گربه‌ها موجوداتی دوست‌داشتنی و ملوس هستند و با هوش فوق‌العاده‌ای که دارند ما را شگفت‌زده می‌کنند. نگهداری گربه در مقایسه با سگ و سایر حیوانات بسیار راحت است؛ به همین دلیل هم افراد بیشتری تمایل به نگهداری گربه دارند؛ اما برای این‌که گربه‌ای شاد، سالم و خوش‌رفتار و مؤدب داشته باشید باید اصول صحیح تربیت گربه را بلد باشید. این اصول چه چیزهایی هستند و چطور می‌توانیم به بهترین شکل از دوست ملوس و بامزه‌مان نگهداری کنیم؟ در ادامه در این مورد صحبت می‌کنیم.

تغذیه، مهم‌ترین نکته در سلامتی گربه است!

همان‌طور که رژیم غذایی مناسب برای سلامت و تناسب‌اندام ما آدم‌ها اهمیت دارد توجه به تغذیه گربه هم نقش مهمی در سلامتی و طول عمر گربه دارد. بر اساس اطلاعات سازمان بین‌المللی نژادهای گربه TICA گربه‌ها در طبیعت گوشت‌خوار هستند و پروتئین حیوانی بخش اعظم رژیم غذایی آن‌ها را تشکیل می‌دهد؛ اما در کنار آن به فیبر، کربوهیدرات، مواد معدنی و انواع ویتامین‌ها هم نیاز دارند. محصولات غذای گربه از برندهای معتبر تمامی مواد مغذی لازم برای گربه را دارند و توسط دامپزشکان پیشنهاد می‌شوند.

رعایت اصول بهداشتی و مراقبت از گربه

گربه یکی از اعضای خانواده است و در کنار شما زندگی می‌کند؛ پس همان‌طور که به بهداشت و سلامت خودتان اهمیت می‌دهید باید مراقبت بهداشت گربه‌تان هم باشید. به‌محض این‌که گربه‌ای را به خانه آوردید باید مراقبت‌های بهداشتی را انجام بدهید؛ این مراقبت‌ها عبارت‌اند از: انجام واکسیناسیون منظم، ویزیت و معاینه دوره‌ای دامپزشک، تمیز کردن روزانه خاک گربه، کوتاه کردن ناخن‌ها، برس کشیدن موها و مسواک زدن.

آیا تربیت گربه‌ها امکان‌پذیر است؟

گربه‌ها موجوداتی مغرور و بااعتماد به نفس هستند  و هیچ‌وقت به زور و اجبار نمی‌توانید آن‌ها را مجبور به انجام کاری بکنید؛ اما اگر بتوانید اعتماد و احترام گربه را جلب کنید آن‌وقت می‌بینید که گربه به حرف شما گوش می‌کند و به گربه‌ای تربیت‌شده و مؤدب تبدیل می‌شود. درواقع آموزش گربه مزایای بسیاری دارد که بسیاری از صاحبان گربه از این امر مهم غافل می‌شوند و توجهی به آن نمی‌کنند.

مزایای تربیت گربه چیست؟

  • گربه‌ها فوق‌العاده باهوش هستند و آموزش و تربیت صحیح گربه باعث می‌شود انرژی ذهنی و فیزیکی‌‌ آن‌ها تخلیه شده و به‌جای رفتارهای اذیت کننده و سرخود، انرژی‌شان را صرف یادگیری کنند.
  • گربه‌های بازیگوشی که مدام در حال ورجه‌وورجه و خرابکاری هستند با تربیت و آموزش، فرق رفتار خوب و بد رو متوجه می‌شوند و اگر انجام رفتارهای خوب به نفعشان باشد دیگر دلیلی برای خرابکاری نمی‌بینند.
  • تربیت کردن گربه برای صاحبش هم مزایای زیادی دارد؛ برای مثال اگر می‌خواهید گربه‌ از دنبال کردن و گاز گرفتن دست‌وپایتان دست بردارد می‌توانید هدفمند تربیتش کنید.

پت پرس، مرجع معتبر و فارسی‌زبانِ کتاب‌ها و مقالات تربیت و نگهداری گربه

تیم پِت پُرس از دامپزشکان، مربی‌ها و حامیان و دوستداران حیوانات تشکیل شده و تمام تلاشمان بر این است که منابع اطلاعاتی درست و معتبری را به زبان فارسی در اختیار صاحبان حیوانات قرار بدهیم.

در وب‌سایت پت پرس صدها مقاله، کتاب الکترونیکی و ویدیوی آموزشی در زمینه نگهداری و تربیت گربه وجود دارد که اطلاعات آن‌ها همگی توسط تیم دامپزشکان ما تائید شده‌اند. با استفاده از این اطلاعات می‌توانید با به بهترین شکل از گربه عزیزتان نگهداری کنید و از سلامت و شاد بودنش مطمئن بشوید.

کتاب الکترونیکی تربیت گربه اختصاصاً در مورد نگهداری، تربیت و خوشحال کردن گربه نوشته شده و هرآنچه لازم است در مورد مراقبت از گربه بدانید را در اختیار شما قرار می‌دهد. مراقبت‌های بهداشتی، نکات تغذیه‌ای، آموزش انواع بازی‌ها و مهم‌تر از همه شیوه صحیح و اصولیِ تربیت گربه از جمله بخش‌های این کتاب الکترونیکی هستند.

به کمک اطلاعات این کتاب الکترونیکی یاد می‌گیریم که:

  • چطور به گربه اسمش را یاد بدهیم؟
  • چطور به گربه یاد بدهیم با دستور ما بنشیند؟
  • چطور به گربه یاد بدهیم با ما دست بدهد؟
  • چطور به گربه یاد بدهیم در آغوش صاحبش بیاید؟
  • چطور راه رفتن و پیاده‌روی با قلاده را به گربه یاد بدهیم؟
  • آموزش استفاده درست از ظرف خاک به گربه
  • آموزش استفاده از توالت فرنگی به گربه

 

برای دسترسی به این کتاب میتوانید عبارت تربیت گربه پت پرس را در گوگل جستجو کنید.

درصورتی‌که هرگونه سؤال یا پیشنهاد و نظری در مورد نگهداری و تربیت گربه دارید یا نیاز به راهنمایی بیشتر در مورد کتاب‌ها و مقالات ما دارید لطفاً کامنت بگذارید تا در اسرع وقت به شما پاسخ بدهیم.