کره جنوبی 205 مبتلای جدید به ویروس کرونا را به ثبت رساند که برای نخستین بار از ماه سپتامبر بیش از 200 مورد ابتلا است.

به گزارش رویترز، بر اساس اعلام آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره (KDCA) در روز شنبه کره جنوبی 205 ابتلا به ویروس کرونا را تا نیمه شب جمعه به ثبت رسانده که این تعداد برای نخستین بار از ماه سپتامبر به بیش از 200 مورد افزایش یافته است.

از این تعداد 166 مورد در داخل کشور و 39 مورد از افرادی که از خارج وارد کشور شده اند، به ثبت رسیده است. بیش از 65 درصد از موارد ابتلای محلی از سئول و استان گیونگی یک منطقه پرجمعیت در نزدیکی پایتخت گزارش شده است.

کره جنوبی از روز جمعه هنگامی که با روند صعودی مبتلایان مواجه شده جریمه افرادی را که ماسک نمی زنند را آغاز کرد.

مون جه-این، رئیس جمهور کره جنوبی از مقامات خواست تا با افزایش آگاهی خود از شیوع ویروس کرونا نظارت کامل بر دستورالعمل های ایمنی مانند استفاده اجباری ماسک را تشدید کنند.

مون در فیس بوک نوشت: از آنجایی که سفرها و جلسات کاری افزایش یافته حفظ مرحله قرنطینه فعلی و برنامه فاصله اجتماعی کشور را دشوارتر کرده است.

مون افزود: اگر سطح مراقبت ها را کاهش دهیم و اقدامات قرنطینه را نادیده بگیریم مشاغل و زندگی روزمره در معرض خطر جدی تری قرار می گیرند که ممکن است خسارات بیشتر و رنج جبران ناپذیر بیشتری را متحمل شویم.

لیم سوک یونگ، مقام ارشد آژانس کنترل و پیشگیری از بیماری کره در یک جلسه توجیهی گفت: این کشور نیاز جدی به افزایش فاصله اجتماعی دارد زیرا موارد تایید شده به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

بر اساس گزارش روز شنبه یونهاپ نیز چهار بازیکن فوتبال کره جنوبی و یک عضو هیئت مدیره به ویروس کووید-19 آلوده شده اند، اگرچه هیچ یک از آنها تاکنون علائمی نداشته اند.

بیشتربخوانید:افزایش امیدها برای پایان ویروس کرونا

بر اساس اعلام آژانس، آخرین آمار روزانه تعداد کل مبتلایان کشور را با 28 هزار و 933 نفر و 492 مرگ و میر به ثبت رسانده است.

دولت با مذاکره با شرکت های داروسازی جهانی در تلاش است تا تجهیزات لازم برای واکسینه 60 درصد از جمعیت خود در سال جاری را تأمین کند.

مترجم:الهه زارعی