بر اساس اعلام مشاور جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در ستاد مبارزه با ویروس کووید-19 رستوران های سرپوشیده برای انتقال ویروس از مدارس خطرناک تر هستند.

دکتر سلین گوندر، عضو هیئت مشاوره رئیس جمهور منتخب جو بایدن در مبارزه با کووید-19 به سی بی اس نیوز گفت: خطر شیوع ویروس کرونا در رستوران های سرپوشیده بیشتر از مدارس است. اوایل این هفته، وی ناهار خوری های داخل سالن را دلیل گسترش شیوع ویروس معرفی کرد.

گوندر افزود: شهرداري هايي كه تصميمات بازگشايي را اتخاذ مي كنند بايد خطر انتقال را با ميزان ضروري بودن خدمات اندازه گيري كنند.

وی خاطرنشان کرد: از این منظر غذاخوری های داخلی رستوران ها بسیار خطرناک تر هستند و احتمال انتقال ویروس در آنها به مراتب بیش از مدارس است. ابتدا باید آنها تعطیل شوند و بعد سراغ مدارس برویم.

گوندر اضافه كرد: باز نگه داشتن مدارس در مكان هايي كه انتقال گسترده در آنها وجود دارد نیز وضعيت بسياري از جوامع در سراسر كشور را ناامن کرده است.

بیشتربخوانید:کشف ویروس کرونا روی بسته میگو

ایالات متحده این هفته برای چهارمین روز متوالی رکورددار مبتلایان به کووید-19 شد و بیش از 184 هزار مورد جدید درسراسر کشور گزارش شده و بیش از68 هزار نفر فقط در روز جمعه با این ویروس در بیمارستان بستری شده اند. طی هفته گذشته نیز به طور متوسط ​​بیش از هزار و 100 آمریکایی در روز بر اثر این ویروس جان خود را از دست داده اند.

مترجم:الهه زارعی