در مورد عمل ترمیم بینی چه می دانید؟ واژه رینوپلاستی به عمل جراحی پلاستیک بینی گفته می شود که اغلب توسط افراد به عنوان زیبایی بینی شناخته می شود. رینوپلاستی ثانویه، عمل ترمیم بینی است که پس از عمل جراحی قبلی بینی، به منظور تغییر شکل یا عملکرد بینی انجام می گیرد. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به بررسی عمل ترمیم بینی می پردازیم. عمل ترمیم بینی در مواردی که بد شکل بودن بینی و یا عملکرد آن در طی جراحی اولیه به خوبی بهبود نیافته باشد و یا بدتر شده باشد، به کار می رود. برخی جراحی بینی ثانویه را عمل ترمیم بینی نیز می نامند. این اصطلاح ترمیمی را می توان در مورد عمل های جراحی سوم و چهارم نیز به کار برد.

عمل ترمیم بینی چیست؟

بیمارانی که عمل ترمیم بینی را درخواست می کنند، طی عمل جراحی قبلی عدم توازن بینی آنها رفع نشده و یا بدتر شده است و یا پس از عمل بینی، دچار ناهماهنگی و عدم توازن شده است. این عدم توازن و ناهماهنگی بینی با سایر اعضای صورت، در اثر عوارض پیش بینی نشده عمل جراحی یا به دلیل به کارگیری روش های نامناسب و ناقص عمل جراحی به وجود می آید.

عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی به مراتب پیچیده تر از جراحی اولیه است. اولین عمل جراحی بینی، همیشه بهترین زمان برای برطرف کردن تمامی مشکلات زیبایی و عملکردی بینی است، با این حال با به کارگیری صحیح روش های پیشرفته توسط متخصص جراحی باتجربه، عمل ترمیم بینی نیز می تواند با موفقیت انجام شود. اغلب متخصصین جراحی بینی، در جراحی های پیچیده ترمیم بینی، تخصص و تجربه لازم را دارند و می توانند نگرانی های بیمار را برطرف کنند.

البته مانند عمل جراحی اولیه بینی، انتظارات و اهداف شما از عمل ترمیم بینی باید معقول و منطقی باشد که جراح در مورد این اهداف با فرد صحبت خواهد کرد. داشتن عکس هایی از اولین عمل جراحی بینی می تواند مفید باشد. جراح همچنین ممکن است در مورد سوابق عمل های جراحی قبلی و سوابق پزشکی شما سوالاتی کندکه البته این سوالات اجباری نیستند.

مشکلات رایجی که به عمل ترمیم بینی (ثانویه) نیاز دارند

 • انسداد مسیر تنفس
 • افتادن غضروف یا استخوان های بینی
 • بروز ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی در بینی
 • افتادن دریچه داخلی و خارجی بینی
 • بدتر شدن عدم تقارن بینی
 • کاهش بیش از حد و یا کاهش ناکافی ارتفاع تیغه بینی
 • شکل گیری ناقص
 • بزرگ کردن بیش از حد یا ناکافی نوک بینی
 • باریک کردن بیش از حد نوک بینی
 • ایجاد جای زخم وسیع در خارج یا داخل بینی

عمل ترمیم بینی

تغییرات لازم در عمل ترمیم بینی را می توان به دو روش بسته یا باز انجام داد . معمولا، اگر نیاز به اعمال تغییرات زیادی وجود داشته باشد، ممکن است از روش جراحی باز بینی استفاده شود. اصلاحات و تغییرات جزئی را می توان با روش جراحی بسته بینی انجام داد.

در جراحی بسته، برش های داخلی (اندونازال) به منظور دسترسی به ساختارهای داخلی بینی ایجاد می شود. در جراحی باز بینی، برشی در پوست بین سوراخ های بینی (کلوملا) زده می شود تا بتوان پوست بینی را بلند کرد و مستقیما ساختارهایی را که قرار است، تغییر داده شوند، مشاهده کرد.تصمیم گیری برای استفاده از روش بسته یا باز در عمل ترمیم بینی ، بستگی به اولویت های جراح دارد و هر روشی، مزایا و معایب خودش را دارد.

در عمل زیبایی بینی ثانویه، غالبا برای دستیابی به اهداف زیبایی و عملکردی به غضروف های پیوندی (قسمت هایی از غضروف درتیغه بینی، گوش یا دنده) نیاز است. معمولا در عمل اولیه بینی، مقدار زیادی از غضروف بینی تراشیده می شود.

در اکثر مواقع به علت کاهش غضروف تیغه بینی، برای پیوند غضروف از غضروف ناحیه گوش و یا دنده استفاده می کنند. سپس قطعات غضروف برداشته شده را به شکل ساختار و فرم بینی، شکل می دهند. همانند جراحی اولیه بینی، هیچ جایی برای خطا کردن وجود ندارد و مهم است که به دنبال جراح پلاستیکی باشید که در زمینه رینوپلاستی و رینوپلاستی ثانویه تخصص و مهارت داشته باشد.

به منظور کاهش میزان بازنگری های بیشتر و اطمینان از حصول یک نتیجه موفقیت آمیز، بهتر است به دنبال جراح پلاستیک یا جراح پلاستیک صورت باشید که در جراحی زیبایی بینی و رینوپلاستی تخصص داشته باشد. متخصص جراحی زیبایی بینی شما به درخواست های شما گوش خواهد داد و بینی شما را چه از نظر داخلی و چه از نظر خارجی مورد ارزیابی قرار می دهد و سپس یک طرح درمانی با جزئیات مناسب ارائه خواهد شد که می تواند به کاهش میزان نیاز به اصلاحات بیشتر کمک کند.

عمل ترمیم بینی

چرا عمل زیبایی بینی با شکست مواجه می شود؟

اگرچه بیشتر عمل های زیبایی بینی که به طور سالانه انجام می شوند، نتایج رضایت بخش و بی عیب و نقصی را برای بیماران به همراه دارند، اما هیچ عمل زیبایی وجود ندارد که بتواند نتایج مطلوب آن را به طور 100 درصد تضمین کند. عوامل زیادی می توانند بر روی نتایج نهایی این عمل تاثیر بگذارند، از جمله:

 • ارزیابی های ضعیف و ناقص قبل از عمل جراحی
 • انتخاب نادرست روش جراحی
 • انجام روش های جراحی به صورت نادرست
 • انتظارات غیرواقع گرایانه بیمار از عمل جراحی
 • مراقبت های ضعیف بعد از عمل جراحی
 • مراقبت های ضعیف بیمار از خود

برخی از این خطاها اساسا ناشی از بی تجربگی جراح در انجام عمل زیبایی بینی است. رینوپلاستی برای رسیدن به نتایجی ایده آل، به مهارت و دانش تخصصی نیاز دارد، در حالی که بسیاری از جراحان پلاستیک، اگر چه در انجام عمل های جراحی در سایر قسمت های بدن دارای مهارت و تخصص هستند، اما تجربه انجام یک عمل خوب و درست بینی را ندارند.

وقتی عمل زیبایی بینی با شکست روبرو می شود، چه اتفاقی می افتد؟

بیمارانی که با نتایج غیرمنتظره یا نامطلوبی بعد از عمل زیبایی بینی خود مواجه می شوند، با مسائل احتمالی بسیاری روبرو می شوند. از جمله:

عمل ترمیم بینی

از دست دادن اعتماد به جراح

اثرات روانی شکست در عمل زیبایی بینی ممکن است برای فرد سخت و سنگین باشند. اغلب اوقات بیماران اعتماد خود را نسبت به پزشک جراح پلاستیک و خود جراحی پلاستیک از دست میدهند که باعث می شود به سختی، عمل ثانویه و ترمیم بینی را دوباره انجام بدهند. به همین دلیل است که درباره عمل ثانویه و ترمیم بینی، فقط باید با یک جراح پلاستیک صورت معتبری که در انجام عمل های ثانویه تخصص دارد صحبت کرد.

آسیب به ساختار و اسکلت بینی

یک عمل بینی شکست خورده معمولا منجر به ایجاد بافت اسکار اضافی می شود و ممکن است حتی به غضروف بینی آسیب وارد کند و ساختار بینی را در وضعیتی بسیار شکننده و آسیب پذیر قرار دهد. این امر باعث می شود تا برای انجام عمل های زیبایی بینی بعدی، به تکنیک های بیشتری نیاز باشد و تغییر فرم بینی در این عمل ها بسیار دشوار است و به همین دلیل بسیاری از جراحان، از انجام عمل های جراحی ترمیمی و ثانویه بینی خودداری می کنند.

از دست دادن اعتماد به نفس

هنگامی که یک بیمار آگاه و فهمیده، عمل زیبایی بینی را انتخاب می کند ولی نتایج عمل جراحی با آنچه که مورد انتظار بوده، مغایرت دارد و یا حتی ظاهر او را بدتر کرده باشد، اغلب عواقب تخریب کننده ای را در پی دارد.از دست دادن عزت نفس و اعتماد به نفس بر روی تمام جنبه های زندگی بیمار اثر منفی می گذارند.

هنگامی که رینوپلاستی ثانویه مورد نیاز باشد، بیمار باید جراح پلاستیکی را انتخاب کند که در انجام عمل های ثانویه بینی تجربه بالایی داشته باشد. به دلیل احتمال آسیب رسیدن در ساختار بینی از جراحی یا جراحی های قبلی،عمل رینوپلاستی ثانویه یکی از سخت ترین روش های جراحی پلاستیک صورت است. برای موفقیت در این عمل جراحی، به یک جراح پلاستیک صورت بسیار ماهر و با تجربه در زمینه انجام عمل های ترمیمی بر روی بینی هایی که قبلا عمل شده اند، نیاز است.

مهمترین جنبه در جلسه مشاوره در مورد جراحی زیبایی ثانویه بینی این است که انتظارات واقع بینانه و یک دید واحدی را از هدف خود در نظر بگیرید.

عمل ترمیم بینی

کاندید ایده آل برای عمل ترمیم بینی

اگر شما به اصلاح یا بر طرف کردن عوارض ناشی از عمل جراحی بینی قبلی خود نیاز داشته باشید، ممکن است کاندیدای ایده آلی برای عمل جراحی ترمیمی باشید . هدف از انجام این کار، ترمیم و یا تغییر شکل و عملکرد بینی است . بیماران باید به دنبال یک ترمیم مادام العمر باشند و قبل از انجام عمل ترمیم بینی ، اهداف معقول و منطقی داشته باشند . همچنین باید بدانید که این عمل جراحی می تواند بسیار دشوارتر از عمل جراحی اصلی بینی باشد.

روش عمل ترمیم بینی

قبل از شروع عمل ترمیم بینی ، پزشک طی یک جلسه مشاوره، در مورد وضعیت شما صحبت خواهد کرد تا نیازهای منحصر به فرد و اهداف زیبایی شناختی شما را قبل از تعیین یک دوره عملی درک کند. برای عمل جراحی اصلی، پزشک جراح از روش بسته یا باز استفاده خواهد کرد. با استفاده از روش باز (رایج ترین روش)، پوست از غضروف و استخوان جدا می شود و امکان دید بیشتر مهیا می شود.در مرحله بعدی، جراح، شکل بینی را به صورت شکل درخواستی، فرم می دهد. روش بسته یک روش کمتر تهاجمی است که اغلب برای ترمیم پیچیدگی های کمتر،انتخاب می شود. گاهی اوقات در حین عمل ترمیم بینی ، به پیوند غضروف یا استخوان نیاز است تا به روند بازسازی برای تقویت چارچوب بینی کمک کند.

آنچه که باید از عمل ترمیم بینی انتظار داشت

عمل جراحی زیبایی ترمیم بینی معمولا به عنوان یک روش سرپایی و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. مدت زمان جراحی بستگی به میزان ترمیم و استفاده از روش باز یا بسته دارد. بعد از عمل جراحی، از شما خواسته می شود كه حدودا یک هفته از اسپلینت بینی استفاده کنید و برای برداشتن اسپلینت و بخیه، قرار ملاقاتی را ترتیب دهید.

از آنجایی که عمل ترمیم بینی ، معمولا از جراحی اولیه سخت تر است، می توانید انتظار این را داشته باشید که دوره بهبودی طولانی تری را نیز در پیش رو داشته باشید. کبودی قابل توجه، ورم شدید و مقداری درد را به مدت دو هفته، می توانید تجربه کنید.

عمل ترمیم بینی

فواید و مزایای عمل ترمیم بینی چیست؟

مزایای عمل ترمیم بینی مشابه مزایای جراحی بینی اولیه است.هدف اصلی این است که به مردان و زنان کمک کنیم تا نسبت به ظاهر جدید خود احساس بهتری داشته باشند و بعد از جراحی، زودتر بتوانند به ظاهر بهتری برسند. به طور معمول، هنگامی که نتایج یک جراحی قبلی رضایت بخش نباشد، نیاز به عمل ترمیم بینی مورد نیاز است.

عمل ترمیم بینی می تواند به این دلیل انجام شود که ظاهر بینی بهتر نشده است و یا شاید به اندازه کافی بهبود نیافته است . جراحی بینی که بینی را به اندازه کافی تغییر شکل داده یا تغییر شکل نداده است، می تواند باعث احساس نارضایتی شود. بعضی اوقات باید غضروف به بینی اضافه شود تا به بازسازی ساختارهای آسیب دیده کمک کند . پزشکان، انحصارا از غضروف خود فرد به جای غضروف یک شخص مرده، استفاده می کنند.

از دیگر دلایل انجام عمل ترمیم بینی اصلاح کردن انسداد و گرفتگی بینی است که در نتیجه عمل جراحی قبلی رخ داده است . این می تواند به دلیل تغییرات در بینی به عنوان بخشی از فرآیند سالخوردگی باشد . یک احتمال دیگر این است که مجاری بینی، دیگر راه های هوایی باز ندارد . بازگرداندن مسیر های جریان هوا از طریق جراحی گرفتگی بینی و یا جراحی سپتوپلاستی می تواند بخشی از عمل ترمیم بینی باشد.

در بیمارانی که عمل زیبایی بینی آنها با شکست مواجه شده و از آن رنج می برند، عمل ترمیم بینی می تواند فواید بسیاری برای آنها به همراه داشته باشد.

عمل ترمیم بینی

سلامتی بهتر

در برخی موارد، عمل زیبایی ناموفق بینی، می تواند منجر به بروز مشکلات تنفسی شود که باعث مشکلات دیگری مانند الگو های خواب نامنظم نیز می شود. کیفیت پائین خواب می تواند بر تمام جنبه های زندگی بیمار تاثیر منفی بگذارد. با عمل ترمیم بینی ، بیمار می تواند هر گونه ناهنجاری ساختاری ناشی از اولین عمل جراحی بینی را کاهش دهد و به وضعیت تنفسی سالم تر و طبیعی تری بازگردد.

تنفس راحت

از سر باز کردن (خراب کردن) عمل زیبایی بینی گاهی منجر به انسداد مسیر هایی هوایی در بینی می شود که منجر به این می شود که شخص به سختی نفس بکشد.عمل ترمیم بینی اغلب می تواند این مشکلات ساختاری را اصلاح و برطرف کند.

بهبود اعتماد به نفس

وقتی جراحی زیبایی بینی، انتظارات فرد را فراهم نمی کند، عزت نفس بیمار می تواند حتی به سطحی پائین تر از قبل از عمل جراحی برسد و اعتماد به پزشک جراح نیز از بین می رود. با پیدا کردن یک جراح پلاستیک صورت ماهر، بیمار می تواند اعتماد به نفس خود را دوباره به دست آورد.


بیشتر بدانید: جراحی بینی یا رینوپلاستی؛ خطرات، کاربرد و مراقبت های لازم


آیا در رابطه با عمل ترمیم بینی ، نگرانی خاصی وجود دارد؟

هنگامی که عمل جراحی بر روی هر قسمت از بدن انجام می شود، بافت اسکار نیز شکل می گیرد.حفره بینی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی اولیه، بافت بینی ضخیم تر شده و کار با آن دشوارتر می شود. به همین دلیل، روش های عمل ترمیم بینی بسیار دشوارتر از انجام همان روش بر روی یک بینی دست نخورده است.

سختی و دقتی که در عمل ترمیم بینی لازم است باعث می شود که بسیاری از جراحان پلاستیک، عمل ترمیم بینی را انجام ندهند. انتخاب جراحی که مهارت و تجربه خاص برای انجام موفقیت آمیز عمل ترمیم بینی داشته باشد، لازم و ضروری است.

تغییرات عاطفی و احساسی ناشی از انجام عمل ترمیم بینی ، کم اهمیت نیست. بیمارانی که عمل زیبایی بینی سخت و دشواری داشتند و مدت زمان بهبودی آنها، طولانی بوده است، انتظار بالایی از نتیجه نهایی داشتند. وقتی این نتایج نتواند انتظارات آنها را برآورده کند و نتایج و شرایط بدتری نسبت به شرایط اصلی به وجود بیاید، باعث آشفتگی بیماران می شود.

عمل ترمیم بینی

5 مرحله لازم که باید قبل از عمل ترمیم بینی انجام دهید

وقتی عمل زیبایی بینی نتواند نتایج مورد انتظار شما را برآورده کند، میتواند باعث ناامیدی و دلسرد شدن شما شود. پس از صرف هزینه و گذراندن یک دوره بهبودی طولانی و سخت، تغییرات ممکن است بسیار چشمگیر باشد و یا به اندازه کافی چشمگیر نباشد. در هر دو حالت، شما تنها نیستید.

خبر خوب این است که هنوز امکان دستیابی به ظاهر مورد نظر وجود دارد. اما قبل از اینکه تصمیم بگیرید که به زیر چاقوی جراحی بروید، مهم است که با دقت برنامه ریزی کنید و دقیقا بدانید که از جراحی پلاستیک چه انتظاری دارید . این پنج مرحله را برای آماده کردن خود برای جراحی زیبایی بینی در نظر بگیرید.

اطمینان از اینکه بینی شما به طور کامل بهبود یافته است

در درجه اول باید مطمئن شوید که بینی شما در شرایطی قرار دارد که یک عمل جراحی دیگر را تحمل کند. به طور کلی، عمل ترمیم بینی یک سال کامل طول می کشد تا بهبود پیدا کند. انجام جراحی ترمیمی زود هنگام، توجیهی ندارد زیرا ممکن است تمام مشکلات بعد از جراحی را برطرف نکند. به همین دلیل، توصیه می کنیم که این عمل جراحی را حتی تا 12 ماه پس از انجام جراحی زیبایی بینی اولیه خود آغاز نکنید.

جراح پلاستیک صورت جدید خود را با دقت انتخاب کنید

جراحی ترمیمی، سخت تر از جراحی اصلی است، زیرا می تواند مسایل پیچیده تر بیشتری وجود داشته باشد که باید در این زمان مورد توجه قرار گیرند . این کار به یک جراح پلاستیک صورت نیاز دارد که تجربه و دانش کافی برای رفع ناهنجاری های پیش بینی نشده را داشته باشد.

بنابراین چگونه می توانید تشخیص دهید که یک جراح صلاحیت انجام عمل ترمیم بینی شما را دارد ؟ گواهی نامه های هیئت مدیره مهم هستند، اما یک جراح متخصص در زمینه عمل ترمیم بینی ، باید مهارت لازم را در زمینه انجام این عمل داشته باشد.

برنامه ریزی یک جلسه مشاوره در مورد عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی ممکن است نسبتا ساده و یا بسیار پیچیده باشد. همه چیز به عوامل زیر بستگی دارد:

 • میزان اختلال ایجاد شده در روش جراحی اولیه
 • میزان و مقدار سپتوم برداشته شده در طی جراحی اولیه
 • مشخصات و خصوصیات پوست شما
 • کیفیت راه های هوایی بینی شما

تنها راه برای دانستن تمام موارد بالا، برنامه ریزی برای یک جلسه مشاوره است .در طی معاینه فیزیکی، جراح شما قادر به تشخیص این موضوع خواهد بود که آیا از دست رفتن ساختار قابل توجهی از بینی در طول عمل زیبایی اولیه وجود دارد یا خیر . اگر وجود داشته باشد، پیوند غضروف به همراه عمل ترمیمی، ضروری است. این پیوند ممکن است از سپتوم انجام شود و این همان چیزی است که جراحان زیبایی بینی، آن را بهترین منبع مواد پیوند می دانند و اینکه این منبع پیوند، یک منبع موضعی است یعنی اینکه به جراحی دیگری برای برداشتن غضروف نیاز نمی باشد. در صورتی که غضروف سپتوم قبلا برداشته شده باشد، ممکن است از گوش و یا دنده ها، غضروف برداشته شود. هر یک از این انواع پیوند، مزایا و معایبی دارند که در طی مشاوره مورد بحث قرار خواهند گرفت.

عمل ترمیم بینی

جمع کردن اطلاعاتی از جراح قبلی

جراح پلاستیک صورت شما می تواند با کمی نگاه کردن به بینی شما، در این باره با شما صحبت کند. اما به منظور فراهم آمدن اطلاعات بیشتر در طی جلسه مشاوره، بهترین کار این است که بتوانید عکس های قبل از عمل و یک اطلاعاتی از جراح قبلی خود تهیه کنید .

این کار می تواند برای برخی از بیماران ناراحت کننده باشد، اما نباید این طور باشد. سابقه پزشکی شما، جزو دارایی های شما می باشد که باید با پزشک خود در میان بگذارید.

برنامه ریزی برای هزینه ها و دوره بهبودی عمل ترمیم بینی

عمل ترمیم بینی به طور کلی بین ۲ تا ۵ ساعت طول می کشد و تحت یک بی هوشی عمومی نیز انجام می گیرد و باید فعالیت های فیزیکی خود را به مدت 6 هفته پس از عمل جراحی محدود کنید. یک اسپلینت به مدت هشت روز پس از عمل جراحی در جای خود باقی خواهد ماند و گرفتگی بینی و تورم در یک بازه زمانی مشابه نیز وجود خواهد داشت . جزئیات بیشتر در مورد محدودیت های بعد از عمل در طول جلسه مشاوره مورد بحث قرار خواهد گرفت.

از آنجایی که پیچیدگی و زمان انجام عمل ترمیم بینی از اولین جراحی زیبایی بینی شما بیشتر است، بنابراین هزینه نیز بالاتر می باشد. به طور کلی، هزینه های عمل ترمیم بینی ، ۵۰ تا۱۰۰ درصد بیشتر از یک جراحی زیبایی بینی اولیه است.

عمل ترمیم بینی

چند بار می توانم عمل ترمیم بینی را انجام دهم؟

با توجه به اینکه بینی مرکز کانونی صورت است، تعجبی ندارد که چرا عمل جراحی زیبایی بینی، تا این حد محبوب و شایع است. عمل جراحی بینی به دلیل پیچیدگی های بینی و فرورفتگی ها و برآمدگی های بینی، یکی از چالش برانگیزترین جراحی های ترمیمی صورت به شمار می رود . گاهی اوقات یک روش جراحی، طبق آنچه که برنامه ریزی شده است، پیش نمی رود . اینکه آیا انجام این روش با شکست مواجه شده و یا با عدم رضایت شما از نتایج همراه است یا خیر، باید گفت که بیش از 15 درصد از بیماران که عمل زیبایی اولیه را انجام داده اند، به دنبال عمل ترمیم بینی هستند .

در حالی که تعداد زیادی از این تغییرات نمی تواند به طور کامل انجام شود، می توان گفت که با هر بار انجام عمل ترمیمی،مجموعه جدیدی از چالش ها ایجاد می شود. عمل ترمیمی، پیچیده تر از جراحی اولیه است و جراحی های بعدی نیز ممکن است نسبت به عمل اولیه، عوارض بالاتری داشته باشند مگر اینکه توسط یک جراح متخصص در زمینه عمل ترمیمی انجام شود و اینکه بیمار به کمتر از ۱۰۰ درصد پیشرفت و بهودی، رضایت نداشته باشد.

عمل ترمیم بینی

خطرات جراحی زیبایی بینی چیست؟

تصمیم به انجام جراحی پلاستیک یک مساله بسیار شخصی است و این شما هستید که باید تصمیم بگیرید که آیا مزایای این عمل جراحی، شما را به اهدافتان می رساند و آیا خطرات و عوارض احتمالی جراحی زیبایی بینی قابل قبول هستند یا خیر.

جراح پلاستیک درباره جزئیات خطرات مرتبط با عمل جراحی به شما توضیحاتی را ارائه خواهد داد و از شما خواسته می شود تا فرم های رضایت را امضا کنید تا مطمئن شوید که به طور کامل از این روش و خطرات احتمالی آن آگاه هستید.

خطرات عمل زیبایی بینی عبارتند از:

 • خطرات بیهوشی
 • عفونت
 • ترمیم ضعیف زخم یا جای زخم
 • تغییر در احساس پوست (بی حسی یا درد)
 • سوراخ شدن تیغه بینی به ندرت اتفاق می افتد. انجام جراحی اضافی برای ترمیم سپتوم ممکن است لازم باشد اما اصلاح این عارضه غیرممکن است
 • مشکل در نفس کشیدن
 • نارضایتی از ظاهر بینی
 • تغییر رنگ و تورم پوست
 • احتمال انجام عمل ترمیم بینی

این خطرات و سایر مواردی که قبلا گفته شد، قبل از موافقت شما برای انجام عمل جراحی، به طور کامل مورد بحث قرار خواهند گرفت. مهم است که تمام سوالات خود را مستقیما با جراح پلاستیک خود در میان بگذارید.

عمل ترمیم بینی

پیچیدگی عمل ترمیم بینی

پس از جراحی زیبایی بینی اولیه، بافت اسکار شروع به شکل گیری می کند چون پوست از زیرساخت های مهم و حیاتی بینی جدا می شود. این آسیب به بافت نرم ممکن است باعث سست شدن و نازک شدن پوست شود. پوست ممکن است بعدا نازک تر شود و نتواند هرگونه نقصی و عیبی را که ممکن است در زیر پوست وجود داشته باشد، بپوشاند که ما اصطلاحا به این حالت، آب رفتگی پوست می گوئیم.

به علاوه، جراحی بینی اولیه معمولا باعث کاهش بافت و ساختار بینی می شود. مراقبت ویژه ای باید برای حفظ ساختار بینی انجام شود زیرا با هر بار عمل جراحی، زیر ساخت های بینی کاهش پیدا می کند. اگر حمایت صورت نگیرد، کاهش بیشتر می تواند منجر به ضعیف شدن بینی شود.

همچنین هنگامی که جراحی بینی اولیه انجام می شود، جراح از علائم طبیعی بینی به عنوان راهنما برای هدایت آناتومی بینی و ایجاد تغییرات ایمن و قابل پیش بینی استفاده خواهد کرد . در عمل ترمیم بینی ، آناتومی بینی تغییر پیدا کرده است و برای جراح دشوار است که زیبایی چهره بیمار را کنترل کند . در اینجا از پیوند غضروف استفاده می کنیم که از بدن خود بیمار گرفته می شود تا بتوانیم ساختار و استحکام را در عمل ترمیم بینی ، احیا کنیم و این روش حتی در جراحی بینی اولیه به منظور کاهش نیاز به جراحی ترمیمی، انجام می گیرد.

انتظارات واقع بینانه

با عمل جراحی بینی اولیه، بیمار هیجان زده است و نسبت به نتیجه عمل جراحی، امیدوار به نظر می رسد. بعد از عمل جراحی، زمانی که بیمار، شاهد نتایج قابل قبولی نباشد و یا از آن ناراضی باشد،ممکن است نسبت به عمل ترمیم بینی ، دچارشک و نگرانی شود. فرد توجه بیشتری به نواقص جزئی می کند که ممکن است در جراحی اولیه نادیده گرفته شود . برای هر فردی باید عمل ترمیم بینی در نظر گرفته شود زیرا حفظ انتظارات واقع بینانه و ارتباط موثر با جراح در مورد پیامد های احتمالی، مهم است.

عمل ترمیم بینی

اطلاع و آگاهی از روش عمل جراحی

در بسیاری از موارد، عمل ترمیم بینی ، شبیه روش جراحی اصلی است . جراح شما برای بحث درباره اهداف خود، با شما همکاری نزدیکی خواهد داشت و نوع نتایج را توضیح می دهد . تغییرات در بافت و غضروف و نسج بینی، عمل جراحی ترمیمی را حتی برای جراحان مجرب مشکل می سازد.

به دلیل محدودیت های این عمل جراحی، عمل ترمیم بینی ممکن است شامل روش های دیگری نیز شود. به عنوان مثال،تزریق پر کننده ها به منظور افزودن حجم و یا صاف کردن خطوط چهره. به طور معمول، عمل ترمیم بینی ، باعث می شود که غضروف و بافت موجود، ظاهری متعادل تر و طبیعی تر داشته باشند.

بهبودی و نتایج

بهبودی پس از عمل ترمیم بینی ، شبیه مراحل بهبودی جراحی اولیه بینی است . احتمالا در ابتدا متوجه کبودی و تورم خواهید شد. بسیاری از مردان و زنان، خیلی زود پس از انجام عمل ترمیم بینی ، متوجه تفاوت در بینی خود می شوند، اگرچه چندین ماه طول می کشد تا نتایج نهایی دیده شوند اما انتظار می رود که بیشتر افراد طی مدت ۱ تا ۲ هفته پس از عمل ترمیم بینی، به محل کار خود برگردند.

عمل ترمیم بینی

سوالات متداول در مورد عمل ترمیم بینی

هزینه عمل ترمیم بینی چقدر است؟

بسته به اینکه بینی شما به چه میزان بازسازی نیاز دارد، هزینه جراحی زیبایی بینی بسیار متفاوت خواهد بود. در اولین جلسه مشاوره، پزشک از نگرانی ها و اهداف شما قبل از ارزیابی بینی، آگاهی پیدا خواهد کرد. زمانی که پزشک برنامه عمل ترمیم بینی را برنامه ریزی می کند، دقیق تر می تواند هزینه های شما را تخمین بزند.

چه مدت باید منتظر عمل رینوپلاستی اصلی خود بمانم؟

مهم است که بعد از عمل بینی، به بینی خود زمان دهید تا التیام پیدا کند.در بیشتر بیماران، بیش از یک سال طول می کشد تا تورم بینی فروکش کند و شخص بتواند شکل نهایی بینی خود را ببیند.هنگامی که بینی شما از عمل جراحی بینی به طور کامل بهبود یافت، باید مدتی بگذرد تا تصمیم بگیرید که آیا ظاهر بینی خود را دوست دارید یا خیر و سپس قرار ملاقاتی را با جراح خود ترتیب دهید.

روش های عمل ترمیم بینی چقدر رایج و متداول هستند؟

جراحی بینی یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی است و بسیاری از مردم از نتایج آن راضی هستند. اگرچه ممکن است برخی از جراحی های بینی برای تکمیل نتایج یا برطرف کردن نقص های کوچک زیبایی، به جراحی دیگری نیاز داشته باشد. در تعداد کمی از بیماران برای ترمیم نقایص بزرگ آرایشی یا مشکلات عملکردی ناشی از اولین عمل جراحی، به عمل ترمیم بینی نیاز است.

عمل ترمیم بینی

چگونه می توانم اطمینان پیدا کنم که با عمل ترمیم بینی ، نتایج بهتری را کسب می کنم؟

انجام دادن تحقیقات در زمان جستجوی جراح برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی، بسیار مهم است. جراحی را باید انتخاب کنید که دارای مهارت باشد و سال ها آموزش و تجربه در عمل ترمیم بینی داشته باشد و مهارت های اضافی و روش های پیشرفته لازم برای تکمیل جراحی زیبایی ترمیم بینی را نیز داشته باشد.

آیا به پیوند غضروف نیاز دارم ؟

در برخی موارد، پیوند غضروف ممکن است مورد نیاز باشد . پیوند غضروف با خارج کردن غضروف و یا استخوان از بخش دیگری از بدن مانند دنده ها و انتقال آن برای بازسازی ساختار بینی انجام می شود . معمولا، پیوند غضروف فقط در موارد خیلی جدی و یا در مواردی که غضروف در عمل جراحی قبلی آسیب دیده باشد، مورد نیاز است.. پیوند غضروف ممکن است برای کمک به تقویت ساختار بینی شما مورد نیاز باشد به طوری که پس از عمل ترمیم بینی ، دچار مشکل تنفسی نشوید.

آیا من کاندید عمل ترمیم بینی هستم؟

اگر عمل زیبایی بینی داشته اید و از نتایج نهایی آن راضی نیستید، ممکن است کاندید عمل ترمیم بینی باشید. اولین مرحله برای تعیین اینکه آیا به عمل ترمیم بینی نیاز دارید یا خیر، مشاوره با پزشک جراح است.

در طی این مشاوره، پزشک، سوابق پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و یک معاینه کامل از بینی، به منظور ایجاد تغییراتی که می تواند به طور صحیح و موثر انجام شود، به عمل خواهد آورد. پزشک، تغییرات ایجاد شده توسط جراحی قبلی بینی و اینکه آیا بینی می تواند در برابر یک عمل جراحی دیگر مقاومت داشته باشد یا خیر، بررسی می کند.