ارتودنسی یکی از شغل‌هایی است که مخلوطی از دانش علم پزشکی و دندان‌پزشکی است. بهترین متخصص ارتودنسی باید به کمک هنر و دانستن اصول زیباشناسی، برای شما علاوه بر دندان، لبخند زیبایی به ارمغان بیاورد. چون افرادی که به سوی متخصص‌های ارتودنسی می‌روند، به دنبال لبخندی زیبا و دندان‌های سفید هستند. بهترین متخصص ارتودنسی ، به کمک روش‌های نوین به شما کمک می‌کند تا سلامت دهان و دندان را به شما برگرداند.

احتمالاً شما هم به دنبال بهترین متخصص ارتودنسی در تهران هستید. اما همان‌طور که خودتان می‌دانید، تهران شهری بزرگ و با ترافیک بالایی است. برای اینکه در زمان و انرژی خود صرفه جویی کنید لازم است که به نزدیک‌ترین و بهترین مطبی که پیداکرده‌اید، بروید. اما دانستن اینکه آیا این مطب یا کلینیک معیار‌های لازم را دارد یا خیر نیازمند تحقیق و بررسی است. ارتودنسی انواع مختلفی دارد و بسته به نیاز دندان‌هایتان از آن‌ها استفاده می‌شود. در ادامه این مقاله با ویژگی‌هایی مهمی که متخصص ارتودنسی باید داشته باشد و همچنین با نقش ارتودنسی آشنا می‌شوید.

ویژگی‌هایی که بهترین متخصص ارتودنسی دارد

یک ارتودنتیست، باید از نظر جایگاه علمی مرتبه بالایی داشته باشد. بهترین متخصص ارتودنسی مقاله‌های علمی متفاوتی دارد که در داخل و خارج از کشور در کنگره‌های مختلف آن‌ها را ارائه کرده باشد. به روز بودن و آشنایی با روش‌های نوین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که در این متخصص‌ها، می‌توان پیدا کرد. داشتن کتاب‌های تألیف و ترجمه شده از دیگر ویژگی‌های مثبت این متخصص‌ها است.

بهترین متخصص ارتودنسی کسی است که بتواند با به کارگیری علم خود، در کمترین زمان شما را به خواسته خود برساند و به دهان و دندان شما آسیبی وارد نکند. یکی از نقد‌هایی که دیگران می‌کنند این است که برای منتظر ماندن نوبت شان، دوست دارند که در محیطی آرامی قرار بگیرند، در نتیجه داشتن کلینیک خوب و پیشرفته می‌تواند در آسایش و آرامش بیماران بسیار تأثیرگذار باشد.

پزشکانی که دستیار‌های با حوصله‌ای دارند، در کارشان نیز موفق هستند. چون دستیارها می‌توانند با راهنمایی کردن درست، شما را از سردرگمی در بیاورند. باید همه این ویژگی‌ها را مانند پازل در کنار هم بگذارید تا بتوانید این درمان را به آسودگی پشت سر بگذارید؛ گفتنی است دستیار خوب در دنداپزشکی می‌تواند پزشک را به یکی از بهترین متختصصان ارتودنسی تبدیل کند.

 

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

از مهم ترین و بارز ترین ویژگی‌هایی که می‌توانید توسط آن پزشک خود را انتخاب کنید، رضایت بیمارانی است که به مطب یا کلینیک متخصص ارتودنسی رجوع می‌کنند.

وقتی تعداد بیماران زیادی مراجعه می‌کنند، یعنی از کار آن دکتر رضایت کافی دارند. با یک پرس و جو کافی است تا خودتان از این قضیه اطمینان حاصل فرمایید. یکی از پیشنهاد‌های ما به شما این است، به صورت حضوری به مطب بروید. مطمئن شوید که در این مکان، تابلو نام و نشانی پزشک روی آن درج شده باشد. چون بهترین متخصص ارتودنسی در تهران کسی است که با نام خود در آن مرکز فعالیت می‌کند.

 

اخلاق و صبوری؛ ویژگی مهم متخصص ارتودنسی

وجود تخصص و تجربه در هر پزشکی یکی از معیار‌های مهم است. اما داشتن اخلاق و مهربان رفتار کردن روی دیگر سکه است که می‌تواند بر رضایت بیماران تأثیرگذار باشد. درمان ارتودنسی به مدت 17-18 ماه طول می‌کشد. اگر پزشک تان، فردی صبور و با اخلاقی نباشد شما در هرباری که می‌خواهید پیش او بروید، دچار ناراحتی می‌شوید. پس این ویژگی مهم را حتماً در پزشک خود پیدا کنید و فقط به داشتن تجربه و حرفه  وی کفایت نکنید.

 

کار درمانی بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

در مرکزی که خود متخصص ارتودنسی، به درمان بیمارانش می‌پردازد می‌تواند نکته بسیار مهمی باشد. چون کاری که خود پزشک انجام می‌دهد و به دستیارانش نمی‌دهد، روی درمان و رضایت شما تأثیرگذار است. وقتی که تعداد بیماران بالاست با داشتن تدبیر و مدیریت درست یک پزشک، در آرامش شما اثر دارد.

در کلینک‌هایی که تعداد بیماران بالاست، مجبور هستند که از بهترین و با کیفیت ترین مواد استفاده کنند. پس دلیل زیاد بودن بیماران برای یک کلینیک، می‌تواند نشانه‌های مثبت دیگری را نیز با خود به همراه داشته باشد که باید به آن توجه کنید.

 

پل ارتباطی با بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

یک متخصص ارتودنسی خوب در تهران، کسی است که شما می‌توانید به راحتی با او در دسترس باشید. سؤالات و مشکلاتی ممکن است بعد از ارتودنسی کردن برایتان پیش بیاید و نیاز دارید تا آن‌ها را از دکتر خود بپرسید. برای همین داشتن امکانات ارتباطی با متخصص یکی از نکته‌های مهم است.

امروزه پزشکان بسیار زیادی با داشتن شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام، تلگرام و دیگر شبکه‌ها، با بیماران خود به صورت فعالی در ارتباط هستند. در این مواقع پزشک تان با داشتن کسانی که بتوانند به صورت شبانه روز، پاسخ سؤال‌های شما را داشته باشند، یکی از نیاز‌های شما را رفع کرده است.

 

هزینه‌های بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

جنبه‌های مالی و در نظر گرفتن آن‌ها، از دیگر عوامل مهم است که باید موقع انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی تهران از آن اطلاع داشته باشید. اگر از توان مالی بالایی برخوردار هستید، بهتر از که به صورت یکجا هزینه ارتودنسی را پرداخت کنید چون در این مواقع هزینه‌ها برایتان کمتر محاسبه می‌شود.

اما اگر از کسانی هستید که توانایی پرداخت‌های مالی را به صورت یکجا ندارد، بایستی از متخصص ارتودنسی که انتخاب کردید، بخواهید که برنامه‌های مالی و پرداخت را به شما معرفی و راهنمایی کند.

ممکن است مختصص ارتودنسی از شما بخواهد که به صورت قسط‌بندی پرداخت کنید. البته بعضی از پزشکان هستند که با داشتن سایت مخصوص خود، از شما می‌خواهند که با وقت آنلاین گرفتن به شما تخفیف‌هایی قائل شوند. راه‌های بسیار زیادی وجود دارد که شما نیز مانند بقیه افراد از امکانات بهترین متخصص ارتودنسی در تهران بهره‌مند شوید.

انتخاب نهایی بهترین متخصص ارتودنسی

اگر برای شما هم مهم است که بهترین ارتودنتیست را انتخاب کنید باید شرایط بالا را در نظر داشته باشید. با نکاتی که در بالا گفته شده، می‌توانید به بهترین متخصص ارتودنسی‌های تهران دسترسی داشته باشید. در نزدیکی محل سکونت خود، با یک سرچ در اینترنت‌ها و شبکه‌های مجازی، به بهترین‌ها دست پیدا کنید. حتماً ملاک اصلی خود را بر روی بیماران و تعداد مراجعین قرار دهید و سپس با خیالی آسوده وقت بگیرید.