تا حالا به این فکر کرده اید که با چه کارهای ساده ای می توانید به زیبایی خود بیفزایید؟ با ما همراه باشید تا یکی از این روش ها را با هم بررسی کنیم. یکی از اعضای صورت که نقش بسیار زیادی در زیبایی ما دارد ابرو است. ابروهای زیبا و پرپشت، صورت شما را جوان تر و زیباتر نشان می دهد. برای داشتن ابروهایی زیبا می توان کاشت ابرو انجام داد. این روزها تمام افراد از ابروهای نازک به سمت ابروهای پرپشت و پهن رفته اند. حالا برخی از افراد به دلایل مختلف مانند بیش از حد برداشتن ابرو یا بیماری دارای ابروهای کم پشت هستند. این افراد نیز می توانند با کاشت ابرو، داشتن ابرویی پرپشت را تجربه کنند. برای کاشت ابرو در واقع همان روش کاشت مو به روش طبیعی استفاده می شود. در این مقاله به دلایل ریزش مو و روش های کاشت می پردازیم.

چه عواملی باعث ریزش ابرو در افراد می شود؟

در افراد مختلف دلایل متفاوتی باعث ریزش موی ابرو می شود. یکی از این عوامل می تواند وراثت باشد. در بعضی از افراد هم مشکل کم کاری تیروئید، استرس، افزایش سن، مصرف لوازم آرایشی نامناسب، تغذیه نادرست، مصرف برخی از داروها و… باعث ریزش ابرو می شود. امروزه با جدیدترین روش های کاشت ابرو می توان ابرویی پرپشت و جذاب داشت.

روش های کاشت ابرو

بسیاری از افراد هزینه زیادی برای تاتو ابرو صرف می کنند ولی باید در نظر داشت که تاتو موقتی است و ممکن است بعد از مدتی شکل نامناسبی به خود بگیرد و رنگ آن کم رنگ شود و نکته بسیار مهم در تاتو این است که بسیار مصنوعی است. برای همین بسیاری از افراد به دنبال پاک کردن تاتوی خود هستند. ولی کاشت ابرو یک روش دائمی برای داشتن ابروهایی پرپشت و زیبا است. یکی از روش هایی که برای کاشت ابرو به کار می رود کاشت مو به روشFUT است. به این صورت که مانند کاشت موی سر، موها به اندازه یک برش  از پشت سر برداشته و به ابرو منتقل می شود و به دلیل اینکه موی خود فرد است بسیار طبیعی به نظر می آید و تا آخر عمر به رشد خود ادامه می دهد. روش دیگر کاشت موبه روش FIT است که در این روش بر خلاف روش قبلی برشی داده نمی شود و فقط تارهای مو از پشت سر برداشته و به ابرو منتقل می شود.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

اول از همه باید به این نکته اشاره کرد که کاشت ابرو به دلیل اینکه با بی حسی همراه می شود هیچ گونه دردی ندارد پس به هیچ عنوان نگران این موضوع نباشید. برای مراقبت های بعد از کاشت هم باید توجه داشته باشید تا 3 روز ابروهای خود را نشویید (حمام و استخر نروید) و به هیچ عنوان آب داغ بر روی آن نزنید. ممکن است ابروی شما دچار خارش شود که به هیچ عنوان آن را نخارانید و در آخر از فعالیت هایی که باعث می شود عرق کنید بپرهیزید.