نیو ساوت ولز، یکی از ایالت های شرقی استرالیا روز دوم بدون مبتلای محلی به کرونا را به ثبت رساند.

به گزارش پورت نیوز، نیو ساوت ولز روز دوم را بدون ثبت ویروس کرونا سپری می کند، اما مقامات هنوز نمی دانند چگونه ویروس به مناطق مرتفع جنوبی رسیده است.

در همین حال دولت انتظارات مربوط به جشن های سال نو و چگونگی ضدعفونی کردن محیط های کاری را پس از ثبت یک مورد مثبت توضیح داده است. یکی از مقامات بهداشت این ایالت روز دوشنبه گفت:  هفت مورد جدید در 24 ساعت گذشته تا 8 شب یکشنبه به ثبت رسیده که در هتل قرنطینه هستند که در مجموع تعداد افراد قرنطینه در هتل به 4 هزار و 280 نفر رسید. منبع اصلی ویروس در شهرک ماس‌ویل، واقع در نیو ساوت ولز ناشناخته مانده است، پنج مورد ابتلای جدید محلی که جمعه و شنبه در آنجا ثبت شد باعث تعطیلی یک مدرسه و یک مرکز مراقبت از کودکان شده است.

مرکز بهداشت این ایالت از افرادی که قبلا برای آزمایش مراجعه کرده اند تشکر کرد، اما گفت این نگرانی در مورد سایر افراد در منطقه وسیع تر کوه های جنوبی وجود دارد که ممکن است به ویروس ناشناخته مبتلا باشند، بنابراین از مردم این منطقه می خواهند حتی اگر خفیف ترین علائم کرونا را دارند، برای انجام آزمایش اقدام کنند.

پس از پیدا شدن ویروس در نمونه های فاضلاب گرفته شده در 5 نوامبر، از افراد نزدیک روز هیل واقع در شمال غربی سیدنی نیز خواسته شده آزمایش بدهند.

نگرانی دیگر مقامات بهداشت این است افرادی که در این منطقه زندگی یا کار می کنند احتمال می رود بدون اینکه مطلع باشند به ویروس آلوده باشند. بنابراین برای یافتن این موارد از طریق آزمایش به حمایت انجمن ها نیاز است.

در همین حال دولت روز دوشنبه اعلام کرد تماشای نمایش آتش بازی در بندر سیدنی در شب سال نو میلادی نیاز به تهیه بلیط برای ورود به مرکز شهر دارد.

گلادیس برجیکلیان، نخست وزیر ایالت نیوساوت ولز روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: برای حضور در مناطق تعیین شده باید بلیت به شما داده شود و اگر رستوران و کافه را از قبل رزرو نکردید انتظار پذیرش نداشته باشید. من خودم شب سال نو را در خانه با عزیزانم سپری می کنم هر فردی روش خاص خود را در انجام این کار دارد.

مترجم:الهه زارعی