خرید عید بدون حضور کرونا !

پارسال همین روزها تمام  شهر در تب و تاب خرید بودند و ما داشتیم در بازارچه‌ی عیدانه‌مان تلاش می‌کردیم تا بخشی ازاین خریدها،  صرف هزینه دارو، و درمان کودکان و فرشته‌های مناطق محروم شود. امسال اما شرایط یکم تغییر کرده و مردم ایران  در حال زور آزمایی با یک میهمان ناخوانده شده‌اند؛ کرونا …

کرونا ویروس چیست؟

کرونا ویروس، نوع جدیدی ویروس است که به آن ((COVID-19 می‌گویند. کرونا ویروس اولین‌بار در ووهان چین شناسایی شده‌ است.

بیماری کرونا

کرونا از طریق تماس مستقیم با سطوح آلوده به ویروس و یا از طریق تماس مستقیم با قطرات تنفسی (عطسه، سرفه) فرد مبتلا به ویروس کرونا، منتشر می‌شود. کرونا ویروس می‌تواند ساعت‌ها رو سطوح باقی بماند و به همین علت سرعت انتشار آن بسیار بالاست.

علائم کرونا ویروس چیست؟

علائم کرونا شامل: تب، سرفه‌های شدید، سر‌درد و تنگی نفس می‌شود.
با رعایت نکات زیر می‌توانید جلوی خطر ویروس را بگیرید:

  • حتما بعد از لمس هر شی خارجی که احتمال آلوده بودن به ویروس کرونا را دارد، دستان خود‌را با آب و صابون بشویید، و در صورت نبود شرایط شست و شو، به‌وسیله‌ی ژل ضدعفونی کننده‌ی الکل‌دار دستان خود‌را ضدعفونی کنید.
  • هنگام عطسه یا سرفه حتما جلوی دهان خود‌را بگیرید، و بعد از آن حتما دستمال را درون نایلون قرار داده و دور بیندازید.
  • از افرادی که علائم کرونا ویروس را دارند تا حد ممکن فاصله بگیرید.
  • تا حد امکان از تماس دست‌های آلوده با چشم و دهان و بینی خودداری کنید.
  • اگر علائم ویروس کرونا را دارید، از منزل خارج نشوید!

با رعایت همین چند نکته به‌راحتی می‌توان با ویروس کرونا مقابله کرد!

 

کرونا، نان فروشندگان را آجر می‌کند!

اما کرونا فقط به آلوده کردن انسان‌ها بسنده نمی‌کند و این‌ بار منبع درآمد بعضی اقشار جامعه را نشانه می‌گیرد.
با پیدا شدن سروکله‌ی کرونا ویروس، و خانه نشین شدن اکثر مردم، کاسبی شغل‌هایی که به طور مستقیم با مشتری سر‌ و کار داشتند حسابی کساد می‌شود و مردم از ترس مبتلا شدن به ویروس کرونا کمتر از خانه‌های خود خارج می‌شوند و برای جلوگیری از انتشار ویروس خرید‌های حضوری خود‌ را کنسل می‌کنند.

اما، پس در شرایط کنونی و در روزهای نزدیک سال نو مردم چگونه لوازم مورد نیاز خود‌را تهیه کنند؟!

با ما در ادامه‌ی مقاله همراه باشید!

بازارچه خیریه‌ی نوروزی

هر ساله در ایام پیش از سال نو و در میان عطر و بوی بهار وحس و حال خوب اسفند ماه، بازارچه‌های نوروزی بسیاری در سراسر کشور برگزار می‌شود، و بسیاری از مردم بخش زیادی از مایحتاج خود‌ را در این بازارچه‌ها تأمین می‌کنند.

بازارچه نوروزی

در همین میان افرادی هم هستند که درگیر بیماری وهزینه‌های طاقت‌فرسای درمان می‌باشند و نمی‌توانند در شور و شوق و هیجان دیگران، برای خرید سال نو سهیم باشند. و هم‌چنین هستند زنان خانه‌داری که درآمد خود‌را از طریق مشاغل خانگی کسب می‌کنند.
به این منظور، و برای همدلی با هم‌نوعانمان، و شریک شدن در لبخند فرشته های عزیزمان، خیریه ی کودکان فرشته‌اند هرساله بازارچه‌های خیریه را برپا می‌کند که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین آن‌ها، بازارچه‌ی عیدانه می‌باشد. این بازارچه به منظور کمک به کودکان مناطق محروم و کودکان مبتلا به بیماری و نیازمند، برپا می شود و هزینه‌ی به‌دست‌آمده از فروش محصولات، صرف تأمین  نیاز‌های این عزیزان می‌شود.

اما امسال با حضور بی موقع این میهمان ناخوانده، همه‌چیز به‌هم می‌ریزد. تیم بازارچه‌ی خیریه کودکان فرشته‌اند هفته‌ها تلاش کرده‌اند تا همه‌چیز بدون کم و کاست اجرا شود، و به یک‌باره در یک هفته انگار همه‌چیز، نیست و نابود می‌شود و ما در این شرایط، نمی‌توانیم روی سلامتی مردم عزیزمان خطر کنیم.

خرید عید

ولی آیا می‌توانیم آن‌همه زحمت برای تولید محصولات بازارچه خیریه، توسط دختران بلوچستان و دیگر دوستان هنرمندمان، آن‌همه تلاش تیم بازارچه برای هماهنگ شدن همه چیز، آن‌همه انرژی و زمان و آن‌همه چشمان منتظر به درآمد حاصل از فروش محصولات را نادیده بگیریم و بازارچه‌ی عیدانه‌مان را کنسل کنیم؟

 بازارچه مجازی خیریه کودکان فرشته‌اند، کرونا را دور می‌زند!

قطعا ما منصرف نمی‌شویم!
ما در طی این سال‌ها نا‌امیدی و دست کشیدن را یاد نگرفته‌ایم، ما یاد گرفته ایم که همیشه و در هر شرایط حامی و پشتیبان فرشته‌هایمان باشیم، ما یاد گرفتیم لبخند فرشته‌ها دنیا را قشنگ‌تر می‌کند و برای ساختن دنیایی زیبا هیچ وقت دست از تلاش کردن برنمی‌داریم چون ما، به وجودشان و عشقشان نیاز داریم.
این‌را خوب می‌دانیم که شما هم در همه‌ی شرایط حامی و پشتیبان ما هستید و فرشته‌هایمان را چشم انتظار نمی‌گذارید.

پس ما تصمیم گرفتیم که امسال هم، مانند هرسال بازارچه‌ی عیدانه‌مان را برگزار کنیم ولی این بار به صورت مجازی!

بازارچه خیریه مجازی

بدون ترس از کرونا، برای عید خرید کنید

درست است که در اول مقاله گفتیم، ویروس کرونا می‌تواند تا ساعت‌ها روی سطوح زنده بماند، ولی در عین حال با یک ضدعفونی ساده می‌توان آن‌را از بین برد! پس بچه‌های بازارچه دست به کار می‌شوند و با استفاده از دستکش و به کمک الکل و مواد ضدعفونی کننده، محصولات بازارچه رو از شر کرونا ویروس خلاص می‌کنند و با رعایت نکات بهداشتی سفارشات شما‌را بسته بندی می‌کنند. و به دستتان می‌رسانند.

پس دیگر می‌توانید با خیال راحت، خرید عید خود‌را در بازارچه مجازی خیریه کودکان فرشته‌اند انجام دهید و در عین حال در لبخند فرشته‌های مبتلا و نیازمندمان سهیم باشید.

یادتان نرود که بعد از تحویل سفارشتان، حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید و نسبت به شست‌و‌شو و ضد عفونی دست‌ها و بسته‌بندی خارجی محصولتان اقدام کنید.

ما؛ خانواده‌ی بزرگ کودکان فرشته‌اند، ۱۴-۱۵و۱۶ اسفند ماه در صفحه‌ی بازارچه مجازی خیریه منتظرتان هستیم.

فردا دیره ! همین حالا روی اینستاگرام ما  کلیک کنید سفارش خودتون رو بدید

لینک اینستاگرام بازارچه خیریه