ریزش مو ، مشکلی شایع است که مردان و زنان زیادی را به خود در گیر كرده است، که درصد بسیاری از افراد بر اثر ارثی بودن و از طریق ژنتیک اتفاق می افتد، ریزش مو از طریق موارد مختلف دیگری نیز اتفاق می افتد که میتوان چندی از علتهای اصلی ان را نام برد؛ استرس ، کمبود ویتامین ، بیماری های خاص ، تغدیه نامناسب از عوامل دیگر ریزش مو می باشند .

این معضل ظاهر مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می دهد، بر این اساس افراد برای ارتباطات خود در جمع دوستان و اشنایان دچار ضعف و اعتماد به نفس پایین خواهند شد و  نظر مطلوبی نسبت به زندگی خود نخواهند داشت، بدیهی است که افراد برای درمان ریزش موی خود اقدام به درمان  کنند . اما سوالی که به وجود می آید این است که بهترین راه درمان ریزش مو چه می باشد؟ در متن زیر به این موضوع خواهیم پرداخت و شما را از نحوه بهترین راهکارها اگاه می کنیم.

راه حل برای این موضوع در ابتدا و در سنین ۱۸ تا ۲۴ سال در صورت ریزش موهایتان پیشگیری و تقویت توسط پکیج کلینیک رنسانس است که در این پکیج مزوتراپی و پی ار پی و کربوکسی تراپی و لیزر تراپی انجام میشود که باعث پیشگیری از ریزش و سپس  تقویت فولیکول های در حال ریزش و زخیمتر شدن انها میشود و البته در صورت ریزش موهایتان و کاندید بودنتان برای کاشت مو تکنیک های جدید کاشت مو این مرکز قطعی ترین روش برای پرپشت کردن موهایتان می باشد. حال ما در این مقاله مطالبی را تهیه نموده اییم تا با باید ها و نباید های کاشت مو شما را آشنا کنیم، با ما همراه باشید .

باید ها و نباید های کاشت مو چیست؟

همانطور که مطلع هستید ، کاشت مو با روش های جدید مجموعه تخصصی رنسانس بروزترین روش حال حاضر در دنیا بوده و تنها تکنیکی می باشد که بدون نیاز به جراحی ، درد ، خونریزی روش های رایج و سنتی FIT وFUT  می باشد،

همانطور که گفته شد از طریق برداشت فولیکول های اطراف موهای شخص توسط دستگاه تکنیک جدید SUT برداشت و سپس کاشت فولیکول ها بر نقاط خالی از مو با ظرافت و تراکم بالا که توسط تیم مجرب انجام میشود و رشد طبیعی موها را برای افراد به وجود می آورد.

بایدها و نبایدها در انتخاب کلینیک  و روش کاشت مو ؟

نکته مهم و حیاتی که پیش از انجام کاشت مو باید به آن دقت کنید انتخاب کلینیک کاشت مو می باشد ، انتخاب این مسئله به قدری مهم است که کلیه درمان کاشت مو را در بر گرفته و به خود اختصاص می دهد  پس به این نکات توجه کنید .

در مرحله اول درانتخاب کلینیک کاشت مو دقت و حساسیت زیادی داشته باشید ،  زمان زیادی را به این کار اختصاص داده و تحقیقات خود را ادامه دهید  و فریب تبلیغات ارزان برخی کلینیک های بی کیفیت را نخورید چراکه هیچ ارزانی بی دلیل نیست.

کلینیک کاشت مو در ابتدا باید از نظر استریل استاندارد بوده و کلیه مجوز و تاییدیه های لازم از وزارت بهداشت و درمان را دارا باشند، توجه داشته باشید که کاشت مو باید توسط تیم مجرب درمانی و پزشکی زیر نظر متخصص پوست و مو انجام شود.

 انجام کاشت مو باید چگونه باشد ؟

قبل از انجام کاشت مو باید این نکته را بدانید که که  کاشت مو دارای روش های متفاوتی می باشد ، روش هایی که در ابتدای این پروسه بروز کرده و روش های که در سال های اخیر در این زمینه درمانی به وجود آمده اند . در این قسمت نیز کلینیک دخیل می باشد ، زیرا کلینیک های برتر استفاده از روش های جدید کاشت مو را برای درمان افراد استفاده می نماید زیرا این روش ها دارای نتایج عالی بوده و جلوه منحصر به فردی را برای افراد به همراه دارد .

بنابراین با انتخاب یک کلینیک عالی و با سابقه میتوان از بهترین روش کاشت مو نیز برخوردار شد بعنوان مثال بهترین تکنیک کاشت مو در حال حاضر SUT می باشد که در آن تا 14000 تار مو را میتوان بدون جراحی، درد، خونریزی و … در یک جلسه با نهایت تراکم پیوند زد که این تکنیک رکوربالاترین تراکم در خاورمیانه است.

نکته ای که در کاشت مو به روش SUT اهمیت دارد این است که در این تکنیک به هیچ عنوان گرفت ها در هنگام برداشت آسیب ندیده و سالم کاشت می شوند،

تکنیک انحصاری سوپر کاشت مو SUT بدون دوران نقاهت می باشد و فرد متقاضی میتواند فردای روز کاشت به فعالیت های روزمره خود بپردازد.

کاشت مو SUT

روش های سنتی و رایج کاشت مو در ایران به شکل غیر اصولی بوده‌ که هم در پروسه برداشت و همچنین در پروسه کاشت بعلت نداشتن دستگاه های استریل و یکبار مصرف ونداشتن تیم های درمانی و باتجربه مشکلاتی را به همراه داشته اند .

همچنین روش های ابتدایی  امکان برداشت موها را تا حد محدودی میتوانستند پیوند زنند که همین امر منجر به کم پشت بودن رشد موها می شد و در کل برای افراد رضایت کافی را به همراه نداشت،

اما همینطور که گفته شد  پیشرفت علم در کاشت مو موجب تکامل یافتن این روش گردید و حال نسخته جدید و عالی کاشت مو در تمام دنیا و ایران موجود بوده و با نام کاشت مو به روش SUT مورد استفاده و استقبال قرار میگیرد که بنیان گذار ان در ایران کاشت موی رنسانس می باشد . کاشت مو به روش SUT ، نقص ها و ضعف های روش های سنتی و رایج را به خوبی پوشش داد و دیگر شاهد ان عوارض نمی باشیم.

 ترمیم مو به روش HRT

بهترین روش برای درمان ریزش مو برای افرادی که به هر دلیلی نمیتوانند کاشت مو را انجام دهند که بطور مثل سن انها برای پیوند مو کم است و یا دارای بانک موی مناسبی برای کاشت مو نیستند بهترین روش ترمیم مو به روش HRT شناخته شده است روشی که نیازی به بانک مو نداشته که از این رو امکان استفاده از این روش را به افراد آلوپسی نیز می دهد و آنان نیز می توانند داشتن موهایی طبیعی و زیبا را تجربه نمایند ، این روش از طریق تار های طبیعی مو انجام میگیرد که مطابق با جنس و رنگ موی اصلی هر فردی تهیه دیده می شوند که اینکار در جلسه مشاوره با معاینه  مراجع توسط متخصص صورت میگیرد و با توجه به جنس مو و رنگ موی اصلی فرد تار موهای  طبیعی او نیز تهیه خواهد شد ، همچنین در جلسه مشاوره با توجه به سطح ریزش مو های فرد سایز شبکه ی شبیه سازی شده با پوست سر فرد  نیز محاسبه می شود و بر حسب همان ساخته خواهد شد و بر طبق نیاز فرد تراکم تار مو ها بر شبکه قرار می گیرند ، روش ترمیم مو HRT از طریق متخصصی ماهر و کادر مجرب و گریمور کمک گرفته می شود تا با توجه به چهره  فرد بهترین  مدل مو برای شخص طراحی گردد  این روش خط رویش و خط فرق کاملا طبیعی را دارد ، شبکه ایی که برای نصب تار های مو تهیه می شود نیز کاملا طبیعی و شبییه سازی با پوست سر انسان می شود که ظاهری صد در صد طبیعی داشته و بدون هیچگونه مشکلی خواهد بود ، این روش برای خانم ها نیز روشی کاملا مناسب می باشد زیرا به اندازه دلخواه می توانند بلندی یا کوتاهی موهای خود را انتخاب کنند و رنگموی مناسب با خود را برگزینند . این روش هیچگونه مراقبتی نداشته که این موضوع سبب شادمانی مراجعین می گردد و بدون گذراندن دوره ی نقاهت می  توانند از موهای زیبا و طبیعی خود لذت ببرند .

لازم به ذکر است که روش ترمیم مو HRT ، هیچ محدودتی برای رنگ کردن ، ژل زدن ، اسپری کردن ، سشوار کشیدن ، فر کردن ندارد و افراد می توانند موهای خود را به هر شکلی که مایل هستند در بیاورند بدون این که مو ها کوچکترین آسیبی را ببیند ، همچنین با استفاده از این روش افراد برای انجام فعالیت های سنگین ، ورزش های حرفه ایی ، رفتن به استخر ، سونا ، دریا محدودیتی نداته و می توانند تمتمی فعالیت های خود را بدون نگرانی ادامه دهند ، این موها هیچ گاه قابلیت جدا سازی ندارد و تنها توسط متخصص جدا میگرددند بنابراین هیچگونه نگرانی برای افراد وجود ندارد.

چه کارهایی را قبل از انجام کاشت مو نباید انجام داد ؟

برای انجام کاشت مو نیز نیاز است که یکسری کارها را به مدت چند روز قبل از اجرا انجام نداد تا روند درمان و نتیجه گیری انجام کاشت مو بهتر باشد . برای انجام کاشت مو ابتدا یک جلسه ایی به عنوان مشاوه در نظر گرفته خواهد شد ، بنابراین اگر کلینیک انتخابی شما معتبر باشد قطعا از طریق متخصص خود این اطلاعات را کسب مینماید که چه کارهایی را نباید انجام دهید ، برای مثال  هر کاری که خون شما را رقیق میکند نباید انجام دهید پس دو هفته قبل از انجام کاشت مو از نوشیدن چای به مقدار زیاد و هر کافئین دیگر پرهیز نمایید ، مصرف الکل را در این مدت قطع کنید ، مصرف آسپرین و قرص ویتامین e را کنار بگذارد . انجام تمرینات ورزشی سخت ، رژیم های لاغری ، دیر خوابیدن های شبانه و کم خوابی را کنار بگذارید .

هزینه کاشت مو باید چگونه باشد ؟

در ابتدا باید توجه داشته باشید که هزینه کاشت مو شما بسته به مقدار ریزش شما و مقدار برداشت موهای شما  و سپس کاشت آن ها  دارد. در این قسمت هم تاکید بر انتخاب کلینیک درست و حرفه ایی خواهد بود ، اگر کلینیک معتبر باشد و درمان عالی با نتایج فوق العاده را برای افراد به همراه داشته باشد صرف هزینه برای کاشت مو گران تلقی نمیگردد. مورد بعدی که بر هزینه باید رعایت شود این است که عزیزان باید از اتخاب کلینیک ها با هزینه های نجومی نیز بپرهیزند  و کلینیک هایی را انتخاب نمایند که با وجود بهترین خدمات هزینه ایی مناسب با آن را برای افراد در نظر بگیرند.

چه کارهایی را نباید بعد از کاشت مو انجام دهیم ؟

کاشت مو با جدیدترین روش درمان آن تنها نیاز به یک جلسه داشته و دوران نقاهت و مراقبت های کمتری را به خود اختصاص داده است اما با این حال رعایت نکاتی در این خصوص برای افراد ضروری می باشد.

افراد باید دو هفته پس از کاشت مو ، از فشار آوردن به موها بپرهیزند تا به فولیکول ها آسیبی وارد نگردد پس از لباس های راحت و دکمه دار باید استفاده کرد تا فشاری موقع کندن و پوشیدن لباس به فولیکول ها وارد نگردد ، سطح سر به مدت دو هفته باید کاملا تمیز شود از الکل برای تمیز کردن آن استفاده شود، به صورت ملایم  با استفاده از شامپوی ملایم شستشو داده شوند، سطح سر نیز با پماد های تجویز شده چرب گردند  و … نکات دیگری که متخصص در کلینیک به اطلاع مراجعین برای نتیجه گیری بهتر و عدم آسیب به فولیکول ها میرساند.

کلینیک تخصصی پوست و مو رنسانس با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و درمان و با بیش از ۱۶ سال سابقه  در دو شعبه به ادرس زیر:

شعبه سعادت آباد: سعادت آباد، میدان فرهنگ، بلوار ۲۴ متری، نبش خیابان سوم شرقی، پلاک ۳۵، کلینیک رنسانس

تلفن: ۰۲۱۲۸۱۱۱۰۰۱

شعبه ولیعصر : میدان ولیعصر- جنب سفارت عراق- ساختمان مینو- طبقه ۴ واحد ۴۰۲

تلفن: ۰۲۱۲۲۰۸۸۲۱۰ – ۰۲۱۸۸۹۰۹۰۵۰

مشاوره آنلاین در تلگرام و واتساپ: ۰۹۱۲۲۱۱۵۴۴۲