lense

این امکان وجود دارد که شما اکنون در حال  خواندن  این متن در یک تلفن همراه باشید که آن را در فاصله کمی از چشمان خود گرفته اید. شما زمان کوتاهی برای نگاه کردن به  ساعت و یا چک کردن  اس ام اس به صفحه موبایل نگاه میکنید ولی این کار را روزی صدها بار تکرار میکنید و این میتواند سبب فشار زیادی به چشمان شما شود.

اکنون کمپانی زایس لنزهایی را ارائه میکند که برای افراد با دید طبیعی درست میشوند. قسمت بالایی این لنزها شیشه خالی و بدون بزرگنمایی بوده و برای دیدن دور استفاده میشوند ولی در قسمت پایینی این لنزها انحنایی وجود دارد که موجب میشود پایین لنز کمی محدب بوده و بزرگنمایی کمی داشته باشد.

در هنگامی که میخواهیم صفحه تلفن همراه خود را در فاصله نزدیکی از چشم نگاه کنیم این بزرگنمایی مختصر در لنز میتواند از وارد شدن فشار به چشم ممانعت به عمل آورد. پس برای دیدن دور و نزدیک و تکرار این کار چشم ما نیازی به تطابق مکرر ندارد و بدین وسیله چشم ما در استفاده از تلفن همراه کمتر خسته میشود.

این لنزها بخصوص برای افراد با سن 40-30 سال مناسب است که بتدریج در دیدن فاصله نزدیک دچار مشکل میشوند. با کمک این لنزها این افراد میتوانند در محیط بیرون از خانه و محل کار هم فاصله دور و هم صفحه موبایل را بدون مشکل ببینند.

منبع-http://www.iranorthoped.ir