secondوقتی یک کودک با جيغ‌زدن يا پرخاشگري به خواسته‌های خود می‌رسد چون از این رفتار خود امتیاز و پاداش مي‌گيرد؛ برايش لذت‌بخش است، می خواهیم برخی از رفتارهای کودک و نحوه مناسب برخوردتان با وی را بیان کنیم

 آیا بعضی رفتارهای فرزندتان برایتان عجیب است؟ نگران نباشید، حتی عجیب‌ترین رفتارهای کودکان ممکن است طبیعی باشد و تنها در دوره‌ای خاص ظاهر شوند. ما در اینجا تعدادی از آنها را برایتان آورده‌ایم.

 

بیدار شدن در شب

 

بیداری کودکان در شب امری طبیعی است. اما نگران نباشید زیرا این حالت زیاد طول نمی‌کشد. به محض این که کودکتان با دنیای اطرافش آشنا شود، گریه‌های شبانه او نیز به پایان خواهد رسید.

 

500x333x106592370-Crying-baby.jpg.pagespeed.ic.0q6CSjyfnW

 

تنفر از حمام

 

یک بار کودک شما با لذت به حمام می‌رود و با عروسک آبی‌اش بازی می‌کند اما بار دیگر از رفتن به آنجا امتناع می‌کند گویی از حمام رفتن متنفر است. شواهدی وجود ندارد که چرا کودکان ناگهان از حمام رفتن می‌هراسند اما این حالت به زودی از بین می‌رود. برای کمک به او هر دفعه عروسکی جدید را برایش به حمام بیاورید.

 

500x333x9-month-old-boy-crying-at-bathtime-1.jpg.pagespeed.ic.B5YFuumeKx

 

علاقه به والدین

 

شاید برایتان آزار دهنده باشد که گاهی کودک شما تمام توجه‌اش به همسرتان است. اما نگران نشوید، این رفتار کودکان طبیعی است و به زودی به سمت شما باز خواهد گشت.  بنابراین بهتر است از این فرصت استفاده و کمی استراحت کنید.

 

500x333xfather-and-daughter-laughing-1.jpg.pagespeed.ic.VsGiAeXT6R

 

جیغ زدن

 

کودکتان یا برای تجربه‌ای جدید یا برای جلب توجه جیغ می‌زند. اگر دلیل آن اولی باشد، او را تشویق کنید تا با صدایی آرام‌تر با شما ارتباط برقرار کند و اگر دومی است، به او نشان دهید که دلیل توجه شما جیغ‌های او نیست.

 

500x333xlittle-funny-toddler-girl-1.jpg.pagespeed.ic.nF4JHCak9P

 

زدن و گاز گرفتن

  

شاید مربی کودکتان به شما بگوید که او کودکان دیگر را می‌زند یا حتی بدتر گاز می‌گیرد. نگران نشوید برای کودکانی که هنوز نمی‌توانند با زبان، احساسات خود را بیان کنند، این رفتار طبیعی است. تنها کافی است به او نشان دهید که این رفتار اشتباه است.

 

500x333xlittle-boy-beating-his-mother-1.jpg.pagespeed.ic.lIFOn27aq8