spiderveins

هرچند رگ های تار عنکبوتی Spider Veins  که  از گروه بیماری واریس می باشند خطرناک نیستند،ولی باعث نا خوشایند شدن می شود.این رگ ها،سرخرگ و سیاه رگ هایی می باشند که در مجاورت  سطح پوست قرار دارند و حالت شبکه ای و تارعنکبوتی پیدا می کنند.این رگ ها بیشتر در پا و چهره ایجاد می شوند ، ولی  ممکن است در هر جایی  دیده  شوند.عناصر بوجود آوردن این

رگ ها ، تغییرات هورمونی،چاقی،عدم تحرک و تابش آفتاب می باشد.هرچند که این پدیده همواره قابل پیش گیری نیست ، اما با استفاده از این 5 راهنمایی می توانید احتمال وقوع آن را کاهش دهید.

استفاده از ضدآفتاب 

ضد آفتاب نه تنها از شما دربرابر سرطان پوست و پیری زودرس پوست مثل کک و مک و لکه های پوستی محافظت می کند ، بلکه از ابتلا به رگ عنکبوتی هم ممانعت می کند؛ مخصوصا در ناحیه صورت.

پاهای خود را روی هم قرار ندهید

نشستن در حالتی که پاها به صورت ضربدری قرار دارند ، در صورت طولانی شدن باعث کاهش جریان خون در آنها شده و ممکن است به رگها صدمه بزند.این اتفاق ممکن است منجر به آسیب هایی به دیواره و مجرای رگ ها شده و ایجاد رگ عنکبوتی و واریس کند.

حرکت کنید

طولانی مدت در یک جا ساکن نشوید،حرکت کنید!اگر باید طولانی مدت در یک جا بایستید ، وزن خود را هر چند دقیقه از این پا به آن پا انتقال دهید تا خون در آنها جریان یابد.سعی کنید بیش از 30 دقیقه بطور مداوم ننشینید و بلند شوید و راه بروید.حرکت و فعالیت جریان خون را بهبود بخشیده و خطر رگ های زشت را کمتر می کند.

پای خود را بلند کنید

وقتی مشغول استراحت هستید ، پای خود را بلند کنید تا فشار وارده بر پایتان را کاهش داده و بازگشت خون به قلبتان را تسریع کنید.این کار فشار وارده بر رگ ها و پوست را کاهش داده واحتمال ضعف آنها را کمتر می کند.

از کفش مناسب استفاده کنید

از کفش های پاشنه بلند در موقعیت های خاص استفاده کنید- کفش های اسپرت باعث بهبود گردش خون می شوند.همچنین از پوشیدن لباس هایی که در نواحی مچ ، ران و کمر تنگ هستند خود داری کنید ؛ چرا که در انتهای بدنتان خون را جمع می کنند. جوراب های ساق بلند و جوراب واریس می تواند به بازگشت خون به قلب کمک کند و جلوی گشادی رگ را بگیرد.

منبع-http://ibanoo.ir