یکی از مهم ترین سوالاتی که برخی از ورزشکاران و حتی اشخاص عادی به دنبال پاسخ آن هستند، یافتن بهترین مکمل افزایش حجم و وزن است. اگر به دنبال افزایش حجم هستید منطقی به نظر می‌رسد که اولین مکملی که ذهن هر فردی خطور کند گینرها باشند. برای افزایش حجم شما باید کالری بیشتری را مصرف کنید. این کار برای برخی افراد به نسبت آسان است و با افزایش مقداری کربوهیدرات و چربی در رژیم غذایی خود می‌توانند افزایش وزن پیدا کنند.

اما برای برخی افزایش وزن کاری دشوار است. شاید شما فردی باشید که فرصت کافی برای مصرف وعده‌های غذایی خود را نداشته باشید یا شاید فردی باشید که در کل دیر رشد هستید و به سختی افزایش وزن پیدا می‌کنید. در این صورت یک ویت گینر می‌تواند برای شما بسیار یاری رسان باشد. با مصرف ۳۰۰-۴۰۰ کالری در هر وعده از این نوشیدنی‌ها شما در واقع از یک وعده‌ای استفاده کرده‌اید که سرشار از پروتئین، چربی‌های خوب و مقادیر زیادی کربوهیدرات‌های ساده نظیر دکستروز است.

از یاد نبرید که دریافت پروتئین کافی برای به دست آوردن عضلات ضروری است. به طور خاص، برای به دست آوردن عضله، شما نیاز به مصرف پروتئین بیشتر از شکسته شدن توسط بدن خود را از طریق فرآیندهای طبیعی دارید. در حالی که ممکن است تمام پروتئین‌هایی را که از مواد غذایی غنی از پروتئین نیاز دارید دریافت کنید بعضی از افراد برای انجام این کار تلاش می‌کنند. مکمل‌های پروتئینی مختلفی وجود دارد اما برخی از محبوب‌ترین آنها عبارت از آب پنیر، کازئین و پروتئین سویا است. مکمل‌های پروتئینی دیگر حاوی پروتئین جدا شده از تخم مرغ، گوشت گاو، مرغ یا سایر منابع هستند.

تحقیقات نشان می‌دهد که اضافه کردن پروتئین اضافی از طریق مکمل باعث افزایش بیش از حد عضلانی در افرادی است که با افزودن کربوهیدرات‌های اضافی ورزش می‌کنند. با این حال، اثرات احتمالا بیشتر برای افرادی است که پروتئین کافی در رژیم غذایی خود ندارند. در واقع، برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف مقدار بسیار بالای مکمل‌های پروتئینی باعث افزایش عضله نمی‌شود، زیرا شما قبلا رژیم غذایی با پروتئین بالا را دنبال کرده‌اید.

بسیاری از مردم می‌دانند مقدار پروتئین هر روز چه مقدار است. اگر شما یک فرد فعال هستید که در تلاش برای به دست آوردن عضله هستید ۰٫۵ – ۰٫۹ گرم پروتئین در هر پوند (۱٫۲ – ۲٫۰ گرم در کیلوگرم) وزن بدن ممکن است بهترین باشد.

یک ویتامین ضروری برای افزایش حجم

ویتامین D یک ویتامین قابل حل در چربی و برای افزایش حجم و رشد طبیعی بدن مهم است که شما می‌توانید با قرار گرفتن در زیر نور خورشید آن را به دست آورید و همچنین از طریق مصرف مکمل‌های ویتامین دی نیز می‌توانید نیاز خود را برطرف سازید. ویتامین D همان طور که بیان شد قابل حل در چربی است پس مصرف آن همراه یک منبع چربی کوچک نظیر روغن ماهی یا همراه وعده‌های غذایی می‌تواند جذب آن را بهبود بخشد.

میزان سطح مناسب از ویتامین دی در جریان خون می‌تواند باعث افزایش سطح تستوسترون، کاهش ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی، کاهش فشار خون، کاهش شکنندگی استخوان‌ها و به هود حالات خلقی شود. وجود مقادیر کافی ویتامین دی برای سلامت عمومی بدن بسیار مهم است و در طول دوره حجم می‌تواند باعث افزایش سطح تستوسترون به میزان کافی شود.

ضرورت مصرف مکمل ها در بدنسازی

همه ورزشکاران ممکن است در یک مقطعی با مصرف برخی‌ از مکمل‌ها آن نتیجه ای را که دلخواهشان بوده است را نگرفته باشند. اما بهتر است با واقعیت کنار بیاید. همانطور که می‌دانید رشد عضلات درون باشگاه رخ نداده بلکه رشد عضلات بیرون باشگاه زمان تغذیه مناسب، استراحت و مصرف مکمل‌های مورد نیاز اتفاق خواهد افتاد. اکثر مکمل‌ها باید به طور روزانه برای دستیابی به اهداف عضله‌ سازی، چربی‌ سوزی و رسیدن به بدنی سالم مصرف شوند.

مهم ترین نیاز و اصلی ترین راه حل

از مهم ترین نیاز بدنسازان در کنار داشتن برنامه تمرینی منظم و تغذیه کافی، خرید مکمل اورجینال و بی ضرر است و منبعی که این محصولات را می فروشد، نقش کلیدی در سلامت این ورزشکاران ایفا می‌کند.

وقتی شما به عنوان یک ورزشکار تازه کار و مبتدی، وارد فضای پرورش اندام می‌شوید، بیش از هر چیز باید بدانید که مصرف مکمل‌های اصل می‌تواند به شما در داشتن اندامی عضلانی و حجیم یاری برساند، اما در نقطه مقابل اگر شما به قیمت کمتر و بالطبع کیفیت کمتر دل ببندید، قطعا هم در کوتاه مدت و هم در بلند مدت متحمل آسیب‌های جبران ناپذیری می‌شوید. به همین علت خرید مکمل بدنسازی اصل می‌تواند دغدغه اصلی شما به شمار بیاید.

ما در این راستا به شما بهترین مرکز فروش مکمل بدنسازی را معرفی می کنیم که در خرید مکمل بدنسازی می‌تواند بهترین یاری رسان شما باشد. انواع مکمل‌های سی ال ای (CLA)، گلوتامین (Glutamine)، کراتین (Creatine)، گینر(Gainer)، پروتئین (Protein)، کربوهیدرات (Carbohydrate)، آمینو (Amino)، مولتی ویتامین (Multi Vitamin) و… در مجموعه مثبت سبز به فروش بالای اینترنتی می‌رسد و اعم مشتریان این حوزه را باشگاه‌ها و مربیان حرفه‌ای این عرصه تشکیل می‌دهند.

ماهیت داروخانه آنلاین مثبت سبز  ، به اضافه دارا بودن انواع مدارک و نمادهای خرید اینترنتی، مهر تاییدی بر فعالیت چندین ساله این مجموعه می‌زند. فراموش نکنیم که اصالت مکمل‌های ورزشی مهم ترین اصل در سلامت هر بدنسازی است که در دنیای پر رنگ و ریای کالاهای وارداتی تکیه به مرکزی که با اطمینان این محصولات را عرضه کند، نعمت بزرگی برای ورزشکاران به شمار می‌آید.

تنوع برند

انواع برندهای معتبری چون اپکس (Apex)، اپتیموم نوتریشن (Optimum Nutrition)، توینلب (Twinlab)، ماسل فارم (Muscle Pharm)، کارن  (Karen)، بی پی آی  (BPI)، سلوکور (Cellucor)، بی اس ان (BSN) ، ناترند  (Nutrend)، الیمپ (Olimp) ، بادی اتک (Body Attack) و.. با داشتن مکمل‌های دسته پروتئین محصولاتشان در داروخانه‌های آنلاین و معتبر به فروش می‌رسد.

فروش بالای این مکمل ها باعث شده است که شارژ این دسته از مکمل‌ها در مجموعه ذکر شده به سرعت انجام شده تا خیال مصرف کننده پیرامون موضوعاتی چون تاریخ انقضا نیز راحت باشد. لازم به ذکر است که این مجموعه ارسال رایگان و مشاوره تخصصی رایگان را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

دیگر مکمل های لازم برای افزایش حجم

ادعا می‌شود که چندین مکمل دیگر توده عضلانی را افزایش می‌دهند. این شامل اسید لینولئیک کانژوگه، تقویت کننده‌های تستوسترون، گلوتامین و کارنیتین امی باشد.اسید لینولئیک کنژوگه  (CLA) به گروهی از اسیدهای چرب امگا ۶ اشاره دارد که اثرات متعددی روی بدن دارند.

تقویت کننده های تستوسترون

مکمل‌های تقویت کننده تستوسترون شامل D – aspartic acid, tribulus terrestris, fenugreek, DHEA و آشواگاندها هستند. به احتمال زیاد این ترکیبات فقط برای افرادی که دارای تستوسترون کم هستند مفید است.

گلوتامین و کارنیتین

این مکمل‌ها احتمالا در افزایش توده عضلانی در افراد جوان و میانسال فعال مؤثر نیست. با این حال، مطالعات نشان داده است که کارنیتین می‌تواند برخی مزایا برای توده عضلانی سالمندان داشته باشد.