتایج علمی معتبر طراحی شود) می تواند تمرینات بیوهک شده را مشکل و به طور بالقوه آنها را ناامن کرد.

بیوهکینگ

آیا روش بیوهکینگ موثر است؟

وقتی می خواهید غذا بخورید، حرکت کنید و به شکلی فکر کنید که بر بدن شما و روشی که احساس می کنید تأثیر مثبتی دارد، پس قطعاً بیوهکینگ موثر است. این می تواند به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید و حتی خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید. در طول بیوهکینگ کاهش وزن حتی ممکن است موثر باشد؛ زمانی که بدن از غذاهای سالم که باعث کاهش التهاب می شوند تغذیه شود، استراحت کافی داشته باشید، بایستید و بدن خود را در طول روز حرکت دهید.

بیوهکینگ تراشی یا بیوهکینگ خود انجامی ممکن است موثر نباشد و حتی بی خطر نیز نباشد؛ به خصوص هنگامی که توسط یک متخصص آموزش دیده انجام نشود. طیف وسیعی از محصولات بیوهکینگ و فناوری وجود دارد که ممکن است در کوتاه مدت موثر باشند اما با گذشت زمان می تواند عوارض جانبی، عفونت ها و واکنش های التهابی ایجاد کنند. آیا قراردادن یک آهنربای منتقل کننده صدا در داخل گوش شما واقعا به عنوان یک هدفون داخلی عمل خواهد کرد؟ یا آیا رابط های مغزی و رایانه ای که در زیر جمجمه کاشته می شوند، دورآگاهی را کاهش داده و باعث کاهش حافظه می شوند؟

برای یک چیز، تحقیقات کافی وجود ندارد که بتواند اثربخشی این پروژه های بیوهکی را ثابت کند یا نکند. علاوه بر این، این امر به وضوح فراتر از تقویت سلامتی شما با رژیم و پیاده روی پابرهنه روی چمن است. بیوهکینگ بدن می تواند بسته به نحوه تعریف بیوهکینگ و نهایت رویکرد شما، تا حدی موثر باشد.

آزمایش خون و بیوهکینگ

اگر شما علاقه مند به استفاده از بیوهک با هدف بهبود سلامتی خود هستید، ممکن است انجام آزمایشات خون برای اندازه گیری مقادیر مواد مغذی بدن و اجزای خون مفید باشد. بیوهکر ها معتقدند که آزمایش خون به آنها می گوید که چه چیزی در بدن آنها انجام می پذیرد. هنگامی که شما به آزمایش خون ادامه می دهید و با گذشت زمان تغییراتی جزئی در خون خود را مشاهده می کنید، بعد از ایجاد تغییر در رژیم یا شیوه زندگی، متوجه می شوید که آنچه انجام می دهید، موثر است.

برخی بیوهکران توصیه می کنند هر سال آزمایش خون انجام دهید؛ در حالی که برخی دیگر این کار را بیشتر انجام می دهند. آزمایش خون بخشی از راهنمای بیوهکینگ است؛ زیرا به عنوان یک اقدام پویشگرانه و پیشگیرانه عمل می کند. وقتی متوجه تغییر منفی می شوید، رژیم و سبک زندگی خود را سریع تغییر دهید تا به سلامتی بازگردید.

بیوهکینگ

آیا بیوهکینگ کردن امن است؟

بیوهکینگ می تواند بسیار سرگرم کننده باشد. دانستن اینکه بدن شما چه چیزی را ترجیح می دهد و چگونه بهترین احساس خود را به دست می آورد، حتی می تواند احساس قدرت کند، به خصوص اگر با نگرانی های سلامتی دست و پنجه نرم کرده باشید و در نهایت جواب بگیرید. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که ما بیشتر از آن تعداد کالری هایی که می خوریم یا می سوزانیم هستیم و امکان استفاده بیش از حد از بیوهک کردن نیز وجود دارد.

یک جنبش بیوهکینگ در حال افزایش محبوبیت است؛ به خصوص در “دره سیلیکون” که در آن بررسی هایی مانند اینکه مدیران فنی هر روز چه چیزی می خورند، سطح کتون، ترکیب بدن و سایر موارد. آنها همچنین روزها به یکباره روزه می گیرند و خطر کمبودهای مهم معدنی و عفونت را افزایش -و احتمالاً وسواس و نگرانی در اطراف غذایی که می خورند، ایجاد می کنند (ارتورکسیا)- می دهند.

در حالی که برخی از متخصصان و دانشمندان پزشکی، عمل بیوهکینگ استاندارد را انجام می دهند و حتی در مطالعات اعمال خود انجامی زیستی و استفاده از ایمپلنت های بیوهکینگ مشارکت می کنند، بسیاری از دانشمندان و پزشکان نسبت به این روش ها شک دارند.مواردی که بیشتر مطابق با اصول تغذیه ای باستانی هستند، گاهی اوقات به دلیلی اشتباه تصور می شوند که تغذیه تأثیر چندانی بر روی بدن شما نمی گذارد؛ زیرا ممکن است داروها یا روشهای درمانی انجام شود. البته می دانیم که این یک فرض نادرست است.

با این حال، بسیاری از تکنیک های زیستی بیوهکینگ که خارج از لیست خطرناک می باشند، آزمایش نشده اند و می توانند هزینه های زیادی برای دستیابی به آن وجود داشته باشد، فقط دو دلیل از اینکه ممکن است علم و پزشکی به آنها شک داشته باشند را نشان می دهد. در حالی که دیدن این مسئله که چگونه افراد ممکن است از طریق روشهای طبیعی، توانایی بالقوه جسمی خود را تقویت یا به حداکثر برسانند جالب اس ، هنوز هم در مورد مفهوم بیوهکینگ ناشناخته های بسیاری وجود دارد؛ به خصوص وقتی فشار بدن شما به محدوده های ناشناخته یا استفاده از آن انجام شود. پیشرفتهای شیمیایی و تکنولوژیکی برای انجام کارهایی که ممکن است بدن شما برای انجام آن طراحی نشده باشد، صورت پذیرفته اند.

مشکلی نیست که بخواهید خودتان را به بهترین شکل ممکن بیوهک کنید؛ اما نگرانی هایی مربوط به رفتار وسواسی در مورد استفاده از بیوهکینگ خشن است که با استفاده از بیوهک های تراشی انجام می شود. این واقعاً می تواند به سرعت به وضعیتی ناسالم منجر شود یا به یک اختلال در خوردن غذا دامن بزند. درعوض، داشتن یک رویکرد جامع در بیوهک کردن مغز و بدن، سالم و ایمن است. یک مجله یا ژورنال بگیرید و به این نکته توجه کنید که غذاهای خاصی باعث می شوند وقتی که احساس کمبود می کنید، به وعده های غذایی خاصی دسترسی پیدا کنید. اگر فهمیدید که خوردن در یک برنامه معین زمانی، شما را به فردی توانمند در محل کارتان تبدیل می کند، آن برنامه را از آن به بعد پیش بگیرید. به یاد داشته باشید که هیچ یک از رژیم های غذایی بیوهکینگ و یا محصولات بیوهکینگ برای همه نمیتواند موثر باشد. این یک تجربه است، نه یک علم!

احتیاط های بیوهکینگ

همانطور که گفته شد، سطوح متفاوتی از بیوهکینگ وجود دارد. اگر قصد دارید فراتر از یک تعریف جامع بیوهکینگ بروید که شامل پیروی از ذهن و بدن شما برای ایجاد تغییرات مثبت و مؤثر باشد، باید این کار را با احتیاط انجام دهید. هر زمان که تصمیم دارید مکمل های بیوهکینگ را مصرف کنید یا از فناوری بیوهکینگ استفاده کنید، ابتدا با متخصص بهداشتی خود صحبت کنید.

بیوهکینگ

افکار نهایی درباره بیوهکینگ

 • بیوهکینگ چیست؟ بیوهکینگ همه چیز در مورد ایجاد تغییر در شیوه زندگی برای بهینه سازی نحوه عملکرد بدن است.
 • این که آیا بیوهکینگ ضد گلوله است، شروع کردن یک رژیم غذایی بیوهکینگ یا قرار دادن آهنرباهای بیوهکینگ در بدن شما؛ تعدادی از تعاریف مربوط به بیوهکینگ وجود دارد که برخی از آنها بسیار شدیدتر از سایر موارد است.
 • حقیقت این است که شما به وسایل فانتزی و تجملی نیازی ندارید که بتوانید خود را بیوهکینگ کنید. درعوض، این عمل درمورد یافتن راههای طبیعی برای بهبود سلامتی و احساس شماست.
 • بیوهک ها شامل استراتژی هایی مانند تلاش برای رژیم غذایی حذفی، ایستادن بیشتر در طول روز، آزمایش روزه داری دوره ای و خواب بیشتر است.
 • اگرچه یک شکل شدیدتر از بیوهکینگ محبوبیت بیشتری در “دره سلیکون” به دست آورده، استفاده از مکمل های طبیعی بیوهکینگ و رویکردهای بیوهکینگ از گیاهان ایمن تر و احتمالاً موثرتر است.