jeelo-latifian

 انیمیشن کشور در مورد دندان‌پزشکی پس از گرفتن پروانه نمایش در طی سیزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی بچه های ایران برای اولین بار رونمایی می‌شود.
انیمیشن کوتاه «جیلو به دندان‌پزشکی می‌رود» به کارگردانی مانی وطن دوست و تهیه کنندگی دکتر بهزاد لطیفیان ساخته شده است. در جلسه ۲۲ تیر ۹۳ شورای پروانه نمایش خانگی موفق به اخذ پروانه نمایش در شبکه خانگی شد.

دکتر بهزاد لطیفیان تهیه‌کننده این فیلم گفت: این انیمیشن با هدف کاهش اضطراب کودکان در زمینهٔ دندان‌پزشکی در قالب یک داستان ساخته شده است و داستان توله خرسی به نام «جیلو» است که برای درمان مشکل دندانش به دندان‌پزشکی پا می‌گذارد.
وی افزود: این داستان در قالب دنیای حیوانات طراحی‌شده است. «جیلو»، یک خرس کوچولو است که به مطب دندان‌پزشکی رفته و هرکدام از موجودات داستان در نقش یکی از ابزارهای دندان‌پزشکی هستند. در این انیمیشن با تلفیق چندین روش کنترل رفتار کودک در دندان‌پزشکی و پیاده کردن آن‌ها در قالب یک داستان کودکانه، تمامی تجربیات درمانی از طریق کاراکتر یک توله خرس برای کودکان به تصویر کشیده شده است.

jeelo-latifian2

دکتر لطیفیان افزود: استفاده از لغات جایگزین قابل درک و مناسب برای تجهیزات درمانی و از همه مهم‌تر فضای انیمیشن که در دنیای حیوانات سپری می‌شود منجر به اشتیاق کودکان برای تماشای آن و بالطبع هدایت رفتاری آسان‌تر آن‌ها می‌شود.

وی درباره هزینه تهیه و ساخت این فیلم گفت: با توجه به اینکه کار جنبه صنعتی نداشت مورد حمایت سرمایه‌گذاران قرار نگرفت و ساخت آن حدود شانزده میلیون تومان هزینه به همراه داشت که همه هزینه آن را خودم پرداخت کردم.
تهیه‌کننده این فیلم انیمیشن در خصوص میزان استقبال از کار ابراز امیدواری کرد و گفت: در صورت دریافت بازخورد خوب، قسمتهای بعدی این کارتون نیز ساخته خواهد شد.

این انیمیشن ۱۰دقیقه‌ای قرار است در سیزدهمین کنگره انجمن دندان‌پزشکی کودکان که از ۱۴ تا ۱۶ مردادماه امسال در شهر مشهد برگزار می‌شود، برای اولین بار رونمایی و به متخصصان دندان‌پزشکی کودک معرفی شود و با توجه به صدور پروانه نمایش خانگی، بعد از رونمایی از ابتدای مهر در داروخانه‌ها و مهدکودک‌های سراسر کشور توزیع خواهد شد.

منبع-http://www.dandane.ir