آژانس دارویی اروپا بررسی های جدیدی را برای واکسن کووید-19 شرکت مدرنا آغاز می کند.

به گزارش رویترز، آژانس دارویی اروپا روز دوشنبه گفت: بررسی واکسن شرکت مدرنا علیه ویروس کووید-19 را مشابه واکسن شرکت فایزر آغاز کرده است.

همچنین افزود: کمیته داروهای انسانی آژانس دارویی اروپا “بررسی گسترده ای” را برای واکسن شرکت مدرنا آغاز کرده و در حال حاضر ارزیابی گروه نخست داده ها را شروع کرده است.

بیشتر بخوانید:

همه آمریکایی ها تا اردیبهشت علیه کرونا واکسینه می شوند

دکتر آنتونی فائوچی، رئیس موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا از در دسترس بودن واکسن کرونا برای تمام آمریکایی ها تا آوریل خبر داد.

به گزارش دسان، بر اساس پیش بینی دکتر آنتونی فائوچی همه آمریکایی ها می توانند تا آوریل به واکسن کووید-19 دسترسی پیدا کنند.

پس از اینکه شرکت فایزر اعلام کرد واکسن شان در آزمایشات بالینی موفقیت آمیز بوده است، فائوچی هم گفت احتمال می رود به زودی در بهار آینده ویروس متوقف شود.

بیشتر بخوانید: رستوران ها در شیوع کرونا از مدارس خطرناک تر هستند

فائوچی افزود: به احتمال زیاد کادر درمان که در معرض خطر بیشتری قرار دارند ابتدا واکسینه شوند، گرچه تصمیم نهایی در این مورد گرفته نشده است، اما این گروه از اولویت بالاتری برخوردار خواهند بود. سپس  واکسیناسیون افراد آسیب پذیر و مسن انجام می شود.

با این حال وی خاطرنشان کرد: برخی از افراد ضدواکسن و برخی هم از سرعت تولید واکسن نگران هستند، ممکن است از زدن واکسن اجتناب کنند بنابراین ترغیب این گروه از افراد ماه ها زمان خواهد برد.

مترجم:الهه زارعی