یکی از بیماری های شایع که بیشتر افراد در معرض ابتلا به آن می باشند، سرماخوردگی است. این بیماری باعث بروز التهاب در دستگاه گوارش، گلو درد و سرفه های مزمن می شود. سرماخوردگی علل مختلفی دارد و انواع ویروسها ممکن است باعث بروز این عارضه شوند. به همین دلیل علائم سرماخوردگی بسیار متفاوت می باشد. به طور میانگین هر فرد بزرگسال در طول سال 2 تا 4 بار به سرماخوردگی مبتلا می شود. اما طول مدت درمان این بیماری معمولا بین 7 تا 10 روز می باشد و پس از آن بدن بهبود می یابد. اما ممکن است شدت سرماخوردگی حاد و باعث عفونت دستگاه تنفسی فوقانی و حتی ریه شود و روند درمان آن بیش از 10 روز باشد که در این صورت فرد باید به پزشک مراجعه کند.

قرص آلتادین دینه

علائم سرماخوردگی

شروع نشانه های سرماخوردگى یک تا سه روز بعد از قرار گرفتن در معرض ویروس سرماخوردگى است. شایع ترین علامت این بیماری آبریزش از بینى است. عفونت دستگاه تنفسی فوقانی بر اساس قسمت‌هایی از بدن که بیشتر دچار عفونت می‌شوند، دسته‌بندی می‌گردند، که سرماخوردگی عمدتاً بینی، سینوس‌ها، سینوزیت گلو (فارنژیت) و همچنین یک یا هر دو چشم را با التهاب ملتحمه تحت تأثیر قرار می‌دهد. علائم بیماری معمولاً به واکنش دستگاه ایمنی بدن بیشتر مرتبط هستند تا به توانایی بافت‌هایی که با ویروس مقابله می کنند. تشخیص بیماری سرماخوردگی از آنفلونزا بسیار مشکل و گاهی غیرممکن است، در آنفلوآنزا علائمی مانند سردرد، درد عضلات و تب شدت بیشتری دارند که البته در سرماخوردگی‌های شدید هم به همان شکل است.

همچنین ممکن است در شروع دوره عفونت، فرد دچار خارش یا درد گلو، احتقان و گرفتگى بینى، بدن درد یا سردرد خفیف شود ودرادامه ی سیربیمارى ترشحات بینى غلیظ تر گردند. دیگر نشانه های سرماخوردگى، عطسه کردن، آبریزش از چشم،  سرفه، تب ملایم، خستگى خفیف هستند.

چه افرادی در معرض سرماخوردگی قرار دارند :

کلیه انسان ها در معرض این بیماری قرار دارند اما کودکان به طور خاص بیشتر در معرض بروز سرماخوردگی هستند زیرا نسبت به اغلب ویروس‌هاى عامل سرماخوردگى هنوز مقاومت کسب نکرده‌اند. اما یک دستگاه ایمنى نابالغ تنها دلیل این آسیب پذیرى کودکان به سرماخوردگى نیست. کودکان معمولا زمان زیادى را با هم سن های خود دیگر مى گذرانند و خیلى اوقات در شستن دستهایشان دقت نمى کنند. به همین دلیل به راحتى ویروس سرماخوردگى وارد بدن آنها مى شود.

هم بزرگسالان و هم کودکان در پاییز و زمستان که کودکان در مدارس هستند و اغلب، افراد مدت زیادى را داخل خانه مى گذرانند به سرماخوردگى حساسترند.  با افزایش سن و ایجاد ایمنى در بدن نسبت به بسیارى از ویروس هاى عامل سرماخوردگى احتمال سرماخوردگى نسبت به دوران کودکى کاهش می یابد، اما در مواردى نیز احتمال خطر افزایش مى یابد:

  • گذراندن بیشتر اوقات در فضاهاى دربسته و در تماس نزدیک با افراد دیگر در طول پاییز و زمستان.
  • داشتن آلرژى که مجارى بینى را گرفتار کند.

درستى هیچکدام از باورهاى عامه در مورد عوامل زمینه ساز سرماخوردگى؛ مثلاً بیرون رفتن از خانه با موهاى خیس یا باد سرد خوردن و… تا به حال به اثبات نرسیده است.

چگونه بیماری های سرماخوردگی و آنفلوانزا مبارزه کنیم؟

فواید شگفت انگیز قرص مکیدنی آلتادین دینه برای سرماخوردگی :

یکی از دغدغه های مردم و افراد مبتلا به سرماخوردگی درمان سریع و بدون عوارض ویروس سرماخوردگی می باشد. قرص آلتادین شرکت دینه با خواص درمانی شگفت انگیز خود خشکی و التهاب  مخاط گلوو دهان را بهبود و موجب تسکین دردهای گلو و سرفه های مزمن می شود که درمان و بهبود سرماخوردگی را تسریع می بخشد. این قرص مکیدنی هم چنین با خاصیت خلط آوری در تسکین سرفه نیز بسیار موثر است.

موارد مصرف قرص مکیدنی آلتادین دینه :

این قرص برای افرادی که به بیماری سرماخوردگی مبتلا شده اند بسیار مفید و سودمند است. هم چنین افرادی که دارای دردهای زیر نیز می باشند باید از این محصول استفاده کنند :

– التهاب ها، تحريکات و خشکي مخاط گلو و دهان

– برونشیت

– سرفه هاي تحريکي ناشي از افزايش ترشحات دستگاه تنفسي فوقاني

– گلودردهای غیر عفونی

مواد تشکیل دهنده ی قرص آلتادین دینه :

قـرص گیاهی آلتـاديـن از 220 میـلـی گــرم  گلهای گيــاه ختمــی (Althaea officinalis )، 15میلی گرم عصاره تـام شیرین بیان(Glycyrrhiza glabra) و 2 میلی گرم اسانس نعنا (Mentha piperita) تهيه شده است که حاوی مواد ضد التهاب گلیسیریزین ، فلاوونویید، موسـيلاژ، اسانـس و ترکیباتی مانند آسپاراژيـن، بتائيـن، لسيتـين، صمـغ و مقـداري مـواد چرب مي بـاشد. هر قرص آلتادین به میزان 2.5 میلی گرم پلی فنل تام بر مبنای پیروگالل اسـتاندارد شده است.

اثر درمانی قرص آلتادین دینه :

این قرص به دلیل گیاهی بودن هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. قرص میکدنی آلتادین دینه ، به علت دارا بودن موسیلاژو سایرمواد موثره موجود در آن، دارای اثر خلط آور و نرم کننده می باشند که با ایجاد لایه ای موسیلاژی و مرطوب در مخاط گلو از گسترش تحریکات جلوگیری می کنند. گلیسیریزین موجود در عصاره ی شیرین بیان نیز واجد آثار نرم کنندگی، ضد سرفه، خلط آور و ضد التهاب است.  اسانس نعنا دارای اثرات ضد میکروبی بوده و در بهبود طعم و بوی قرص موثر است.

موارد منع مصرف آلتادین :

استفاده زیاد آلتادین برای بیماران دیابتی به دلیل ساکاروز موجود در این قرص ممنوع است.

در دوران بارداری و شیر دهی با نظر پزشک مورد مصرف قرار گیرد.

برای کسانی که حساسیت به هر یک از اجزای فرآورده دارند منع مصرف دارد.

 روش مصرف قرص آلتادین دینه :

روزانه با فواصل زمانی 1 تا 2 ساعت از این قرص مکیدنی استفاده شود.

نکات قابل توصیه :

  • این محصول باید در دمای کمتر از 30 درجه و به دور ازرطوبت و تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.
  • تداخل دارویی خاصی برای این قرص گیاهی گزارش نشده است.