آلمان روز چهارشنبه بیشترین افزایش مرگ و میر مربوط به کووید-19 را از آوریل تاکنون گزارش داد.

به گزارش رویترز، وزیر بهداشت آلمان ضمن هشدار درخصوص عدم کاهش محسوس مبتلایان به ویروس کرونا گفت: تعداد مبتلایان روزانه به اندازه کافی کاهش نیافته است تا منحنی را مسطح کند.

موسسه تحقیقاتی روبرت کخ نیز گفت: از نیمه ماه نوامبر در پی قرنطینه محدود برای مهار موج دوم ویروس کرونا 18 هزار و 487 مبتلای جدید و 261 مرگ در روز به ثبت رسیده است.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان اذعان داشت: قرنطینه اضطراری یک ماهه شامل تعطیلی رستوران ها، سالن های ورزشی و تئاترها برای معکوس کردن جهش موارد ابتلا به ویروس کرونا که خطر فرسودگی را برای کادردرمان به همراه دارد ضروری است.

ینس اسپان، وزیر بهداشت آلمان گفت: تعداد مبتلایان در حال افزایش است، اما نه به شدت و این دلگرم کننده است، اما باز کافی نیست.

بیشتر بخوانید: استرالیا روز دوم را هم بدون کرونا ثبت کرد

اسپان افزود: حتی اگر تعداد مبتلایان جدید تایید روزانه برای چهار روز متوالی زیر 20 هزار نفر باشد، اما تعداد مرگ ها در حال افزایش است و بیمارستان ها گزارش می دهند میزان بیماران نیازمند به مراقبت های ویژه نیز بیشتر است.

وی خاظرنشان کرد: قطعا علائمی از تغییر وضعیت را مشاهده می کنیم، اما هنوز نمی توانیم از روند معکوس همه گیری در کشور صحبت کنیم. تعداد مرگ و میر و بیمارانی که نیاز به مراقبت های ویژه دارند فقط در صورت کاهش چشمگیر تعداد مبتلایان کاهش می یابد.

برخلاف نخستین قرنطینه در آلمان در اوایل سال جاری مدارس و مراکز مهد کودک این کشور باز هستند تا والدین بتوانند به محل کار خود بروند و آسیب اقتصادی را که بدترین رکود اقتصادی از زمان جنگ جهانی دوم برآورد می شود را محدود شود.

رئیس اتحادیه معلمان آلمان گفت: حداقل 300 هزار دانش آموز و بیش از 40 هزار معلم به دلیل ابتلا به ویروس یا تماس با فرد آلوده در حال حاضر در قرنطینه به سر می برند.

مترجم: الهه زارعی