بیشتر افراد هم برای تهویه بهتر و نیز رفع التهابات مجاری تنفسی در حین سرماخوردگی از بخور استفاده می کنند بطوریکه یک ساعت استفاده از بخور باعث کاهش بیش از 94 درصدی تعداد باکتری های محیط شده که بدین ترتیب این امر نشانگر قدرت بالاتر آنتی باکتریال بخور می باشد.

اکالیپتوس اینهالر مجتمع صنایع دینه می تواند کاربردهای موثری همچون ضد عفونی کننده هوا (خصوصا هنگام سرماخوردگی)، ضد عفونی کننده و ضد التهاب مجاری تنفسی، رفع ترشحات در سرماخوردگی، برونشیت ساده و عفونی و نیز رفع سرفه داشته باشد.

اثرات درمانی و فارماکولوژی اکالیپتوس اینهالر دینه

خواص درمانی اسانس اکالیپتوس به عنوان ضد میکروب و ضد عفونی کننده در سرماخوردگی و برونشیت ها به تایید رسیده است. منتول به عنوان ضد عفونی کننده و رفع ترشحات و التهابات مجاری تنفسی فوقانی کاربرد دارد. اسانس آویشن به عنوان یک ضد اسپاسم برونش ها، ضد باکتری و ضد قارچ عمل می کند. همچنین جهت تسکین علائم سینوزیت کاربرد دارد.

 

برای اطلاعات بیشتر روی تصویر بالا کلیک کنید

اجزاء و مواد موثره اکالیپتوس اینهالر دینه

هر 100 میلی لیتر محلول غیرخوراکی اکالیپتوس اینهالر دینه شامل مخلوط تنتور اکالیپتوس با اسانس های اکالیپتوس ( 67 گرم )، نعنا ( 1 گرم )، آویشن ( 25 گرم ) و منتول ( 1 گرم ) می باشد.

دستور مصرف

روزانه، 2 تا 3 بار مقدار مناسبی از محلول را در آب جوش یا دستگاه بخور ریخته، 5 تا 10 دقیقه با چشمان بسته بخارات حاصله را استنشاق نمایید.

عوارض جانبی

تاکنون عارضه جانبی خاصی مشاهده نشده است.

 

موارد منع مصرف اکالیپتوس اینهالر دینه

  • نوزادان و کودکان
  • آسم و حساسیت به اجزای فرآورده

مصرف در بارداری و شیردهی

منعی ندارد

 

نکات قابل توجه

  • این دارو خوراکی نیست
  • فرآورده را دور از دسترس اطفال نگهداری کنید