داشتن پوست شفاف و باطراوت یکی از مهمترین فاکتورهای زیبایی است محصولات مراقبت از پوست گرچه تا حدی روند پیری و افتادگی پوست را به تاخیر می اندازند اما روشی دائمی نیستند و پس از مدتی مشاهده خواهید کرد که کرم ها،لوسیون ها و محصولات پوستی مختلف دیگر تاثیرگذار نیستند و باید روش های درمانی دیگری را امتحان کرد عمل های جراحی مختلفی که برای کشیدن پوست افتاده و شل صورت میگیرند از جمله روش های درمانی موثر هستند اما نکته قابل توجه این است که همه افراد مایل نیستند برای داشتن پوستی زیبا زیر تیغ های جراحی بروند خبر خوب برای این افراد این است که یک روش درمانی جدید برای این منظور ایجاد شده که بدون نیاز به جراحی و برش پوست،پوست صورت را جوان و شاداب میکند لیفت با نخ نام این متد است.

نحوه عمل روش لیفت با نخ:

لیفت fh ko شامل استفاده از نخ های مخصوص برای بخیه زدن روی پوست صورت به منظور کشیدن نواحی افتاده پوست صورت است.این نخ ها  که در تکنیک لیفت بینی با نخ آرمان الهیه از ماده ای به نام پلی دیوکسانون ساخته شده اند که نازک تر از مو هستند و قابلیت جذب شدن توسط پوست را دارند همچنین دارای خارهای بسیار کوچک مخروطی شکل روی خود هستند که باعث میشود راحت تر به پوست بچسبند و باعث کشیدگی پوست شوند.با ایجاد این بخیه های کوچک روی پوست،پوست برای بازسازی خود شروع به کلاژن سازی میکند زیرا بدن میخواهد نواحی بخیه زده را بهبود بخشد. بدن از لحاظ بیولوژیکی طوری تنظیم شده که به وجود هر گونه جسم خارجی واکنش نشان میدهد و اقدامات لازم را برای بهبودی انجام میدهد از آن جا که این نخ ها بسیار نازک و ظریف اند بیمار هیچ دردی حس نمیکند ولی کلاژن که پروتئین اساسی برای انعطاف پذیری پوست است تولید میشود و باعث جوان سازی و شادابی پوست میشود.

نتایج کار چه زمانی قابل مشاهده است؟

یکی از مزایای این روش این است که نتایج حاصل از آن فوری است. البته به این نکته توجه کنید که باید برای انجام این کار بهترین کلینیک را انتخاب کنید، ما به شما کلینیک پوست دکتر حاتمی را پیشنهاد می کنیم. حتی قبل از اتمام فرآیند شما می توانید نتیجه کار را مشاهده کنید به این صورت که قبل از این که سوزن از پوست شما خارج شود از شما درخواست می شود به آینه نگاه کنید، لبخند بزنید تا اطمینان حاصل کنید که از نتیجه کار و حالت چهره خود راضی هستید اگر شما از نتیجه ناراضی بودید می توانید از پزشک خود درخواست کنید که این  مرحله را مجددا انجام دهد و حالت نخ ها را به صورت دلخواه شما تنظیم کند در صورتی که در روش جراحی لیفت صورت این امکان وجود ندارد.

مزایای متد لیفت با نخ:

راحتی:این روش درمانی را میتوان در کمتر از یک ساعت انجام داد و پس از پایان فرآیند، فرد میتواند به سرعت به زندگی عادی خود برگردد و نیاز به ریکاوری طولانی مدت ندارد.

هزینه پایین: لیفت با نخ نسبت به روش های درمانی مشابه مانند جراحی لیفت صورت بسیار کم هزینه و مقرون به صرفه است

کم عارضه بودن: این روش که بدون هیچگونه برش روی پوست انجام می شود بسیار کم عارضه است و زمان بهبودی در این روش بسیار کوتاه است.

بدون نیاز به بیهوشی: از آن جا که این روش بدون بیهوشی انجام می شود برای کسانی که به دلایل مختلف پزشکی مانند بیماری هایی همچون گلوکوم نباید تحت بیهوشی قرار بگیرند بسیار مناسب است.

عوارض روش لیفت با نخ:

شاید از خودتان بپرسید لیفت بدون جراحی چیست ؟ لیفت با نخ یکی از روش های کم خطر و کم عارضه است اما ممکن است عوارض احتمالی زیر را برای برخی افراد داشته باشد:

کبودی

تورم

خونریزی و درد جزئی در محل وارد شدن سوزن به پوست

واکنش آلرژیک به مواد موجود در ساختار نخ

حرکت ناخواسته نخ زیر پوست که منجر به ایجاد برآمدگی روی پوست می شود.

عفونت که یکی از مهمترین مواردی است که فرد در صورت مشاهده باید فورا به پزشک خود مراجعه کند.

توصیه های مراقبتی لازم بعد از عمل لیفت با نخ:

حداقل یک هفته بعد از انجام لیفت از مراجعه به استخر، سونا، جکوزی خودداری کنید

اگر لازم است عطسه یا سرفه کنید بهتر  است صورت خود را نگه دارید تا به نواحی بخیه زده شده فشار وارد نشود

بهتر است در روزهای ابتدایی بعد از لیفت یک رژیم غذایی حاوی مایعات و مواد غذایی نرم داشته باشید

در صورت مشاهده تورم یکی دو روز اول بعد از لیفت از کمپرس آب سرد استفاده کنید

تا یک هفته بعد از انجام لیفت با نخ صورت خود را هنگام استفاده از مرطوب کننده ها و پاک کننده های صورت، مالش ندهید.

ماندگاری روش لیفت با نخ چقدر است؟

یکی از نکات مهم در این زمینه این است که نخ مورد استفاده در این روش طی 12 تا 18 ماه بطور کامل توسط پوست صورت شما جذب می شود اما اثر کلاژنی که برای بهبودی به طور طبیعی توسط بدن تولید میشود تا مدت ها وجود دارد و باعث استحکام و انعطاف پذیری آن می شود. از آن جا که با گذشت زمان تولید کلاژن طبیعی بدن کاهش می یابد پوست حالت کشسانی و ارتجاعی خود را از دست می دهد.