در حال حاضر همه ما به خوبی درک کرده ایم که ویتامین C چه نقش مهم و حیاتی را در تقویت سیستم ایمنی بدن ایفا می کند، ضمن جلوگیری از آسیب رادیکال های آزاد بدن به مدیریت دیابت، سلامت قلب و پوست نیز کمک می کند. همه این موارد باعث می شود ویتامین C در رژیم غذایی روزانه ما حتما گنجانده شود، به ویژه هنگامی که متخصصان در سراسر جهان بدنبال تقویت سیستم ایمنی بدن به دنبال همه گیری ویروس کووید-19 هستند. ایمنی بالا نه تنها شما را از بیماری ها دور می کند بلکه از مشکلات تنفسی که یکی از علائم اصلی ویروس کووید-19 محسوب می شود نیز دور نگه می دارد.

ویتامین C علاوه بر جلوگیری از مشکلات تنفسی سلامت ریه را هم افزایش می دهد. طبق گزارشی که در مجله تنفسی اروپا منتشر شده، ویتامین C اثرات ضدالتهابی بر ریه ها دارد البته چندین مطالعه دیگر نیز ثابت کرده است مصرف ویتامین C باعث کاهش فیبروز ریه، خطر ابتلا به سرطان ریه و موارد دیگر می شود.

در اینجا فهرستی از 6 میوه زمستانی آورده شده است که مصرف روزانه آنها می تواند ویتامین C مورد نیاز بدن شما را تامین کند.

پرتقال

بهترین قسمت زمستان میوه نارنجی و آبدار آن یعنی پرتقال است که جدا از جالب توجه بودن از نظر مواد مغذی نیز غنی است. پرتقال انبار ویتامین C، آنتی اکسیدان و فیبر است که ضمن تقویت سیستم ایمنی بدن سلامت روده را هم تضمین می کنند.

گواوا

گواوای گوشتی و ترد وقتی با مقداری نمک سیاه و پودر چیلی قرمز خورده شود بهترین طعم را دارد. گواوا ضمن تاثیر بر کاهش وزن به تقویت سیستم ایمنی بدن و مدیریت دیابت نیز کمک می کند.

انار

مرواریدهای قرمز آبدار منبعی از مواد مغذی هستند که برای مقابله با ویروس ها و تقویت سلامت کلی بدن شناخته شده اند. می توانید انار را به تنهایی یا روی سالاد و در برخی از غذاها استفاده کنید.

توت فرنگی

توت فرنگی نیروگاه خوبی برای مواد مغذی است. سرشار از ویتامین ها، فیبر، مواد معدنی، آنتی اکسیدان است و کلسترول و چربی آن صفر است. همه این موارد توت فرنگی را به گزینه ای ایده آل برای یک میان وعده عالی و بدون عذاب وجدان تبدیل می کند.

بیشتربخوانید:استفاده از ویتامین C برای بدن مضر است؟

کیوی

طبق مطالعات انجام شده، 100 گرم کیوی 74.7 گرم ویتامین C برای بدن شما فراهم می کند، بنابراین آن را بخشی از رژیم روزانه خود برای تامین و بهبود سلامت خود قرار دهید.

انگور

انگور همراه با طعم خوشمزه خود منبعی از مواد مغذی است که ضمن بهبود عملکرد سیستم ایمنی به دفع سموم از بدن نیز کمک می کند.

مترجم:الهه زارعی