در عصر مدرنیته دچار شرایط متفاوتی هستیم که مسبب ایجاد مشکلات روحی در وجود ما هستند. در کنار این مشکلات روحی در تمامی مراحل زندگی‌مان نیازمند تعامل با افراد و جامعه هستیم؛ این تعامل نیازمند شناخت نسبت به رفتار و شخصیت افراد و خودمان می‌باشد تا بتوانیم زندگی بهتری را تجربه کنیم. می‌توان از بهترین راه‌های شناخت خود و دیگران استفاده از کتاب روانشناسی را نام برد. کتاب‌ها باعث جهان بینی گسترده‌تری در وجودمان می‌شود‌ که این امر باعث برقراری ارتباطات موثر می‌گردد.

معرفی کتاب های پرفروش روانشناسی

در این نوشته قصد داریم چند کتاب روانشناسی عمومی را معرفی کنیم. در این متن تنها به سراغ کتاب‌هایی خواهیم رفت که از تایید بیشتر روانشناسان برخوردار می‌باشند.

آیین دوست یابی

مهارت اینکه چگونه دیگران را با خود همراه کنیم در عین اینکه آن‌ها بی هیچ توقعی از حرکت در مسیر خود متوقف شوند از موضوعات مهمی  است که دیل کارنگی به صورت هوشمندانه‌ای در این کتاب به آن پرداخته است. در این کتاب خواهیم آموخت چگونه اعتماد به نفس‌‌مان، نفوذ کلام و تاثیرگذاری‌ خود را را بالا برده و بدون تلاش اضافه دوستان خود را دوست بداریم و توسط آن‌ها دوست داشته شویم. مدیریت تعاملات اجتماعی با اثرگذاری بالا و افزایش توانایی‌هایمان همراه بازدهی بالا از دیگر موضوعات است که این کتاب روانشناسی کامل به آن‌ها پرداخته است.

مهرطلبی

آیا برایتان پیش آمده مشکل در مدیریت زمان داشته باشید و احساس کنید برای همه جز خودتان وقت دارید؟ این موارد نشانه وجود تله مهرطلبی در شما می‌باشد. مهرطلبی را می‌توان راضی نگه داشتن دیگران و توجه به آن‌چه برای دیگران خوشایند است معرفی کرد.

در شرایط مختلف ممکن است برای خشنود نگاه داشتن دیگران اقداماتی برخلاف میل باطنی انجام داده، اما میل زیاد باعث ایجاد اختلال در روند عادی زندگی شده و  به یک بحران جدی در زندگی مبدل شود. کتاب طی برنامه سه هفته ای پیشنهاداتی ارائه داده که می‌توان برای رهایی مهرطلبی از آن بهره جست.

اثر مرکب

همه می‌دانیم کسب موفقیت به آسانی امکان پذیر نیست اما اینکه موفقیت چگونه برای بعضی از دوستان‌مان رخ می‌هد و برای ما نه همیشه برایمان سوال بوده است. هر تصمیم کوچکی می‌تواند باعث ایجاد تغییر در مسیر زندگی‌مان شود. زمانی اهمیت این جمله آشکار می‌گردد که به امر ایمان بیاوریم زندگی مجموعه‌ای از انتخاب‌های ما می‌باشد. تغییر عادات و پایبند بودن به عادات کوچک باعث ایجاد موفقیت در کسب درآمد و زندگی می‌گردد. این کتاب روانشناسی به ما نشان می‌دهد که چگونه با اجرای کارها در زمان معین شده به طور معجزه آسایی می‌توانیم به اهداف خود برسیم.

هنر عشق ورزیدن

اگر به دنبال خوانش دستور العمل‌هایی برای شروع عشق ورزیدن هستید این کتاب مناسب نیست زیرا در این اثر شما خواهید آموخت عشق احساسى نیست که هر فرد به سادگی به آن گراییده شود. این کتاب به ما می آموزد برای کامل شدن شخصیت عشق خود باید کوشش انجام داد.

خواهیم آموخت هنر عشق ورزیدن مانند سایر هنرها برای یادگیری آن نیازمند تمرین تمرکز و تلاش است. و ما برای تکامل و به کمال رسیدن این هنر مانند سایر هنر ها باید تلاش انجام داد. این کتاب از سری کتاب های سلامتی که خوانش آن برای همگان الزامی است.

 

هنر شفاف اندیشیدن

تصور کنید خطایی اتفاق نمی‌افتاد آدم‌ها شبیه رُبات‌های برنامه‌ریزی‌ شده‌ای می‌شدند که وظیفه‌شان زندگی بدون کوچک‌ترین اشتباه بود. خطاهایی در نوع اندیشیدن ما موجود است که ذهن به شکل غیرعمدی و ناخودآگاه با آن درگیر است. به بیانی دیگر می توان گفت در طول فرآیندهای مختلف ذهن درگیر خطاهایی می‌شویم که بعضا از وجود آن‌ها هیچ اطلاعی نداریم.  با شناخت و نحوه‌ی مواجهه با خطاها می‌توانیم از آن‌ها دوری و انتخاب های هوشمندانه‌تری انجام دهیم. شناسایی خطاها در نحوه مواجهه و رویارویی با خودمان موثر است. جهت خرید اینترنتی می توان به سایت خرید کتاب گاج مارکت نیز مراجعه نمود.

تحلیل رفتار متقابل

تحلیل رفتار متقابل ، نظریه‌ای درباره چگونگی برقراری ارتباط بین افراد است که در قسمت خودآگاه ذهن انسان از سه بخش. والد، بالغ و کودک تشکیل شده است.

هر کدام از سه حالت ذکر شده ویژگی های مختص به خود را دارند و از طریق خودآگاهی به زبان بدن، تن صدا حین صحبت، لحن و کلماتی که به کار می‌بریم به این آگاهی برسیم که این لحظه در کدام شخصیت مستقر هستیم؟

آگاهی به این مساله که ما رفتارمان نیستیم و امکان تغییر در رفتارمان در این کتاب که از بهترین کتاب خودشناسی است به دست می‌آید.

روانشناسی عزت نفس

کمبود عزت نفس، سرچشمه بسیاری از مشکلات رفتاری ماست. اهمیت فوق‌العاده عزت نفس در موفقیت،رضایت از خویشتن و … بیشتر قابل رویت است. این اثر برای افرادی که به شناخت بیشتر در مورد عزت نفس علاقه دارند بسیار مناسب است. در کتاب حدود شش تمرین ارائه می‌شود این تمارین آگاهی نسبتا کاملی از میزان عزت نفس و سلامتی روانی اجتماعی و راهکار بهبود آن به ما می دهند. این کتاب از بهترین کتاب های روانشناسی شخصیت و کامل‌ترین منبع برای روان درمانگران که مسئولین رشد و گسترش عزت نفس در جامعه هستند محسوب می‌شود.

کاش وقتی بیست ساله بودم می‌دانستم

همیشه دنبال قاعده‌ای خاص و راه حلی ثابت برای انجام کارهای روزمره‌مان هستیم. فرض کنید صد و پنجاه هزار تومان پول دارید و برای پولسازی سه ساعت زمان دارید چه کارهایی انجام می‌دهید تا پول بیش‌تری دربیاورید؟ این سوال یکی از تکالیفی است که توسط نویسنده مطرح شده است؛ کتابی که به شما شهامت نوآوری و تجربه خودتان را خارج از چهارچوب ذهنی ارائه می‌دهد. بسیاری از ما به این فکر می کنیم که باید در زمینه شغلی و حرفه‌ای با دیگران تطابق داشته باشیم در صورتی که در این کتاب روانشناسی می‌آموزیم چگونه به راحتی می‌توانیم کارآفرین شویم!

برای گام برداشتن در مسیر موفقیت باید اهداف خود را کاملا مشخص نماییم. زیرا بدون وجود هدف و برنامه‌ریزی مسیر دستیابی به موفقیت دشوارتر خواهد بود. کتاب‌های انگیزشی موفقیت زندگی بسیاری را متحول و افراد را به سمت موفقیت در عرصه‌های گوناگون سوق داده است.