در حالی که ویروس جدید کرونا همچنان زندگی مردم را مختل کرده، اما هر روز تحقیقات جدیدی برای مهار این ویروس کشنده در حال انجام است. یک تحقیق جدید که توسط انستیتوی ویروس شناسی مولکولی مرکز پزشکی دانشگاه اولم و دانشگاه فنی درسدن انجام شده نشان می دهد چای سبز، آب کرنبری و انار پتانسیل کشتن ویروس 2SARS-CoV- را دارد.

به گزارش ایندیاتایمز، این مطالعه نشان می دهد این آب میوه ها و چای می توانند از شیوع عفونت در سلول ها در شرایط آزمایشگاهی جلوگیری کنند. براساس این مطالعه آب توت گلوگیر تقریبا 3 هزار بار باعث کاهش عفونت می شود، در حالی که آب انار، چای سبز و آب میوه اقطی سیاه 10 برابر باعث کاهش عفونت می شود.

بیشتر بخوانید: چای سبز را چه زمانی بنوشیم

دانشمندان همچنین ویروس آنفولانزای خوکی و اثر متقابل آن با مواد گیاهی را مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند هر چهار آب میوه گیاهی بیش از 99 درصد ویروس را در کمتر از 5 دقیقه غیرفعال می کنند.

آب توت گلوگیر پس از 5 دقیقه حدود 97 درصد 2SARS-CoV- را غیرفعال می کند، در حالی که آب انار و چای سبز حدود 80 درصد ویروس را غیرفعال می کند و آب اقطی سیاه هیچ تاثیری بر 2SARS-CoV- نداشته است.

همچنین محققان دریافتند 2SARS-CoV- نسبت به سایر عوامل بیماری زا مقاومت بیشتری دارد، اگرچه آب توت گلوگیر کاملا مفید بود، آب انار و چای سبز نیز به کاهش اثر ویروس کمک می کند.