سرویس سلامت همگانی بریتانیا به بیمارستان ها اعلام کرده است تا سه هفته دیگر برای تزریق واکسن کووید-19 آماده باشند.

به گزارش دسان، بر اساس اعلام سرویس سلامت همگانی به بیمارستان ها گفته شده است برای آغاز واکسیناسیون تا قبل از کریسمس برای افراد آسیب پذیر آماده باشند.

بر اساس اظهارات یک منبع آگاه حاضر در جلسه مدیران ارشد، رئیس بنیاد سرویس سلامت همگانی گفته است احتمال می رود قبل از پایان ماه یک واکسن در دسترس باشد و ساکنان خانه های سالمندان افراد بالای 80 سال و کادر درمان که در خط مقدم کار می کنند در اولویت قرار دارند. این امر پس از گمانه زنی های گسترده مبنی بر تولید واکسن قبل از پایان ماه صورت گرفته  است.

این منبع آگاه اظهار داشت در طول جلسه توضیح داده شده چرا خانه های سالمندان در صف اول واکسیناسیون قرار می گیرند زیرا 40 درصد موارد مرگ ناشی از ویروس كرونا در انگلیس مربوط به این مراکز است.

همچنین در این جلسه عنوان شده واکسن در دو دوز با فاصله 3 تا چهار هفته تزریق می شود، اما برای افرادی که  ظرف 7 روز اخیر از زمان آغاز واکسیناسیون، واکسن آنفلوانزا زده باشند تزریق نمی شود.

دو بیمارستان در لندن، بیمارستان های گای و سنت توماس و کالج کینگ کانون اصلی واکسن خواهند بود و کارمندانی تحت عنوان “گروه ویژه واکسن” نیز به کار گرفته خواهند شد. همچنینن برنامه ریزی ها برای ایجاد شبکه ای از مراکز واکسیناسیون ادامه دارد و احتمال می رود توافقات بر سر تهیه فهرستی شامل بیش از 500 مکان برای مراکز واکسیناسیون تا اواسط ماه انجام خواهد شد. به علاوه گزارش شده دولت قبلا برنامه هایی برای خرید 350 میلیون دوز از 6 واکسن مختلف را انجام داده است.