اتوبوس ویژه و هوشمند برای اهدا کنندگان خون سفر خود را در سراسر دوبی آغاز می کند.

به گزارش خلیج تایمز، یک اتوبوس اهدای خون با فناوری هوشمند در دوبی راه اندازی شده است. سازمان بهداشت دوبی روز یکشنبه گفت: این اتوبوس سازگار با محیط زیست به سراسر دوبی سفر می کند تا خدمات را به اهدا کنندگان خون در مکان های مناسب ارائه کند.

این اتوبوس چهار تخت اهدای خون برقی، صفحه نمایش های هوشمند متعدد، صفحه های هوشمند برای پر کردن اطلاعات اهداکنندگان و یک مکان استراحت دارد، همچنین دارای یک آزمایشگاه و یک اتاق برای معاینه پزشکی اهداکنندگان در نظر گرفته شده است.

بیشتر بخوانید: اهدای خون و نجات جان انسان ها

این اتوبوس در امارات متحده عربی توسط یک شرکت هلدینگ ساخته و به سازمان بهداشت دوبی اهدا شده است.

خالد المالک، مدیر عامل این شرکت هولدینگ گفت: اتوبوس پیشرفته اهدای خون راحتی بیشتری را برای اهدا کنندگان خون فراهم می کند و به افزایش اهدای خون در سراسر شهر کمک می کند و متخصصان پزشکی را قادر می سازد جان های بیشتری را نجات دهند.

مدیر کل سازمان بهداشت دوبی به همراه سایر مقامات از چادر اهدای خون که در کنار مرکز اهدای خون دوبی برپا شده نیز بازدید کردند.

این چادر می تواند روزانه حدود 200 اهدا کننده را پذیرش کند. مدیر کل سازمان بهداشت دوبی ضمن ابراز تشکر از اهدا کنندگان گفت: اهداکنندگان خون مظهر ارزش های والایی هستند که ویژگی جامعه اماراتی است.

مترجم: الهه زارعی