skin

باید  احتیاط کنید که همه زحماتی را که برای طراوت پوستتان  متحمل می شوید، در تابستان به یکباره  هدر ندهید. مراقبت از پوست در فصول گرم سال را در این بخش با آموزش چند  نکته  آسان بیاموزید تا در این فصل گرم هم مثل همیشه پوست باطراوتی داشته باشید.

1-هر روز صورت خود را با شوینده های غیر صابونی بشویید.
در فصل تابستان، پوست به راحتی آلوده و چسبناک می شود. حتی خود عرق کردن صورت باعث جمع شدن آلودگی و درنتیجه ایجاد جوش روی صورت می شود. برای داشتن پوست شاداب و سالم در تابستان، حتما باید روزی حداقل دو بار (صبح و شب) صورت خود را با شوینده های غیر صابونی بشویید.

2-هفته ای دو بار از ماسک اسکراب صورت استفاده کنید.
ماسک های اسکراب در تابستان برای پوست حکم معجزه گر را دارند. در این فصل که بیش از همه ی اوقات دیگر منافذ پوست از چربی و آلودگی پر می شود. بنابراین به محصولی نیاز داریم که بتواند پوستمان را به خوبی پاکسازی کند. استفاده ۲ تا ۳ بار از ماسک اسکراب در هفته پوست را تمیز کرده، و جوش های سر سیاه را از بین می برد.

3-قبل از بیرون رفتن از خانه کرم ضدآفتاب بزنید.
نور آفتاب هر جا و هر لحظه از فصل تابستان همراه ماست. قطعا میدانید که بزرگترین عامل پیری زودرس، نور آفتاب است. با استفاده روزانه از کرم ضدآفتاب، از جوانی و سلامت پوست خود محافظت کنید. فراموش نکنید برای گرفتن بهترین نتیجه کرم ضدآفتاب را باید هر ۴ ساعت تمدید کنید و بهتر است برای جلوگیری از دوباره کاری برای آرایش کردن، کرم ضدآفتاب رنگی مصرف کنید.

4-از پاک کننده های صورت استفاده کنید.
یکی از مهمترین کارهای روزانه، پاک کردن آرایش از صورت بعد از رسیدن به خانه است. این کار به منافذ پوستتان فرصتی برای نفس کشیدن می دهد. حتی اگر آرایش نمی کنید، باید برای جلوگیری از جوش زدن و ایجاد آلودگی، پوست خود را با ژل های پاک کننده صورت تمیز کنید.

5-زدن مرطوب کننده صورت را فراموش نکنید.
گرم بودن هوا دلیل بر آن نیست که استفاده از کرم مرطوب کننده را فراموش کنید. از مرطوب کننده صورت مخصوص نوع پوست خود برای حفظ تعادل چربی صورت استفاده کنید. مرطوب کننده صورت به لطافت و جوانی پوستتان کمک می کند.

6-اگر پوستتان در هوای گرم شل میشود، از سرم محکم کننده پوست استفاده کنید.
هوای گرم احساس شل شدن و افتادگی پوست به آدم می دهد. اگر از این اتفاق ناراحت هستید، کافی است از سرم های محکم کننده پوست استفاده کنید تا پوست شاداب و محکم تری داشته باشید.

منبع-http://phow.ir