تست بارداری با خمیردندان

آیا تاکنون از بی بی چک یا تست خون HCG یا سایر روش های سنجش بارداری استفاده کرده اید؟ چنانچه تجربه استفاده از این تست ها را داشته اید، حتما به این نکته پی برده اید که یکی از چالش های استفاده از بی بی چک، نحوه استفاده از آن است. بدین گونه که چه زمانی باید از بی بی چک استفاده کرد تا نتیجه دقیقی را نشان دهد و اینکه اصلا آیا می توان به نتایج بی بی چک اعتماد کرد یا باید همان به سراغ تست خون HCG رفت؟ تازه پس از اینکه زمان مناسب استفاده از بی بی چک را شناسایی کردید، چگونه باید جواب آن را تحلیل کرد؟ مقاله طرز استفاده از بی بی چک وبسایت مینت کاملا این موضوع را توضیح داده است و تحلیل دو خط صورتی، یک خط صورتی و یک خط سفید و یک خط صورتی و خط کمرنگ صورتی را به طور کامل توضیح داده است. در این مقاله نیز سعی می کنیم به صورت مختصر اطلاعاتی را در رابطه با نحوه استفاده از بی بی چک ارائه دهیم.

اما بروریم سر اصل مطلب، برای استفاده از بی بی چک باید حداقل دو هفته از رابطه گذشته باشد تا در صورت بارداری، بتوان پاسخی را از بی بی چک دریافت کرد. نحوه استفاده از آن به این شکل است که ابتدا بسته بندی محصول را باز میکنید و  با استفاده از مقداری ادرار در یک لیوان یکبار مصرف و قرار دادن قسمت مشخص شده از بی بی چک در ادرار، چند دقیقه ای صبر میکنید و بی بی چک را از ادرار خارج کرده و پس از چند دقیقه پاسخ تست را بررسی میکنید.

بنابر اطلاعات وبسایت مینت و توضیحات دکتر فائزه شهبازی:

“اگر چه ممکن است که برای انجام تست بارداری، بسیار مشتاق باشید، اما بهترین زمان تست بارداری، چه استفاده از بی بی چک و چه تست خون، حداقل یک هفته پس از زمانی است که باید پریود می شدید. اگر نمی توانید تا این موقع صبر کنید، حداقل دو هفته پس از انجام رابطه، تست بارداری را انجام دهید.”

با توجه به توضیحات بالا و چنانچه به نتایج بی بی چک و تست بارداری خانگی اطمینان کامل ندارید، می توانید 3 الی 4 هفته پس از اقدام صبر کنبد و پس از آن تست خون HCG بدهید. پاسخ این تست به مراتب از بی بی چک دقت بیشتری دارد.

تست بارداری خانگی

در کنار روش های نام برده شده، با توجه به علائمی که برخی خانم ها در روزهای ابتدایی بارداری تجربه می کنند و به علائم بارداری معروفند، نیز میتوان به بارداری شک کرد. از جمله علائم بارداری که در روزهای ابتدایی لقاح بروز می کند و برخی از بانوان آنها را تحربه نی کنند می توان، سفتی سینه ها، احساس حالت تهوع و استفراغ،دل درد و کمر درد، تغییرات خلق وخو، ویار های خوراکی و لکه بینی لانه گزینی را نام برد که اکثر بانوان این علائم را با علائم سندروم پیش از قاعدگی اشتباه می گیرند و توانایی تشخیص این دو از هم را ندارند و به علائم اعتنا نمی کنند و خود را نیازمند تست های بارداری، از جمله بی بی چک می دانند.

یکی دیگر از مهمترین علائمی که خانم ها ممکن است تجربه کنند و بیشتر به احتمال بارداری مشکوک شوند، تعویق در پریود است. گاهی تعویق در پریود ممکن به دلایل دیگری که به بارداری ارتباطی ندارند اتفاق بیفتد، به عنوان مثال: سندروم تخمدان پلی کیستیک، مشکلات تیروئیدی، کیست های تخمدان، فیبروم رحمی، اندومتریوز، افزایش و کاهش وزن ناگهانی، افزایش هورمون پرولاکتین، مسافرت و تغییرات آب و هوایی، مصرف قرص های هورمونی و روش های جلوگیری از بارداری و از همه مهمتر و قابل توجه تر، استرس است که اکثر خانم ها به هر دلیلی ممکن است برای احتمال بارداری خود، استرس داشته باشند، بعضی از خانم ها برای بارداری ناخواسته خود استرس دارند و بعضی دیگر برای نتیجه مثبت گرفتن بعد از تلاش های متعدد و ناباروری های طولانی مدت،استرس دارند. و جدای این موضوعات ممکن است بانوان در زندگی روزمره، استرس های زیادی را متحمل شوند که در تعویق قاعدگی، بی تاثیر نیست.

سوالات متداولی که در زمینه بی بی چک و طرز استفاده از تست های بارداری بسیار مطرح می شوند:

سریعترین زمان ممکن برای استفاده از بی بی چک، چه زمانیست؟

دو هفته بعد از لقاح، ترشح هورمون HCG در ادرار، به مقداری می رسد که میتوان از بی بی چک استفاده کرد و اکثر پزشکان این زمان را مد نظر دارند.

‌آیا نتیجه بی بی چک ممکن است اشتباه باشد؟

بله ممکن است پاسخ بی بی چک به صورت کاذب منفی باشد و علت این موضوع بیشتر بخاطر انجام تست زودتر از موعد معین است و یا اینکه مراحل تست را به درستی انجام نداده اید. که باید پس از دو الی سه روز، مجدا تست بی بی چک را امتحان کنید.

بارداری ترنس جندر

آیا دقت بی بی چک آنالوگ و دیجیتال با یکدیگر متفاوت است؟

خیر دقت و نحوه اندازه گیری هر دو یکسان است و تنها در نحوه نمایش پاسخ متفاوت هستند.

زمان دقیق استفاده از بی بی چک چه زمانی است؟

تقریبا 10 روز پس از اقدام به بارداری می توانید از بی بی چک استفاده کنید و نحوه استفاده از آن نیز به گونه ای است که صبح ها بلافاصله پس از بیدار شدن و هنگام ادرار صبحگاهی از این تست استفاده کنید. چنانچه درساعاتی دیگر از روز، بی بی چک استفاده کنید؛ ممکن است دقت لازم را نداشته باشد.

منبع : مینت