تکمیل ظرفیت بیمارستان های سراسر ایالات متحده آمریکا و نبود تخت و تجهیزات کافی برای درمان بیماران مبتلا به کووید-19 نگرانی های زیادی را به وجود آورده است.

به گزارش ای بی سی نیوز، در حال حاضر تعداد بیشتری از آمریکایی ها با ویروس کووید-19 در بیمارستان ها بستری هستند.

از آنجایی که بیش از 73 هزار نفر در سراسر کشور به دنبال آلوده شدن به این ویروس تحت نظر مراقبت های پزشکی قرار دارند، متخصصان در این زمینه می گویند به لبه پرتگاه رسیده اند و دیگر تخت و تجهیزات برای درمان هجوم گسترده بیماران باقی نمانده است.

دکتر اسکات میچنر، رئیس ارشد پزشکی یکی از بیمارستان های اوکلاهما می گوید: تجهیزات کافی برای مراقبت از بیماران ندارند و وضعیت بحرانی شده است.

میچنر می افزاید: هفته گذشته ما روزی داشتیم كه مجبور شدیم یك دستگاه تهویه را از آمبولانس بیرون بیاوریم و شخصی را در ونتیلاتور حمل و نقل داشته باشیم.

میچنر اذعان می دارد: ظرفیت بیمارستان تکمیل شده و هیچ یک از بیمارستان های دیگر قادر به کمک نیستند. هیچ جایی برای رفتن وجود ندارد، متخصصان هیچ کاری نمی توانند انجام دهند.

بیمارستان های اوکلاهما تنها مواردی نیستند که به حد مجاز رسیده اند بلکه پرستاران در سراسر کشور می گویند خسته شده اند و وضعیت همه بیمارستان ها به مرز هشدار رسیده است.

مترجم: الهه زارعی