از جمله بیماری‌ها و آسیب‌های سیستم حرکتی انسان، می‌توان به آرتروز، کمردرد، پارگی تاندون‌ها و رباط‌های بدن از جمله رباط صلیبی زانو یا پارگی تاندون شانه و در سطوح بالاتر ناهنجاری‌های استخوانی مادرزادی و بسیاری از صدمات دیگر اشاره کرد. وجود هر عارضه‌ای ولو کوچک، می‌تواند زندگی انسان را دشوار کرده و تحت تأثیر قرار دهد، حتی در انجام ساده‌ترین کارهای روزمره نیز اختلال ایجاد کند.

دکتر محسن سیدصالحی، ارتوپد و متخصص دست و شانه، با استفاده از تکنیک‌های خاص، آسیب‌های وارده به شانه و زانو را به‌خصوص در ورزشکاران عزیز درمان می‌کند. بیشتر تکنیک‌های درستی که در جهت رفع مشکل بیماران استفاده می‌شود، استفاده از تکنیک‌های غیرتهاجمی است که انجام این کار نیاز به مهارت بسیار بالای جراح دارد. تکنیک‌های غیرتهاجمی به عمل‌های بسته نیز معروف‌اند که با استفاده از آرتروسکوپی انجام می‌شود.

متخصص ارتوپد مشکلات استخوانی یا عضلانی بدن را با استفاده از ورزش و دارو رفع می‌کند. در مواردی که ترمیم با استقاده از ورزش جواب‌گو نباشد و جراحی ضرورت داشته باشد، پزشک جراحی بسته یا باز را به بیمار پیشنهاد می‌دهد. متخصص ارتوپد سعی بر آن دارد که تا حدامکان از جراحی‌های باز دوری کرده و با کمک روش‌های غیرجراحی، به تشخیص و درمان مشکلات استخوانی و سیستم‌های حرکتی انسان، بپردازد.

از جمله شایع‌ترین مشکلاتی که جوانان و به‌خصوص ورزشکاران با آنها دست به‌گریبان هستند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • صدمات ناشی از برخی ورزش‌ها همانند فوتبال، بسکتبال، اسکی و…
  • مشکلات مفاصل بدن مانند آرتروز و ساییدگی مفاصل
  • بروز برخی بیماری‌های مادرزادی و اندا‌های تغییر شکل یافته
  • تومورهای استخوانی
  • آسیب‌های ناگهانی بر اثر فشار یا ضربه مانند شکستگی، دررفتگی، پارگی تاندون یا رباط، رگ‌به‌رگ شدن

جراحان ارتوپد، متخصص تمامی ساختمان اسکلتی و عضلانی بدن هستند و برخی از آنان در نقاط خاصی از بدن فوق‌تخصص دارند. دکتر محسن سیدصالحی دارای فلوشیپ بیماری‌های شانه و زانو، تمامی مشکلات زانو و شانه را به‌خصوص در ورزشکاران عزیز درمان کرده و آنها در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانند به زندگی ورزشی و حرفه‌ای خود بازگردند.

متخصصان ارتوپد قادرند که تمامی افراد در هر سن و به هر شکلی اعم از نوزادان، کودکان، ورشکاران و افراد سال‌خورده را درمان کنند. شرایط  مختلفی که بر اثر شکستگی، دررفتگی، بیماری، پیچ‌خوردگی یا مادرزادی به‌وجود می‌آید.

دکتر سیدصالحی فوق تخصص زانو، تمامی راه‌کارهای مختلف را با بیمار در میان گذاشته و با توجه به شدت آسیب‌دیدگی و نیاز بیمار به بهبود سریع‌تر، به‌خصوص ورزشکاران و سالمندان، بهترین روش درمان را برای آنها در نظر می‌گیرد.

تجربه و مهارت پزشک متخصص و جراح ارتوپد در نحوۀ تشخیص و تصیم‌گیری انواع درمان بسیار حائزاهمیت است. بهتر است که با توجه به نوع آسیب، پزشک متخصص در آن حوزۀ خاص را پیدا کنید. با توجه به گستردگی موارد تحت پوشش متخصصین ارتوپد، بهتر است که با توجه به آسیب، نزد پزشکی رفته که تخصص کافی را در آن ناحیه از بدن داشته باشد. برای مثال دکتر سیدصالحی فوق تخصص شانه و زانو هستند و می‌توانند کمک بسیار شایانی به بیمارانی که از دردهای زانو و شانه رنج می‌برند، داشته باشد.