eat-slower

بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و دیابت بیماریهای مزمنی هستند که شما به آسانی و با آرام خوردن غذا می توانید ازابتلا به آنان در امان بمانید

صدرالله کمالوند متخصص تغذیه گفت: چاقی و اضافه وزن مشکلی بسیار شایع است که یکی از دلایل مهم آن عادات نامناسب غذایی بوده که متأسفانه بسیاری از افراد دچار این عادات هستند.

وی با اشاره به اینکه پرخوری و تند غذا خوردن از جمله الگوهای نامناسب غذایی است،‌ تصریح کرد: افرادی که پرخوری می‌کنند و عادت به تند غذا خوردن دارند، بیشتر از دیگران در معرض چاقی و اضافه وزن قرار دارند.
کمالوند افزود: در مقابل افرادی که آرام غذا می‌خورند مشکل چاقی و اضافه وزن در آنها کمتر است.
وی یادآور شد: در واقع هر چه فرد آرام‌تر غذا بخورد، روند صدور دستور توسط مغز بهتر و با زمان بیشتری صورت می‌گیرد و در نتیجه هنگامی که دستور توقف غذا خوردن را صادر می‌کند، فرد به طور کامل سیر نشده و مواد غذایی بیش از اندازه مصرف نکرده است.
کمالوند تأکید کرد: بر اساس بررسی‌های انجام شده،‌ آرام غذا خوردن با کاهش احتمال ابتلا به چاقی و اضافه وزن، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: چاقی و اضافه وزن به عنوان یکی از عوامل اصلی گسترش بیماری‌های مزمن به ویژه بیماری‌های قلبی و عروقی، سرطان و دیابت در جهان است.