تبریز ( فارسی : تبریز، آذربایجان : Təbriz) مرکز استان آذربایجان شرق است، در منطقه آذربایجان از ایران است. این شهر صنعتی مدرن ایران با نشانه‌هایی از تمدن است که قدمت آن 2،500 سال است. این شهر با داشتن برخی از مشهورترین موزه ها، برگزاری برخی از رویدادهای فرهنگی و معتبرترین دانشگاه‌های ایران، قطب اصلی علم و فرهنگ در ایران به حساب می‌آید. تبریز برای سال 2018 توسط سازمان کنفرانس اسلامی به عنوان “شهر جهانگردی جهان اسلام” معرفی شد.

سفر به تبریز با اتوبوس

اتوبوس‌های ترمینال غرب و بیهقی (آرژانتین) هشت ساعته شما را به مقصد تبریز می‌رسانند. سفر با اتوبوس کمی خسته‌کننده است ولی هزینه‌ها را تا حد زیادی کاهش می‌دهد و خودرویتان دچار استهلاک نمی‌شود. اتوبوس‌ها برای صرف ناهار و خواندن نماز در جای مناسبی توقف می‌کنند و می‌توانید استراحتی کوتاه میان راه داشته باشید. خرید بلیط اتوبوس تهران تبریز از علی بابا امکان پذیر بوده و توسط این سایت می‌توانید اقدام به خرید بلیط خود کنید.

 

مسیر شماره ۱ :

با شروع سفر از تهران وارد خیابان امام خمینی و آزادراه تهران _ کرج شده ، گرمدره را گذرانیده و وارد آزادراه کرج _ قزوین شوید.

 

شهر آبیک و قزوین را رد کنید تا به آزادراه قزوین _ زنجان برسید. شهرهای تاکستان ، ابهر و زنجان را طی می کنید تا به آزادراه زنجان _ تبریز برسید. مسیر را تا رسیدن به بزرگراه پاسداران و بلوار آزادگان در تبریز ادامه دهید.

 

مسیر شماره ۲ :

دراین مسیر نیز، وارد خیابان امام خمینی شده و آزادراه تهران _ کرج را بسوی پل سوم خرداد در منطقه ۵ ادامه دهید.

بلوار ارم ، کشاورز و امام خمینی را ادامه داده تا وارد بزرگراه بویین زهرا _ شهریار شوید. وارد جاده دانسفهان _ تاکستان شده ومسیر را تا رسیدن به بلوار مدرس و آزادراه قزوین _ زنجان ادامه دهید. در ادامه وارد آزادراه زنجان _ تبریز می شوید و مسیر را تا رسیدن به تبریز ادامه دهید.

 

مسیر شماره ۳ :

در این مسیر ، از بزرگراه نواب و شهید چراغی و آیت اله سعیدی وارد بزرگراه آزادگان شده ، وارد جاده تهران _ ساوه شوید و مسیر را ادامه دهید تا به آزادراه ساوه _ همدان برسید. بعد از گذشتن از شهر فامنین ، کبودرآهنگ ، قیدار و سلطانیه در استان همدان ، به زنجان می رسید و وارد آزادراه قزوین _ زنجان می شوید. در ادامه وارد آزادراه زنجان _ تبریز می شوید و مسیر را تا رسیدن به تبریز ادامه دهید.

 

و اگر بخواهیم با گشت و گذاری کوتاه از مبدا تهران به تبریز سفر کنیم و از شهر‌های رشت و اردبیل بگذریم باید چیزی حدود هفت ساع و سی و چهار دقیقه در راه باشیم و هفتصد و نود وچهار کیلومتر مسیر را طی کنیم.

 

و در نهایت اگر بخواهیم سفری از تهران به همدان و در نهایت تبریز داشته باشیم باید نهصد و یازده. کیلومتر مسیر را در هشت ساعت و بیست و چهار دقیقه طی نماییم.

مسیر تهران تبریز

 

همانطور که گفته شد برای رسیدن به شهر تبریز ابتدا وارد بزرگراه شیخ فضل الله شوید

 

سپس مسیر را تا اتوبان تهران کرج ادامه دهید و به کرج برسید

 

بعد از آن همان مسیر را در اتوبان کرج قزوین ادامه دهید تا به قزوین برسید

 

مسیر خود را در اتوبان قزوین زنجان ادامه دهید تا به زنجان برسید

 

در انتها وارد اتوبان زنجان – تبریز شوید و به تبریز برسید.

با خرید بلیط اتوبوس تهران تبریز از علی بابا شروع به انجام این سفر جذاب کنید و با نشستن در اتوبوس‌های تهران تبریز از مسیر زیبای شهر دیدنی و زیبای تبریز لذت ببرید.

 

خودرو شخصی

فاصله تهران تا تبریز با خودرو شخصی : 633 کیلومتر – 7 ساعت

خروج از تهران و ورود به مسیر : از میدان آزادی تهران وارد خیابان جناح – شمال شوید، سپس وارد اتوبان شیخ فضل الله – غرب شوید و مسیر را ادامه دهید تا وارد بزرگراه تهران کرج شوید.

شهر های در مسیر : تهران – کرج – آبیک – قزوین – ابهر – زنجان – تبریز

مسافت بین شهر های در مسیر : تهران تا کرج 53 کیلومتر، کرج تا آبیک 45 کیلومتر، آبیک تا قزوین 61 کیلومتر، قزوین تا ابهر 87 کیلومتر، ابهر تا زنجان 100 کیلومتر، زنجان تا تبریز 307 کیلومتر

 

اتوبوس

فاصله تهران تا تبریز با اتوبوس : 633 کیلومتر – 8 ساعت

 

پایانه های شهر تهران که اتوبوس برای شهر تبریز دارند :

پایانه غرب : جنب میدان آزادی، ایستگاه مترو در داخل پایانه موجود است.

پایانه جنوب (خزانه) : بزرگراه نواب صفوی جنوب، بزرگراه بعثت، جنب پارک بعثت، ایستگاه مترو در داخل پایانه در دسترس است.

پایانه بیهقی (آرژانتین) : خیابان بخارست، میدان آرژانتین، جنب میدان آرژانتین.

 

پایانه اتوبوس بین شهری تبریز :

پایانه مرکزی تبریز : بلوار مشروطه، بلوار نیایش.

پس از شناخت پایانه‌های مختلف شهر تهران و تبریز که مبدا و مقصد این سفر است حال می‌توانید به خرید بلیط اتوبوس ترمینال غرب از علی بابا بپردازید.