لیپوساکشن غبغب چیست؟ لیپوساکشن یک روش آرایشی و زیبایی است که از طریق آن چربی های اضافی بدن برداشته خواهد شد. این عمل زیبایی معمولا از طریق یک جراح زیبایی انجام می شود. تقریبا همه با لیپوساکشن ران، شکم و باسن آشنا هستند. اما بسیاری از مردم در مورد لیپوساکشن چانه یا غبغب چیزی نمی دانند. لیپوساکشن بر روی چانه نیز قابل انجام است. غبغب برای افراد می تواند یک مشکل بزرگ باشد. غبغب در افراد همیشه نشانه اضافه وزن نیست بنابراین هرچقدر هم سعی کنید لاغر باشید غبغب شما ممکن است مشکل ساز شود. غبغب می تواند ارثی باشد و خلاص شدن از شر آن با سبک زندگی سالم و ورزش بسیار مشکل است. در این مقاله از بخش زیبایی دکتر سلام به لیپوساکشن چانه می پردازیم.

لیپوساکشن غبغب و سختی خلاص شدن از شر غبغب

خلاص شدن از شر غبغب بسیار دشوار است. به خصوص زمانی که تصور کنید هیچ ورزش واقعی برای تقویت عضلات چانه وجود ندارد. معمولا حرکات تمرینی که برای تقویت عضلات این ناحیه وجود دارد، تاثیرپذیری بسیار کمی دارد و تقریبا ناامید کننده است. بنابراین بعضی از افراد تصمیم می گیرند از عمل لیپوساکشن غبغب استفاده کنند. ژنتیک نقش مهمی در ذخیره سازی چربی در نقاط خاصی از بدن دارد. این چربی ها معمولا در مقابل از بین رفتن به وسیله ورزش و رژیم غذایی بسیار مقاوم هستند. بنابراین اگر تلاش کرده اید و موفق نشده اید ناامید نباشید شاید راه درست را پیش نگرفته باشید و شاید باید راه دیگری را انتخاب کنید.

لیپوساکشن چانه

چه تکنیک هایی برای از بین بردن غبغب وجود دارد؟

علاوه بر لیپوساکشن، روشی به نام ویزر چانه نیز برای از بین بردن چربی های چانه با استفاده لیزر قابل اجرا است. با استفاده از این روش، لیزر به صورت تهاجمی به چربی های حمله کرده و آنها را از بین می برد. این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود.

ویزر بسیار شبیه به لیپوساکشن چانه است با این تفاوت که در این عمل کانول کوچکی داخل چانه خواهد شد و امواج صوتی به منظور آب کردن چربی های غبغب تولید خواهد کرد. از بین بردن چربی های مایع شده طی یک فرایند مکش اتفاق خواهد افتاد که بسیار ملایم خواهد بود. لیپوساکشن با لیزر نیز مزایایی دارد، به عنوان مثال در لیپوساکشن غبغب بافت های چربی از سایر بافتهای بدن قابل تشخیص است. گزینه بعدی برای از بین بردن چربی غبغب تزریق محلول به چربی های این ناحیه است.

لیپوساکشن غبغب

نواحی معمولی روی بدن که لیپوساکشن در آن انجام می شود، ران، شکم و باسن است، اما اکنون بسیاری از افراد در حال انتخاب لیپوساکشن غبغب هستند. این عمل به طور معمول یک روش بسیار سخت و پردردسر نیست  و نتایج می تواند بسیار خوب و ماندگار باشد. با توجه به راحتی نسبی رویه، ممکن است فکر کنید که نتایج چشمگیر کمتری خواهد داشت.

به طور کلی، نتایج حاصل از لیپوساکشن غبغب چشمگیرترین و سازگارترین نوع از لیپوساکشن است. با تکنیک خوب و انتخاب صحیح جراح متخصص توسط بیمار، تغییر شکل ظاهری این ناحیه با لیپوساکشن قابل توجه و بسیار محسوس خواهد بود. اگر چه لیپوساکشن در این منطقه دشوار است چون ورزش می تواند تأثیر کمی در چانه داشته باشد و ممکن است لیپوساکشن دوباره به حالت اول برگردد. بنابراین برای از بین بردن “غبغب”، جراح برش بسیار کوچکی را در زیر چانه ایجاد می کند  یک لوله از جنس استیل به نام کانول چربی را از بین پوست و ماهیچه بیرون می کشد.

فرآیند مکش باعث ایجاد تونل های کوچکی از طریق لایه چربی می شود که بعد از عمل به هم می ریزند و یک کانتور نازک ایجاد می کنند و به این ترتیب ظاهر غبغب از بین می رود. این روش فقط با بی حسی موضعی انجام می شود و جراحی سرپایی محسوب می شود. در لیپوساکشن با کمک اولتراسونیک (UAL)، کانول با انرژی اولتراسونیک فعال می شود که باعث می شود چربی در تماس با آن از بین برود. از معایب UAL می توان به برش طولانی تر در پوست، احتمال سوختگی پوست یا نواحی داخلی، هزینه بیشتر و زمان طولانی تر اشاره کرد.

تکنیک لیپوساکشن به دلیل ایمنی اعلام شده، رواج یافته است. این روش شامل پمپاژ چندین کوارتس / لیتر محلول در زیر پوست (زیر جلدی) در ناحیه ای است که مکش می شود. محلول شامل آب نمک (شور) است که به آن لیدوکائین بی حسی موضعی اضافه می شود تا محل جراحی و  انسداد کننده عروق (آدرنالین) تنگ شود تا خون به حداقل برسد. سپس چربی از طریق لوله های کوچک مکش می شود. لیپوساکشن Tumescent اکنون رایج ترین شکل لیپوساکشن است.

لیپوساکشن چانه

لیپوساکشن فرعی چیست؟

لیپوساکشن فرعی نوعی از لیپوساکشن است که در آن قسمت خاص و کوچکی از بدن به فرم دلخواه می رسد. لیپوساکشن فرعی غبغب نیز مربوط به عضلات زیر چانه است و این لیپوساکشن به سفت شدن عضلات زیر چانه کمک می کند.

با این عمل ظاهر بزرگ غبغب به حداقل رسیده و باعث بهبود کانتور چانه خواهد شد. در بسیاری موارد لیپوساکشن چانه ممکن است همراه با لیفت صورت، صاف کردن گردن یا کاشت چانه همراه باشد. به این لیپوساکشن نوع ترکیبی نیز گفته می شود. ترکیبی از لیپوساکشن چانه و لیفت صورت می تواند به طور کلی ظاهر بیمار را تغییر داده و بهبود ببخشد.

نحوه عمل در لیپوساکشن غبغب چگونه است؟

لیپوساکشن چانه با توجه به مساحتی که چربی در آن قرار دارد می تواند بسیار مشکل یا آسان باشد. با این وجود یک جراح باتجربه  قادر به بررسی این ناحیه و رفع چربی ها بدون مشکل خواهد بود.

عمل لیپوساکشن چانه با ایجاد یک برش کوچک درست در زیر چانه انجام می شود. پس از انجام برش، یک لوله کوچک ساخته شده از فولاد ضد زنگ به نام  کانول وارد این نقطه می شود. با قرار دادن لوله در برش، جراح می تواند چربی بین پوست و ماهیچه را از بین ببرد. از بین بردن چربی اضافی از طریق یک فرآیند مکش ملایم اتفاق می افتد.

بیشتر بیمارانی که برای درمان لیپوساکشن چانه به کلینیک متخصصان زیبایی مراجعه می کنند، این عمل را تحت بی حسی موضعی انجام می دهند. بی حسی موضعی برای بیمار خطر کمتری دارد و ممکن است زمان بهبودی بعد از لیپوساکشن چانه نیز کاهش یابد. تعداد کمی از بیماران بسته به وضعیتی که دارند، ممکن است تحت بیهوشی عمومی این عمل را انجام دهند.

مزایای لیپوساکشن غبغب و چانه

لیپوساکشن مزایای بسیاری دارد و در اینجا به بعضی از مزایای لیپوساکن غبغب اشاره می کنیم:

 • غبغب را از بین می برد، لیپوساکشن لیزری غبغب یک روش درمانی مطمئن و اثبات شده برای از بین بردن چربی های اضافی غبغب است.
 • عضلات فک را تقویت می کند. با استفاده از لیپوساکشن چانه یک فک خوش فرم تر و البته قوی تر خواهید داشت.
 • چربی گردن را کاهش می دهد. لیپوساکشن غبغب موجب کاهش چربی های ناحیه گردن نیز شده و یک انتقال طبیعی از گردن به فک ایجاد خواهد کرد.

لیپوساکشن چانه

زمان درمان بعد از عمل لیپوساکشن غبغب چقدر است؟

کبودی و تورم بعد از جراحی غبغب طبیعی است. بیشتر بیماران قادر خواهند بود یک هفته بعد از درمان به زندگی عادی خود ادامه دهند. معمولا تا حدود یک هفته بعد از عمل لیپوساکشن چانه بیمار باید از یک نگه دارنده چانه استفاده کند. این نگه دارنده بر روی سر بسته خواهد شد.

این سربند ورم چانه را به حداقل رسانده و باعث می شود پوست چانه به درستی با پوست گردن هماهنگی داشته باشد. بنابراین از آویزان شدن آن جلوگیری خواهد کرد. بیمار باید بعد از عمل سعی کند سر خود را صاف و به سمت بالا نگاه دارد، انجام این کار تا چند روز بعد از عمل ضروری است تا روند بهبودی سریعتر انجام شود.

زمان ریکاوری بعد از لیپوساکشن چانه به طور قابل ملاحظه ای کوتاه تر از سایر روش های لیپوساکشن است، زیرا این عمل تحت بی حسی موضعی انجام می شود. با این وجود، اکثر بیماران بعد از انجام عمل لیپوساکشن چانه ، درد جزئی را تجربه خواهند کرد.

عوارض جانبی رایج این عمل کبودی جزئی، تورم و بی حسی موقتی است. بیشتر بیمارانی که لیپوساکشن غبغب داشتند، هیچ دردی را تجربه نکردند. در صورت بروز درد، به راحتی می توان با برخی داروهای بدون نسخه با این درد مقابله کرد. اگر کمی احساس ناراحتی بیشتر از حد معمول داشته باشید، دکتر شما ممکن است داروهای ضد درد تجویز کند.

برخی از بیماران پس از انجام عمل لیپوساکشن چانه نگران جای زخم آن هستند. زمانی که عمل لیپوساکشن چانه انجام دادید، باید انتظار داشته باشید برخی از زخم های جزئی به وجود بیایند. با این حال، جای زخم به دلیل مکانی که برش ایجاد می شود، کاملاً پنهان است.

برش انجام شده در طی عمل لیپوساکشن چانه بسیار کوچک است، بنابراین به سختی با چشم غیر مسلح قابل رویت خواهد بود. بیماران کبودی و تورم جزئی بعد از انجام عمل را فقط برای مدت زمان کمی تجربه خواهند کرد و معمولاً طی چند هفته این عوارض از بین می رود.

آیا وضعیت من برای لیپوساکشن غبغب مساعد است؟

هرکسی که از چربی های اضافی غبغب خود ناراضی است، کاندیدای مناسبی برای عمل لیپوساکشن غبغب و غبغب است. اما برای مشخص شدن میزان اهمیت این جراحی زیبایی باید با دکتر متخصص مشورت شود. معمولا مشاوره های دکترهای متخصص زیبایی و لیپوساکشن رایگان است و دکتر در این جلسه مشاوره روش های کمک به شما برای از بین بردن غبغب را بررسی می کند.

بهترین روش برای اینکه ببینید مناسب عمل لیپوساکشن هستید یا خیر بررسی سبک زندگی خود است. بیمارانی که دچار اضافه وزن هستند با یک رژیم غذایی سالم و ورزش روزمره قادر خواهند بود که در قسمت چانه به تناسب خوبی دست پیدا کنند.

بیمارانی که عادتهای غذایی سالم و ورزش با وزن پایدار دارند، اگر همچنان با غبغب خود مشکل دارند، معمولاً کاندیداهای بهتری برای این روش هستند. نکته اینجا است که آنان در از بین بردن غبغب با استفاده از سبک زندگی سالم و ورزش به موفقیت دست نیافته اند.

لیپوساکشن چانه

آیا عمل لیپوساکشن غبغب اثرات دراز مدتی دارد؟

لیپوساکشن غبغب عملی است که برای رسیدن به نتایج دراز مدت طراحی شده است. اما اثردهی این نتایج بر روی هر فرد متفاوت است. در بسیاری موارد نتایج لیپوساکشن غبغب ممکن است تا 10 سال نیز ادامه داشته باشد. با این حال روند پیری بر روی هر شخص متفاوت است. هرچه فرد پیرتر شود ممکن است نتایج لیپوساکشن چانه نیز کم کم اثرات خود را از دست بدهد.

آیا جراحی لیپوساکشن غبغب امن است؟

این عمل نیز مانند هر عمل جراحی مرتبط با لیپوساکشن و چانه ریسک های مربوط به خود را دارد. زیرا این عمل هرچقدر هم که ساده باشد بازهم یک عمل جراحی است. شما باید اطمینان حاصل کنید که توسط یک جراح متخصص و دارای مجوز های مخصوص جراحی خواهید شد. ریسک های این عمل به طور خلاصه در ادامه آورده شده است:

 • خون ریزی
 • عوارض ناشی از بی حسی
 • شوک (معمولاً از کاهش مایعات در حین عمل)
 • تجمع مایع (مایعات در زیر پوست)
 • عفونتها (استرپ، استاف)
 • آمبولی چربی (وقتی تکه های چربی کمی از هم جدا می شوند و جریان خون را مسدود می کنند)
 • سوختگی
 • چربی ناهموار
 • واکنش به لیدوکائین
 • تغییر در احساس پوستی؛ بی حسی
 • آسیب به اعصاب، رگ های خونی، عضلات

عوارض جانبی لیپوساکشن غبغب به دلیل برشهای کوچک مورد استفاده در طول درمان، معمولاً خیلی کم است. این عوارض جانبی ممکن است بعد از درمان چند روز به طول انجامد و به خودی خود ناپدید شوند.

براساس گزارشی که در ژورنال پزشکی نیوانگلند منتشر شده است، در بین 48.527 مرگ و میر مراجعه به دفتر معاینه پزشکی شهر نیویورک، پنج مرگ بعد از لیپوساکشن به وجود آمده بود.

5 قربانی در سنین 33 تا 54 سال قرار داشتند. از 5 بیمار 4 نفر زن بودند. هر 5 نفر لیدوکائین دریافت کرده بودند. سه نفر فوت کردند زیرا ضربان قلب آنها بسیار کند شد و فشار خون آنها به طور خطرناکی کاهش یافت (افت فشار خون).

کاملاً مشخص است که لیدوکائین ضربان قلب را کاهش می دهد. در حقیقت، لیدوکائین گاهی اوقات به عنوان یک اقدام اضطراری برای کند کردن ضربان قلب سریع و خطرناک مورد استفاده قرار می گیرد.

یک بیمار بر اثر اضافه بار مایعات درگذشت. به وی بیش از 13 کوارتس مایعات، 7 مورد داخل وریدی و 6 مورد به صورت سرم تزریق شده بود. عمل جراحی برای سینه ها (برای بزرگ شدن)، قفسه سینه، بازوها، پشت، شکم، ران، باسن و زانوها بوده است. مایعات اضافی که در ریه های او جمع شده بود (ورم ریوی) علت مرگ بوده است.

بیمار پنجم بر اثر لخته شدن خون در ریه ها درگذشته بود. در طی یک عمل لیپوساکشن شدید پاها در بیمار، لخته (ترومبوز) خون ایجاد شد که موجب (آمبولی) شده و در ریه های او (ترومبوآمبولی ریوی) ایجاد شد.

ایمپلنت چانه

آیا عمل لیپوساکشن غبغب دردناک است؟

لیپوساکشن غبغب یک عمل سرپایی است. به طور معمول عمل های سرپایی نیازی به اقامت شبانه در بیمارستان ندارند. بیماران اغلب پس از پایان جراحی قادر خواهند بود به منزل خود برگردند و دوره درمان را در آنجا کامل کنند. در عمل جراحی لیپوساکشن غبغب معمولا بیماران درد کمتری را نسبت به دیگر عمل های لیپوساکشن تجربه خواهند کرد.

همچنین دوره بهبودی عمل لیپوساکشن غبغب معمولا نسبت به دیگر عمل های لیپوساکشن کمتر است. ممکن است قبل از عمل از بی حس کننده های موضعی مانند لیدوکائین برای بی حسی موضعی استفاده شود. همچنین یک مهار کننده عروق به بیمار تزریق خواهد شد تا با تنگ کردن عروق درد و خونریزی به حداقل برسد. در این عمل با ایجاد یک برش کوچک در ناحیه غبغب و وارد کردن کانول به داخل این برش جربی و مایعات به روش مکش از داخل غبغب بیرون آورده خواهد شد. درد بعد از عمل لیپوساکشن چانه عموماً طی چند روز فروکش می کند و روند کلی بهبودی حدود یک هفته طول می کشد.

چند حقیقت در مورد لیپوساکشن صورت و غبغب که باید بدانید

تا بدین جا متوجه شدیم که برای به وجود آمدن غبغب حتما نباید چاق باشیم. افرادی با افتادگی پوست و حتی لاغر نیز می توانند غبغب داشته باشند. علاوه بر این پیری گردن نیز نکته بسیار مهمی است و در نتیجه آن پوست ناحیه گردن و چانه افتاده شده و با قرارگیری در معرض آفتاب و آلودگی های محیطی چین و چروک برخواهد داشت.

با کاهش سلامت پوست روند تجمع چربی ها در پوست افزایش یافته و بدین ترتیب غبغب به وجود خواهد آمد. در ادامه به جند نکته در مورد لیپوساکشن چانه اشاره خواهیم کرد:

افراد به ندرت به لیپوساکشن غبغب و یا صورت فکر می کنند

افرادی که جهت نارضایتی صورت به متخصصان زیبایی مراجعه می کنند معمولا بسیار محدود هستند، درواقع بیشتر آنان از ظاهر یک سوم تحتانی صورت خود ناراضی هستند اما نمی دانند چه عاملی در ایجاد این نارضایتی دخیل است.

اکثر آنان از ظاهر صورت خود ناراضی هستند و عنوان می کنند شکل صورتشان عوض شده است. یکی از مزایای لیپوساکشن چانه این است که زاویه تیزتری برای گردن و فک ایجاد خواهد کرد، آن هم بدون اینکه هیچ پوستی را از بین ببرد. با این حال خود عمل لیپوساکشن عمل معروفی است و تنها در سال 2015 بیشتر 395 هزار نفر این عمل را انجام داده اند.

لیپوساکشن صورت را می توان با سایر روشها ترکیب کرد

افرادی که به دنبال لیپوساکشن صورت هستند به طور کلی قصد دارند مشخصات کلی صورت خود را بهبود بخشند.  لیپوساکشن غبغب و صورت معمولا در رابطه با یک روش دیگر مانند لیفت پایین صورت و گردن انجام می شود.

بیمارانی که روش های مختلف را باهم ترکیب می کنند معمولا سن بیشتری دارند. اکثر این افراد در سن 40 تا 80 سال قرار دارند و نگران هستند قسمت پایینی صورت آنها پیرتر از قسمت بالایی به نظر برسد. بیشترین میانگین سن کسانی که برای جراحی صورت مراجعه می کنند 39 سال است. بیمارانی که عمل منفرد انجام می دهند معمولا جوان تر هستند.

لیپوساکشن صورت به صورت منفرد معمولا مخاطبان جوانتری دارد و افراد بین 20 تا 30 سال از آن استقبال می کند. این افراد در این دهه به لیفت صورت و گردن نیازی ندارند و پوست آنها طبیعی است.

لیپوساکشن چانه

لیپوساکشن چانه و غبغب معمولا اثرات طولانی مدتی دارد

روش ها و راه های متفاوتی برای از بین بردن چربی قسمت غبغب و بهبود پوست گردن و صورت وجود دارد. اما اکثر این روش ها معمولا اثرات کوتاه مدتی دارند. هنوز لیپوساکشن صورت بین این روش ها ماندگاری بهتر و بیشتری دارد. بنابراین طرفداران بیشتری نیز دارد.

همه صورت ها امکان انجام لیپوساکشن چانه را برای دکتر فراهم نمی کند

فقط تعداد معدودی نقطه در صورت برای لیپوساکشن صورت مناسب است. این موارد شامل گردن، چانه، ناحیه خارج از گونه ها، گونه ها و فک است. صورتهایی که شکل آن به گونه ای است که در نواحی دیگری مشکل دارند به سختی قابل تغییر هستند. اگر بیمار جوان تر باشد، معمولاً چربی سفت و سخت در زیر چانه به سمت عقب است و این توهم را ایجاد می کند که بینی آنها بزرگتر از حد معمول است.

می توانید در هنگام لیپوساکشن غبغب بیدار باشید

این مسئله نیز بسیار جالب و حائز اهمیت است. از آنجایی که معمولا داروهایی بیهوشی عوارض خود را دارد و داروهای بی حسی موضعی نیز بعضا حساسیت زا است، بیشتر افراد این روش را ترجیخ می دهند. بنابراین با تحمل کمی درد و بی حسی پوستی این عمل بر روی صورت شما انجام خواهد پذیرفت. بسیاری از افراد شاید حتی دردی حس نکنند.

چربی های خارج شده قابلیت استفاده مجدد دارند

چربی های برداشته شده به روش لیپوساکشن را می توان به مکان های دیگری تزریق کرد و حجم آن را افزایش داد.این چربی ها طبیعی است و بنابراین اثرات مخرب پروتز را ندارد. دوام بیشتری نیز دارد. بنابراین همیشه الویت بیمار برای انجام است.

علائم لیپوساکشن معمولا بسیار کم است به طوری که شاید اصلا کسی متوجه انجام آن نشود. این علائم معمولا به وسیله آرایش به سادگی تا زمان درمان بهبود خواهد یافت.


بیشتر بدانید: 6 عاملی که باعث کاهش وزن میشود


جایگزین مناسبی برای کاهش وزن نیست

اگر به لیپوساکشن صورت به عنوان یک نقشه لاغری فکر میکنید سخت در اشتباه هستید. اگرچه لیپوساکشن باعث از بین رفتن چربی در نواحی مورد نظر خواهد شد ولی بدون سبک زندگی ایده آل و ورزش ممکن است دوباره به حالت اول دربیاید.

در بیشتر موارد این عمل زیبایی به نوعی عمل کانتورینگ و زاویه دهی به صورت است. زنان باردار، مبتلایان به بیماری های قلبی و عروقی یا اختلالات انعقادی نباید از لیپوساکشن استفاده کنند. همچنین وجود دیابت هم ممکن است بهبود در بیمار را با مشکل مواجه کند.

لیپوساکشن چانه

قبل از عمل لیپوساکشن چانه چه مسائلی را باید بدانم؟

اولین قدم مشاوره با یک جراح زیبایی است. در مورد اهداف، گزینه ها، خطرات و مزایا و هزینه های این عمل از او مشاوره بخواهید و صحبت کنید. تمام سوالات خود را بپرسید. اگر تصمیم دارید که سراغ لیپوساکشن بروید. جراح در مورد نحوه آماده سازی آن دستورات لازم را به شما می دهد. این موارد ممکن است شامل محدودیت رژیم و الکل و حتی دخانیات باشد.

در مورد هرگونه آلرژی و هر نوع دارویی که مصرف می کنید، از جمله مکمل های بدون نسخه و گیاهی به پزشک خود اطلاع دهید. او به احتمال زیاد توصیه خواهد كرد كه چندین هفته قبل از عمل از مصرف داروهای خاص مانند رقیق كننده خون و برخی از مسكن های ضد انعقاد خون خودداری كنید.

لیپوساکشن شما ممکن است در مطب پزشک یا مرکز جراحی انجام شود. اطمینان حاصل کنید که مکانی که در آن عمل را انجام می دهید معتبر و شناخته شده باشد. این مکان همچنین باید به دلیل استانداردهای حرفه ای، ایمنی و نتایج خوب معروف باشد.

شما روز عمل مرخص خواهید شد. اطمینان حاصل کنید که شخصی بعد از عمل شما را به خانه برساند. قبل از شروع لیپوساکشن، پزشک ممکن است نواحی از بدن شما را معاینه کند. او همچنین ممکن است برای مقایسه قبل و بعد از عکس استفاده کند.

آیا لیپوساکشن توسط بیمه درمانی پوشش داده می شود؟

از آنجا که لیپوساکشن یک روش آرایشی است، اکثر برنامه های درمانی آن را پوشش نمی دهند. در مورد هزینه ها و گزینه های پرداخت با شرکت بیمه و جراح خود صحبت کنید. همچنین اطلاع پیدا کنید که در صورت بروز هرگونه عارضه چه کسی هزینه آن را پرداخت می کند. تحقیق کنید و ببینید آیا هزینه ای که خرج می کنید ارزشش را دارد یا خیر.

دیوکسیکولیک اسید برای لیپوساکشن چانه

یک جایگزین غیر جراحی برای جراحی غبغب است. یکی از پیشرفت های اخیر در علم ضد پیری، اسید دیوکسیکولیک است. یک روش تزریقی برای غبعب. ادیوکسیکولیک اسید ماده ای است که کیسه صفرا از آن برای حل چربی در رژیم غذایی استفاده می کند. تزریق این ماده شیمیایی به پوست زیر چانه موجب می شود که بدن چربی خود را استفاده کند. این روش غیر جراحی نیاز به چندین دوره درمان در طی چند هفته دارد. بیشتر افراد دو یا سه روش درمانی دریافت می کنند، اما بسته به بیمار و میزان چربی اضافی در ناحیه درمان، این مسئله ممکن است تا شش دوره درمانی طول بکشد.

لیپوساکشن چانه

مزایا و معایب اسید دیوکسیکولیک

بعضی از خانمها از اسید دیوکسیکلولیک به عنوان راهی برای از بین بردن غبغب بدون اینکه تحت عمل جراحی قرار بگیرند، استفاده می کنند. البته هر درمانی اشکالاتی دارد و اسید دیوکسیکولیک نیز از این قاعده مستثنی نیست.این درمان یک ایده جالب است که به یک اثر خوب منتهی می شود، اما دارای نقاط ضعف واقعی است.

تزریقات دردناک است، بیشتر از پرکننده های پوستی استفاده می شود. افراد همچنین می توانند حدود 10 روز بعد از هر جلسه درمانی انتظار داشته باشند که گردن متورم بماند. این درمان نتایج طولانی مدتی را ارائه می دهد، اما فقط تا زمانی که شما وزن طبیعی خود را حفظ کنید.


بیشتر بدانید: ورزش های مخصوص گردن، غبغب، گونه و فک


تمریناتی که ممکن است غبغب شما را از بین ببرد

در مورد فواید لیپوساکشن صحبت کردیم، اما همچنین گفتیم که در مواردی که غبغب شما به وسیله ورزش و رژیم غذایی از بین نرفت، باید از لیپوساکشن استفاده کنید. در این مقاله لازم است با روش های ورزشی و غذایی نیز آشنا شوید. این تمرینات را باید روزانه  ده تا 15 بار تکرار شود.

فک خود را راست نگه دارید

سر خود را به عقب کج کنید و به سمت سقف نگاه کنید.

فک پایین خود را به جلو فشار دهید تا کششی در زیر چانه احساس شود.

جلوی فک را برای 10 شماره نگه دارید.

فک خود را آرام کنید و سر خود را به حالت خنثی برگردانید.

تمرین توپ

یک توپ 9 تا 10 اینچی را زیر چانه خود قرار دهید.

چانه خود را در مقابل توپ فشار دهید.

روزانه 25 بار تکرار کنید.

پاکر

با کج شدن سر خود، به سقف نگاه کنید.

لب هایتان را غنچه کنید طوری که گویی در حال بوسه زدن سقف هستید تا در ناحیه زیر چانه شما کشش ایجاد شود.

دست از انجام کار بردارید و سر خود را به حالت عادی خود برگردانید.

 کشش زبان

مستقیم به جلو نگاه کنید، زبان خود را تا آنجا که می توانید بکشید.

زبان خود را به سمت بالا و به سمت بینی خود بلند کنید.

به مدت 10 ثانیه نگه دارید و رها کنید.

 کشش گردن

سر خود را به عقب کج کنید و به سقف نگاه کنید.

زبان خود را در مقابل سقف دهان خود فشار دهید.

5 تا 10 ثانیه نگه دارید و رها کنید.

لیپوساکشن چانه

فک پایین

سر خود را به عقب کج کنید و به سقف نگاه کنید.

سر خود را به سمت راست بگردانید.

فک پایین خود را به جلو بکشید.

5 تا 10 ثانیه نگه دارید و رها کنید.

این روند را با سر خود به سمت چپ تکرار کنید.

کاهش غبغب از طریق رژیم و ورزش

اگر غبغب شما به دلیل افزایش وزن است، کاهش وزن ممکن است آن را کوچکتر کرده یا شما را از شر آن خلاص کند. بهترین راه برای کاهش وزن، رژیم غذایی سالم و ورزش منظم است.

برخی از دستورالعمل های غذایی سالم عبارتند از:

 • روزانه چهار وعده سبزیجات میل کنید.
 • روزانه سه وعده میوه میل کنید.
 • دانه های تصفیه شده را با غلات کامل جایگزین کنید.
 • از خوردن غذاهای فرآوری شده خودداری کنید.
 • پروتئین بدون چربی، مانند مرغ و ماهی میل کنید.
 • چربی های سالم مانند روغن زیتون، آووکادو و آجیل بخورید.
 • از خوردن غذاهای سرخ شده خودداری کنید.
 • محصولات لبنی کم چرب بخورید.
 • مصرف قند خود را کاهش دهید.
 • کنترل روی مصرف مواد غذایی را تمرین کنید.

برای کاهش وزن به شما توصیه می کنیم که فعالیت بدنی را متوسط تا 300 دقیقه در هفته یا حدود 45 دقیقه در روز افزایش دهید. همچنین توصیه می شود هفته ای دو بار تمرین قدرتی انجام دهید. تمام فعالیت های بدنی شدید، مانند کاشت چمن، باغبانی و حمل مواد غذایی، به این هدف هفتگی کمک خواهد کرد.