ونیر های دندانپزشکی ، که به آن ونیر های چینی ، ونیر های کامپوزیت یا لمینت های دندان نیز گفته می شود ، یک روش درمانی زیبایی دندانپزشکی است که دندان یا دندانهای منتخب شما را با پوسته های نازک پرسلین یا سرامیک می پوشاند. این پوسته های نازک جایگزین مینای دندان می شوند که یک لایه محافظ طبیعی روی دندان ها است.
ونیرهای دندانپزشکی به شما دندانهایی با مشخصات ظاهری مشابه با دندان های طبیعی می دهند ، مانند شکل ، بازتاب نور ، رنگ و طول یکسان. ونیرها را می توان از نظر قدرت با مینای دندان طبیعی مقایسه کرد.

فرایند نصب لمینیت در ایران

فرایند تکمیل لمینت دندان حدود دوهفته زمانی میبرد و درصورتیکه بیماران از خارج از کشور به ایران مراجعه کنند باید 10 تا 14 روز در کشور بماند. ونیر دندان طی 2 جلسه انجام شده و معمولا 3 ویزیت برای تکمیل آن لازم است.

جلسه آماده سازی

در این جلسه ، دندانپزشک دندانها را برش داده و حدود 1 میلی متر مینای دندان را جدا می کند تا به عرض ونیر پرسلن و ارتفاع و اندازه مناسب برای قرار دادن ونیر برسد. اگر بیمار می خواهد از ونیر پرسلین روی بعضی از دندانهای خود اما نه همه آنها استفاده کند ، بهتر است سایر دندان های اطراف را با روشی که زمان کمی میبرد، سفید کند. پس از آن ، دندانپزشک مدلی از دندانهای بیمار (قالب) تهیه می کند و مدل را به آزمایشگاه دندانپزشکی می فرستد. هر ونیر به طور جداگانه در آزمایشگاه ساخته می شود. معمولاً 1 تا 2 هفته طول می کشد تا ونیر ها آماده شوند.

جلسه قرار دادن ونیر

با آماده شدن ونیر های دندان ، دندانپزشک آنها را به طور موقت بر روی دندان های بیمار قرار می دهد تا اندازه، رنگ و مناسب بودن آنها را بررسی کند. اگر هم بیمار و هم دندانپزشک از نتیجه راضی باشند ، مرحله پیوند زدن شروع می شود.قبل از قرار دادن دائم ونیر ها ، دندانپزشک دندان های بیمار را کاملاً تمیز می کند. از ماده ای اسیدی برای سفت شدن سطح دندان ها و ونیر ها استفاده می شود. سیمان مخصوصی روی آنها اعمال می شود. سپس ونیر ها روی دندان ها ثابت می شوند. پس از قرار دادن آنها روی دندان ها ، پرتویی روی دندان ها تابیده می شود تا مواد شیمیایی موجود در سیمان فعال شوند. این روند ممکن است حدود 2 تا 3 ساعت طول بکشد.

در بعضی موارد ، این عمل تحت بیهوشی انجام می شود ، نه به این دلیل که دردناک است ، بلکه به دلیل این که ممکن است برای بعضی از بیماران مدت طولانی تحت عمل بودن سخت باشد.
در پایان ، دندانپزشک سیمان اضافی را خارج می کند. دندانپزشک همچنین تراز و چگونگی نشستن دندان ها هنگام بسته شدن دهان را بررسی می کند ، به عبارت دیگر ، جویدن بیمار در صورت لزوم بررسی و اصلاح می شود.

لمینت

چرا در ایران دندان هایمان را لمینیت کنیم؟

گذشته از جراحی های پلاستیکی که ایران برای آنها شهرت زیادی دارد ، در برخی زمینه های دیگر نیز کشور دارای پتانسیل بالایی است. یک نمونه خدمات دندانپزشکی مانند لمینیت است. با موقعیتی معتبر ، ایران و به ویژه پایتخت تهران ، از هزاران مسافر که این کشور را نسبت به مقصد های دیگر انتخاب می کنند ، استقبال می کند تا مراحل دندانپزشکی خود را در کلینیک های تخصصی و مجهز دندانپزشکی ایران انجام دهند. بیشتر بیمارانی که برای اهداف دندانپزشکی به ایران مراجعه می کنند از اروپا ، آمریکای شمالی و خاورمیانه هستند.

اول از همه ، کیفیت بالای خدمات دندانپزشکی است که باعث حرکت رو به جلو کشور در این زمینه میشود. دوم ، مهارت بالای دندانپزشکان ایرانی کمک زیادی می کند تا این کشور به هیچ وجه در رتبه دوم قرار نگیرد. دندانپزشکان ایرانی با بهره گیری از پیشرفت های جدید فن آوری ، بهترین خدمات را در خاورمیانه ارائه میدهند. سرانجام ، قیمت نقش بسیار مهمی در جذب بسیاری از بیماران برای ورود به کشور برای درمان های خود دارد. به عنوان مثال ، اگر شما در یک کشور غربی مانند ایالات متحده زندگی می کنید ، لمینیت دندان ممکن است برای شما هزینه زیادی داشته باشد. با این وجود ، شما ممکن است همین روال را در ایران با هزینه 2 تا 3 برابر کمتر از قیمت در کشور خود انجام دهید.

لمینیت در تهران

تهران تعداد بسیار زیادی دندانپزشکان و ارتودنتیست های حرفه ای دارد که سالانه در زمینه سفیدکردن ، روت کانال، لمینیت، ونیر و موارد دیگر به بیماران کمک می کنند. البته پیدا کردن دندانپزشکی که بتواند انگلیسی صحبت کند ممکن است سختتر از آن باشد که به نظر می رسد. اما بسیاری از دندانپزشکان تهران یا در خارج از کشور تحصیل کرده اند یا به زبان انگلیسی کاملاً مسلط هستند.
در زیر لیستی از بهترین دندان پزشکان تهران که برای لمینیت میتوانید به آنها مراجعه کنید را برای شما تهی کرده ایم:

1. مرکز تهران اسمایل

تهران اسمایل دارای سه دندانپزشک ثبت شده در وب سایت خود و یک تیم پشتیبانی بین المللی است. براساس وب سایت این مرکز، سه متخصص ثبت نام شده دندانپزشکی طیف کاملی از اصلاحات و عمل های زیبایی مثل لمینیت دندان را انجام می دهند.
• دکتر صالحی: ارتودنتیست و متخصص ارتودنسی و بریس
• دکتر انارکی: اندودنتیست و متخصص درمان روت کانال
• دکتر کامران اسماعیلی: دندان پزشک زیبایی، متخصص ایمپلنت و فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی

نکات مهم بعد از انجام لمینت

2. دکتر شهاب محمدی:

دکتر شهاب محمدی بیش از 10 سال است که به طور تخصصی در زمینه دندانپزشکی زیبایی مشغول به کار هستند. ایشان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه تهران در دندانپزشکی به همکاری با مطبوعات تخصصی علمی جهت انتشار مقالات تخصصی در زمینه دندانپزشکی، ایمپلنت، لیمینت، کامپوزیت و غیره پرداختند. پایان نامه ایشان با عنوان تاثیرات ورزش حرفه ای بر آسیب های وارده به منطقه زیبایی دندان ها به عنوان پایان نامه برگزیده سال 1384 انتخاب شد. ایشان در حال حاضر با مرکز پزشکی فیفا در ایران (ایفمارک) همکاری دارند و دندانپزشک مورد اعتماد فدراسیون‌های ورزشی مختلف برای انجام انواع کارهای دندانپزشکی روی ورزشکاران هستند. سابقه فعالیت چندین ساله در زمینه ایمپلنت و همکاری با شرکت‌های بزرگ دنیا و کسب و مدارک علمی معتبر از ASTRA سوئد، III سوییس، biodenta سوییس، zimmer آمریکا، biohorizen آمریکا، Direct آمریکا، M Implant آلمان، CMI کره‌جنوبی، Implantium کره‌جنوبی،‌‌ bicon و غیره در رزومه ایشان دیده می‌شود.
دکتر شهاب محمدی همچنین دوره آموزشی زیبایی دندانپزشکی را به طور مستقیم زیرنظر پرفسور مک لارن از اساتید بنام دانشگاه UCLA گذرانده و موفق به اخذ مدارک برگزیده دندانپزشکی زیبایی از همین دانشگاه شده‌اند. در ادامه می‌توان به عضویت در آکادمی دندانپزشکان زیبایی آمریکا و عضویت در آکادمی جهانی ایمپلنت اشاره کرد که با تکیه بر آن در سال‌های گذشته خدمات زیادی در این زمینه‌ها برای عموم مردم، جامعه هنرمندان و ورزشکاران بنام ایران انجام داده‌اند.

3. دکتر ایزد کیهانی:

ایشان فارغ التحصیل فوق لیسانس پزشکی عمومی از دانشگاه UC هستند و 16 سال سابقه کار در انگلستان را در رزومه خود دارند. دکتر کیهانی تخصص جراحی عمومی دارند. در مطب ایشان کارهای کاشت ایمپلنت دندان ( با ایمپلنت های ساخت سوئیس و آمریکا) و ونیر و لمینیت های زیبایی انجام می شود.

دکتر ادیب: مزایا و معایب لمینت های كامپوزیتی و سرامیکی

4. دکتر صادق پاکرو:

وی دارای درجه مستر و دیپلماتی ایمپلنت آمریکا از معتبرترین آموزشگاه ایمپلنت (موسسه میش) و دارای مدرک دندان پزشکی بیمارستانی در زمینه کلیه جراحی های لثه و پیوند استخوان جهت عمل های زیبایی و ایمپلنت از دانشگاه بوفالوآمریکا است. دکتر پاکرو 25 سال سابقه کار در مراکز معتبر دندان پزشکی آمریکا و کانادا را دارد.
در مطب ایشان کلیه مراحل لابراتواری و ساخت ونیر های چینی و لمینیت و ونیر های ایمپلنت انجام می شود.

5. دکتر طالبی

مطب دکتر حمید طالبی متخصص ارتودنسی با تاییدیه وزارت بهداشت، با کادری متعهد و مجرب و متخصص در درمان بیماریهای دهان و دندان و خدمات دندانپزشکی مشغول به فعالیت می‌باشد.
دکتر حمید طالبی انجام انواع خدمات تشخیص و درمان ناهنجاریهای دندانی و فکی، درمان ریشه انواع دندان، ردیف کردن دندانها بدون محدودیت سنی و بدون کشیدن دندان با روش ارتودنسی نامرئی، خدمات ارتودنسی اطفال برای پیشگیری، دندان پزشکی زیبایی، جرم گیری دندان، کشیدن و پر کردن دندان با بهترین متریال کلیه خدمات ترمیم و پر کردن دندانها، جایگذاری ایمپلنت دندانی و لمینیت، خدمات دندانپزشکی زیبایی، آموزش بهداشت دهان و دندان، اصلاح طرح لبخند و بستن فضاهای بین دندانی، پروتز ثابت و متحرک، دندانپزشکی اطفال و کودکان، درمان ریشه ( اندو)، ارتودنسی ثابت و متحرک، ترمیم دندان با اشعه، جرمگیری دندان ها و سفید کردن دندانها، جراحی دندان های نهفته، عقل، جراحی لثه در مطب دندانپزشکی دکتر حمید طالبی متخصص ارتودنسی با حرفه‌ای ترین تجهیزات دندانپزشکی روز دنیا و پیشرفته ترین استریلیزاسیون انجام میگردد.