درمان خانگی برای تسکین درد آرنج تنیس بازان

آیا شما یا اعضای خانواده تان از درد ناشی از آرنج تنیس بازان رنج می برید؟ شما تنها نیستید زیرا این عارضه تعداد زیادی از افراد به ویژه ورزشکاران را درگیر می کند.

این وضعیت دردناک افرادی را که به طور مرتب و تکراری از قبیل گلف بازان یا تنیسورها استفاده می کنند، از اسلحه خود استفاده می کند.

خواندن این مقاله از بخش طب سنتی و بیماری های دکتر سلام به این معنی است که شما علاقه مند هستید که چگونه به طور طبیعی این عارضه را درمان کنید.

مطمئناً بهترین راه حل های خانگی برای درد آرنج تنیس بازان را برای شما نشان خواهیم داد، اما اول از همه باید به طور کلی در مورد این عارضه سلامتی بدانید.

درد آرنج تنیس بازان چیست؟

این بیماری ناشی از التهاب در اطراف آرنج است و باعث ورم، سفتی، درد مفاصل و مشکل در حرکت طبیعی بازو می شود. طبق تخمین، درد ناشی از آرنج تنیس بازان سالانه به طور تقریبی 3٪ آمریکایی ها، به ویژه افراد 30 تا 50 ساله را تحت تأثیر قرار می دهد.

درمان بیماری آرنج تنیس ‌بازان

آرنج تنیس بازان نوعی تاندونیت – تورم تاندون ها – است که باعث درد در آرنج و بازو می شود. این بیماری عضلات، تاندون‌ها و اپی‌کوندیل (یک برجستگی استخوانی در سطح خارجی آرنج که در آنجا عضلات ساعد به استخوان بازو می‌چسبند) آرنج را درگیر می‌کند و با التهاب و درد همراه است.

این تاندون ها نوارهایی از بافت سفت هستند که ماهیچه های بازوی پایینی را به استخوان متصل می کنند. علیرغم نام آن، حتی در صورت ندیدن زمین تنیس حتی از نزدکی می توانید به آن مبتلا شوید.

در عوض، هرگونه حرکت چنگ زدن مکرر به ویژه در صورت استفاده از انگشت شست و دو انگشت نخست در بروز آرنج تنیس ‌بازان موثر است. آرنج تنیس بازان شایع ترین دلیل افراد برای درد آرنج و مراجعه به پزشک است. این عارضه در هر سنی می تواند ظاهر شود، اما بیشتر در حدود 40 سالگی شایع است.

درد آرنج تنیس بازان

خود درد آرنج تنیس بازان  فقط به دلیل بازی تنیس  و یا به معنای نوعی صدمه در آرنج نیست. همچنین به عنوان “اپیوندیلیت جانبی” شناخته می شود. به سادگی آن را به عنوان فعالیت بدنی که نیاز به بازو یا مچ دست شما برای حرکت در تکرار است، درک می شود. علیرغم نام آن، ورزشکاران تنها کسانی نیستند که این عارضه را تجربع می کنند، اما نجاران، قصابی ها، نقاشان و یا بالگردها نیز مرتباً با این مشکل روبرو می شوند.

درد آرنج تنیس بازان عمدتاً در جایی اتفاق می افتد که تاندون های عضلات ساعد به یک برجستگی استخوانی در خارج آرنج  متصل می شوند. احساس درد در مچ دست و ساعد خود را احساس خواهید کرد.

دلایل آرنج تنیس بازان چیست؟

اگر فکر کردید که آرنج تنیس بازان روی افرادی که مرتباً تنیس بازی می کنند تأثیر می گذارد، اشتباه کرده اید. این نوع بیماری تعداد کمی از افراد که فقط تنیس بازی می کنند را تحت تأثیر قرار می دهد. این اتفاق در افرادی رخ می دهد که حتی به هیچ وجه تنیس بازی نمی کنند.

در اینجا برخی از آمارها در مورد این واقعیت آورده شده است. هر 20 تن از تنیس بازان از آرنج تنیس بازان رنج می برند در حالی که تعداد زیادی از مردم بدون بازی تنیس، از مشکل آرنج تنیس بازان رنج می برند.

آرنج تنیس بازان با استفاده زیاد از ماهیچه ها و همچنین تاندون های اطراف مفصل آرنج یا ساعد زیاد ایجاد می شود. انقباض مکرر عضلات ساعد که برای صاف کردن و همچنین بالا بردن مچ دست و دستان خود مقصر است، دلیل ایجاد آرنج تنیس بازان است.

جدا از بازی تنیس، سایر حرکات دست مشترک ممکن است باعث ایجاد آرنج تنیس بازان شود:

 • نقاشی
 • استفاده از ابزارهای لوله کشی
 • پیچ های رانندگی
 • استفاده مکرر از ماوس رایانه

علل بروز بیماری آرنج تنیس بازان

آرنج تنیس بازان به طور معمول با گذشت زمان ایجاد می شود. حرکات تکراری مانند گرفتن راکت هنگام چرخش می تواند ماهیچه ها را تحت فشار قرار داده و فشار زیادی به تاندون ها وارد کند. این کشش مداوم می تواند در نهایت باعث پارگی میکروسکوپی در بافت شود. آرنج تنیس بازان ناشی از موارد زیر است:

 • تنیس
 • راکت بال
 • اسکواش
 • شمشیربازی
 •  وزنه برداری

همچنین افراد دارای مشاغل یا سرگرمی هایی که به حرکت مکرر بازو یا چنگ زدن نیاز دارند را تحت تاثیر قرار می دهند، مانند:

 • نجاری
 • تایپ کردن
 • رنگ آمیزی
 • بافتنی

درمان بیماری آرنج تنیس ‌بازان

علائم درد آرنج تنیس بازان چیست؟

علائم آرنج تنیس بازان به شدت آن بستگی دارد. معمولاً متوجه می شوید که آرنج شما هنگام نگه داشتن و بلند کردن اجسام دردناک است. علائم آرنج تنیس بازان به طور پیوسته رشد می کند. بیشتر اوقات، درد خفیف شروع می شود و به مرور زمان آرام آرام وخیم تر می شود. هیچ آسیب خاصی با شروع علائم آرنج تنیس بازان همراه نیست.

علائم شایع آرنج تنیس بازان عبارتند از:

 • ضعف قدرت عضلانی
 • سوزش یا درد در ناحیه بیرونی آرنج

با استفاده از فعالیت ساعد، مانند چرخاندن آچار، تکان دادن دست یا نگه داشتن راکت، این علائم بدتر می شوند. بیشترین بازوی تحت تأثیر شما مسلط است، اما دو بازوی نیز ممکن است تحت تأثیر قرار گیرند.

افراد بین 35 تا 65 سال در معرض این مشکل قرار دارند، به خصوص در بین افرادی که اغلب انواع ورزش را انجام می دهند، از جمله تنیس، بدمینتون یا در بین کسانی که انواع حرکت خود را انجام می دهند، مانند نجاری، بافندگی، نقاشی و … و غیره.

اگر آرنج شما به دلیل آرنج تنیس بازان دردناک است، زمان آن رسیده است که مقاله ما را “21 درمان خانگی برای تسکین درد آرنج تنیس بازان” مطالعه کنید. من فکر می کنم شما می دانید که چگونه با آرنج تنیس خود رفتار کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که اگر عارضه شما وخیم است، از جمله مشکل در نفس کشیدن، داشتن سینه دردناک، باید به پزشک مراجعه کنید.

علائم آرنج تنیس بازان شامل درد و حساسیت در دستگیره استخوانی در خارج آرنج است. این دستگیره محل اتصال تاندون های آسیب دیده به استخوان است، همچنین احتمال می رود درد به قسمت فوقانی یا تحتانی بازو نیز سرایت کند. اگرچه آسیب در ناحیه آرنج است، اما هنگام انجام کارها با دست به احتمال زیاد آسیب می بینید. آرنج تنیس بازان بیشترین درد را در موارد زیر ایجاد می کند:

 • چیزی را بلند کنید
 • یک شی مانند راکت تنیس را مشت کنید یا بگیرید
 • در را باز کنید یا دست بدهید
 • دست خود را بالا بیاورید

آرنج تنیس بازان مشابه وضعیت دیگری به نام درمان بیماری آرنج گلف بازان (گلف البو) است که بر تاندون های داخلی آرنج تاثیر می گذارد. برای تشخیص آرنج تنیس بازان پزشک معاینه کامل انجام می دهد.

وی از شما می خواهد بازو، مچ و آرنج خود را خم کرده تا ببینید کجا درد می کند، همچنین ممکن است برای تشخیص آرنج تنیس بازان یا رد سایر مشکلات به آزمایش های تصویربرداری مانند اشعه ایکس یا ام آر آی (تصویربرداری رزونانس مغناطیسی) نیاز باشد.

درمان خانگی موثر برای رهایی از درد آرنج

21 درمان خانگی موثر برای رهایی از درد آرنج تنیس بازان

قطعات یخ

ارزانترین و ساده ترین گزینه در بین داروهای خانگی آرنج تنیس، مکعب های یخ خیلی خوب کار می کنند تا به شما کمک کنند دیگر از آرنج تنیس رنج نبرید.

این روش درمانی به شما در کاهش درد و همچنین تورم در مناطق کمک می کند. علاوه بر این، استفاده از یخ برای مالیدن مناطق آسیب دیده نیز می تواند در جلوگیری از وخیم تر شدن وضعیت کمک کند.

در اینجا تمام کارهایی که شما باید انجام دهید آورده شده است:

 • تعدادی از قطعات یخ را بردارید.
 • آن ها را با یک پارچه نازک بپوشانید.
 • حالا آرنج خود را روی یک بالش نرم قرار دهید.
 • پارچه را روی آرنج خود بگذارید.
 • بگذارید حدود 20 دقیقه بماند.
 • هر روز چند بار این روند را اعمال کنید.
 • توجه داشته باشید:
 • یخ را مستقیماً روی پوست خود قرار ندهید.
 • برای هر دفعه بیش از 20 دقیقه از این روش استفاده نکنید.

درمان آرنج تنیس بازان

خبر خوب در مورد درمان این است که به طور معمول آرنج تنیس بازان به خودی خود بهبود می یابد. فقط باید به آرنج خود استراحت دهید و برای تسریع روند بهبودی تلاش کنید. انواع درمان های کمک کننده عبارتند از:

فشار دادن آرنج برای کاهش درد و تورم. متخصصان توصیه می کنند این کار را به مدت 20 دقیقه هر 3 تا 4 ساعت به مدت 2 تا 3 روز یا تا زمان رفع درد انجام دهید.

استفاده از آرنج بند برای محافظت از تاندون آسیب دیده در برابر فشار بیشتر.

مصرف ضدالتهاب غیراستروئیدی (NSAIDs) مانند ایبوپروفن، ناپروکسن یا آسپرین برای کمک به تسکین درد و تورم. با این حال، این داروها می توانند عوارض جانبی مانند خونریزی و زخم ایجاد کنند. فقط باید برخی اوقات از آنها استفاده کنید مگر اینکه پزشک چیز دیگری بگوید زیرا ممکن است روند بهبودی را به تاخیر بیاندازد.

انجام تمرینات حرکتی برای کاهش سفتی و افزایش انعطاف پذیری. ممکن است پزشک توصیه کند این تمرین ها را 3 تا 5 بار در روز انجام دهید.

انجام فیزیوتراپی برای تقویت و کشش ماهیچه ها.

تزریق داروهای استروئیدی یا مسکن برای کاهش موقت تورم و درد اطراف مفصل. مطالعات نشان می دهد تزریق استروئید در طولانی مدت کمکی نمی کند.

جراحی یا سایر روش ها

تزریقات: پزشک تزریق پلاسمای غنی از پلاکت، بوتاکس یا نوعی محرک (پرولوتراپی) را به تاندون دردناک پیشنهاد می کند. سوزن خشک – که در آن سوزن تاندون آسیب دیده را در بسیاری از نقاط سوراخ می کند – نیز می تواند مفید باشد.

تنوتومی اولتراسونیک (روش TENEX): در این روش تحت هدایت سونوگرافی پزشک یک سوزن مخصوص را از طریق پوست وارد قسمت آسیب دیده تاندون می کند. انرژی مافوق صوت سوزن را به سرعت تکان می دهد به طوری که بافت آسیب دیده مایع شده و می توان آن را مکش کرد.

عمل جراحي: اگر علائم بعد از 6 تا 12 ماه درمان گسترده بدون عمل بهبود نیافته ممکن است برای جراحی برداشتن بافت آسیب دیده کاندید عمل جراحی شوید. این نوع روش ها را می توان از طریق یک برش بزرگ یا از طریق چندین برش کوچک انجام داد.

تمرینات توانبخشی نیز برای بهبودی بسیار مهم هستند. در این روش که قسمت آسیب دیده تاندون به طور معمول برداشته می شود و تاندون باقی مانده ترمیم می شود. جراحی در حدود 85 تا 90 درصد موارد موثر است.

جراحی یا سایر روش ها

هیدروتراپی کنتراست

در این روش شما مقداری اشیاء گرم یا سرد را برای فشرده سازی روی آرنج آسیب دیده خود اعمال خواهید کرد. بسته‌های یخ و پدهای گرمایش ابزاری برای آشنایی با توانبخشی هستند، اما بسیاری از مردم هرگز از هیدروتراپی کنتراست چیزی نشنیده اند. این روش درمانی به معنی تغییر سریع دمای بافت از گرما به سرما و بالعکس است. این روش به عنوان یکی از داروهای خانگی موثر برای آرنج تنیس در نظر گرفته شده است. برای بهبودی از آسیب، تضاد یک روش ارزان، خوب، ایمن و ساده است.

کاملاً واضح است که گرما در تقویت گردش خون، کاهش درد آنقدر مؤثر است. در حالی که سرماخوردگی به کاهش التهاب و تورم مناطق کمک می کند. با این حال، این کار هیچ معجزه ای نخواهد کرد. دلیلی بر این باور نیست که تضاد باعث ایجاد اختلاف عظیمی در بهبودی می شود.

اگر هنوز هم می خواهید این روش را امتحان کنید ، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • در یک بطری آب گرم بریزید.
 • بطری را محکم بپوشانید.
 • در همین زمان، مقداری یخ را در یک پارچه قرار دهید.
 • بسته بندی کنید.
 • اکنون، بطری داغ را برای چند دقیقه روی آرنج آسیب دیده قرار دهید.
 • بطری را از آرنج بیرون آورده و پارچه سرد را سریعاً روی آن قرار دهید.
 • کار را به مدت نیم ساعت تکرار کنید.
 • این روند را هر روز چندین بار انجام دهید.

شیوه زندگی و درمان های خانگی

پزشک اقدامات زیر را برای مراقبت از خود توصیه می کند:

استراحت. از انجام فعالیت های تشدید کننده درد آرنج اجتناب کنید.

یخ. 3 تا 4 بار در روز به مدت 15 دقیقه یخ یا کمپرس سرد روی محل بگذارید.

تکنیک. از تکنیک مناسب برای فعالیت های خود استفاده کرده و از حرکت مکرر مچ دست اجتناب کنید.

بهبودی از آرنج تنیس بازان

زمان بازگشت به فعالیت های معمول نیز برای افراد مبتلا به این بیماری نیز مهم است. این به مورد فردی و میزان آسیب به تاندون بستگی دارد و افراد با سرعت های مختلف بهبود می یابند.

در روند بهبودی عجله نکنید. اگر قبل از بهبودی آرنج تنیس بازان خود را تحت فشار قرار دهید باعث تشدید آسیب می شود، آمادگی بازگشت به سطح قبلی فعالیت خود را در موارد زیر دارید:

 • گرفتن اشیاء یا تحمل وزن روی بازو یا آرنج دیگر دردناک نیست.
 • آرنج آسیب دیده مانند آرنج دیگر قوی است.
 • آرنج دیگر متورم نشده است.
 • می توانید آرنج را خم کرده و بدون هیچ مشکلی حرکت دهید.

بهبودی از آرنج تنیس بازان

درمان درد آرنج تنیس بازان  با زردچوبه

با تشکر از ترکیب کورکومین، زردچوبه ها آن را به عنوان یک قدرت فوق العاده برای مقابله با التهاب ناشی از آرنج تنیس در اختیار شما قرار می دهند.

زردچوبه این قدرت را دارد که با باکتری های ایجاد کننده عفونت و همچنین ترمیم سریع عفونت مبارزه کند. به گفته محققان دانشگاه ناتینگهام و دانشگاه لودویگ ماکسی میلیان، کورکومین می تواند مکانیسم های بیولوژیکی ناشی از التهاب را در برخی از بیماری های تاندون سرکوب کند.

علاوه بر این، زردچوبه می تواند به عنوان یک ضد درد مسکن به طور طبیعی قدرتمند ایفای نقش کند. علاوه بر این،  زرچوبه آنتی اکسیدان زیادی دارد که به از بین بردن رادیکال های آزاد و ترویج روند بهبودی کمک می ‌کند.

به سادگی با انجام مراحل زیر، شما یکی از بهترین داروهای خانگی آرنج تنیس بازان را دارید:

روش 1:

 • یک قاشق چایخوری پودر زردچوبه میل کنید.
 • آن ها را در قابلمه بگذارید.
 • سپس یک فنجان شیر را در قابلمه اضافه کنید.
 • آن ها را خوب هم بزنید.
 • آن ها را در قابلمه بریزید.
 • چند دقیقه حرارت را در دمای پایین روشن کنید.
 • شعله را خاموش کنید.
 • مخلوط را در یک لیوان بریزید.
 • مقداری عسل خام اضافه کنید تا خوشمزه شود.
 • مخلوط را مصرف کنید

روش 2:

 • هر روز سه بار کپسول زردچوبه مصرف کنید. (دوز پیشنهادی حدود 250 میلی گرم تا 500 میلی گرم است).

روش 3:

 • مقدار کمی زردچوبه بردارید.
 • آن را در فنجان بریزید.
 • سپس مقداری آب به فنجان اضافه کنید.
 • آن ها را خوب مخلوط کنید تا خمیری درست شود.
 • خمیر را روی آرنج آسیب دیده خود بمالید.
 • بگذارید حدود 15 دقیقه روی آرنج بماند.
 • آن ها را بشویید.
 • هر روز یک بار از این روش استفاده کنید.

درمان خانگی زخم معده

4- زنجبیل

زنجبیل نه تنها یک ادویه مورد علاقه بلکه روش طبیعی مناسبی برای درمان آرنج تنیس بازان است. زنجبیل دارای خواص دارویی آن است. زنجبیل هزاران سال است که توسط چینی ها برای درمان درد مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور خاص، زنجبیل به تقویت روند هضم شما، درمان حالت تهوع و همچنین مبارزه با سرماخوردگی و آنفلوانزا کمک می کند. در مورد درد آرنج تنیس بازان، زنجبیل توانایی قوی خود را برای مبارزه با التهاب دارد. هر دو زنجبیل تازه و زنجبیل پودر شده معمولاً برای این منظور استفاده می شدند.

می توانید چای زنجبیل تازه تهیه کنید یا یک کمپرس زنجبیل را در ناحیه آسیب دیده خود بمالید. بر این اساس، این امر به کاهش درد ناشی از آرنج تنیس کمک خواهد کرد

روش 1:

 • یک ریشه زنجبیل را کاملاً بشویید.
 • آن را به برش های کوچک برش دهید.
 • یکی را بردارید و در قابلمه قرار دهید.
 • سپس 2 فنجان آب به قابلمه اضافه کنید.
 • مخلوط را حدود 15 دقیقه بجوشانید.
 • گرما را بردارید. مخلوط را حل کنید.
 • مقداری عسل خام را به مخلوط اضافه کنید.
 • هر روز سه بار آن را آب کنید.

روش 2:

 • مقداری ریشه زنجبیل را با دقت بشویید.
 • آن ها را رنده کنید.
 • حدود 4 قاشق غذاخوری از آنها را مصرف کنید.
 • آن ها را در یک پارچه نخی قرار دهید.
 • پارچه را محکم ببندید.
 • سپس آن را در آب داغ قرار داده و بلافاصله آن را بردارید.
 • اجازه دهید به طور طبیعی خنک شود.
 • اکنون، آن را برای حدود 20 دقیقه روی آرنج آسیب دیده خود بگذارید.
 • این روند را هر روز چندین بار انجام دهید.

روش 3:

 • مقداری ریشه زنجبیل بردارید.
 • آن ها را درون یک کاسه آب شیرین قرار دهید.
 • آن ها را کاملاً بشویید.
 • آن ها را در برش های کوچک خرد کنید.
 • سپس آن ها را در مخلوط کن قرار دهید تا خمیری درست شود.
 • حالا خمیر را روی آرنج آسیب دیده خود قرار دهید.
 • بگذارید حداقل 15 دقیقه روی آن بنشینند.
 • آن ها را بشویید.

درمان درد آرنج تنیس بازان  با ماساژ

5- درمان درد آرنج تنیس بازان  با ماساژ

نگران نباشید، نواحی آسیب دیده را ماساژ دهید یا با برخی روغن ها مانند روغن آووکادو ماساژ دهید و این می تواند انتخاب دیگری برای درمان شما باشد. این روغن ها معمولاً برای کاهش درد و التهاب استفاده می شوند. از طرف دیگر، ماساژ به خوبی برای تقویت گردش خون و همچنین سهولت دردهای عضلانی کار می کند. دو روش ماساژ وجود دارد که می توانید در این شرایط از آن ها استفاده کنید. راه اول “ماساژ نقطه شروع” نامیده می شود که باید توسط یک متخصص انجام شود. راه دوم ماساژ اصطکاک است که می توانید خودتان انجام دهید.

در اینجا روش ساده استفاده از ماساژ اصطکاک است که می توانید اعمال کنید:

 • مقدار کمی روغن آووکادو مصرف کنید.
 • روغن را روی آرنج آسیب دیده خود بمالید.
 • از انگشت شست خود برای مالیدن تاندون دردناک خود استفاده کنید.
 • هر روز سه بار این روش را انجام دهید. 

6. چای کوهی

چای کوهی به لطف قدرت فوق العاده خود در مبارزه با التهاب، یکی از گزینه های ضروری در بین داروهای خانگی برای تسکین درد آرنج تنیس بازان است. این گیاه شگفت انگیز به طور سنتی برای سیستم عصبی مورد استفاده قرار می گیرد و توسط بسیاری از گیاه شناسان برای کمک به کاهش تنش، اضطراب، اختلال عاطفی فصلی، نورالژی و افسردگی خفیف تا متوسط ​​استفاده می شد. علاوه بر حمایت عاطفی، از این گیاه برای تسکین درد جسمی و تنش نیز استفاده می شود.

این ماده در کاهش درد داخلی و خارجی مفید است. علاوه بر این، چای کوهی  نیز دارای خاصیت ضد اسپاسم است، در نتیجه به آرامش اسپاسم عضلات، از جمله اسپاسم در روده بزرگ، ریه ها و دستگاه تناسلی کمک می کند. علاوه بر این، به دلیل اثر ضد درد آن می تواند برای کاهش درد ناشی از آرنج تنیس بازان به خوبی عمل کند.

در اینجا راهنمای استفاده از چای کوهی برای درمان آرنج تنیس بازان آورده شده است:

روش 1:

 • 2 قاشق چایخوری چای کوهی را بردارید.
 • آن را درون یک کاسه بگذارید.
 • سپس مقداری آب داغ را درون کاسه بریزید.
 • کاسه را بپوشانید.
 • بگذارید حدود 15 دقیقه خنک شود.
 • مخلوط را صاف کنید.
 • مقداری عسل خام را به مخلوط اضافه کنید.
 • هر روز حدود 2 فنجان از مخلوط لذت ببرید.

روش 2:

 • مقادیر کمی از چای کوهی را بخورید
 • روزانه چندین بار آن را به مناطق آسیب دیده آرنج خود بمالید.

توجه: برای افرادی که از داروهای تجویز شده استفاده می کنند توصیه نمی شود.

دانه شنبلیله

7. دانه شنبلیله

دانه شنبلیله همچنین به عنوان Methi شناخته می شود، به دلیل فواید سلامتی نامتناهی، مقدار بسیار زیادی ساپونین و الیاف را تشکیل می دهند. شما می توانید از تخم شنبلیله برای کاهش درد ناشی از آرنج تنیس به دلیل قدرت ضد التهابی قوی آن استفاده کنید. در حقیقت، این دانه ها معمولاً در طب سنتی برای مقابله با سرماخوردگی و بیماری های کلیوی و برای کاهش درد همراه با آرنج تنیس بازان یا آرتریت استفاده می شود. این دانه ها به کاهش تورم و همچنین التهاب کمک می کنند و زمان بهبودی را کوتاه می کنند.

دستورالعمل زیر نحوه استفاده از دانه شنبلیله را برای کاهش ناراحتی ناشی از آرنج تنیس بازان را نشان می دهد:

روش 1:

 • یک قاشق غذاخوری تخم شنبلیله مصرف کنید.
 • آن ها را در مخلوط کن قرار دهید تا آنها را خرد کنید.
 • آن ها را در یک کاسه بریزید.
 • سپس مقداری شیر را به دانه های زیر زمین اضافه کنید.
 • آن ها را خوب مخلوط کنید تا خمیری تشکیل شود.
 • سپس خمیر را روی آرنج آسیب دیده خود بمالید. بگذارید حداقل یک ساعت روی آن باقی بماند. برای گرم کردن آن از آب گرم استفاده کنید.

روش 2:

 • یک قاشق چایخوری دانه شنبلیله که پودر شده است را بردارید.
 • آن را درون یک کاسه بگذارید.
 • مقداری آب گرم به کاسه اضافه کنید.
 • آن ها را خوب هم بزنید.
 • هر روز صبح این مخلوط را مصرف کنید

 درمان درد آرنج تنیس بازان  با سیر

8- درمان درد آرنج تنیس بازان  با سیر

سیر به دلیل داشتن ترکیب آلیسین به عنوان یکی از گیاهان دارویی که دارای خواص دارویی زیادی است در نظر گرفته می شود. علاوه بر این، مقدار زیادی سلنیوم و گوگرد سیر را به یکی از داروهای خانگی فوق العاده برای آرنج تنیس بازان تبدیل  می کند. این ترکیب در مهار پاسخ های التهابی در بدن انسان کمک می کند و آن را به عنوان یک عامل عالی برای درمان بیماری های التهابی و مفاصل ایجاد می کند. محتوای آنتی اکسیدانی سیر ممکن است به مدیریت درد کمک کند، بنابراین درد و تورم مناطق ناشی از آرنج تنیس بازان را کاهش می دهد.

دستورالعمل نحوه استفاده از سیر برای درمان آرنج تنیس بازان را دنبال کنید:

روش 1:

 • 4 حبه سیر را خرد کنید.
 • 2 قاشق غذاخوری روغن خردل را در یک تابه بریزید.
 • سپس، سیر خرد شده را در تابه قرار دهید.
 • ماهی تابه را گرم کنید تا روغن تیره شود.
 • مخلوط را صاف کنید.
 • بگذارید روغن به طور طبیعی خنک شود.
 • درحالیکه هنوز گرم است، روغن را روی آرنج آسیب دیده بمالید.
 • چند دقیقه آرنج خود را ماساژ دهید.
 • بگذارید چند ساعت بماند
 • این روند را هر روز 2 بار انجام دهید.

روش 2:

 • دروزانه حدود 2 حبه سیر رو میل کنید
 • هر روز آنها را مصرف کنید.

توجه داشته باشید:

به طور کلی، سیر برای اکثر افراد بی خطر است، با این وجود شما هنوز هم باید قبل از استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید، به خصوص اگر دارو مصرف می کنید یا عارضه سلامتی دارید. به عنوان مثال، سیر می تواند با اثر بخشی داروی HIV saquinavir اختلال ایجاد کند. برخی از عوارض جانبی می تواند بوی بدن، بوی بد دهان، سوزش قلب، معده ناراحت کننده، واکنش های آلرژیک باشد. از آنجا که سیر همچنین دارای اثرات رقیق کننده خون است، در صورت ابتلا به اختلال خونریزی، وضعیت شما را بدتر می کند

بیشتر بخوانید:صدور گواهی سلامت پرده بکارت

درخت بید سفید

9. درخت بید سفید

پوست بید سفید یکی دیگر از تسکین دهنده های طبیعی درد است که می توانید برای خلاص شدن از ناراحتی ناشی از آرنج تنیس بازان از آن استفاده کنید. این مادت به لطف ترکیباتی به نام سالیسین، در کاهش درد بسیار مؤثر است. پوست درخت بید همچنین به عنوان “آسپیرین طبیعی” شناخته می شود که می تواند همان مزایای قرص را ارائه دهد.

پوست بید، بویژه پوست بید سفید، به صورت پودر، عصاره مایع و به صورت تیکه هایی برای جویدن بسیار در دسترس است. دوز معمول پوست بید سفید 240 میلی گرم در روز است.

اگر پوست کمتر از 12 هفته از طریق دهان مصرف شود، پوست بید احتمالاً برای اکثر ما بی خطر است. بعضی اوقات ممکن است باعث ناراحتی دستگاه گوارش، خارش و واکنش های آلرژیک شود. زنان باردار و شیرده، مبتلایان به اختلال خونریزی، بیماری کلیوی یا تحت عمل جراحی بهتر باید از بروز آن جلوگیری کنند.

آنچه می توانید انجام دهید این هاست:

 • یک قاشق چایخوری پوست بید سفید که خشک شده است را بگیرید.
 • آن ها را درون یک کاسه بگذارید.
 • مقداری آب جوش را درون کاسه بریزید.
 • سپس ظرف را بپوشانید.
 • بگذارید 20 دقیقه تا غلیظ شود.
 • مخلوط را صاف کنید.
 • مخلوط را هنگام گرم بودن مصرف کنید.
 • این روند را هر روز انجام دهید.

10. درمان درد آرنج تنیس بازان  با برگ کامفری

در این نکته، ما به برگ های کامفری به عنوان یک پیشنهاد فوق العاده در بین داروهای خانگی برای تسکین آرنج تنیس بازان اشاره می کنیم. این گیاه می تواند  به بدن شما در بهبود آسیب ها کمک کند. فواید آن برای آرنج تنیس بازان را می توان با توجه به اجزای مغذی آن توضیح داد. برگ های کامفری حاوی مواد معدنی و تعدادی ویتامین هستند. از جمله کاربردهای بالینی آن، برگ های کامفری می توانند در تسکین درد، کاهش التهاب مفاصل و ماهیچه ها، و بهبود ترشحات احتقان و کبودی در عین حال که به طور بالقوه از درمان فیبرومیالژیا حمایت می کند، کمک کند.

علاوه بر این، یک مسکن طبیعی برای آرنج تنیس است که شما از آن رنج می برید، کاری که شما باید انجام دهید بسیار ساده است:

 • 12
 • آن ها را درون یک کاسه بگذارید.
 • مقداری آب داغ را درون کاسه بریزید.
 • وقتی فکر می کنید نرم هستند، آن ها را از کاسه خارج کنید.
 • اجازه دهید آن ها خنک شوند.
 • وقتی هنوز گرم هستند، آن ها را روی مفصل آسیب دیده خود قرار دهید.
 • حوله ای را در اطراف مفصل اطمینان حاصل کنید.
 • بگذارید یک شب بماند.
 • هر روز این روش درمانی را انجام دهید.

توجه: برگ های کامفری باید فقط 10 روز متوالی به صورت موضعی استفاده شود تا از تجمع بیولوژیکی جلوگیری شود.

نمک اپسوم

11. نمک اپسوم

نمک اپسوم قدرت ضد التهابی و قدرت قوی عضلانی دارد. به همین دلیل است که به عنوان یک راه حل عالی برای آرنج تنیس بازان ذکر شده است. اصولاً نمک اپسوم یک ماده ضد التهاب طبیعی و لایه بردار است که می تواند برای تسکین دردهای عضلانی و همچنین در تحریک عضلات، خشکی پوست و تعدادی از مشکلات بهداشتی داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

به طور خاص، منیزیم موجود در نمک اپسوم است که به کاهش چشمگیر تنش در آرنج مبتلا کمک می کند. علاوه بر این، نمک در جذب مایعات اضافی ناشی از التهاب بسیار مؤثر است و به کوتاه شدن زمان بهبودی کمک می کند. یک حمام گرم با نمک اپسوم برای تسکین التهاب و کاهش درد در دلایل ریشه مشهور است.

در اینجا راهنمای استفاده از نمک اپسوم برای مبارزه با آرنج تنیس بازان آورده شده است:

 • وان را آماده کنید.
 • وان را با آب گرم پر کنید
 • سپس، یک فنجان نمک اپسوم را بردارید
 • آن ها را در وان بریزید.
 • آن ها را خوب هم بزنید تا نمک حل شود.
 • آرنج و ساعد خود را به مدت نیم ساعت خیس کنید
 • هر هفته چند بار این روند را انجام دهید.

12. درمان درد آرنج تنیس بازان با آناناس

آناناس به عنوان یکی از میوه های متداول برای درمان تعدادی از مشکلات سلامتی محسوب می شود. حاوی آنزیمی به نام برملین است،  که یک داروی شگفت آور طبیعی برای درمان آرنج تنیس بازان است. این آنزیم گیاهی می تواند التهاب مفاصل را کاهش دهد و با درد همراه با آرنج تنیس بازان یا آرتریت مبارزه کند. برملین به طور انحصاری در این میوه یافت نمی شود، اما به طور طبیعی در آناناس تازه اتفاق می افتد. آناناس پخته شده فقط ½ تا 2/3 کمتر دارد. بروملین ممکن است تورم و التهاب مفاصل را کاهش دهد. پس از  فروکش کردن التهاب و تورم، تحرک آرنج شما بهبود می یابد. علاوه بر این، مقدار ویتامین C موجود در آب آناناس همچنین در ترمیم کلاژن در بافت های همبند که عملکرد مفاصل شما را به خوبی بهبود می دهند.

فقط 1 فنجان آب آناناس 25 میلی گرم ویتامین C (حدود 42٪ از ارزش روزانه ضروری) دارد.

شما می توانید آناناس را به روش های مختلف برای درمان آرنج تنیس تهیه کنید:

روش 1:

هر روز یک آناناس خام مصرف کنید.

روش 2

 • حدود 2 آناناس آماده کنید.
 • آن ها را پوست بگیرید.
 • آن ها را به قطعات کوچک خرد کنید.
 • سپس قطعات را در مخلوط کن قرار دهید.
 • چند دقیقه آن ها را مخلوط کنید.
 • بعد، مخلوط را صاف کنید.
 • مقداری آب به مخلوط اضافه کنید
 • هر روز مخلوط را سه بار را مصرف کنید.

13. استراحت کنید

استراحت، درمان طبیعی بعدی است که به دلیل سادگی آن را نباید از دست بدهید.

به آرنج خود اجازه دهید استراحت کند تا روند بهبودی بالا برود. به عبارت دیگر، باید از حرکات روزانه خود به طور مکرر از بازوها خودداری کنید تا بازوهای شما به تدریج ضعیف نشود.

درمان درد آرنج تنیس بازان با کرفس

14. درمان درد آرنج تنیس بازان با کرفس

اگر به دلیل آرنج تنیس بازان بسیار نگران بازوی خود هستید، کرفس یک داروی فوق العاده طبیعی برای شما خواهد بود. اثبات شده است که کارایی آن برای آرنج تنیس بازان بسیار  خوب است. به این دلیل که کرفس سرشار از ویتامین ها، از جمله A ،C ،B، و همچنین تعداد زیادی مواد معدنی از جمله مس، کلسیم و غیره است. علاوه بر این، این سبزی نقش یک دیورتیک را از بین می برد و اسیدهای اوریک را که عامل اصلی ایجاد ناراحتی و درد در آرنج شما است از بین می برد. می توانید از برگ و دانه نیز استفاده کنید.

من چند روش آسان برای تهیه برگ و دانه برای درمان آرنج تنیس بازان را به شما نشان خواهم داد:

روش 1:

 • حدود 12 برگ کرفس مصرف کنید.
 • آن ها را با دقت بشویید.
 • آن ها را در قابلمه بگذارید.
 • سپس مقداری آب به قابلمه اضافه کنید.
 • شعله را روشن کنید.
 • وقتی آب جوش آمد، شعله را خاموش کنید.
 • بگذارید حداقل 30 دقیقه در آب بجوشند.
 • بعداً مخلوط را صاف کنید
 • این مخلوط را هر روز 2 بار مصرف کنید.

روش 2:

 • مقداری دانه کرفس بردارید.
 • آن ها را کاملاً بشویید.
 • آن ها را در برش های کوچک خرد کنید.
 • آن ها را در مخلوط کن قرار دهید.
 • سپس آب را از خلال های خرد شده استخراج کنید.
 • آن ها را در یک فنجان بریزید.
 • مقداری آب برای رقیق کردن عصاره اضافه کنید.
 • چند قطره آب رقیق شده را در یک فنجان بریزید.
 • مقداری آب داغ به فنجان اضافه کنید.
 • هر روز از این مخلوط قبل از غذا لذت ببرید.

15. کلم بروکلی

کلم بروکلی ممکن است یکی از سالم ترین سبزیجاتی باشد که هر روز مصرف می کنیم. این نوع سبزیجات با داشتن تعدادی از مواد مغذی از جمله ویتامین ها و کلسیم به سلامت بدن ما کمک می کند. این ماده غذایی ضد التهابی قدرتمند می تواند آنزیم هایی را در بدن مسدود کند که باعث تخریب مفاصل و التهاب می شود. همچنین این گیاه منبعی از مواد مغذی مانند اسیدهای چرب امگا 3، ویتامینA,B1 ،B2 ،. B3 ،B6،C ,K و E، فیبر، منگنز، منیزیم، سلنیوم، روی، آهن، پروتئین، مس و غیره است . کارشناسان کشف کردند که مس، آهن، ویتامین B3 و C مواد مغذی هستند که به بدن انسان برای بازسازی غضروف در مفاصل کمک می کنند

در نتیجه، اگر به آرتروز، آرنج تنیس یا هر نوع مشکلات مفصلی رنج می برید، کلم بروکلی را به عنوان یک سبزیجات فوق العاده مصرف می کند.

در مورد آرنج تنیس بازان، نه تنها درد را کاهش می دهد بلکه آرنج شما را نیز تقویت می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است:

 • مقداری کلم بروکلی مصرف کنید.
 • آن ها را با دقت بشویید.
 • آن ها را به قطعات برش دهید.
 • سپس آن ها را در مخلوط کن قرار دهید تا خمیری درست شود.
 • خمیر را روی آرنج خود بمالید.
 • بگذارید آنها نیم ساعت استراحت کنند.
 • آن ها را بشویید

چای سبز

16.برخی از انواع چای را مصرف کنید

برخی از انواع چای برای درمان مشکلات سلامتی از جمله چای سبز، چای اولونگ و غیره بسیار مفید هستند از این رو مصرف روزانه چای می تواند یکی از داروهای خانگی مؤثر برای آرنج تنیس بازان باشد. چای سبز و چوب درخت جامائیکا دو نوع چای هستند که باید سعی کنید علائم ناراحت کننده آرنج تنیس را کاهش دهید.

چای سبز به دلیل داشتن آنتی اکسیدان موجود برای سلامتی ما بسیار مفید است. داشتن آرنج تنیس بازان، به این معنی است که رادیکال های آزاد در آرنج آسیب دیده شما وجود دارد. مصرف چای سبز به محدود کردن رادیکال های آزاد کمک می کند و روند بهبودی را تسهیل می کند. بعلاوه، برخی مواد مغذی موجود در چای سبز وجود دارد که به بهبودی آرنج زخمی شده شما کمک می کند.

به سادگی راهنمای زیر، شما یک داروی خانگی مؤثر برای آرنج تنیس بازان خود دارید:

 • ریشه چوب درخت جامائیکا را ریشه بزنید.
 • آن ها را با دقت بشویید.
 • سپس، آن ها را در قابلمه بگذارید.
 • مقداری آب گرم اضافه کنید.
 • آن ها را بپزید تا مخلوط جوش بیاید.
 • اجازه دهید مخلوط حدود 15 دقیقه بجوشد.
 • بعد، مخلوط را صاف کنید.
 • مایعات را هر بار 2 بار مصرف کنید.

17. درمان درد آرنج تنیس بازان  با دانه کنجد سیاه

همچنین دانه های کنجد به عنوان یک دانه جادویی طبیعی برای درمان تعدادی از موارد بهداشتی مانند دیابت، برخی از انواع سرطان ها، فشار خون پایین و غیره در نظر گرفته می شود. این نوع دانه ها برای سلامتی ما مفید هستند زیرا آن ها حاوی تعدادی ماده مغذی هستند، از جمله ویتامین ها، مواد معدنی، کلسیم، فیبر و غیره یکی از مزایای قابل توجه تخم کنجد سیاه این است که به کاهش التهاب کمک می کنند و این باعث کاهش درد آرنج تنیس شما می شود.

دستورالعمل نحوه استفاده از این راه حل زیر در زیر آمده است:

 • یک قاشق غذاخوری از دانه ها را بگیرید.
 • آن ها را در قابلمه بگذارید.
 • مقداری آب به قابلمه اضافه کنید.
 • به آن ها اجازه دهید یک شب در آب بمانند.
 • هر دو دانه و آب را هر روز مصرف کنید.

18- آب آلبالو شیرین

آب آلبالو تارت  یا شیرین می تواند باعث کاهش التهاب و درد عضلات، افزایش قدرت، تسریع بهبودی و تسکین درد شود. برخی شواهد علمی نشان می دهد که نوشیدن این آب میوه یا خوردن این غذا در فصل می تواند به تسکین دردهای آرتروز، درد عضلات و درد نقرس کمک کند. آنتوسیانین های موجود در گیلاس به این میوه رنگ می دهند و مسئول ضد درد و ضد التهاب آنها هستند.

در واقع گیلاس ها به دلیل تأثیر آن بر درد بسیار مورد بررسی قرار گرفته است، با این حال برخی از مطالعات با نتایج امیدوار کننده انجام شده است.

فقط کافی است روزانه 1 یا 2 لیوان آب آلبالو تارت را مصرف کنید تا از فواید آن در علائم آرنج تنیس استفاده شود.

درد آرنج تنیس بازان

19- کشش و تمرین برای رفع آرنج تنیس بازان انجام دهید

اگرچه در مورد داروهای خانگی دردهای ناشی از آرنج تنیس بازان، ضد تشنج به نظر می رسد، در بیشتر موارد آرنج تنیس (به جز موارد شدید)، حرکت دادن آرنج و بازو به درستی می تواند به رفع علائم آرنج تنیس و تسکین سفتی کمک کند. بی حرکت کردن بازوها به طور کامل به آرنج تنیس بازان کمک نمی کند. بنابراین، باید حتماً ورزش و حرکات کششی را انجام دهید تا به شکسته شدن چسبندگی بافت بپردازید که ممکن است آرنج تنیس شما را بدتر کند. با این حال، در منطقه آسیب دیده زیاده روی نکنید. به آرامی شروع کنید. شما باید در هنگام کشش کمترین فشار را بر روی آرنج آسیب دیده خود وارد کنید. پس از آن، مقاومت را با گذشت زمان افزایش دهید.

برخی از نمونه تمرینات آرنج تنیس عبارتند از:

 • کشش اکستانسور ساعد
 • کشش مچ دست غیر عادی
 • کشش tricep
 • توپ تقویت کننده را فشار دهید

20. Egoscue را امتحان کنید

این روش بر روی برخی از حرکات کششی ملایم و همچنین ورزش برای کمک به تصحیح نادرست در سیستم اسکلتی عضلانی، که باعث تحریک و بدتر شدن وضعیت و درد می شود، متمرکز شده است. در واقع، Egoscue می تواند با تمرکز روی فرم مناسب هنگام استفاده از ماهیچه های مختلف یا ورزش کردن، درد مفاصل یا تاندون را کاهش دهد. گفته می شود وضعیت نامناسب بودن دلیل اصلی آرنج تنیس است.

این رویکرد روی شکل صحیح عضلات پشت، شانه، ساعد تمرکز دارد تا مفاصل آرنج کل محدوده حرکتی خود را از دست ندهد.

بیشتر بخوانید:تحریک همسر به روش خیلی سریع و راحت

رژیم غذایی سالم

21. درمان درد آرنج تنیس بازان با رژیم غذایی سالم

برای حفظ سطح التهاب در حداقل سطح، باید از غذاهای فرآوری شده مانند غذاهای پر سدیم، شکر، چربی های اشباع شده و غذاهای غنی از چربی، دانه های فرآوری شده و الکل خودداری کنید.

برخی غذاهای ضد التهابی وجود دارد که می توانند به بدن شما سریعتر بافت آسیب دیده را بهبود بخشند ، از جمله:

 • سبزیجات تازه، به ویژه انواع برگ های سبز
 • پروتئین مانند لبنیات خام، ماهی های صید شده وحشی، گوشت گاو بدون چربی و تخم های بدون قفس را استفاده کنید
 • خربزه، آناناس، مرکبات و انواع توت ها
 • غذاهای سرشار از منیزیم و پتاسیم مانند آووکادو، سیب زمینی شیرین، موز، آب نارگیل و غیره.
 • آبگوشت استخوانی که دارای کلاژن برای حمایت از سلامت بافت است

 نکات پیشگیری کننده درد آرنج تنیس بازان

 • آرنج خود را صاف نکنید.
 • فعالیت دیگری که باعث  ایجاد آرنج تنیس بازان نمی شود را جایگزین کنید.
 • قبل از انجام ورزش هایی مثل اسکواش یا تنیس، از متخصصان آموزش بگیرید.
 • یادتان باشد که قبل از هرگونه فعالیت و ورزش شدید گرم شوید.
 • فرهای کششی یا دمبل یا هر نوع تمرینی که عضلات ساعد را تقویت می کند انجام دهید.
 • درمان طب سوزنی را از طرف متخصصان در نظر بگیرید

اکنون ما مطمئن هستیم که شما می توانید برخی از داروهای خانگی را که می توانید برای فرار از آرنج تنیس بازان آزار دهنده استفاده کنید. به دلیل سادگی این روش های درمانی، می توانید آنها را به طور کامل در خانه بکار ببرید. با این حال، اگر عارضه شما بهبود نیافته است، ایده خوبی است که برای راه حل بهتر به پزشک متخصص مراجعه کنید. اگر در مورد درمان های ذکر شده در مقاله 21 درمان خانگی خانگی برای تسکین درد آرنج تنیس بازان که در بخش داروهای خانگی ارائه شده است، نگرانی وجود دارد. نظرات و ایده های شما همیشه مورد استقبال قرار می گیرند. ما سعی خواهیم کرد در اسرع وقت بازخورد را به شما ارائه دهیم.

راه های جلوگیری از بیماری آرنج تنیس بازان

نکته اصلی جلوگیری از ابتلا به آرنج تنیس بازان اجتناب از استفاده بیش از حد است. در صورت احساس درد آرنج حین فعالیت متوقف شوید، همچنین ممکن است استفاده اشتباه از تجهیزاتی مانند چوب گلف یا راکت تنیس باعث بروز این بیماری شود.

تکنیک بد مانند استفاده از وضعیت اشتباه برای تاب خوردن نیز می تواند به آرنج تنیس بازان منجر شود. همچنین باید:

 • قبل از هر ورزش یا فعالیتی که آرنج یا بازو را درگیر می کند حتما حرکات کششی و گرم انجام دهید.
 • بعد از ورزش روی آرنج خود یخ بمالید.

مترجم: الهه زارعی