بزرگ کردن و لیفت سینه چگونه انجام می گیرد؟ لیفت سینه چیست؟ آیا جراحی لیفت سینه خطرناک است؟ لیفت سینه برای جه کسانی مفید است؟ این فرآیند یک عمل جراحی زیبایی مشهور در انگلیس است. در ابتدا، این با افزایش سایز سینه و همچنین لیفت سینه ها و تقویت شکل آن­ها همراه است. درحالی که انجام عمل جراحی بالابردن و بزرگ کردن پستان به صورت دو عمل جداگانه صورت می گیرد، جراح شما ممکن است پیشنهاد کند که این دو عمل را ترکیب کنید. هدف بررسی بزرگ کردن و بالا بردن پستان این است که شما را به درک بهتر از این عمل و دستیابی به این روش برساند. در این قسمت از زیبایی, پوست, مو دکتر سلام به شرح کامل لیفت سینه می پردازیم.

درد سینه

هدف از بزرگ کردن، بالا بردن یا لیفت سینه

هدف از این عمل ساختن سینه هایی محکم تر، کامل تر و جوان تر می باشد. برای ساختن سینه ایی که شما آرزوی آن را دارید، جراح پوست های اضافی روی سینه­تان را از بین می برد. سپس، بافت های سینه شما را تغییر می دهند. ممکن است آن ها نیاز داشته باشند که نوک سینه و آرئولا شما ( پوست اطراف نوک سینه) را تنظیم مجدد کنند. علاوه بر این، نیاز است که آن ها سایز و شکل آرئولا را نیز تغییر دهند. در آخر، آن ها از کاشت ایمپلنت برای بزرگ کردن سینه شما استفاده می کنند. هدف تمام این تغییرات این است که سینه شما را تقویت کنند و شما را به هدفی که دارید، برساند. برای این عمل جراحی شما باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

 • از ظاهر سینه خود ناراضی هستند.
 • سینه های شما به صورت افتاده و کوچک است.
 • احساس می کنید که کاهش وزن، بارداری، شیردهی یا پیری تاثیر منفی بر روی سینه­تان گذاشته است.
 • نسبت به سینه خودتان احساس خجالت دارید.
 • دوست دارید که سینه محکم تر، کامل تر و جوان تر داشته باشید.

چه کسانی بهترین داوطلب برای بزرگ کردن و لیفت سینه هستند؟

بزرگ کردن و لیفت سینه یکی از معروف ترین روش های زیبایی در میان زنان در انگلیس است. در نتیجه، بعضی از زنان کاندیدهای مناسبی برای بزرگ کردن و لیفت سینه هستند. هر چه در زندگی به عنوان یک زن پیشرفت کنید (با گذشت زمان و سنتان در کامل شدن به عنوان یک زن پیشرفت می کنید)، این بسیار طبیعی است که سینه شما تغییر کند. به عنوان مثال، بارداری و شیردهی می تواند باعث تغییر بسیار بزرگی بر روی بافت های سینه شود. علاوه بر این، کاهش وزن یا فرآیند طبیعی سن یعنی پیری نیز باعث تغییر سینه می شود. بنابراین ممکن است که دیگر با ظاهر سینه­تان احساس خوشحالی و دلگرمی نداشته باشید. این روش با هدف بلند کردن و بزرگ کردن سینه های شما می باشد و ظاهری محکم تر، کامل تر و جوان تر به آن ها می دهد. کاندیدهای مناسب برای بزرگ کردن و لیفت سینه زنانی هستند که:

 • دارای بی ام آی سالم باشند.
 • دارای هیچ نوع مریضی جدی نباشند.
 • دارای پوست اضافی روی سینه باشند.
 • فکر کنند که سینه آن ها افتاده و آویزان شده است.
 • بر این عقیده باشند که سینه های آن ها شکل خود را از دست داده اند.
 • احساس کنند که بارداری و شیردهی تاثیر منفی بر روی ظاهر سینه هایشان گذاشته است.
 • بر این عقیده باشند که کاهش وزن و پیری بر ظاهر سینه هایشان تاثیر گذاشته است.
 • اهداف واقعی برای این روش داشته باشند.
 • از لحاظ احساسی برای این عمل آماده باشند.

سرطان سینه -7

علت انتخاب روش بزرگ کردن و لیفت سینه

اولا، مهم است بگوییم که نظر شما درباره بدنتان یکی از مهمترین موارد است. علاوه براین، بسیاری از تغییرات سینه که در بالا به آن اشاره کردیم، در میان همه زنان طبیعی و رایج است. سینه های شما نشانه زنانگی شماست و شما باید به آن افتخار کنید. بنابراین، اگر احساس می کنید که ظاهر فعلی سینه ­تان به شما اطمینان و اعتماد نمی دهد، دوست داریم به شما در تغییر آن کمک کنیم. اگر با ظاهر سینه تان احساس خوشحالی نمی کنید، روش بزرگ کردن و لیفت سینه به شما کمک می کند. این تمام پوست های اضافی سینه­ تان را که باعث می شود سینه افتاده به نظر بیاید را از بین می برد. علاوه براین، باعث تغییر شکل و بزرگ شدن بافت های سینه می شود. در نتیجه، شما سینه هایی محکم تر، کامل تر و جوان تر دارید.

نحوه انجام بزرگ کردن و لیفت سینه

بزرگ کردن و لیفت سینه چگونه انجام می شود؟ انجام روش بزرگ کردن و لیفت سینه معمولا 2 تا 3 ساعت زمان می برد. بعد از عمل جراحی، شما می توانید همان روز به خانه بروید یا 1 تا 2 روز در بیمارستان بمانید.

رضایت

قبل از عمل جراحی، شما با جراح خود ملاقات می کنید. آن ها روش و خطرات ناشی از آن را برای شما مطرح می کنند. شما می توانید هر سوالی که دارید بپرسید. اگر هنوز تمایل به عمل جراحی داشته باشید، باید فرم رضایت نامه را امضاء کنید. این روند می تواند در روز قبل از عمل یا همان روز عمل باشد. ما توصیه می کنیم که قبل از امضاء کردن رضایت نامه درباره­ی این روش مطاله کنید و تمام خطرهای احتمالی آن را بدانید. جراح شما سینه های شما را بررسی می کند و خط هایی را در منطقه مورد نیاز می کشد. او هم چنین برای گرفتن عکس از قبل و بعد سینه تان اجازه می گیرد.

بیهوشی

شما دکتر بیهوشی خود را در روز جراحی ملاقات خواهید کرد. در طول مشاوره، شما و جراح خود تصمیم می گیرید که  عمل جراحی با استفاده از بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی با آرام بخش انجام شود. دکتر بیهوشی شما قبل از عمل جراحی بیهوشی انتخابی را به شما می دهد.

برش

جراحتان از برش ها و شکاف های مختلفی برای بزرگ کردن و لیفت سینه تان استفاده می کند. برش هایی که جراح انتخاب می کند بسته به سایز و شکل سینه است. علاوه بر این، سایز آرئولای شما و حالتش، درجه افتادگی سینه، کیفیت و کمیت پوست شما بر روی تصمیم گیری جراح تاثیر می گذارد. جراحان شما ابتدا پوستتان را تمیز می کنند، سپس برش هایی را که فکر می کنند مناسب است را ایجاد می کنند.

بستن برش ها یا شکاف ها

جراح شما سپس از بخیه برای بستن برش ها استفاده می ند و پانسمان را روی زخم های شما قرار می دهند. آن ها ممکن است برای کاهش تورم و کبودی، در زیر پوست تخلیه ای انجام دهند. معمولا، این تخیله ها را قبل از مرخص شدن شما انجام می دهند.

برگشت به بخش

سرانجام، شما برای بهبودی از جراحی و بیهوشی به بخش برمی گردید. در همان روز مرخص می شوید و یا یک تا دو شب را برای کنترل در بیمارستان می مانید.

لیفت سینه

انواع برش در جراحی تقویت سینه و ماستوپکسی

تکنیک الگوی معقول سبک برش ها هستند که جراحان اغلب برای بزرگ کردن و لیفت سینه به طور متداول از آن استفاده می کنند. این شامل ایجاد برش مانند لنگر بر روی سینه است. این برش امکان از بین بردن پوست ها و بافت های اضافی را بعد از کاشت ایمپلنت در سینه فراهم می آورد. این یک تکنیک قابل اعتماد است که عالی ترین لیفت را برای سینه ها حتی اگر دچار افتادگی شدید باشند را فراهم می آورد. انواع دیگر برش که جراحان از آن استفاده می کنند، شامل موارد زیر است:

برش هلال (پریارئولار)

اگر سینه دچار آویزان شدن جزئی باشد؛ جراحان از روش برش هلالی استفاده می کنند. این نمیتواند به درجه بالایی از لیفت برسد، به این منظور جراحان اغلب از آن استفاده نمی کنند.

برش دونات (سیرکومالئولار)

جراحان از این روش کمتر استفاده می کنند. آن­ها زمانی که با سینه هایی خفیف تا متوسط از سطح آویزان شدن مواجه باشند، از این برش استفاده می کنند.

برش آب نباتی (عمودی)

زمانی که سینه­تان دچار آویزان شدن متوسط تا شدید باشد، جراحان از این روش استفاده می کنند.

کاشت ایمپلنت سینه

قبل از جراحی، جراح شما درباره­ی انواع کاشت ایمپلنت با شما صحبت می کند و باهم تصمیم گیری می کنید که کدام ایمپلنت برای شما مناسب است. سپس جراح شما ایمپلنت را درون سینه تان کاشت می کند. آن ها می توانند ایمپلنت را بالای عضله سینه  (پکتورال بزرگ)، زیر عضله سینه و یا ترکیبی از هر دو قرار دهند.

کاشت ایمپلنت های گلاندولار  ( بالای عضله سینه)

ایمپلنت های گلاندولار به عنوان ایمپلنت های زیر مجموعه بسیار شناخته شده است. جراح این ایمپلنت را بالای عضله سینه شما قرار می دهد. با نزدیکتر شدن کاشت به سطح پوست، ایمپلنت یک شکل سینه مشخص شده را ایجاد می کند. این روش تهاجم کمتری دارد، به همین دلیل بعد از جراحی در چند روز اول احساس درد کمتری دارید. جای گذاری ایمپلنت بالای عضله سینه باعث می شود زمانی که عضله سینه حرکت یا خم می شود، ایمپلنت کمتر حرکت کند.

 کاشت ایمپلنت های زیر عضلانی  ( زیر عضله سینه)

ایمپلنت های زیر عضلانی به عنوان ایمپلنت زیر شاخه ای شناخته شده است. جراح شما این ایمپلنت را زیر عضله سینه تان قرار می دهد. این کمتر احساس یا دیده می شود زیرا عضله پدهای بسیار عالی از بافت نرم به وجود می آورند. این ایمپلنت ها به طور مستقیم زیر بافت سینه نیستند، بنابراین کمتر در ماموگرافی دخالت می کنند. این جای گذاری همچنین تهاجمی تر است و می تواند به دوره بهبود طولانی تری منجر شود.

 کاشت ایمپلنت دو سطحی  (ترکیبی)

کاشت ایمپلنت دو سطحی ترکیبی از دو تکنیک است. قسمت بالایی ایمپلنت زیر عضله قرار می گیرد. این خطر پدیداری ایمپلنت را کاهش می دهد. قسمت پایینی مستقیما در تماس با بافت سینه قرار می گیرد. این به ایجاد یک زیربنای خمیده تر کمک می کند.

لیفت سینه

 

انواع مختلف ایمپلنت سینه چیست؟

ایمپلنت سینه انواع مختلفی دارد که شامل سالین، ژل سیلیکون و ژل سیلیکون بسیار منسجم می باشد.

سالین

کاشت های سالین از یک پیوسته سیلیکونی بیرونی تشکیل شده است که آب نمک استریل  ( سالین) را در خود جای می دهد. جراح پوسته سیلیکونی خالی را درون سینه جای می گذارد، سپس آن را توسط آب نمک از طریق دریچه کوچک باد می کند. کاشت ایمپلنت های سالین زخم های کوچک تری نسبت به عمل جراحی با ایمپلنت سیلیکونی بر جای می گذارند. این امر به این دلیل است که ایمپلنت سیلیکونی قبل از عمل پر می شود. ایمپلنت سالین دارای کمترین معروفیت در میان ایمپلنت های سینه است. این امر به این دلیل است که آن ها با گذشت زمان دچار پارگی، کاهش تورم و از دست دادن حجم می شوند. به دلیل قوام آن ها، ممکن است نسبت به ایمپلنت سیلیکونی کمتر طبیعی به نظر برسند.

ژل سیلیکونی

ایمپلنت ژل سیلیکونی از پیوسته های سیلیکونی خارجی با هسته ژل سیلیکونی نرم تشکیل می شود. برای قرار دادن ژل سیلیکونی، جراح شما باید برش بزرگی را ایجاد کند. زیرا برخلاف ایمپلنت سالین، آن ها قبل از عمل پر می شوند. ایمپلنت ژل سیلیکونی نسبت به ایمپلنت سالین از قوام محکم تری برخوردار است و باعث می شود کمتر در معرض چین و چروک قرار بگیرد. بسیاری از بیماران قبول دارند که ایمپلنت ژل سیلیکونی نسبت به ایمپلنت سالین طبیعی تر احساس و به نظر می رسند.

ژل سیلیکونی بسیار منسجم

ایمپلنت ژل سیلیکونی بسیار منسجم از پیوسته سیلیکونی بیرونی تشکیل شده است و شامل ژل سیلیکونی محکم تر است. این قوام محکم باعث می شود تا ایمپلنت طبیعی تر احساس شود و به نظر بیاید. احتمال پارگی این نوع ایمپلنت حتی در هنگام انجام کار وجود ندارد-و محتویات آن مانند سایر انواع کاشت بیرون نمی ریزد. طراحی فعلی ایمپلنت سینه به این معنا است که آن ها می توانند به طور کلی بیش از یک دهه باقی بمانند. همچنین لازم نیست که به طور منظم جایگزین شوند. تولید کنندگان ایمپلنت های با کیفیت معمولا ضمانت نامه های مادام العمری را برای نشان دادن اعتماد به ایمپلنت هایشان ارائه می دهند. بعضی از مارک ها حتی اگر مشکلی در ایمپلنتشان به وجود بیاید آن را تعویض می کنند. جراح شما براساس تجربیاتش و سروکار داشتن با مارک های خوب باید ایمپلنت مناسبی را برای شما انتخاب کند.

درد سینه

روش های ایمپلنت سینه

در اینجا دو نوع شکل مختلف برای ایمپلنت سینه وجود دارد که عبارت است از گرد و قطره اشک.

گرد

ایمپلنت سینه گرد باعث افزایش اندازه قسمت بالایی و پایینی سینه شما می شود. این همچنین ظاهر سینه شما را کامل تر و بالاتر می برد.

قطره اشکی

ایمپلنت قطره اشکی یا اناتومیک ، باعث می شود که اندازه قسمت پایینی سینه شما نسبت به قسمت بالایی افزایش یابد. این جلوه ای دقیق تر به شما می بخشد که با فرم طبیعی سینه ها بیشتر مطابقت دارد. این برای بیمارانی مناسب است که می خواهند بزرگ شدن سینه­شان طبیعی باشد. جراحتان با همفکری شما تصمیم می گیرد که کدام نوع از ایمپلنت برای شما مناسب است تا در عمل بزرگ کردن و لیفت سینه­تان از آن استفاده کند.

مشاوره بزرگ کردن و لیفت سینه

قبل از عمل، شما باید جراح  را برای بزرگ کردن و لیفت سینه تان ملاقات کنید. این به طور کلی 15 دقیقه تا 1 ساعت طول می کشد. در طول این زمان، جراح از شما سوال هایی می پرسد تا اطلاعات پزشکی را درباره­ی شما بفهمند. آن ها درباره­ی روش و خطرات و عوارض آن صحبت می کنند. علاوه بر این، هدف شما را برای عمل متوجه می شوند و اطمینان پیدا می کنند که آن ها واقع بینانه هستند. آن ها سینه شما را بررسی می کنند و برای گرفتن عکس از قبل و بعد سینه­تان اجازه می گیرند. به خاطر داشته باشید که اگر با این موضوع احساس راحتی نمی کنید می توانید جواب منفی بدهید. جراح شما درباره­ی موارد زیر سوال می کند:

 • سلامت فعلی شما
 • هر گونه شرایط پزشکی که داشتید
 • عمل های جراحی قبلیتان
 • هر دارویی که استفاده می کنید ( این داروها می تواند با نسخه، بدون نسخه یا حتی گیاهی باشد)
 • اگر سیگار هستید یا سابقه آن را داشتید
 • مصرف الکل دارید
 • هر گونه مواد مخدری که در حال حاضر مصرف می کنید
 • هر نوع آلرژی که دارید

هدفتان برای جراحی لیفت سینه

در طول این مشاوره شما باید اطلاعات شخصی زیادی را بازگو کنید. باید یادآوری کنم که جراح شما یک دکتر متخصص است و اطلاعات شخصی را حفظ می کند و جایی بروز نمی دهد اگر فکر می کنید که برای خودتان یا دیگران خطر آفرین است. همچنین، شما می توانید و ما شما را ترغیب می کنیم که تا حدالامکان با جراح خود صادق و روراست باشید. در نتیجه، آن ها با استفاده از این اطلاعات بهترین مراقبت شخصی مناسب را به شما ارائه می دهند.

چه سوال هایی را می توانم در طول مشاوره بزگ کردن و بالا بردن  سینه بپرسم؟

مشاوره بزرگ کردن و لیفت سینه فرصتی برای شما است تا سوال های خود را بپرسید. قبل از اینکه به جلسه مشاوره بروید، درباره­ی چیزهایی که دوست دارید بدانید فکر کنید. همچنین، می توانید سوال های خود را بنویسید. از این طریق، شما سوال هایی که جواب آن برایتان مهم است را فراموش نمی کنید. در زیر، ما لیستی از سوال هایی را که شما در آن روز ممکن است از جراحتان بپرسید را تهیه کردیم اما راحت باشید و هر سوالی که به ذهنتان می آید را به لیستتان اضافه کنید.

 • آیا هدف من برای این عمل واقع بینانه است؟
 • چه نوع برشی برای سینه من استفاده می شود؟
 • بعد از عمل جراحت خواهد ماند؟
 • زمان بهبودی من چقدر است؟
 • نتایج آن چقدر طول می کشد؟
 • آیا عکسی از قبل و بعد بزرگ کردن و لیفت سینه من انجام می شود؟
 • اگر من از نتیجه راضی نبودم، تکلیف من چه می شود؟

لیفت سینه

خطرات و عوارض بزرگ کردن و لیفت سینه

همانند دیگر جراحی ها، شما باید درباره­ی خطرات و عوارض عمل بزرگ کردن و لیفت سینه اطلاعاتی داشته باشید. ما توصیه می کنیم که قبل از اینکه تصمیمی بگیرید، درباره­ی این عمل مطالعه کنید. جراحان ما همچنین توصیه می کنند که دو هفته بعد از مشاوره با آن ها زمان آرام شدن شما است که فکر کنید و بعد تصمیم به عمل بگیرید. این باعث می شود تا اطمینان پیدا کنید که تصمیم جدی و کاملی برای عمل گرفته­اید. اصلی ترین خطرات عمل بزرگ کردن و لیفت سینه عبارت است از:

عفونت

به طور کلی، جراحان تمام اقدامات احتیاطی را به کار می گیرند تا مطمئن شوند که شما دچار به عفونت نشوید. با این حال، اگر عفونت اتفاق بیفتد شما باید آن را جدی بگیرید. بیشتر عفونت ها خفیف هستند ( اغلب عفونت زخم یا بهبود تاخیر در زخم است). این ها با کمی مصرف آنتی بیوتیک برطرف می شود. اما متاسفانه اگر عفونت ادامه دار باشد یا رو به وخیم شدن برود، باید برای درمان به بیمارستان مراجعه کنید. اگر عفونت ایمپلنت شما را تحت تاثیر قرار بدهد، باید آن را تعویض کنید. اگر این مورد اتفاق بیفتد، شما باید قبل از اینکه ایمپلنت جدیدی بگذارید، 3 تا 6 ماه صبر کنید.

خونریزی و کبودی

معمولا، خونریزی مستقیما بعد از جراحی زمانی که در بیمارستان هستید، اتفاق می افتد. گاهی اوقات، خونریزی چند هفته بعد اتفاق می افتد. شما متوجه می شوید که ظاهر سینه تان بسیار متورم و سفت شده است. اگر شما تجربه خونریزی داشته باشید، باید دوباره به اتاق عمل بروید. جراح می تواند این موضوع را برطرف کند. شما باید یک شب را در بیمارستان بمانید و همچنین، ممکن است کبودی بیشتری را تجربه کنید اما همه چیز پس از این باید حل شود.

انقباض کپسولی

این زمانی اتفاق می افتد که بدن شما در اطرف ایمپلنت بافت های بیشتری را به وجود می آورد. این بافت ها نسبت به بافت های طبیعی سینه سفت تر است. نتیجه آن این است که زنان در قسمت سینه احساس درد و سفتی می کنند. میزان بافت های سفتی که در بدن شما ایجاد می شود از بیماری به بیمار دیگر متفاوت است. جراح شما در این باره  با شما پیشتر صحبت کرده است.

آسیب عصبی

برخی از تغییرات موقتی در احساس سینه بعد از عمل بسیار متداول است. علائم متداولی حساسیت را در اطراف جای زخم یا نوک سینه  ( آرئولا) کم یا زیاد می کند. معمولا، هر دو بی حسی و حساسیت به تدریج کاهش می باید. شما باید آگاه باشید که چندین ماه طول می کشد. در موارد نادر، بی حسی می تواند بیشتر از این ادامه داشته باشد و احتمالا تغییر دائمی است.

جای زخم

جراح شما باید برش هایی را بر روی سینه تان ایجاد کند تا بتواند عمل را انجام دهد، بنابراین جای زخم غیرقابل پیشگیری است. بعضی از زخم ها پنهان هستند اما بعضی اینطور نیست. به طور کلی، با گذشت زمان زخم های شما محو می شوند. شما می توانید با جراحتان درباره­ی زخم هایی که در بدنتان ایجاد می شود در روز مشاوره صحبت کنید.

لیفت سینه

زیبایی

همیشه این خطر وجود دارد که شما از نتیجه عمل خود راضی نباشید. این ممکن است به دلیل  ( اندازه، شکل یا تناسب و تقارن سینه جدید) باشد. ما توصیه می کنیم، جراحتان را با دقت انتخاب کنید و مطمئن شوید که اهداف شما را برای این عمل درک کرده است. علاوه براین، مهم است که آگاه باشید که ممکن است ایمپلنت شما با گذشت زمان تغییر کند یا تغییر جهت دهد. اگر این اتفاق افتاد، شما نیاز به جراحی بازبینی دارید.

پارگی

این زمانی اتفاق می افتد که ایمپلنت باز شود و محتویات آن بیرون بریزد. در این صورت، روش معمول این است که جراح آن را بردارد و اگر شما تمایل داشته باشید، جایگزینی برایتان بگذارد. ایمپلنت ها به گونه ای ساخته می شوند که به بافت های بدن شما آسیب نمی رساند. بنابراین، اگر چیزی اشتباه پیش برود، بهتر است به موضوع در اسرع وقت رسیدگی شود. اگر فکر می کنید اشتباهی در ایمپلنت شما پیش آمده است، توصیه می کنیم با جراح خود تماس بگیرید تا مشاوره ای را تنظیم کند. در غیر این صورت، عوارضی پدیدار می شوند. یکی از دلایل پارگی ایمپلنت آسیب مستقیم به ایمپلنت است. به عنوان مثال، پرتاب شدن بر روی فرمان در هنگام تصادف با اتومیبل باعث پارگی ایمپلنت می شود. پارگی نیز می تواند زمانی رخ دهد که آسیبی به ایمپلنت زمانی که در محل قرار می گیرد وارد شود و جراح متوجه آن نشود. باز هم، ما به اهمیت انتخاب جراح که به آن اعتماد دارید و معتقدید که مناسب برای انجام جراحی است، تاکید می کنیم.

بافت نکروز

در طول عمل، موجودی خون قسمت های خاصی از بدن ممکن است از دست برود. اگرچه این اتفاق بسیار کم پیش می آید و نادر است اما اگر اتفاق افتاد، آن پوست، بافت یا ناحیه بدن می میرد. شما به جراحی های دیگری نیاز دارید تا آن بافت های مرده را بردارید.

درد سینه

آماده شدن برای درمان لیفت سینه

آماده بودن برای بزرگ کردن و لیفت سینه به شما کمک می کند تا یک بهبودی خالی از استرس داشته باشید. این شامل یک سری از چیزهایی است که قبل از رفتن به بیمارستان باید آن را انجام دهید. یک سری از آمادگی های قبل عمل بزرگ کردن و لیفت سینه را در زیر نام بردیم.

تمیز کردن

تمیزکاری و انجام کارهای خانگی می تواند کار سختی در بهترین روز شما باشد. بنابراین، انجام دادن بعضی از این کارها قبل از عمل می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، ممکن است که دوست داشته باشید لباس های شسته را آویزان کنید یا سطل ها را بیرون ببرید. سپس، زمانی که در حال بهبودی هستید، برای چند روز نگرانی برای انجام این کار نخواهید داشت.

خرید کردن

شما نمی توانید برای مدتی بعد از عمل به خرید بروید. بنابراین، رفتن به خرید قبل از اینکه به بیمارستان بروید، می تواند بسیار کمک آفرین باشد. علاوه بر این، بعضی از مریضان دوست دارند از سرویس های خرید آنلاین استفاده کنند که خرید را تا دم در آن ها تحویل می دهند. شما همچنین باید غذایی درست کنید و آن را در  فریزر بگذارید زیرا شما باید از آشپزی برای چند روز خودداری کنید.

سازماندهی

زمانی که ما سالم هستیم، معمولا نمی توانیم تمام چیزهایی را که بدنمان در روز انجام می دهد را سازماندهی کنیم. بنابراین، بعد از عمل، شما تاثیر کوچک ترین وظیفه را احساس می کنید. به همین دلیل، ممکن است که دوست داشته باشید نگاهی به خانه­تان بیندازید و کارهای مهم را در دسترس تر قرار دهید. به عنوان مثال، ممکن است شما دوست داشته باشید که برخی از ظروف، لباس یا دیگر وسایل ضروری را به پایین قفسه ها انتقال دهید تا مجبور نشوید که بیش از اندازه کش بیاید (دراز شوید).

فرزندان و حیوانات خانگی

مراقبت از کودکان و حیوانات خانگی کار آسانی نیست. شما می توانید از دوست یا فامیل هایتان بخواهید که در چند روز اول دوره بهبودیتان در مراقبت از فرزندانتان و حیوانات خانگی به شما کمک کنند. از این طریق، شما حدالمکان از استرس آزاد می شوید.

رانندگی

بعد از عمل شما نباید خودتان تا خانه رانندگی کنید. این به دلیل عوارض بعد از بیهوشی است و اینکه ممکن است شما درد داشته باشید. بنابراین، شما باید یک نفر را به همراه داشته باشید تا شما را به خانه ببرد.

لباس پوشیدن

جراح به شما می گوید که در روز عمل با خودتان یک سینه بند پشتیبان بیاورید. گذاشتن چند لباس راحتی در جایی از خانه که هنگام ورود به خانه به راحتی به آن دسترسی داشته باشید، برای بهبودی شما بسیار مفید است. لباس های متناسب و گشاد که از جلو باز شوند، بسیار مناسب است. شما باید از کفش های گشاد و جلو باز استفاده کنید زیرا برای چند روز باید از خم شدن خودداری کنید.

لیفت سینه

خوردن و آشامیدن

بعد از عمل، ما توصیه می کنیم که غذاهایی با پروتئین بالا و سدیم و شکر کم مصرف کنید. این شامل میوه تازه و سبزیجات است. ما همچنین توصیه می کنیم که مقدار زیادی آب بنوشید و از نوشیدنی ها کافئین دار یا شکر دار دوری کنید. داشتن رژیم غذایی سالم به بهبودی سریعتر شما کمک می کند.

خوابیدن

داشتن بالش های اضافی در اطراف خانه می تواند مفید باشد زیرا با استفاده از آن ها بعد از عمل می توانید خواب راحتی داشته باشید. ما توصیه می کنیم برای روزهای اول بعد از عمل روی پشتتان با زاویه  (25 تا45 درجه ) بخوابید. این نکات آماده سازی عمل بزرگ کردن و لیفت سینه به شما در طول دوره بهبودی کمک می کند. همچنین بسیار مهم است که دستورالعمل های جراحتان را نیز دنبال کنید.

مراقبت بعد عمل بزرگ کردن و لیفت سینه

من بعد از عمل بزرگ کردن و لیفت سینه چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

در مدبل، ما می خواهیم به شما بگوییم که بعد از عمل دقیقا چه انتظاری باید داشته باشید. چگونه می توانید چنین عمل بزرگی را انجام دهید زمانی که نمی دانید چه اتفاقی پس از آن می افتد؟ ما فکر می کنیم که زمانی که بدانید چه اتفاقی می افتد شما احساس آمادگی می کنید و توانایی رسیدگی به آن را دارید. در مشاوره با جراحتان، او درباره­ی مراقبت های بعد از عمل بزرگ کردن و لیفت سینه نیز با شما صحبت می کند. آن ها به طور تقریبی می توانند به شما بگویند که بعد از عمل چه زمانی می توانید سرکار بروید، ورزش و رانندگی کنید. زمانی که بعد از عمل بیمارستان را ترک کردید، دوباره باید با جراح خود قرار ملاقات بگذارید. این قرار ملاقات معمولا 1 تا 2 هفته بعد از عمل جراحی اتفاق می افتد. جراح شما پیشرفت شما را بررسی می کند و مطمئن می شود که بهبودی شما همانطور که انتظار داشت، پیش می رود. علاوه براین، آن ها بخیه غیرقابل جذب را بر می دارند و توصیه می کنند که مراقبت های بعدی و نیاز به پانسمان بیشتر را انجام دهید. در زیر بعضی از اطلاعات کلی و مراقبت های بعد عمل جراحی بزرگ کردن و لیفت سینه توضیح داده شده است.

بعد عمل لیفت سینه من چه حسی خواهم داشت؟

اگر شما بیهوشی کامل بودید، بعد از عمل به آرامی بیدار می شوید. به همین دلیل شما احساس خواب آلودگی می کنید اما بعد از چند ساعت برطرف می شود. علاوه براین، بیهوشی کامل به مدت 1 تا  2 روز  بعد از جراحی بر روی حافظه و تمرکز شما تاثیر می گذارد. باز هم، این برطرف می شود. بعد از عمل شما باید 1 تا 2 روز در بیمارستان بمانید. اگر عمل شما با بیهوشی موضوعی و آرام بخش همراه بود، بهبودی شما سریعتر انجام می شود و در همان روز مرخص می شوید.

لیفت سینه

بعد از عمل لیفت سینه چگونه به خانه بروم؟

بعد از عمل، شما به دلایل امنیتی نمی توانید تا خانه رانندگی کنید. این امر به این معنا است که یک نفر را داشته باشید تا شما را به خانه ببرد یا با تاکسی بروید. براساس توصیه جراحتان، شما 5 روز تا 2 هفته بعد از جراحی نباید رانندگی کنید.

چگونه باید بعد از عمل لیفت سینه مراقب سینه­ ام باشم؟

این بسیار مهم است که بعد از عمل، به دقت از سینه تان پرستاری کنید. جراحتان ممکن است که به شما بگوید سینه تان را ماساژ بدهید و ممکن هم است که نگوید. معمولا، جای زخم در 6 هفته بعد از عمل قرمز می شود و در 3 ماه بعد به رنگ بنفش تغییر رنگ می دهد. از این مرحله به بعد، آن ها محو می شوند. جراحتان تکنیک های زیر را توصیه می کند تا ظاهر زخمتان را کاهش دهد:

 1. ماساژ زخم. شما می توانید این کار را بعد از برداشتن کل پانسمان و بعد از اینکه برش ها خوب شدند، انجام دهید.
 2. ژل سیلیکونی، کرم یا ورق/ از این ها به مدت 6 ماه تا 1 سال استفاده کنید تا زخم شفا پیدا کند.
 3. جای زخمتان را دور از آفتاب نگه دارید و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید تا از اختلاف رنگ جای زخمتان جلوگیری کنید و پوستتان را از ابتلا به سرطان محافظت کنید.

می توانم بعد از عمل لیفت سینه ، سینه بند بپوشم؟

بله. سینه بند بعد عمل یکی از مهم ترین قسمت های مراقبت بعد عمل بزرگ کردن و لیفت سینه است. جراحتان به شما خواهد گفت که چه نوع سینه بند بعد عمل را بخرید و چه مدت از آن استفاده کنید. شما باید این سینه بند را2 تا 5 هفته ببندید.

چگونه می توانم بعد از عمل لیفت سینه دردم را مدیریت کنم؟

احتمال این وجود دارد که در چند روز اول بعد جراحی دچار ناراحتی و تورم باشید. شما به راحتی می توانید درد را با داروی مسکنی مانند پاراستامول مهار کنید. باندهای تسکین دهنده درد و فشرده سازی بعد از جراحی به مدت 24 تا 48 ساعت می تواند کمک کننده باشد.

لیفت سینه

تا چه مدت نمی توانم سرکار بروم و ورزش کنم؟

اگر کارتان اداری است، 1 تا 2 هفته برای بهبودی لازم است و نمی توانید سرکار بروید. اگر کارتان پر جنبش و جوش است مانند مربی تنیس یا سرآشیز، شما باید حداقل 2 هفته استراحت کنید. همه شغل ها، باید حداقل 2 تا 3 هفته بعد از عمل استراحت کنند و از انجام کار حتی کارهای سبک خودداری کنید. جراحتان دقیقا به شما می گوید که چه مدت برای سرکار نرفتن لازم است. بعد از عمل به مدت 1 تا 3 هفته نمی توانید ورزش کنید. پیاده روی آرام خوب است ولی انجام هرگونه حرکت ایروبیک باعث متورم شدن می شود. بعد از 3 هفته برخی از ورزش های سبک مانند  (دوچرخه سواری) که دارای بلند کردن اجسام سنگین نباشد، موردی ندارد. 6 هفته بعد از عمل شما می توانید هر گونه فعالیتی را که انجام می دادی را تکرار کنید.

چه زمانی من نتایج نهایی بزرگ کردن و لیفت سینه هایم را می بینم؟

شما قادر خواهید بود بعد از عمل، تغییرات سینه خود را به طور مستقیم درک کنید. با این وجود ممکن است 6 هفته طول بکشد تا نتایج کامل زیبایی خود را درک کنید. سینه شما برای چندین هفته حساس می شود و ماه ها زمان می برد تا کاملا برطرف شود. در طول این زمان، سینه شما بسیار بزرگ و غیر طبیعی به نظر می رسد و نوک سینه تان برای مدت کوتاهی کمی بی حس می شود. بعد 6 تا 12 ماه بدن شما باید تا جایی که زخم ها محو شوند و سینه شما  حالت طبیعی بگیرد، بهبود یابد. به یاد داشته باشید که توصیه هایی را که جراحتان به عنوان مراقبت بعد از عمل بزرگ کردن و لیفت سینه به شما گفته است را دنبال کنید تا نتیجه بهتری از عمل خود به دست آورید و خطر عوارض را کاهش دهید.

سوالات متداول درباره لیفت سینه

سوالات سایر بیماران می تواند مفید باشد. سایر بیماران ممکن است سوالاتی بپرسند که به ذهن شما نرسیده باشد. در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد بزرگ کردن و لیفت سینه آورده شده است:

آیا بعد از بزرگ کردن و بالا بردن من می توانم شیر بدهم؟

اگر قبل از عمل جراحی شیر می دهید، مهم است که بعد از عمل نیز بتوانید شیر بدهید. بنابراین، بعضی از زنان ممکن است بعد از عمل بزرگ کردن و بالا بردن با شیر دادن کشمکش داشته باشند. برش ها و تکنیک های جراحی که جراح استفاده می کند ممکن است به توانایی شیردهی شما ضربه بزند. بنابراین اگر می خواهید بعد از عمل جراحی شیر بدهید در جلسه مشاوره با جراح خود در این باره صحبت کنید. اگر در حال حاضر شیر می دهید، باید قبل از عمل جراحی به مدت 3 تا 6 ماه شیردهی را متوقف کنید. این به سینه هایتان اجازه می دهد تا قبل از عمل جراحی آماده بشوند.


بیشتر بخوانید: شیردهی با ایمپلنت سینه


استفاده از سیگار، الکل و مواد مخدر چه تاثیری بر روی عمل من می گذارد؟

بعضی از عوامل سبک زندگی، خطر عوارض را بعد از عمل جراحی افزایش می دهد. این موارد شامل سیگار کشیدن، نوشیدن الکل و  استفاده مواد مخدر (با نسخه یا غیر این صورت) می باشد. شما باید حداقل 6 ماه قبل از جراحی سیگار کشیدن یا استفاده از هر مواد نیکوتین داری را متوقف کنید. جراحتان در جلسه مشاوره درباره­ی سبک زندگیتان با شما صحبت می کند.

تغییر وزن چه اثراتی بر روی نتایج بعد از عمل خواهد داشت؟

این بستگی به میزان چربی فعلی سینه شما دارد. همچنین بستگی به میزان کاهش وزن یا افزایش وزن دارد که بعد از عمل اتفاق می افتد. معمولا، حداقل باید ده پوند کاهش یا افزایش وزن اتفاق بیفتد تا تاثیر قابل توجهی بر روی نتایج شما داشته باشد. این ممکن است شامل تغییرات شکل یا کامل شدن سینه شما باشد. با این حال، سخت است که پیش بینی کنید که چگونه تغییر وزن ممکن است سینه های هر زن را تغییر بدهد. بر روی هر بیمار تاثیر متفاوتی می گذارد.

آیا من به مراجعه پزشک عمومی برای جراحی بزرگ کردن و لیفت سینه نیاز دارم؟

جراح شما خوشحال خواهد شد که شما به پزشک عمومی مراجعه نکردید. بنابراین، اگر قصد دارید با جراح خود پیش بروید، جراح شما برای مراجعه به پزشک عمومی به شما اجازه می دهد. او این کار را می کند تا جزئیات پیشینه تاریخی شما را درخواست کند.

لیفت سینه

آیا من بعد عمل بزرگ کردن و لیفت سینه به جراحی های دیگر نیاز دارم؟

به دلایل مختلف ممکن است در آینده جراحی دیگری انجام دهید. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که اندازه، شکل یا نوع ایمپلنت خود را تغییر دهید. اگر مشکلات زیر اتفاق بیفتد شما نیاز به جراحی دیگر دارید. این مشکلات عبارت اند از پارگی ایمپلنت، انقباض کپسولی و قرار گیری مجدد ایمپلنت. با توجه به پیشرفت های بسیار زیاد در دوام، مواد و طراحی ایمپلنت در طی دو دهه گذشته، مشکلاتی از این قبیل بسیار نادر است.

آیا مدبل یک ارائه کننده قابل اعتماد برای این جراحی است؟

بله مدبل قابل اعتماد است. مدبل یکی از بزرگترین ارائه کننده جراحی سینه و همه جراحی های زیبایی در انگلیس با وضعیت بررسی تقریبا کامل است. به بررسی های مدبل مراجعه کنید. ما نسبت به ارائه دهندگان معروف مانند پزشکی هارلی رتبه بالاتری داریم. بررسی های پزشکی هارلی را مراجعه کنید.

آیا دلایلی وجود دارد که نتوانم از ایمپلنت سینه استفاده کنم؟

اگر موارد زیر وجود داشته باشد، جراحتان ایمپلنت سینه را انجام نمی دهد:

 • اگر در هر جای بدنتان عفونت وجود داشته باشد.
 • اگر سرطان سینه داشته باشید یا قبلا داشته اید و برای این شرایط درمان کافی را به کار نبرده اید.
 • اگر در حال حاضر باردار یا شیرده هستید.

در این موارد، جراحان عمل ایمپلنت سینه را پیشنهاد نمی کنند. دلیل این امر این است که در درمان عفونت فعال یا سرطان و امنیت دوران باداری و شیردهی اختلال ایجاد می کند. این عوامل همچنین ممکن است بر روند بهبودی بعد از عمل تاثیر بگذارد.