eye_care_facts11

مراقبت از چشم برای هر شخصی بخصوص برای آن گروه  از اشخاصی که  بسیار زیاد و به مدت طولانی از چشمهای خود کار می کشند و در مکانهایی  کم نور یا پر نور کار می کنند، خیلی ضروری است. یکی از شیوه های  مراقبت از چشم، داشتن یک  تغذیه  است.

یک رژیم عالی برای داشتن چشم هایی زیبا، انواع میوه ها، سبزیجات، لبنیاتی شامل شیر و کره و البته پروتئین کافی را در بر می گیرد. جالب است بدانید هرگونه مواد غذایی که برای مورد نیاز است برای سلامت و زیبایی چشم نیز ضروری است. اما چه چیز باعث درخشندگی چشم ها می گردد؟

سلامت غشاء های مخاطی و جریان طبیعی اشک موجب درخشندگی چشم می گردند. به منظور حفظ سلامت بافت هایی که در بخش داخلی مجاری اشک یا غدد اشکی قرار می گیرد و غشاء های مخاطی نامیده می شود، پیروی از یک رژیم مناسب بسیار پراهمیت است. یک رژیم غذایی عالی و مناسب برای سلامت و درخشندگی چشم انواع غذاهای طبیعی و خام را در بر می گیرد.

dairy

برای داشتن یک رژیم عالی سعی نمایید سبزیجات و میوه هایی مانند انار، هلو، انگور، سیب، پرتقال، کاهو، کلم و اسفناج، سیب زمینی، هویج، چغندر، انواع غلات، میوه های خشک و محصولات لبنی را در وعده های غذایی روزانه خود بگنجانید.

این نکته را در نظر داشته باشید از غذاهایی که سبب نفخ و یبوست می شوند اجتناب نمایید. غذاهایی مانند انواع شیرینی جات، مربا، کیک، نان سفید، شکر سفید، چای و کافئین در کنار گوشت و ماهی می تواند بر سلامت بدن و هضم غذا تأثیر منفی داشته باشند.

 

ویتامین های گروه A و  B برای سلامت چشم و میزان بینایی بسیار لازم و ضروری هستند؛ بنابراین، غذاهایی که سرشار از این ویتامین ها هستند مانند انواع سبزیجات، پنیر، تخم مرغ، گوجه فرنگی، موز، روغن بادام، دانه آفتابگردان، شیر، میوه های گوناگون و مخمرها را بسیار مصرف نمایید.

ضروری ترین ویتامین برای سلامت چشم، ویتامین A می باشد. غذاهایی مانند هویج که حاوی این ویتامین هستند را زیاد مصرف نمایید.

منبع-http://www.mahsho.com