گردشگری سلامت یکی از راه هایی است که در سال های اخیر موجب شده است تا افراد نیازمند جهت درمان به سراغ دیگر شهرها و کشورها بروند و این در حالیست که در یکسال گذشته جمعیت زیادی فقط برای استفاده از امکانات درمانی به کشورهای دیگر سفر کرده‌اند. در ادامه به بررسی کشورهایی می پردازیم که از امکانات درمانی و رفاهی با کیفیتی برخوردار هستند و سعی می‌کنند علاوه بر این که بیمارستان‌هایشان امکانات درمانی و کادر متخصص داشته باشند، محل‌هایی برای تفریح و تقویت روحیه هم باشند.

روسیه

روسیه، پهناورترین کشور دنیا که با برخورداری از بناهایی با معماری منحصر به فرد ،کلیساهای بزرگ و دیگر مناطق توریستی و مخصوصا طبیعی خود همچون میدان سرخ، کاخ کرملین و رودخانه نیوا سالانه گردشگران زیادی را جذب می کند .

مسکو، سنت پترزبورگ و قازان علاوه بر اینکه مکان های برای تماشای تاریخ و قدمت این کشور می باشند سه تا از بهترین شهرهای جهان برای توریسم سلامت و یا پزشکی نیز هستند و اکثر مسافران تور روسیه به این سه شهر زیبا سفر می کنند.

بعد از نارضایتی هایی که از شهروندان این کشور مبنی بر نحوه درمان و پزشکی در یک نظر سنجی به ثبت رسیده بود. دولت این کشور با سرمایه گذاری و استفاده از نیروهای متخصص و کاربلد و همینطور برگزاری نمایشگاه های مختلف در حوزه تجهیزات پزشکی و توریسم سلامت در تلاش است تا توجه جمعیت زیادی از مردم دنیا را به سمت خود جلب کند.

نکته قابل ذکر این است که دندان ‌پزشکی محبوب‌ ترین بخش پزشکی برای گردشگران جارجی می باشد که به روسیه سفر می‌کنند و حدود 45 درصد از تمامی بیماران بین المللی روسیه در جستجوی ملاقات با  دندان ‌پزشک هستند.

از جمله نمایشگاه های بین المللی که در سال های اخیر در این حوزه برگزار شده است را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • نمایشگاه گردشگری سلامت مسکو
  • نمایشگاه لوازم چشم پزشکی
  • نمایشگاه تجهیزات دندان پزشکی
  • نمایشگاه آپکا (صنعت داروسازی)

مالزی

مالزی کشوری در جنوب شرق آسیاست و از دو بخش اصلی تشکیل شده است که هر کدام توسط دریای چین از هم جدا شده اند. جاذبه های گردشگری مالزی مانند جزایر زیبا، سواحل، شهرهای بسیار زیبا، مکانهای تاریخی و ماجراجویی به گردشگران تور مالزی تجربه کم نظیری را ارائه می دهند.

اما علاوه بر برخورداری این کشور از جاذبه های بی نظیر و حضور مسافران برای تماشای زیبایی های آن جا، توریسم سلامت که دیگر شاخه در صنعت گردشگری می باشد، دومین منبع درآمد ملی در مالزی محسوب می شود از این رو دولت مالزی به گردشگری سلامت به منزله ابزاری برای رشد اقتصادی کشور می نگرد.

مالزی از میان کشورهای جنوب شرق آسیا دیرتر از تایلند فعالیت خود را در حوزه ی گردشگری پزشکی  آغاز نمود اما به سرعت توانست پیشرفت کند و به رقبا برسد و به یکی از برترین مقاصد در این عرصه تبدیل شود. مالزی به عنوان یک مقصد ایده آل در گردشگری پزشکی، به واسطه برخورداری از مزایایی از جمله حضور متخصصان برتر مراقبت سلامت در رشته های مختلف پزشکی، تسلط کارکنان پزشکی بر زبان انگلیسی، هزینه مناسب درمان توسط دولت حمایت شده و به توسعه رسیده است.

در میان درمان هایی که در این کشور به بیماران خارجی ارائه می شود می توان به جراحی پلاستیک، جراحی قلب و قفسه سینه، درمان های باروری، رادیولوژی، معاینات کلی پزشکی و جراحی های ارتوپدی اشاره کرد. که در میان گردشگران پزشکی که به مالزی می آیند شهروندان اندونزی بیشترین درصد را از آن خود کرده اند وبعد از آن سنگاپور و ژاپن قرار دارند. نکته جالب این است که مالزی با ارائه خدمات متناسب با دین، فرهنگ و ملیت های گوناگون است. در حقیقت، هویت اسلامی کشور مالزی، موضوعی مهم برای جذب بیماران مخصوصا از آسیای غربی و خاورمیانه است.

دو کشور روسیه و مالزی از جاذبه های طبیعی فراوانی برخوردار هستند که برای بازدید از آنها نیازمند بهترین تورهای مسافرتی به روسیه و مالزی می باشید. الفبای سفر در تلاش است تا بهترین لحظات را برای شما رقم بزند. پس تنها کافیست به وبسایت  https://www.alefbatour.com مراجعه کنید و سفر خود را آغاز نمائید.

جهت مشاوره با کارشناسان گردشگری الفبای سفر، می توانید با شماره 0214935 تماس بگیرید.